Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, ignazz napisał:

Japończycy chcieli walczyć do końca. Liczba ofiar już po bombardowaniu w wyniku choroby popromiennej była potężnym ciosem psychologicznym. 

Sorry, ale ludzie chorujący na nowy rodzaj choroby nie byli niczym nie zwykłym, wtedy sie chorowało na wiele róznych chorób i jedna wiecej nie robiła róznicy, zupełnie tak samo jak dwa dodatkowe miasta więcej nie robiły żadnej róznicy.

Zburzono japończykom 10 najwiekszych miast i nic

Zburzono 60 najwiekszych i nic.

Nagle zburzono dodatkowe dwa mniejsze od kilkudziesieciu wcześniejszych i japonia padła na kolana? Nigdy w życiu.

Japonia padła na kolana bo w połowie sierpnia 1945 straciła 90% terytorium cesarstwa, to analogiczna sytuacja do utraty przez niemców całej wschodniej i zachodniej Europy.

Zreszta amerykanie przystali na warunki japończyków, kapitulacja nie była bezwarunkowa, bo niby czemu japonia miała się poddać bezwarunkowo akurat amerykanom skoro USA zajęło im tylko kilka wysepek, a swoje terytorium utracili na rzecz zsrr a nie USA. To tak jakby niemcy mieli skapitulowac bezwarunkowo przed USA gdyby zsrr zajął i wschodnią i zachodnią Europę? To miałoby taki sam sens

I niemcy i japonia były bombardowane ale i niemcy i japonia skapitulowały z powodu strat terytorialnych a nie bombardowań

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 23:40, Kubbas napisał:

nie obraz sie

fajnie ze napisales i oczywiscie pisz tutaj dalej nie tylko czytaj zachecam, ale

czytajac twoj post mialem caly czas jedno w glowie

tez bylem taki naiwny jak ty

taka to jest pasja ze oladipo ma nie grac bo nie czuje sie na silach dopoki sie nie dowiaduje ze mu utna troche hajsu za nie granie

Nie ma za co się obrażać, widzę przecież że duża większość forum to głosy przeciwne BLM, czego się mogłem spodziewać? 

I jak jeszcze trochę rozumiem że można uznawać BLM za akcję prowadzoną w zupełnie chybiony sposób i tego "zamieszania" nie rozumieć, tak posty skrajnie rasistowskie (których pojawiło się sporo) na forum o nba to już dla mnie wyższy poziom abstrakcji. 

To powiedz mi na czym polega moja naiwność, hm? 

Naiwnością jest że uważam za patologię że policjanci uważają się za szeryfów, którzy mogą na ulicy ferować wyroki? Albo że jacyś ludzie z bronią (obojętnie czy biali czy czarni) uważają się za obrońców sprawiedliwości, bo mają broń - strzelają sobie do ludzi w obronie mienia? 

Czy naiwne jest ze wierzę, że większa część zawodników nba bojkotuje mecze nie dla własnej wygody, z głupoty czy w celu mesjanizacji Jacoba Blake'a, tylko dla jakichś większych zmian społeczno-politycznych? 

Oswiec mnie, chętnie poczytam, podyskutuje :) póki co dostałem dwie uwagi techniczne i garść marnej ironii

Co do Oladipo czy to nie było przypadkiem tak, że Indiana chciała mu zapłacić i nie forsowała jego udziału w bańce (pewnie sportowo wyszło by lepiej), a sam Victor był gotowy do gry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zimny napisał:

Nie ma za co się obrażać, widzę przecież że duża większość forum to głosy przeciwne BLM, czego się mogłem spodziewać? 

I jak jeszcze trochę rozumiem że można uznawać BLM za akcję prowadzoną w zupełnie chybiony sposób i tego "zamieszania" nie rozumieć, tak posty skrajnie rasistowskie (których pojawiło się sporo) na forum o nba to już dla mnie wyższy poziom abstrakcji. 

To powiedz mi na czym polega moja naiwność, hm? 

