Skocz do zawartości

NBA Finals: Lakers - Heat


Kubbas

Kto wygra?  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra?

  2. 2. MVP?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Butler i wszystko w temacie. Potrafił nawet mi zaimponować. Było blisko. I tak Lakers zamkną to 6 meczu. Mistrzostwo dla LAK było dla mnie pewne od początku 2R.
Ciężko wygrać z drużyną, gdzie jest dwóch superstarów typu Magic & Jabbar, Jordan & Pippen, Shaq & Kobe, Curry & Durant, James & A.Davis.
Lakers w bańce są poza zasięgiem. Go Butler. Go Świątek. Rozum za Lakers. Serce za Butlerem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Morris dobrze zdecydował, bo AD miał ok pozycję pod koszem i to byłyby pewne punkty lub wymuszony faul (więc też pewne pts). tylko że podanie było mega słabe.

w każdym razie zobaczymy jak sobie heat poradzą, gdy Duncan nie będzie tak hot za 3 - w każdej serii miał taki jeden mecz, a potem schodził na ziemię.

4 godziny temu, Alonzo napisał:

Bez względu na końcowy wynik serii Jimmie powinien dostać MVP!

MVP za dwa mecze - jakkolwiek wielkie by nie były - to jednak przesada.

swoją drogą, to chyba już nikt nie wątpi w tą historię, jak to Jimmy rozniósł KATa i starterów wolves XD

4 godziny temu, BMF napisał:

G1 z Orlando '09, G7 z Bostonem '08 i G1 z Warriors '18, może tym razem z happy-endem.

wyobraź sobie co się będzie działo, jeśli happy end się nie ziści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mac napisał:

BTW może przez to, że ta ławka była tak fatalna, zdecydował się na Dannego Greena kosztem ich w ostatniej akcji.

Jednak tymbardziej nie zrozumiałe wpuszczenie na ostatnie minuty Caruso.

Green grał dziś dobrze, a Caruso daje spacing, więc te decyzje są zrozumiałe. choć i tak to nie powstrzymało heat od potrojenie LeBrona.

PS

Kuzma nie powinien w ogóle być wpuszczany na takie mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

Kuzma nie powinien w ogóle być wpuszczany na takie mecze.

Kto bronil Kuzme to winien bana dostac. Niezaleznie od, finału Green/KCP/Kuzma leci w off i nikt płakać nie będzie. 

Teraz, lorak napisał:

no nie, KCP jeszcze grał bardzo dobrze. zresztą całą serię pozytywnie zaskakuje.

No no 1/X w, pierszych meczach (nie pamiętam) to powód do, dumy. Jak, na, streamie w, ostatniej akcji pokazali ryj Greena i jego, grymas, że robi ostatnia akcje to podziekuje. 

Edytowane przez KeepItDirty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, w którym piłka po rzucie Greena ledwo dolatuje do obręczy, podsumowałbym najchętniej słowami z mema "Niby człowiek wiedział, ale jednak trochę się łudził...".  Wiem, że Danny nie grał dzisiaj na jakiejś tragicznej skuteczności, ale ja mam już chyba na niego alergię i każde złe zagranie połączone z jego mimiką powoduje, że mnie po prostu nosi. Jeszcze jemu te nieudane akcje kumulują się na przestrzeni kilku posiadań, co w ubiegłych sezonach było domeną dobrze grającego ostatnio KCP.

