Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, josephnba napisał:

Taaak 

I dlatego nikt go z tego parszywego tworu populistów nie usuwa 

Konfederacja to targowica 

Ale od niego z partii odeszli. A usunąć chyba nie mogą  tak prosto. Realnie trzeba by go było wywalić z partii KORWIN. Nie wiem czy  to w ogóle możliwe, nie chce mi się czytać ich statusu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak Orban się zaśmiał ogłaszając zwycięstwo w wyborach i stwierdzając przy tym że musiał w kampanii walczyć z Zełenskim, to już kurestwo pierwszej wody. Jebany gnom 🤬

Mam nadzieję, że już przekazują albo w końcu zaczną przekazywać Ukrainie ciężką broń. Skoro stawiana jest granica, że interwencja w konflikt, to żołnierze, a broń to broń, to czas przestać ciągnąć ten niedorzeczny podział na broń defensywną i ofensywną.

Dziś rano w drodze do pracy widziałem na A4 jadący w przeciwną stronę konwój niemieckich wozów strażackich. Tak z 15-20 sztuk. Widoczne z daleka, na sygnale (nie dźwiękowym). Na ten widok i słysząc równolegle w radiu o ostatnich zbrodniach, to było to przygnębiające uczucie 😣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzenie, że w konfederacji jeden jest winny i że to nie cała konfederacja to skrajna naiwność. Korwin gada takie rzeczy od lat, inni członkowie tej partii też się podobnie popisują. Dla każdego kto czytał program bosaka i zna to środowisko przepełnione nacjonalistami wie, że konfederacja do wora... 

 

A wiadomo coś o realnej sile wojska Ukrainy? Czy mają siłę na kontratak w Donbasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sebastian napisał:

Taka ciekawa sprawa, wiecie, że używane busy 9 osobowe w Polsce schodzą jak świeże bułki i od razu jadą na Ukrainę ? Ukraińcy kupują je by wozić "uchodźców" - biorą za to 1000 zł od osoby. A w Polsce za darmo.

Masz na to jakieś dowody, na masowość tego stanu, czy zasłyszane na bazarku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Sebastian napisał:

Ely ale przecież On tego nie napisał. Napisał, że to są   a n o n i m o w e   zdjęcia a nie animacje. I że na podstawie takich zdjęć budowana jest narracja tylko w jedną stronę. A przecież całkiem niedawno jedna osoba tutaj pisała o zbrodniach wojennych popełnianych także przez Ukraińców. Kojarzysz tą osobę ?

I nie - nie neguję zbrodni rosyjskich bo to jest akurat to co temu narodowi psów i suk wychodzi najlepiej - słuchanie pana i gryzienie wszystkich naokoło. 

Ale ja to pisałem i nadal uważam ,że czasem Ukraińcom puszczają nerwy zwłaszcza pułkowi Azow pod Charkowem kiedy kobiety wskazały gwałcicieli - nie powinno to mieć miejsca i jest godne potępienia nawet jeśli skala jest sporo mniejsza

A pro pos dziennikarze zagraniczni będący na miejscu opisują ,ze Bucha to mały pikuś przy tym co jest w Borodiance bo tam ludność nie zdążyła się ewaukować. Rosjanie ponieśli spore straty przy zdobywaniu tej miejscowości bo ich Ukraiński kontratak mocno tam poharatał.. I mścili się okrutnie.. Tam dopiero jest bezstialstwo

19 godzin temu, lorak napisał:

tamta rozmowa dotyczyła czegoś innego. na forum poleciały bany za szerzenie fake news, a ty powoływałeś się na filmik, którego nie widziałeś i w tym kontekście ta hipokryzję wytykałem.

JA tego filmiku nie widziałem bo nie mam telegrama ale te informacje podawali dziennikarze z niemieckich gazet którzy ten film widzieli. Więc była to informacja zweryfikowana.