Naiwnością jest że uważam za patologię że policjanci uważają się za szeryfów, którzy mogą na ulicy ferować wyroki? Albo że jacyś ludzie z bronią (obojętnie czy biali czy czarni) uważają się za obrońców sprawiedliwości, bo mają broń - strzelają sobie do ludzi w obronie mienia? 

Czy naiwne jest ze wierzę, że większa część zawodników nba bojkotuje mecze nie dla własnej wygody, z głupoty czy w celu mesjanizacji Jacoba Blake'a, tylko dla jakichś większych zmian społeczno-politycznych? 

Oswiec mnie, chętnie poczytam, podyskutuje :) póki co dostałem dwie uwagi techniczne i garść marnej ironii

Co do Oladipo czy to nie było przypadkiem tak, że Indiana chciała mu zapłacić i nie forsowała jego udziału w bańce (pewnie sportowo wyszło by lepiej), a sam Victor był gotowy do gry? 

nie chodzi mi o twoja naiwnosc polityczna tylko sportowa i podejscie do graczy nba

jestes naiwny wierzac ze oni maja racje, bo jak na razie wszystkie fakty mowia ze nie maja racji

sprawa Floyda juz zostala rozkminiona, policjant powinien byc skazany, ale calej sytuacji by nie bylo jakby nie byl nacpany i nie stawial oporu

sprawa Blakea to samo, wszystko juz bylo rozkminione wyjasnione i nie maja racji

takze niech protestuja, ale niech popra to jakimis przykladami w ktorych nie ma dziur, w ktorych na prawde byli przesladowani za kolor skory

i wtedy zaprotestuje nawet razem z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kubbas napisał:

takze niech protestuja, ale niech popra to jakimis przykladami w ktorych nie ma dziur, w ktorych na prawde byli przesladowani za kolor skory

i wtedy zaprotestuje nawet razem z nimi.

mm, czyli uważasz, że rasizm w USA istnieje, ale nie będziesz popierać ruchów, które chcą zmian, bo "nie mają racji"? 

Trochę pokrętnie.

I też o jakiej racji mowa? Jedna czarnoskóra osoba nie żyje, druga została postrzelona 7 razy. Jedna i druga (i dużo innych) sytuacja wynikła z pojebanego nadużycia władzy przez policję i to nie są dobre sygnały żeby żądać zmian? Zawsze się znajdzie jakieś "ale". Ale był przecież naćpany, ale miał narkotyki, ale był kryminalistą i stawiał opór (opór af), to można go skazać na ulicy, bez procesu i bez sądu. I to jest Twoja racja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Zimny napisał:

I też o jakiej racji mowa? Jedna czarnoskóra osoba nie żyje, druga została postrzelona 7 razy. Jedna i druga (i dużo innych) sytuacja wynikła z pojebanego nadużycia władzy przez policję i to nie są dobre sygnały żeby żądać zmian? Zawsze się znajdzie jakieś "ale". Ale był przecież naćpany, ale miał narkotyki, ale był kryminalistą i stawiał opór (opór af), to można go skazać na ulicy, bez procesu i bez sądu. I to jest Twoja racja. 

Problem polega na tym, że narracja o samosądzie jest wyssana z palca. Jacob Blake sam się skazał na takie, a nie inne potraktowanie. Policja popełniła błędy, ale ile razy można to wałkować? Trzymają Cię na muszce, mówią żebyś się zatrzymał, a Ty sobie idziesz do auta i po coś sięgasz? Ja wiem, że "skazać go na ulicy" pasuje do wizji BLM, ale niestety rzeczywistość wygląda trochę inaczej. A na pewno w tym konkretnym przypadku.

Czemu żaden z tych liderów BLM nie wypowiedział się na temat śmierci Cannona Hinnanta? Pięcioletni biały chłopczyk został zastrzelony przez sąsiada, który był afroamerykaninem. I to nie, że zastrzelony przypadkiem .Ten skurwiel przyłożył mu lufę do głowy i pociągnął za spust, a to wszystko na oczach jego siostrzyczek. To jest tragedia, nie patus Jacob Blake. Czemu nikt się nawet nie zająknął na ten temat? Czemu zawodnicy NBA milczeli? Zapewne dlatego, że chłopczyk był biały, a to nie pasuje do BLM. To jest właśnie ta pokrętna logika. Fuck this shit.