Szkoda tego dzisiejszego meczu, bo Heat pomimo kolejnego kosmicznego występu Butlera nie potrafili odjechać i gdyby nie zapaść Morrisa, to seria zakończyłaby się dżentelmeńskim sweepem. Niby powinienem się cieszyć, bo wygląda na to, że drugi raz z rzędu siądzie mi typ w serii drużyny, której kibicuję, ale... no jest gdzieś z tyłu głowy ta obawa, że w szóstym spotkaniu mogą zadziać się cuda i dojdzie do siódmej konfrontacji. Mam nadzieję, że tak się nie stanie, ale Miami wyjdą na pewno naładowani i jeśli tylko się nie przemotywują, to znowu zapowiada się ciężka walka. 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna seria, świetnie to się ogląda. Kibicuje LeBronowi żeby zdobył swój 4 tytuł i wzmocnił swoje legacy, ale trzeba oddać Butlerowi, że jest genialny, nie da się go nie lubić. Szczególnie zawsze szanuję graczy two-way, a on jest idealnym tego przykładem, jest wszędzie i w obronie, i w ataku. Zawsze broni Jamesa, a jednocześnie w akcjach w ataku kreuje partnerów i sam bierze na siebie ciężar oddawania najważniejszych rzutów. Plus zbiórki i steale. Wow, zostanie na zawsze zapamiętamy. 

Cieszy mnie nadal rewelacyjna gra Jamesa pomimo upływu lat, należy mu się wielki szacunek za to co robi i zrobił wczoraj-40 pkt na skutecznosci 15/21?? Kosmos. I to grajac przeciw 4 topowym obrońcom 1-1 w NBA (Butler, Iggy, Crowder, Bam). A zwróćcie uwagę, że większość akcji on sam sobie kreuje, do tego ma non stop piłkę w rękach kreując innych, bo pozostali co tu dużo mówić się zupełnie nie nadają, wyglądają czasem jak dzieci we mgle. Szokując że on w tym wieku i z takim przebiegiem jest w stanie grać tyle minut na takiej intensywności. Po Butlerze widać było ile takie mecze kosztuja. Ale James sam z pomocą jedynie Davisa meczu nie wygra. Kuźma, Green, Caruso, Morris, Rondo, Howard praktycznie nic nie dali. Jedynie KCP gra jako tako, ale to najlepiej pokazuje siłę drużyn, gdzie w Lakers KCP jest trzecią opcją.  Heat mają bardzo zbilansowany zespół, każdy z supporting cast gra nieźle i można na niego liczyć. Overall wydaje mi się, że Heat mają na pewno nie gorszy zespół, i to widać, te trojki Robisona, Herro czy Nunna robią roznice, a do tego ta żelazna obrona, o której mówiłem. James musi otrzymać wsparcie chociaż kilka trojek by to wygrali. I sadze że tak będzie, nie ma opcji by przegrali 3 mecze z rzędu, chyba że AD by się rozłożył. 

Edytowane przez Greg00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to zaczynam się zastanawiać czy Lakers nie powinni czasem wrócić do pomysłu z trapowaniem lidera przeciwnej drużyny tak jak było to w seriach z Rockets czy Nuggets. Oczywiście można powiedzieć, że Butler nie musi rzucać 40 punktów, żeby mieć ogromny wpływ na grę zespołu, ale póki co Heat wygrywają tylko te spotkania, w których Jimmy punktuje jak szalony i wymusza masę osobistych dzięki wjazdom pod kosz po zasłonach lub akcjach 1vs1 przeciwko słabszym fizycznie obrońcom. Davisowi ta kostka dokucza i dzisiaj ruszał się w pewnym momencie jak wóz z węglem, co trochę utrudnia krycie nim Butlera w dłuższym okresie meczu. Poza tym Jimmy broniony od początku przez AD będzie zapewne próbował różnych sztuczek, żeby wymuszać faule, a wiemy jak skończyły się problemy z przewinieniami w Game3.

