Skocz do zawartości

Denver Nuggets 2020/2021


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

oglądając wczoraj mecz z Raptors podskórnie przeczuwałem, że ta fatalna gra może być pokłosiem wymiany kogoś bardzo istotnego dla szatni... ehhh, ciekawe czy Harrisek od dawna jest już zdrowy i tylko dbano o to aby nic mu się nie stało

jest mi bardzo smutno, niby wiadomo jak działa ta gra, ale bez Harriska to już nie będzie to samo

zdrówka i trzymaj się tam, Gary

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

oglądając wczoraj mecz z Raptors podskórnie przeczuwałem, że ta fatalna gra może być pokłosiem wymiany kogoś bardzo istotnego dla szatni... ehhh, ciekawe czy Harrisek od dawna jest już zdrowy i tylko dbano o to aby nic mu się nie stało

jest mi bardzo smutno, niby wiadomo jak działa ta gra, ale bez Harriska to już nie będzie to samo

zdrówka i trzymaj się tam, Gary

 

O pamiętam doskonale ten mecz. Ta ostatnia trójka była spokojnie przynajmniej do contestowania przez Westbrooka ale zgadnijcie co. Brakowało mu wtedy jeden zbiórki do triple dobule. Stał pod koszem jak pała, a Harrisek którego miał bronić został słusznie przez Jokića dostrzeżony i bęc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eld napisał:

O pamiętam doskonale ten mecz. Ta ostatnia trójka była spokojnie przynajmniej do contestowania przez Westbrooka ale zgadnijcie co. Brakowało mu wtedy jeden zbiórki do triple dobule. Stał pod koszem jak pała, a Harrisek którego miał bronić został słusznie przez Jokića dostrzeżony i bęc.

tia

piękna akcja ❤️

pamiętamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2021 o 14:17, KyleLowryass napisał:

całe szczęście napisałeś o próbce 2 lat wcześniej :) a jak powołujesz się na próbkę to warto podać tło, bo póki co to pięknie i bezcelowo opisana próżnia. Gordon przede wszystkim spędził sporo minut jako man defender grajac na SF (+- grając jak Grant ze Sapem i Jokiciem - cała trójka grając razem z nóg w obronie też nie zwalała) i grał sporo out of position, w tym sezonie gra jako power forward grając głębiej a do tego z racji braku rozgrywających gra jako point w niektórych ustawieniach. Wspomniałbym też, że na PF między Gordona i Vucka Cliff potrafił grać Birchem (198 minut razem w zadanym okresie), Isaaciem (319)  a był też Aminu czy Gary Clark, jakościowi obrońcy (jednocześnie niesamowicie upośledzeni w ataku). Poza tym preferuję dobrego/bardzo dobrego, atletycznego i inteligentnego obrońcę na skrzydło i przeciętnego na obwód niż w odrowtną kombinację, ponieważ możliwości łączenia ustawień sa po prostu większe. Zresztą moje notatki podpowiadają, że Gordon w poprzednim sezonie krył 9% czasu point guardów, 16% shooting guardów, 28% small forwardów, 42% power forwardów i 5% centrów, więc można mu zaufać, że sobie poradzi w różnych sytuacjach jeżeli przyjdzie taka potrzeba. Sama defensywa na obwodzie jest przesadnie wychwalana, bo to zazwyczaj wynika ze schematów stosowanych przez trenerów oraz komunikacji między graczami, plastrowanie jest fajne i przydatne w niektórych sytuacjach, ale nie powinno być fundamentem obrony (dopóki nie jesteś Lu Dortem czy Mikalem Bridgesem), bo jest to rzadszy element a sam Gordon ma też bardzo dobrą kombinację: size, strenght, footwork & positioning aby w razie potrzeby podobnie jak PJ Tucker sprostać nieustannym przekazaniom 

PS. splits Granta z poprzedniego sezonu jeżeli chodzi o krycie pozycji przedstawiają się następująco: PG 9% SG 11% SF 22% PF 46% C 11% a obrona z nim i Jokiciem razem traciła 116pkt na 100 posiadań w RS oraz 115.8 w PO także szału nie ma a chwalony był niesamowicie

los powiedział sprawdzam, życzę powodzenia, potężnych dunków oraz zaniesienia Jokićia do MVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz najważniejsze, żeby Malone miał jaja i wrzucił Doziera do S5 kosztem jednego z 2 (MPJ/Barton). Osobiście widziałbym S5 Murray, Dozier, MPJ, Gordon, Joker bo AG musi grać PF. Niemniej jak będzie potrzeba ultra D to wystarczy Sapa za MPJ wrzucić (wtedy trochę z musu AG na SF) i dalej ekipa będzie miała wystarczający impact ofensywny na PO. Mogą też lecieć smallball z Facundo.