I co teraz? Kim jest w tym wszystkim Jacob Blake? Śmieciem, ale to z niego się robi OFIARĘ, która zasługuje na współczucie. Grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że Charles Barkley to taki człowiek mem w USA uwielbiany za swoją dość oryginalną osobowość i wiele razy gadał głupie i kontrowersyjne rzeczy, ale tak w obecnym nurcie i np w związku z sytuacją, że komentator Kings za tłita z "All lives matter" poleciał z roboty i było grillowanko to przypomniał mi się tekst Chucka z przed roku.

Wyobrażacie sobie coś takiego w drugą stronę ? Biały prowadzący mówi dosyć butnym tonem "Ajj sorry wy wszyscy murzyni wyglądacie dla mnie tak samo. My bad." Wypowiedziałby się Lebron, Durant, Kyrie, MJ, 3/4 telewizji sportowych i śniadaniowych. Gość straciłby posadę i zostałby pożarty żywcem na socjalach. Biorę poprawkę, że Barkley robi za klauna, który raz powie coś o grubych babach z San Antonio potem się skompromituje tekstem, że PTB sweepnie Lakers i show się kręci bo ma misiowatą osobowość. Wystarczy, że ten tekst rzuciłby w stronę azjatów i już było grubo.

Walka z dyskryminacją społeczności afroamerykańskiej skończyła się tym, że w imię poprawności politycznej biały musi uważać na każdym kroku na to co mówi. W drugą stronę to nie działa. Harrell w ferworze walki może sobie rzucić rasistowskim trashtalkiem "Bitch ass white boy", taki Korver już nie bardzo bo go zjedzą. 

W przypadku sprawy Jacoba Blake trzeba się bardzo postarać żeby uznać, że kolor skóry miał tu jakiekolwiek znaczenie na to jak finalnie się to zakończyło. Latynosi, biali też dostawali kulki od policjantów, którzy powinni interweniować skuteczniej i nie dopuszczać do sytuacji, że stawiający opór KRYMINALISTA stanowi dla nich istotne zagrożenie. 

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zimny napisał:

mm, czyli uważasz, że rasizm w USA istnieje, ale nie będziesz popierać ruchów, które chcą zmian, bo "nie mają racji"? 

Trochę pokrętnie.

I też o jakiej racji mowa? Jedna czarnoskóra osoba nie żyje, druga została postrzelona 7 razy. Jedna i druga (i dużo innych) sytuacja wynikła z pojebanego nadużycia władzy przez policję i to nie są dobre sygnały żeby żądać zmian? Zawsze się znajdzie jakieś "ale". Ale był przecież naćpany, ale miał narkotyki, ale był kryminalistą i stawiał opór (opór af), to można go skazać na ulicy, bez procesu i bez sądu. I to jest Twoja racja. 

Oczywiście, że nie istnieje rasizm w USA. Biali są tam dyskryminowani.

Nikt go nie skazywał, bez procesu i sądu od zawsze może policja użyć siły do zatrzymania osobnika, gdyby oboje wykonywali polecenia policji, ona żadnego sądu nie wykonała tylko doprowadziła do procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ttr

Ja akurat stanę w obronie sir Charlesa, bo w momencie kiedy wyszło "BITCH ASS WHITE BOY", to Barkley jako jedyny w studiu powiedział, że to są podwójne standardy, a wtedy cała reszta próbowała go zagłuszyć. Jasne, Barkley lubi rzucić czymś głupim, ale akurat tutaj zachował się bardzo dobrze. On jest jakieś dwie półki wyżej niż Shaq i hipokryta Kenny, heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, eF. napisał:

@ttr

Ja akurat stanę w obronie sir Charlesa, bo w momencie kiedy wyszło "BITCH ASS WHITE BOY", to Barkley jako jedyny w studiu powiedział, że to są podwójne standardy, a wtedy cała reszta próbowała go zagłuszyć. Jasne, Barkley lubi rzucić czymś głupim, ale akurat tutaj zachował się bardzo dobrze. On jest jakieś dwie półki wyżej niż Shaq i hipokryta Kenny, heh.