 

A pro pos propagandy to Rosjanie strzelają sobie w stopę raz za razem

Z wczoraj

Chyba naprawdę tylko Rosjanie są na tyle naiwni by wierzyć ,że to jest prawdziwy film. Wczoraj pokazali 300 jeńców w Mariupolu ale od początku wyglądało to dziwnie bo

1 - Chyba tylko 3 Ukraińców miało na rękawie niebieskie taśmy. Dziwne ale powiedzmy ,że jeszcze możliwe

2 - Praktycznie nikt nie miał emblematów 501 brygady piechoty morskiej co już było dziwniejsze

3 - 300 jeńców odprowadzał 1 żołnierz rosyjski bo już było mega dziwne biorąc pod uwage ,że Ukraińcy znają teren

Dziś poszło info ,że to nieprawda

Ogólnie Rosjanie szybciej od Ukraińców przerzucili siły pod Izium. 106 dywizja spadochronowa już tam walczy. Wprowadzili też 4 Dywizję Pancerną którą dośc mocno oberwała pod Trościańcem ale Rosjanie nie mają wyboru muszą rzucać nawet tak pokiereszowane dywizje. I na razie mają przewagę. Dzień w dzień zdobywają teren i widać ,że nie ida na wprost Kramatorska tylko próbują iść dużym łukiem na ZAchód by stworzyć wielki pierścień. Doświadczenie pokazuje ,ze wystawiają się na kontratak tworząc tak wydłużoną linię. Zwłaszcza ,że Ukraińcy z kolei idą coraz mocniej od Charkowa na poiłudnie. Wczoraj były zdjęcia z wyzwolonych wiosek na południe od Charkowa i na Wschód od Balakliji ale bez podanych nazw

Ogólnie Ukraina dała embargo. Przestano już pokazywać filmików z dronów bo Rosjanie na tej podstawie wiedzieli gdzie operują i ustawiali zagęszczoną ilość radarów pasywnych by je neutralizować

Walki pod Chersoniem są intensywne. Tu też Rosjanie się cofają ale brak szczegółów. Ukraina dostała sporo dobrych rakiet plot od Brytyjczyków i od razu wzrosły straty lotnicze. bo te rakiety są nie kierowane na ciepło więc flary nie pomagają i Rosjanie dzień w dzień na Donbasem tracą a to helikopter a to samolot albo mają uszkodzone samoloty

W tej chwili Ukraina musi czyścić teren na wypadek maruderów i powoli przerzuca oddziały na południe ale ,ze nie mogą tego robić koleją i w ciągu dnia to idzie im to wolniej niż Rosjanom

13 godzin temu, Szak napisał:

To jak Orban się zaśmiał ogłaszając zwycięstwo w wyborach i stwierdzając przy tym że musiał w kampanii walczyć z Zełenskim, to już kurestwo pierwszej wody. Jebany gnom 🤬

Coraz więcej jest znaków ,że jeśli Macron wygra we Francji to może się zacząc proces wyrzucenia Węgier z UE.

1 - Że Orban i jego towarzysze to złodzieje pieniędzy unijnych. Takich wałków na funduszach nie robiono nigdzie i to jest główny powód dla którego Węgry najpewniej nie będą mieć nigdy zatwierdzonego planu odbudowy. Plus coraz więcej jest decyzji o zwrocie dotacji

2 - Orban swoją antyukraińską postawą idzie w poprzek Unii ... Wszystkie liczące się kraje są obecnie mocno proukraińskie nawet jeśli nie zawsze są mocno antyputinowskie

Jedyna nadzieja dla Orbana to wygrana Le Pen co nie jest takie niemożliwe

19 godzin temu, memento1984 napisał:

ogolnie dziwnie mi sie tylko czyta jak oboje piszemy "z kanapy" a Ty piszesz "mamy dowody" - my to mamy to co ktoras ze stron chce, zebysmy ogladali.

Poczytaj sobie relacje dziennikarzy ktorzy są na miejscu jak to wygląda. Ilu z nich pisze o ewidentnych egezukacjach na cywilach. Nie wiem o jakich Ty 5 zdjęciach piszesch w ciągu 48 godzin skoro ja sam widziałem ich sporo wiecej w ciągu pierwszych godzin po wyzwoleniu Buczy. Chcesz powiedzieć, że ludzie jak za Stalina popełniali samobójstwo przez strzał w tył głowy? Kwestionujesz ,że tam doszło do zbrodni wojennej? Że Ukraina ukręciła aferę z niczego? Bo to próbujesz sugerować. Więc proste pytanie wg Ciebie doszło tam do zbrodni czy nie doszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krzemo napisał:

Masz na to jakieś dowody, na masowość tego stanu, czy zasłyszane na bazarku? 

