Skocz do zawartości

WAKACJE A COVID podróże w 2021 roku


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Boowka napisał:

Podłączam się pod temat - planujemy (już od dłuższego czasu) podróż na Zanzibar całą rodziną. COVID zepsuł nam plany w zeszłym roku, więc może uda się w tym. Chciałbym najpierw zbadać sytuację epidemiologiczną, żeby sie nie okazało, że wszystko zamknięte (restauracje, jakieś atrakcje dla dzieci). Czy wie ktoś z Was coś na ten temat? @rw30 ? Żona dzisiaj się szczepi (służba zdrowia), mam nadzieję, że mi też się uda do czasu wyjazdu. Druga rzecz to pogoda: marzec-maj to pora deszczowa, więc wstępnie planujemy czerwiec. Może do tego czasu też sytuacja z COVID-em się uspokoi?  

Moja żona pochodzi z Grudziadza, mieszkają tam teściowie - moim zdaniem bardzo zadbane, czyste miasto. Taki Radom nie ma startu moim zdaniem. Owszem, dyskontów dużo ;) Polecam spichrze, tereny nad Wisłą (np. fajny spacer można zrobić po wałach przeciwpowodziowych), można zwiedzić cytadelę i przejechać się starym poniemieckim tramwajem (Grudziądz to najmniejsze miasto w Polsce posiadające linie tramwajowe). Zaletą jest też, że można autostradą dojechać. Moim zdaniem spory potencjał turystyczny, nie w pełni jeszcze wykorzystany. 

pozwoliłem sobie na żarcik o Grudziądzu jako większy Toruński kuzyn 😉

szkoliłem się w tym co robię teraz gdy kupowano grunt pod MINImala w Grudziądzu. 😉 więc teges 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał:

@ignazz i gdzie lecisz?

Czekam na 17 stycznia co dalej i jakie obostrzenia. W najgorszym wypadku doczekam do Wielkanocy a wtedy poprzez lepsza pogodę będzie więcej opcji. Ale to i tak zależy od covida. 

SHit?! Przedłużyli to do 31 stycznia już z automatu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał:

Czekam na 17 stycznia co dalej i jakie obostrzenia. W najgorszym wypadku doczekam do Wielkanocy a wtedy poprzez lepsza pogodę będzie więcej opcji. Ale to i tak zależy od covida. 

SHit?! Przedłużyli to do 31 stycznia już z automatu? 

No właśnie , luty-marzec to najlepszy okres na egzotyczne wycieczki i w tym roku lipa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.01.2021 o 14:56, ignazz napisał:

Jak można lubić Grudziądz to nie wiem. Przecież to mniejszy biedniejszy Radom. Potężny wybór... dyskontów. 
Ogolnie Bory Tucholskie lub Pojezierze Brodnickie to świetne miejsca na wyciszenie. Skracając sobie trasę znad morza i uciekając od korków w okolicach 3Miasta zawsze jadę Kaszubami i Krajna. 
w sumie S5 pomaga Tobie zaglądać w te rejony. 
goraco polecam jak nie znasz Grill Stopka koło Koronowa. Najlepsza karkówka z sosem w Polsce. Fantastyczna miejscówka 20km od Bydgoszczy wyjazd na Koszalin. Sos epicki domowy na chrzanie. 

Oby przetrwali kryzys. 

https://www.stopkarozen.pl

Ohoho ignazz to mało o karkówce wiesz, tak się składa, że jestem z okolic i mogę powiedzieć Ci, że najlepsza karkówka to w Strzyżawie u Janka, niedaleko Bydgoszczy tylko od strony Torunia,  nazwa to Grill u Janka Karczek, wygląda na dziure, ale jak to zwykle bywa w takich miejsach chodzi o szame, a nie jak w Stopce o skansen (Stopka była dobra kilka lat temu). Pozdrawiam.

 

Ps Jeszcze będziesz dziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Znam. Dużo gorsza. 

Taka trochę jakby w zupie pływała. Gość jest legenda bo mafia pare razy paliła mu budę strasząc aby dostać haracz. Gość był twardy i nie płacił. 

Ale za to jaka miękka, a w Stopce nie raz takie żylaki, że idź pan. (No nic dyskusja o smaku potraw nigdy nie ma sensu hehe)

No ja to np planuje na jesień Colorado, Wyoming, Idaho, California...ale to co się odpierdziela w stanach to ja nie wiem, a broń to chyba na miejscu kupie. Planuje ten trip do Cali już pare lat i co raz czarniej to widzę. Ktoś jeszcze celował w USA ewentualnie Kanade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękka dlatego określiłem jakby wyciągnąć ja z zupy. Bardziej przegotowana niż opiekaną. 
 

stopka serio gra w innej lidze. 
 

a jeżeli chodzi o miesiwo to do dziś pamietam smak opiekanej i wędzonej wołowiny w knajpce teksańskiej .... w centrum Washington. Moim zdaniem to było mistrzostwo świata. Taki wędzony smak z dodatkiem słodyczy. ( wędzi się na drewnach z wiśni) 

stopka ma chyba podobny patent. Podwedzanie i marynowanie. 