No, a gdzie ja atakuje Barkleya ? Sam tekst mnie rozbawił i nie piszę przecież o nim jako zagorzałym rasiście tylko właśnie o tych podwójnych standardach i co by się stało gdyby tak powiedział biały w TV. Zgadzamy się chyba, że skończyło by się medialną sraczką i utratą posady ? Ja wiem, że Barkley to nie jest głupi facet szczególnie na tle Shaqa (o co nie trudno), ale fakty są takie, że robi za klauna na potrzeby show. 

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ostatni mój post w tym temacie, bo już tylko wszystkim działa na nerwy, ze mną na czele. Sezon ruszył dalej, nikt nikogo do niczego nie przekonał, nie ma co dalej tracić czasu i zdrowia.

@eF. Jak się okazuje policja dosyć często popełnia te, jak to mówisz, błędy. Tylko, że policjant to ździebko bardziej odpowiedzialny zawód niż, nie wiem, kucharz - popełniasz błąd i ginie człowiek, a nie przesalasz zupę. Niemniej nie wiem jak można nazywać to zwykłymi błędami. Klęczenie kolanem na głowie kolesia to nie jest błąd a chamskie nadużycie władzy. Obojętnie czy jesteś czarny, biały, czy jesteś kryminalistą, czy jesteś naćpany, czy jesteś samym papieżem to masz prawo być potraktowany zgodnie z procedurami, w zgodzie i na podstawie przepisów prawa, a następnie masz prawo do sprawiedliwego procesu w sądzie. 

Co do śmierci Cannona Hinnanta, hmm nie widzę jak to jest powiązane ze sprawą? Mamy tu się teraz licytować kto co okropnego zrobił i traktować to jako argumenty w dyskusji? Ostrzegam, że biali ludzie nie wypadają w tej debacie zbyt dobrze jeśli chodzi o "osiągnięcia" historyczne. Mogę Cię też zapewnić, że każdy jeden zawodnik nba uważałby to za tragedię i żądał by mordercę skazano. Dodatkowo mogę Ci też zdradzić, że na świecie jest mnóstwo pojebów (czarnych, białych, żółtych itd.) którzy się niestety takich rzeczy dopuszczają.  

7 godzin temu, RappaR napisał:

Oczywiście, że nie istnieje rasizm w USA. Biali są tam dyskryminowani.

Nikt go nie skazywał, bez procesu i sądu od zawsze może policja użyć siły do zatrzymania osobnika, gdyby oboje wykonywali polecenia policji, ona żadnego sądu nie wykonała tylko doprowadziła do procesu.

To bardzo ciekawe co piszesz. Myślę, że powinieneś zamieszkać na Filipinach albo w Wenezueli :) 

Edytowane przez Zimny
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Lichocka uważa, że ludzie duszą się brakiem pluralizmu. Piękne słowa, zaiste. Uważam podobnie. Tutaj na forum, gdzie dominuje prawilna eskadra, potrzebne jest także odmienne spojrzenie(hehe). Kult broni pomaga eskalować napięcia. Policja w USA z marszu przyjmuje, że zatrzymany może mieć broń przez jej ogólnodostępność. Można więc powiedzieć, że Amerykanie sami na siebie ukręcili tego bata. Napięcia będą eskalować, bo są na rękę politykom przed wyborami, by skuteczniej zmobilizować swoich wyborców. Bardziej skorzystają na tym Demokraci, ale chyba nikt się nie łudzi, że cynizm jest domeną tylko jednej strony.