No oczywiście, że zasłyszane, ale nie na bazarku tylko z dwóch źródeł - od Ukraińców którzy korzystają i od znajomych sprzedawców busów a także od nieznajomych, bo szukam akurat takich aut i ze względu na tą sytuację musiałem szerzej badać rynek. Oczekujesz potwierdzenia z ministerstwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mega dziwnego. Ukraina właśnie strącił Alligatora za pomocą pocisków antpancernych

Może to nie słoik z ogórkami ale samo w sobie niewiarygodne. Inna sprawa,że ten heliktopter aż sie prosi o problemy. Rosjanie naprawde w tej wojnie zachowują się jak ostatnie barany. I wygrywają samą siłą ale robią to kolejny raz dziwnie i kolejny raz stracą energię i wyczerpią swoje siły..Tak jak pod Kijowem czy Sumami

A tu taktyka rosyjska

Takie codzienne pchanie na pałę oddziałów w którymś momencie wyczerpie siły rosyjskie zwłaszcza ,że oni nie czekają na pełne przegrupowanie tylko dzień w dzień rzucają to co mają.. W kierunku na Barwinkowe Rosjanie mają sporą przewagę ale takie wydłużone linie komunikacyjne w tej wojnie zawsze kończyły się źle dla Rosjan

Do tego Rosjanie próbują prowadzić mobilizację na okupowanym przez siebie południu np Melitopolu? Nie wiem jak oni są wyobrażają sobie oddziały złożone z Ukraińców na froncie i niby jak oni mają nie strzelić w plecy Rosjanom? Dziś w Melitopolu rozesłali dokumenty mobilizacyjne do obywateli tego miasta.... Oni sa naprawdę oderwani od rzeczywistości

Ja wiem ,że Czeczeni to Rosgwardia i oni nie mają pojecia na czym polega wojna bo są służbą bezpieczeństwa ale naprawe mogliby się nie kompromitować

Gdyby oni naprawdę w ten sposób strzelali do prawdziwego wojska to już by tych strzelców nie było. Dawno się nikt tak nie kompromitował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzemo napisał:

Masz na to jakieś dowody, na masowość tego stanu, czy zasłyszane na bazarku? 

Pewne info od wujka z policji, ciotki ze szpitala i kuzyna ze straży granicznej. 

Kiedyś był magiel a teraz internety...

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Bucha to mały pikuś przy tym co jest w Borodiance bo tam ludność nie zdążyła się ewaukować. Rosjanie ponieśli spore straty przy zdobywaniu tej miejscowości bo ich Ukraiński kontratak mocno tam poharatał.. I mścili się okrutnie.. Tam dopiero jest bezstialstwo

Poniżej przeklejam wpis, który 4 marca zamieścił burmistrz Mińska Mazowieckiego, które jest miastem partnerskim Borodianki i wielu jej mieszkańców się do Mińska ewakuowało.

 

Rosjanie na "operacji specjalnej"🔞Tłuką w drzwi domów i mieszkań i nawołują do wyjścia. Jeśli nikt nie wychodzi wywalają drzwi i sami wchodzą do środka, jeśli kogoś zastają zabijają na miejscu... Organizują niby korytarze do dystrybucji pomocy rzeczowej, albo miejsca do ewakuacji, do tych którzy przyjdą strzelają jak popadnie. 🔞tak relacjonują mieszkańcy Borodianki przebywający już w Mińsku Mazowieckim.
 
 
152Ty, Marta Zawadka i 150 innych użytkowników
 
43 komentarze
39 udostępnień
 
 
 
 
 
Komentarz
 
 
Udostępn
Edytowane przez NieMy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, NieMy napisał:

Poniżej przeklejam wpis, który 4 marca zamieścił burmistrz Mińska Mazowieckiego, które jest miastem partnerskim Borodianki i wielu jej mieszkańców się do Mińska ewakuowało.

 

Rosjanie na "operacji specjalnej"🔞Tłuką w drzwi domów i mieszkań i nawołują do wyjścia. Jeśli nikt nie wychodzi wywalają drzwi i sami wchodzą do środka, jeśli kogoś zastają zabijają na miejscu... Organizują niby korytarze do dystrybucji pomocy rzeczowej, albo miejsca do ewakuacji, do tych którzy przyjdą strzelają jak popadnie. 🔞tak relacjonują mieszkańcy Borodianki przebywający już w Mińsku Mazowieckim.