9 minut temu, Wujek Wójcik napisał:

Ale za to jaka miękka, a w Stopce nie raz takie żylaki, że idź pan. (No nic dyskusja o smaku potraw nigdy nie ma sensu hehe)

No ja to np planuje na jesień Colorado, Wyoming, Idaho, California...ale to co się odpierdziela w stanach to ja nie wiem, a broń to chyba na miejscu kupie. Planuje ten trip do Cali już pare lat i co raz czarniej to widzę. Ktoś jeszcze celował w USA ewentualnie Kanade?

Ja planuje trojkat Teksasu i osobno Luizjane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Miękka dlatego określiłem jakby wyciągnąć ja z zupy. Bardziej przegotowana niż opiekaną. 
 

stopka serio gra w innej lidze. 
 

a jeżeli chodzi o miesiwo to do dziś pamietam smak opiekanej i wędzonej wołowiny w knajpce teksańskiej .... w centrum Washington. Moim zdaniem to było mistrzostwo świata. Taki wędzony smak z dodatkiem słodyczy. ( wędzi się na drewnach z wiśni) 

stopka ma chyba podobny patent. Podwedzanie i marynowanie. 

Ja planuje trojkat Teksasu i osobno Luizjane. 

A wiesz, że też jadłem w Washnigtonie coś takiego pewnie w innej knajpie ale teksanskie żarcie w usa bardzo mi smakowało. Ten Tex Lou chcesz robic w tym roku?

Janek marynuje, Stopka też. Podtrzymuje, Stopka to nie to co kiedyś, ale smaka mi narobiłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knajpa była na prostym dojściu z hali Wizz w stronę alei i głównej arterii miasta Kapitol plus muzea. Zaraz sprawdzę lokalizacje. 

Przy 17 NW

Gdzieś tu. 
410 7th St NW
Washington, DC  20004
United States

Hill Country Barbecue Market

z muzyka na żywo. Możliwe ze to jest ta miejscówka @ely3 ?

6 lat minęło. 

51 minut temu, Wujek Wójcik napisał:

Ohoho ignazz to mało o karkówce wiesz, tak się składa, że jestem z okolic i mogę powiedzieć Ci, że najlepsza karkówka to w Strzyżawie u Janka, niedaleko Bydgoszczy tylko od strony Torunia,  nazwa to Grill u Janka Karczek, wygląda na dziure, ale jak to zwykle bywa w takich miejsach chodzi o szame, a nie jak w Stopce o skansen (Stopka była dobra kilka lat temu). Pozdrawiam.

 

Ps Jeszcze będziesz dziękował.

https://www.google.pl/maps/uv?pb=!1s0x47033e7564295ab7%3A0xc4246291c411f2b9!3m1!7e115!4s%2Fmaps%2Fplace%2Fstrzyzawa%2Bbar%2Bu%2Bjanka%2F%4053.1184164%2C18.2140075%2C3a%2C75y%2C108.62h%2C90t%2Fdata%3D*213m4*211e1*213m2*211sFZQqIEJz4hspzu1BJbsnmw*212e0*214m2*213m1*211s0x47033e7564295ab7%3A0xc4246291c411f2b9%3Fsa%3DX!5sstrzyzawa bar u janka - Szukaj w Google!15sCgIgAQ&imagekey=!1e2!2sFZQqIEJz4hspzu1BJbsnmw&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwjopeWc3b_uAhWYAWMBHQdvAKkQpx8wE3oECCQQCA
 

zgadza się. To ten gość co się nie uginał. 
jedlismy tam podczas Eurobasketu w Polsce przed meczem Francja Rosja w Bydgoszczy. 

Nawet widać te twoja zupę na zdjęciu. Serio to nie to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz

Znajomi wrócili z wysp Św.Tomasza i zasadniczo to jak nie masz pasji kajt to trochę może być nudno. Z bazy hotelowej na 15 tys luda obecnie jest 500 miejsc zajętych więc na mieście restauracje zamknięte. Kawiarnie też. JEdzenie dobre ale trochę niewiele jest do roboty. Plaże puste. Ogólnie nadal mało ludzi jeździ więc efekt jest ,że takie ośrodki są puste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Boowka napisał:

Dla jednych małe obłożenie to wada dla innych wręcz przeciwnie ;)

Szczególnie jak wszystko będzie pozamykane łącznie z wejściami do parków, jaskiń i atrakcji do zwiedzania. 

Serio  ja lubię odpoczynek w ciszy i spokoju, ale jednak jak jadę z dziećmi to one tak długo nie wytrzymają. Zresztą teraz nawet w góry nie wyjdziesz bo to płatne a bez zapłacenia chodzić nie wolno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja nadal nie odpuszczam tematu USA w pazdzierniku, ale przeraża mnie krach na rynku wypożyczalni samochodów. Firmy żeby przetrwać pandemie wysprzedawaly fury, a to co zostalo teraz jest za dużo większa kase i trzeba czekać i nie ma się zbytnio wyboru co do auta. Zaczynam już nawet rozważac zorganizowaną wycieczkę przez biuro. Ceny noclegów też w górę, amerykanie zostają w kraju i zwiedzają swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Deltuś napisał:

2021 rok. Pokolenia osób, których rodzice musieli w PRL "prosić" o paszport, teraz same godzą się na uczestnictwo w eksperymencie aby uzyskać zgodę na wyjazd. Zrzec się wolności za cenę opalania dupska w Jastarni.

A siedźcie sobie niezaszczepieni na tym Podkarpaciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.