Nasza polska rzeczywistość jest diametralnie inna, naszym pierwszym zmartwieniem nie jest strach, że zaraz dostaniemy kulkę w plecy, natomiast Stany na własne życzenie robią na swoim terytorium powszechną strzelnicę. Nie wiem w jakim kierunku pójdzie ta cała sytuacja w Stanach. Liga niepotrzebnie poszła w politykę, sport powinien funkcjonować bez niej. To był duży błąd i bardzo trudno będzie go naprawić, to mleko się już rozlało. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Haze napisał:

Pani Lichocka uważa, że ludzie duszą się brakiem pluralizmu. Piękne słowa, zaiste. Uważam podobnie. Tutaj na forum, gdzie dominuje prawilna eskadra, potrzebne jest także odmienne spojrzenie(hehe). Kult broni pomaga eskalować napięcia. Policja w USA z marszu przyjmuje, że zatrzymany może mieć broń przez jej ogólnodostępność. Można więc powiedzieć, że Amerykanie sami na siebie ukręcili tego bata. Napięcia będą eskalować, bo są na rękę politykom przed wyborami, by skuteczniej zmobilizować swoich wyborców. Bardziej skorzystają na tym Demokraci, ale chyba nikt się nie łudzi, że cynizm jest domeną tylko jednej strony.

Nasza polska rzeczywistość jest diametralnie inna, naszym pierwszym zmartwieniem nie jest strach, że zaraz dostaniemy kulkę w plecy, natomiast Stany na własne życzenie robią na swoim terytorium powszechną strzelnicę. Nie wiem w jakim kierunku pójdzie ta cała sytuacja w Stanach. Liga niepotrzebnie poszła w politykę, sport powinien funkcjonować bez niej. To był duży błąd i bardzo trudno będzie go naprawić, to mleko się już rozlało. Szkoda.

quevas założył oddzielne konto do wypowiadania się na tematy zagraniczne? :bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Haze napisał:

Pani Lichocka uważa, że ludzie duszą się brakiem pluralizmu. Piękne słowa, zaiste. Uważam podobnie. Tutaj na forum, gdzie dominuje prawilna eskadra, potrzebne jest także odmienne spojrzenie(hehe). Kult broni pomaga eskalować napięcia. Policja w USA z marszu przyjmuje, że zatrzymany może mieć broń przez jej ogólnodostępność. Można więc powiedzieć, że Amerykanie sami na siebie ukręcili tego bata. Napięcia będą eskalować, bo są na rękę politykom przed wyborami, by skuteczniej zmobilizować swoich wyborców. Bardziej skorzystają na tym Demokraci, ale chyba nikt się nie łudzi, że cynizm jest domeną tylko jednej strony.

Nasza polska rzeczywistość jest diametralnie inna, naszym pierwszym zmartwieniem nie jest strach, że zaraz dostaniemy kulkę w plecy, natomiast Stany na własne życzenie robią na swoim terytorium powszechną strzelnicę. Nie wiem w jakim kierunku pójdzie ta cała sytuacja w Stanach. Liga niepotrzebnie poszła w politykę, sport powinien funkcjonować bez niej. To był duży błąd i bardzo trudno będzie go naprawić, to mleko się już rozlało. Szkoda.

Proponuję Ci lekturę książki "Wolność i spluwa" Dana Bauma. Facet dość analitycznie podszedł do tematu posiadania broni, pokazując zarówno czarne jak i jasne strony dostępu do broni w USA. Przytacza też mnóstwo ciekawych statystyk - z odnośnikami do źródeł oczywiście. Powinieneś po tym mieć bardziej realny pogląd na problematykę broni w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ttr napisał:

 

Odniose sie tylko do filmiku ktory wstawiles, zgadzam sie ogolnie z tym co napisales

ale wedlug mnie problem jest taki ze i jedno i drugie powinno byc dozwolone

co z tego ze Barkley zazartowal ze wszyscy biali dla niego wygladaja podobnie?

co z tego ze ktos inny by tak zazartowal o czarnych?

jak dla mnie nic, zart to jest zart jak ala bundego o grubych babach

anyway chyba masz to samo zdanie co ja ze dozwolone powinno byc i to i to, a wg czarnych dozwolone jest tylko jedno

11 godzin temu, Zimny napisał:

To już ostatni mój post w tym temacie, bo już tylko wszystkim działa na nerwy, ze mną na czele. Sezon ruszył dalej, nikt nikogo do niczego nie przekonał, nie ma co dalej tracić czasu i zdrowia.

