Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, ely3 napisał:

Napisałeś ,że Rosja wygra referendym bo tam są rosyjskojęzyczni co nie jest prawdą bo ci ludzie w ostatnim spisie podali się za Ukraińców. ?

Rosja wygra referendum, nawet jak tubylcy podadzą się za aborygenów. Pomijając to, nie wiem o czym dyskutujecie, skoro do upadku ZSSR urzędowym językiem na Ukrainie był rosyjski, a dopiero w 2017 wprowadzono nakaz używania ukraińskiego.

12 godzin temu, josephnba napisał:

Rosja wchodziła na teren Polski informując wcześniej ambasadora polskiego, że kraj utracił rząd, nie jest już suwerenny i ziemie na które wchodzą są "niczyje" i żeby chronić lub ukraiński i białoruski (chyba coś jeszcze pominąłem)

Pominąłeś, że Rosja i Niemcy w tym czasie, jako jedyni nie uznawali polskiego rządu, pastuchy zajęły ponad połowę kraju, gdzie większość stanowili Polacy.

Absurd jest tym większy, że nie uznawali rządu, ale poinformowali ambasadora. :)

48 minut temu, Koelner napisał:

Ej, ja tysz byłem i to nie roz!

WNBA się nie liczy.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, agresywnychomik napisał:

Ja tez byłem, miód i wino piłem.

Czyli też się możesz wypowiadać na temat koszykówki.... Ale reszta już nie wg Beatki

Ciekawe jak Putin wytłumaczy ludziom ,że tych nazistów z Azowa wypuszcza w zamian za majora od prywantje armii Wagnera i swojego kumpla.?

Wszyscy dowódcy obrony Mariupola wrócili na Ukrainę. Niby 5 głównych dowódców ma pojechać do Turcji. Nie zmienia to faktu ,że Ukraina odzyskała 200 swoich jeńców a Rosjanie 80 . 50 wczoraj. A 30 dziś.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

Czyli też się możesz wypowiadać na temat koszykówki.... Ale reszta już nie wg Beatki

Ciekawe jak Putin wytłumaczy ludziom ,że tych nazistów z Azowa wypuszcza w zamian za majora od prywantje armii Wagnera i swojego kumpla.?

Wszyscy dowódcy obrony Mariupola wrócili na Ukrainę. Niby 5 głównych dowódców ma pojechać do Turcji. Nie zmienia to faktu ,że Ukraina odzyskała 200 swoich jeńców a Rosjanie 80 . 50 wczoraj. A 30 dziś.. 

Z tym tłumaczeniem może być problem bo reakcja prorosyjskich ludzi na twitterze i telegramie jest bardzo krytyczna. Może jednak ten geenerał faktycznie był prawdą i też został wymieniony po cichu. Choć nie sądzę żeby była to prawda. Dla mnie bardziej prawdopodobne są naciski Turcji która chce coś tym ugrać. 

ZDJĘCIA Z OBLĘŻONEJ HUTY AZOVSTAL - BIZNES24

Bardzo się cieszę ze autor/bohater tego zdjęcia jest uwolniony.

Z innych tematów to chyba polityczny nacisk na wojsko i wczoraj próbowali kontrataku w Chersoniu a w nocy w okolicy Kupiańska. W sumie to dobrze bo myślę ze ponieśli większe zmiany niż tylko się broniąc. Z drugiej strony świadczy o tym że UA nie oddaliła się od rzeki. Tempo bardzo mocno spadło aczkolwiek jedno przełamanie może stworzyć dogodną sytuacji do ataku.

Lyman jest już prawie otoczony i toczą się ciężkie walki o okoliczne miejscowości. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał:

Rosja wygra referendum, nawet jak tubylcy podadzą się za aborygenów. Pomijając to, nie wiem o czym dyskutujecie, skoro do upadku ZSSR urzędowym językiem na Ukrainie był rosyjski, a dopiero w 2017 wprowadzono nakaz używania ukraińskiego.

Ale mnie nie muisz przekonywac ja tylko walcze z idiotyczną teża ,że Rosja wygra referendum bo tam mieszkają rosyjskojęzycznu ( pomijam ,że na Ukrainie sporo ludzi używa obu języków bo pewnie tylko 25% społeczeństwa nie używa rosyjskiego w ogóle ) co już nie do końca jest prawda co pokazuje spis ludności w Chersoniu z 2006 ale co ważniejsze ci ludzie nawet jak mówia po rosyjsku to uważają ukraiński za swój ojczysty i uważają się za Ukraińców. Nawet w Odessie , która jest najbardziej rosyjskojęzyczna sympatia dla Rosji przed wojna było poniżej 10%. A teraz jest bliska zeru

Rosja może wygrać referndum tylko przy grubym fałszerstwie a tak naprawdę całe referedunm to będzie fikcja w którą wierzy tylko Beatka jak widać

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Z innych tematów to chyba polityczny nacisk na wojsko i wczoraj próbowali kontrataku w Chersoniu

Akurat z Chersoniem jest tak ,ze przerzucili tam sporo sprzętu i udało im się odbić wokół miasta kilka wiosek jak PRawdyne. Tam można powiedzieć ,że od początku kontrataku Ukraina nie posunęła sie do przodu bo utraciła wszystkie swoje zdobycze. Tam w sumie jedynie coś się dzieje na przyczółku bo dane FIRMS pokazują pewne przesunięcia w ostatnich dniach.