Czyli burmistrz też ma info z magla.

Burmistrz widocznie chodzi na bardziej wiarygodny magiel niż @Sebastian ¯\_(ツ)_/¯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Cardi napisał:

Czyli burmistrz też ma info z magla.

Burmistrz widocznie chodzi na bardziej wiarygodny magiel niż @Sebastian ¯\_(ツ)_/¯

Akurat wiadomosci burmistrza pokrywają się z informacjami spływającymi od dziennikarzy zagranicznych którzy już odwiedzili Borodianke. Wiadomości Sebastania nie widziałem nawet w komentarzach plotkarskich . Więc o ile ta pierwsza wydaje się potwierdzona z kilku źródeł o tyle info od Sebastiana jest na razie plotką. Możliwie ,że prawdziwą. Możliwe ,że nie. Ot nie zweryfikowana wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Akurat wiadomosci burmistrza pokrywają się z informacjami spływającymi od dziennikarzy zagranicznych którzy już odwiedzili Borodianke. Wiadomości Sebastania nie widziałem nawet w komentarzach plotkarskich . Więc o ile ta pierwsza wydaje się potwierdzona z kilku źródeł o tyle info od Sebastiana jest na razie plotką. Możliwie ,że prawdziwą. Możliwe ,że nie. Ot nie zweryfikowana wiadomość.

Idi na c*** z wyspy węży też miało być legit.

Zadziwiające jak w jedne rzeczy wszyscy chętnie wierzą, a inne wszyscy chętnie negują. Ciekawe jaki jest klucz tego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cardi napisał:

Idi na c*** z wyspy węży też miało być legit.

Zadziwiające jak w jedne rzeczy wszyscy chętnie wierzą, a inne wszyscy chętnie negują. Ciekawe jaki jest klucz tego wyboru.

A co jest nie tak z tymi słowami. Przeciez one padły. Nieprawdziwą informacją było info o smierci wszystkich ale to akurat było podane z jednego źródła i wynikało z tego ,że Ukraina straciła kontakt z wyspą i byli przekonani o śmierci wszystkich . Dopiero po kilku dniach Rosjanie podali ,że cżęść przeżyła

Czyli uważasz, że tych morderstw Rosjanie nie popełnili? A jeśli tak to na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

A co jest nie tak z tymi słowami. Przeciez one padły. Nieprawdziwą informacją było info o smierci wszystkich ale to akurat było podane z jednego źródła i wynikało z tego ,że Ukraina straciła kontakt z wyspą i byli przekonani o śmierci wszystkich . Dopiero po kilku dniach Rosjanie podali ,że cżęść przeżyła

Ja nie o słowach, a o tych pośmiertnie odznaczonych, którzy zmartwychwstali.

3 minuty temu, ely3 napisał:

Czyli uważasz, że tych morderstw Rosjanie nie popełnili? A jeśli tak to na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Nie dopowiadaj sobie jak kilku użytkowników tutaj, to zła maniera. Uważam, że bezkrytyczne przyjmowanie jedynie tej pasującej wersji wydarzeń to bardzo złe podejście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Ja nie o słowach, a o tych pośmiertnie odznaczonych, którzy zmartwychwstali.

Nie dopowiadaj sobie jak kilku użytkowników tutaj, to zła maniera. Uważam, że bezkrytyczne przyjmowanie jedynie tej pasującej wersji wydarzeń to bardzo złe podejście. 

Ale ja się tylko pytam czemu uważasz zbrodnie rosyjskie za info z magla? Skoro sa potwierdzone przez wiele źródeł. I jeszcze porównujesz to do informacji nieprawdziwej o śmierci obrońców wyspy

Temat śmierci wyjaśniłem. wynikało to z faktu ,ze skoro utracono wszelką łącznośc a Rosjanie nic nie mówili o jeńcach to założono ,że zginęli wszyscy.  Ale to nie było kłamstwo raczej mgła wojny i brak możliwości weryfikacji

Więc po prostu się pytałem a Ty mi wyskakujesz z dopowiadaniem sobie. Czyli pytanie się Ciebie o stanowisko w danym temacie to już jest dopowiadanie sobie? Czemu nie odpowiedziałeś po prostu na pytanie tylko poszedłeś w jakiś dziwny atak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.