@eF. Jak się okazuje policja dosyć często popełnia te, jak to mówisz, błędy. Tylko, że policjant to ździebko bardziej odpowiedzialny zawód niż, nie wiem, kucharz - popełniasz błąd i ginie człowiek, a nie przesalasz zupę. Niemniej nie wiem jak można nazywać to zwykłymi błędami. Klęczenie kolanem na głowie kolesia to nie jest błąd a chamskie nadużycie władzy. Obojętnie czy jesteś czarny, biały, czy jesteś kryminalistą, czy jesteś naćpany, czy jesteś samym papieżem to masz prawo być potraktowany zgodnie z procedurami, w zgodzie i na podstawie przepisów prawa, a następnie masz prawo do sprawiedliwego procesu w sądzie. 

Co do śmierci Cannona Hinnanta, hmm nie widzę jak to jest powiązane ze sprawą? Mamy tu się teraz licytować kto co okropnego zrobił i traktować to jako argumenty w dyskusji? Ostrzegam, że biali ludzie nie wypadają w tej debacie zbyt dobrze jeśli chodzi o "osiągnięcia" historyczne. Mogę Cię też zapewnić, że każdy jeden zawodnik nba uważałby to za tragedię i żądał by mordercę skazano. Dodatkowo mogę Ci też zdradzić, że na świecie jest mnóstwo pojebów (czarnych, białych, żółtych itd.) którzy się niestety takich rzeczy dopuszczają.  

To bardzo ciekawe co piszesz. Myślę, że powinieneś zamieszkać na Filipinach albo w Wenezueli :) 

Tylko widzisz gosciu, nadal nie rozumiesz ty i wszyscy ktorzy popieraja ten ruch jednego

jestes jak lorak ktory by wskoczyl do tematu Lebron James vs Jordan i jako argument za Lebronem wrzucilby statystyki z finalow 2011 z Mavs

czaisz troche baze?

zaczeli protesty dzieki 2 gosciom

jeden byl nacpany i ostatnio nie wiem czy sie interesujesz ale wyszly wyniki autopsji i okazalo sie ze glowna przyczyna smierci nie bylo duszenie tylko tablica mendelejewa w organizmie polaczona z duszeniem plus mowil ze nie moze oddychac od poczatku akcji policyjnej co musialo spowodowac to ze policjant mu nie wierzyl ze nie moze oddychac, wszystko jest nagrane

drugi mial noz w reku opieral sie aresztowaniu i sciagal 2 policjantow z bronia do swojego samochodu w ktorym c*** wie co mial, jak sie koncza takie sytuacje widziales nagranie z autostrady w tym temacie

jak chca pokazac jak sa dyskryminowani to niech pokaza tak jak lorak serie Lebrona z Celtics gdzie ich zdominowal a nie podpieraja sie finalami z Mavs

nie wiem, bardziej jasno sie nie da tego wytlumaczyc

jak juz takiego porownania nie zrozumiesz to rence opadajo

to jest jak kopanie sie z koniem, na prawde strona przeciwna w tej debacie nie prezentuje nic poza frazesami, my tu nawet nie prowadzimy dyskusji bo zaden z was niestety nie potrafi nic powiedziec 

Cytat

Dodatkowo mogę Ci też zdradzić, że na świecie jest mnóstwo pojebów (czarnych, białych, żółtych itd.) którzy się niestety takich rzeczy dopuszczają.  

stary ty sobie sam przeczysz, to skoro tak jest, ba statystyki mowia ze wiecej takich ludzi jest rasy bialej, to czemu oni protestuja i ich popierasz?

a i chcialbym zeby mi tez ktos odpowiedzial z tych wszystkich tak zorientowanych i popierajacych caly ten ruch a tu jest z tego widze ich kilku, hale Lakers, Portland i innych klubow zrobily miejsca do glosowania w swoich arenach, czy na prawde kiedys czarni nie mogli isc glosowac? Rly?

czy dostepnosc do glosowania dla czarnych w stanach jest ograniczona?

cos nie wierze w to.

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.