Ale wokół samego Chersonia Ukraina poniosła spore straty i nie idzie im tam najlepiej

3 minuty temu, Gregorius napisał:

a w nocy w okolicy Kupiańska

Tu akurat muszą działać bo jeśli Ukraina ruszy to może łatwo odciąć im linię kolejową z Waliuk a teraz 75% zaopatrzenia idzie tędy.. Jak Rosja utraci to połączenie to muszą jeżdzić przez Milerowo a to oznacza conajmniej 20 godzin dłuższe trasnporty

Dane z ostrzału pokazują ,że Ukraina teraz dużo strzela w centrum Limania ( co pokazuje gdzie się toczą walki w mieście) i na Wschód od miasta głownie na drodze z Zarzyczne. Oraz jest koncentracja na rafinerię pod Łysyczańskiem oraz rejonie przemysłowym . Rosjanie iodpuścili sobie atak na Bahmut bo całą praktycznie grupę Wagnera rpzerzucili do obrony tego terenu bo Ukraina była za mocna dla separatystów i ich spychała po 200-300 metrów dziennie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

WNBA się nie liczy.

 

3 godziny temu, ely3 napisał:

 Genialny wniosek - możemy zamknąć to forum bo na meczu NBA z tego forum to byłem ja, Ignazz i Tasma...

jakbyś miał nadal problem ze wzrokiem to pisz.

Godzinę temu, ely3 napisał:

Ciekawe jak Putin wytłumaczy ludziom ,że tych nazistów z Azowa wypuszcza w zamian za majora od prywantje armii Wagnera i swojego kumpla.?

Wszyscy dowódcy obrony Mariupola wrócili na Ukrainę. Niby 5 głównych dowódców ma pojechać do Turcji. Nie zmienia to faktu ,że Ukraina odzyskała 200 swoich jeńców a Rosjanie 80 . 50 wczoraj. A 30 dziś.. 

Putinowi ewidentnie zaczyna brakować "swoich"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, starYfaN napisał:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Poluzuj rajtuzy, Świat jest zbyt piękny, aby wykłócać się na forum. :)

nie znasz znaczenia słowa "ironia" ,raczej to był żart i wyjątkowo suchy lub beznadziejny ale nas przyzwyczaiłeś do tego poziomu przez swą aktywność na tym forum :)

 

 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

nie znasz znaczenia słowa "ironia" ,raczej to był żart i wyjątkowo suchy lub beznadziejny ale nas przyzwyczaiłeś do tego poziomu przez swą aktywność na tym forum :)

Twój post świadczy o tym, że od razu ogarnąłeś "żart". :)  Pozdrawiam i ogarniaj dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, starYfaN napisał:

WNBA się nie liczy.

 

3 godziny temu, ely3 napisał:

 Genialny wniosek - możemy zamknąć to forum bo na meczu NBA z tego forum to byłem ja, Ignazz i Tasma...

"jakbyś miał nadal problem ze wzrokiem to pisz."

3 minuty temu, Koelner napisał:

następnym razem postaraj się o lepszy wtedy wszyscy się pośmiejemy

 

Mam to za sobą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ely3 napisał:

W 2006 w spisie powszechnym w Chersoniu 53% podało ,że Ukraiński jest ich pierwszym a 47% ze rosyjski. Więc rozumiem ,że Ty twierdzisz ,że oni kłamia. W Kijowie 75% uznało rosyjski za swój ojczysty a większość podała ,że w domu posługuje się roysjkim lub ukraińskim 

 

Napisałeś ,że Rosja wygra referendym bo tam są rosyjskojęzyczni co nie jest prawdą bo ci ludzie w ostatnim spisie podali się za Ukraińców. Mało tego wystarczy popatrzeć na obwód charkowski gdzie większość mówi po rosyjsku ale w czasie tej wojny były protesty przeciwko okupacji rosysjkiej w Kupiańsku i Iziumie ale jak te miasta wyzwolone zostały przez Ukraine to żadnych protestów nie ma

Więc stworzyłeś sobie tezę , która nie ma żadnej podstaw. Palnąłeś głupotę ale spoko brnij sobie dalej ,że posługiwanie się jeżykiem rosyjskim oznacza prorosyjskość. 

Genialny wniosek - możemy zamknąć to forum bo na meczu NBA z tego forum to byłem ja, Ignazz i Tasma... Reszta jak rozumiem nie ma się co wypowiadać bo nigdy na meczu nie była bo jak rozumiem by się wypowiadać na temat wojny to trzeba na niej być. Rozumiem ,że Ty byłeś na wojnie czy jednak wypowiadasz się siedząc przed latpopem

Jak rozumiem ,że  w Irlandii skoro większośc posługuje się angielskim a nie galijskim to on by głosowali za przyłączeniem do Wielkiej Brytanii?

Sądzę że sporo niedoszacowales liczbę osób które były na meczu. Nie zmienia to faktu, że sporą część osób udzielających się na forum nie widziała koszykówki na żywo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ptak napisał:

Sądzę że sporo niedoszacowales liczbę osób które były na meczu. Nie zmienia to faktu, że sporą część osób udzielających się na forum nie widziała koszykówki na żywo 

Ja też byłem! GSW vs Memphis - mecz numer 6 czy 5 (zamknięcie serii)

Waaaaaarioooooooorssssss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.