Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, polskignom napisał:

https://mobile.twitter.com/theragex/status/1507385348187463688
i to samo ze strony Kosowa (ale nie mogę teraz znaleźć), wiec na razie bez żadnej jatki, tylko powrót do stanu sprzed kilku miechow, czyli ogólnie napięcia na granicy.

to chyba jakaś histeria, tak jak News z protestami gdzie tak naprawdę tam cały czas się coś dzieje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ely3 napisał:

Polowanie na generałów ciag dalszy

Dziś w trakcie walk o lotnisko zginął kolejny generał

Niech mi ktoś wyjaśni co dowódca armii robi na pierwszej linii frontu? No chyba ,że wokół Cherosnia dzieje się naprawdę źle i chciał swoją obecnością dodać energii żołnierzom

 

Widziałem na ten temat już kilka różnych teorii, ale wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobne jest to, że Rosjanie mają obecnie gigantyczne problemy z komunikacją i koordynowaniem działań między jednostkami, dlatego też dowódcy wyższego szczebla przebywają w pobliżu frontu, by móc lepiej ocenić sytuację i szybciej przekazywać rozkazy, co wystawia ich na ostrzał Ukraińców. Jakby nie patrzeć, w modelu rosyjskim dowódcy niższego szczebla nie mają tak dużej autonomii jeśli chodzi o podejmowanie decyzji jak w armiach zachodnich. Nawet po Ukraińcach widać, że śmielej podejmują oni lokalne działania, co jest zresztą dość logiczne patrząc na to, w jaki sposób muszą oni prowadzić walkę z silniejszym wrogiem.

 W zagrzewanie do boju szeregowych nie chce mi się wierzyć, choć Rosjanie pokazują na tej wojnie, że nawet najbardziej absurdalne wytłumaczenie, może okazać się tym właściwym.

Ogólnie z każdym dniem tej wojny, wizerunek armii rosyjskiej nadszarpywany jest coraz bardziej, a jakby nie patrzeć jest to akurat ten aspekt, który w wymiarze PR-owym był dla Rosjan absolutnie kluczowy. Bez mitu wielkiej potęgi militarnej, Rosja traci jeden z największych atutów, który wykorzystywała do tej pory w swojej polityce tak wewnętrznej jak i zagranicznej, i jestem bardzo ciekawy jak mocno się to na nich odbije. Statusu mocarstwa nuklearnego nikt im oczywiście nie odbierze, ale nawet w tym zakresie wyczerpali już nieco swoje możliwości dotyczące szantażowania użyciem tego typu środków. Zostaje eksport surowców, ale i tutaj perspektywa nie jest dla nich zbyt obiecująca :)

 

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hoolifan napisał:

W zagrzewanie do boju szeregowych nie chce mi się wierzyć, choć Rosjanie pokazują na tej wojnie, że nawet najbardziej absurdalne wytłumaczenie, może okazać się tym właściwym.

Tu nie chodzi o zagrzewanie do boju, tylko likwidowanie dezercji i osobistą odpowiedzialność/plenipotencje za postawione zadania. Inna sprawa, że delegacja uprawnień (i obowiązków) na niższy szczebel, jest podstawowym elementem współczesnego zarządzania (ogólnie i wojną) organizacjami hierarchicznymi. A trudno o bardziej hierarchiczną organizacje niż wojsko. 

Zgodnie z teorią, w organizacjach ultra hierarchicznych, każdy bez wyjątku awansuje do poziomu własnej niekompetencji.

Więc masz potwierdzenie teorii w praktyce.

https://ksiazki.wp.pl/tu-mieszka-zdrajca-jak-rosja-czysci-spoleczenstwo-z-wrogich-wrzodow-6751066774449056a

Jak już pisałem, szybko się uwinęli ze stalinizmem.

https://www.money.pl/gospodarka/doradca-putina-rezygnuje-z-powodu-wojny-i-opuszcza-rosje-6750408396143520a.html

Doradca Putina, który dał mu pierwszą robotę na Kremlu, zrezygnował i zwiał z Rosji.

 

 

 Tych słabszych chcą "denazyfikować" i demilitaryzować, tych z większą armią niekoniecznie.

Zaraz się okaże, że za uchodźcami, którzy uciekają przed ruską agresją, przyjadą ruskie onuce, chcące ich dalej wyzwalać.

"Wyzwolenie bez granic"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Hoolifan napisał:

 Statusu mocarstwa nuklearnego nikt im oczywiście nie odbierze, ale nawet w tym zakresie wyczerpali już nieco swoje możliwości dotyczące szantażowania użyciem tego typu środków. Zostaje eksport surowców, ale i tutaj perspektywa nie jest dla nich zbyt obiecująca :)

 

jestem ciekaw czy byliby w ogóle w stanie te rakiety wystrzelić :)

30 minut temu, starYfaN napisał:

Tych słabszych chcą "denazyfikować" i demilitaryzować, tych z większą armią niekoniecznie.

Zaraz się okaże, że za uchodźcami, którzy uciekają przed ruską agresją, przyjadą ruskie onuce, chcące ich dalej wyzwalać.

"Wyzwolenie bez granic"

nie ma co ich komentować oni są po prostu zjebani

wolałbyś jeść pizze z Bidenem czy całować buty Putina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

jestem ciekaw czy byliby w ogóle w stanie te rakiety wystrzelić :)

Szojgu miał chyba atak serca, więc zaraz za przycisk złapie kolejny kolega Putina. Gerasimow wciśnie co mu Putler każe.

11 minut temu, Koelner napisał:

nie ma co ich komentować oni są po prostu zjebani

wolałbyś jeść pizze z Bidenem czy całować buty Putina?

????

Kompletnie nie mam doświadczeń z całowaniem butów, więc wybiorę bezpieczniejszą/przerobioną opcję z pizzą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Ukraina wykonała deblokade Slawutycz tylko po to by uwolnić żołnierzy bo dziś oddali miasto bez wałki. Rosjanie pod Czernichowem są bardzo aktywni i jpodeszli pod jedyne drogi z miasta i teraz je ostrzeliwują cały czas. Na zachód od Kijowa z kolei Ukraińska armia otoczyła kilka kompanii i Rosjanie próbowali się przebić ale przegrali. 

Ukraińcy chyba weszli na przedmieścia Chersonia a przynajmniej tak uważają Amerykanie. Rosjanie w popłochu wycofywali wojska ale nie wiadomo czy wszystko bo są też informacje o okrążeniu. Wczoraj też chyba wycofali się z miast w okolicach Nikopola bo jednak jest ryzyko że te oddziały zostaną odcięte. Do tego odbili wschodnie przedmieścia Charkowa a Rosjanie z kolei nadal atakują Izium i jego okolica i mają jakieś sukcesy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, polskignom napisał:

https://mobile.twitter.com/theragex/status/1507385348187463688
i to samo ze strony Kosowa (ale nie mogę teraz znaleźć), wiec na razie bez żadnej jatki, tylko powrót do stanu sprzed kilku miechow, czyli ogólnie napięcia na granicy.

stare nagrania - info bezpośrednio od rodziny z Serbii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.