Oczywiście szansa na to, że Butler co mecz będzie notował potrójną zdobyć przy tak kapitalnej selekcji rzutowej jest niewielka, ale... może warto byłoby przynajmniej spróbować mu w tym przeszkodzić, bo swoją przewagę siły wykorzystuje w sytuacjach przeciwko KCP, Greenowi czy Kuzmie dość brutalnie. Skoro Spoelstra mógł rzucać podwojenia na Davisa i odcinać go w ten sposób od łatwych punktów, to może Jimmiemu też te wjazdy fajnie byłoby jakoś ograniczyć.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Greg00 napisał:

Overall wydaje mi się, że Heat mają na pewno nie gorszy zespół

Nie no pls. Popatrzmy na ostatni mecz.

w s5 Lakers masz:

- 3 x jedynka draftu (w tym top-2 grajek ever)

- roles, który był już ważnym rolsem dwóch mistrzowskich ekip

- KCP :)

w s5 Heat masz:

- overachievera, który po high schoolu nawet nie trafił prosto do NCAA

- 2nd roundera, który przez ostatnie 4 sezony grał w 5ciu różnych teamach

- typa który dwa lata temu był memem przy okazji draftu ("haha niech go Spurs pickną!") i ostatecznie nie został w ogóle wybrany

- Bama, który gra z kontuzją

- 20letniego rookiego który wygląda bardziej jak esportowiec niż gracz NBA :) 

(rezerwowi też byli weseli - undrafted Nunn i prawie 37 letni Iggy, który ostatni rok spędził na fejkowym L-4 :))

 

Tu nie ma porównania -> aczkolwiek mój koszykarski romantyzm karze mi myśleć że Bąbel ma taki troche World Cup vibe -> który premiuje ekipy w których jest 'atmosfera' (patrz Heat albo Nuggets)

Whatever w sumei -> GO HEAT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darkonza napisał:

Aha, to teraz zamiast po ilości misiów będzie sie oceniac po numerach w drafcie. Jeszcze lepiej. No to mamy dowód ze nawet Sam Bowie jest lepszy od MJ-a

to zaproponuj jakiś inny sposób opisowego porównania talentu między dwiema ekipami Panie Mądry (albo w jakiś sposób udowodnij że Heat w tej serii nie startowali z pozycji turbo-underdoga, która to pozycja po game 1 się jeszcze dziesięciokrotnie pogorszyła)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, julekstep napisał:

to zaproponuj jakiś inny sposób opisowego porównania talentu między dwiema ekipami Panie Mądry (albo w jakiś sposób udowodnij że Heat w tej serii nie startowali z pozycji turbo-underdoga, która to pozycja po game 1 się jeszcze dziesięciokrotnie pogorszyła)

Nie no, ale zaproponowane przez Ciebie kryterium to jakiś absurd, bo przyjmując wybory w drafcie za wyznacznik talentu i potencjału można dojść do wniosku, że w 2016 roku to Cavs byli faworytem w serii z Warriors, którzy właśnie pobili rekord zwycięstw w RS :)

Nie ma co teraz tworzyć narracji, że Heat to nagle jakaś super mocarna ekipa, bo grają tam dokładnie ci sami zawodnicy, którzy przystępowali do gry w PO bez przewagi własnego parkietu grając w słabszej konferencji. Miami ma po prostu świetny kolektyw i Spoelstra pokazuje, że jeśli dobrze połączy się ze sobą elementy układanki, to 2+2=5, czego nie można powiedzieć o zbiorze indywidualności w Sixers czy Clippers. Tak jak nie powinno się deprecjonować ewentualnego mistrzostwa Lakers, tak w razie niepowodzenia twierdzenie, że przegrali z jakąś koszykarską potęgą to mocne nadużycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, julekstep napisał:

to zaproponuj jakiś inny sposób opisowego porównania talentu między dwiema ekipami Panie Mądry (albo w jakiś sposób udowodnij że Heat w tej serii nie startowali z pozycji turbo-underdoga, która to pozycja po game 1 się jeszcze dziesięciokrotnie pogorszyła)

Nie mówię ze nie są underdogiem, a co do sposobu oceny zawsze ten sam. Wchodzimy w buty trenera jednego lub drugiego zespołu i obstawiamy pozycję PG, SG, SF, PF, C oraz rezerwowych, wybierając ludzi dostępnych w obu ekipach.

p.s. No offence, tak jakoś sie napisało "zaczepnie"

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.