Opcji naprawdę dużo, co więcej grając AG z McGee dalej mają fajnego Point Forwarda i flow piłki, kiedy Joker odpoczywa a czego w systemie Mika brakowało i musiał więcej grać Bartonem.

Teraz Barton może wrócić trochę do roli 6th, która może być bardzo efektywna jeśli z ławki grać będą FC, Monte, Barton, SAP, McGee - kurcze nie wiem czy nie najlepsza i najbardziej doświadczoną ławka na PO to nie będzie!

Wiadomo, że jestem większym fanem 2 innych ekip, ale naprawdę bardzo będę kibicował temu składowi i wcale zdrowi Lakers nie muszą być na dziś faworytem w serii z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dannygd trzeba jeszcze znaleźć minuty JaMychalowi, nagle jest ciasno i jest konkurencja :D A dopiero co było biednie, bo Sap z Greenem się leczyli, nie było jeszcze Aarona.

Co do ławki to tak się zastanawiam, i chciałbym przynajmniej tak eksperymentalnie zobaczyć raczej ustawienie z Bartonem oraz Porterem w minutach z ławka (mogą być starterami, którzy po prostu zejdą wcześniej, normalna sprawa), bo Porter miałby wtedy czas na swoje rzuty, których też potrzebuje, a duet McGee - Porter jest wysoki i bardzo atletyczny, potencjalnie ciekawy miks moim zdaniem. Malone ma sporo czasu na różnego rodzaju kombinacje z rotacją, więc oglądanie Denver po tych wymianach powinno być ekscytujące również pod tym względem, kombinacji jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po napisaniu pomyślałem, że nie wspomniałem o Greenie 😉, ale bardziej mi zależy żeby Dozier grał, bo backcourt potrzebuje D, której z grubsza będzie brakować, a Gordon będzie głównie łatał braki D Jokera, na co siły już chyba nie ma SAP. 

Myślę też że MPJ dostanie swoje szanse bo obstawiam że Javal będzie grał raczej jak przeciwnik wysokim składem wyjdzie, więc wiedzę tu sporo minut na C i Sapa i Greena.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dannygd napisał:

więc wiedzę tu sporo minut na C i Sapa i Greena.

Ja generalnie też, ale te ustawienie McGee - Porter mnie trochę intryguje, więc chciałbym też to zobaczyć. Ma czym mieszać Mike, oby nie zwariował od tych możliwości ;)

18 godzin temu, Eld napisał:

Mama: Lucas nie, mamy Gordona w domu.

 

ExYLPorVIAIGw9X?format=jpg&name=medium

Specjalnie dla Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał:

ogólnie beka z mcgee przez shaqtin i jego dziwne zachowania ale facet ma 3 pierścienie zdobyte jako przyzwoity backup. niesamowite 

no i przede wszystkim to on się wydaje baaaaardzo spoko kolesiem (vide jego vlogi z bombla) a mam wrażenie że Nuggets to team w którym dobra chemia sporo daje (w sumie nie dziwota jak ma się impulsywnego Serba jako lidera xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

no i przede wszystkim to on się wydaje baaaaardzo spoko kolesiem (vide jego vlogi z bombla) a mam wrażenie że Nuggets to team w którym dobra chemia sporo daje (w sumie nie dziwota jak ma się impulsywnego Serba jako lidera xD)

Do tego to jest ciągle młody zespół, więc weteran z mistrzowskim doświadczeniem na pewno się przyda w szatni.

Swoją drogą ciekawe kto pomyślałby w ten sposób o nim parę lat temu. McGee jako vet z takim doświadczeniem brzmiałoby absurdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julekstep napisał:

no i przede wszystkim to on się wydaje baaaaardzo spoko kolesiem (vide jego vlogi z bombla) a mam wrażenie że Nuggets to team w którym dobra chemia sporo daje (w sumie nie dziwota jak ma się impulsywnego Serba jako lidera xD)

https://nova.rs/sport/kosarka/jokic-kupio-sampionskog-konja-koji-je-zaradio-35-000-evra/ przy kupnie konia wyglada niewinnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.