Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat ostatnia cześć zdania jest nieprawda. 
 

Polacy w dosyć pozytywny sposób odbierają Czechów ich przywary i nawet język tak pozytywnie śmieszy gdy człowiek się dowie ze jahoda to truskawka kwieten to maj a Mulatka po czesku to Czarnoszka. 
my ich odbieramy bardzo pozytywnie ale Czesi nas nie lubią. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Akurat ostatnia cześć zdania jest nieprawda. 
 

Polacy w dosyć pozytywny sposób odbierają Czechów ich przywary i nawet język tak pozytywnie śmieszy gdy człowiek się dowie ze jahoda to truskawka kwieten to maj a Mulatka po czesku to Czarnoszka. 
my ich odbieramy bardzo pozytywnie ale Czesi nas nie lubią. 
 

No właśnie dlatego ,że się śmiejemy z ich języka. Że jak jesteśmy w Czechach to traktujemy ich z góry. Że dla Czechów jesteśmy głośni sztywni , nie mamy dystansu i w ogóle jestesmy nudziarzami. I to są opinie Czechów bo moja kuzynka mieszka w Pradze więc to wynika z tego jak my ich traktujemy

 

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

pchają go jeszcze mocniej w łapy Putina a dobrze by było mieć jak najkrótszą granicę z Rosją. 

No jednak nie bo Łukaszenko jeszcze bardziej nie chce trafić do Putina niż Ty. On wie ,że u Putina na początku byłby kimś ala gubernator Jakucji i to jeszcze ze słabą pozycją bo rejon biedny. A gubernatorów to Putin odstrzeliwuje jak chce. Łukaszenko wie ,zę pod Putinem nie będzie decydował o niczym. A on chce nadal rządzić niepodzielnie

 

@starYfaN

Nie wiem co Ty masz na myśli ale z punktu widzenia Czechów sprawa wyglada tak ( tzn tak piszą w ich gazetach). Od 5 lat Libereckie województwo bomarduje rząd i wynajeli nawet kancelarie prawną. W końcu 4 lata temu rząd czeski zaczął rozmowy z Polakami. I za każdym razem słyszał- Walcie sie to nasz kraj i nie będzie nam mówic co mamy robić. Czesi w lutym pojechali na rozmowy ,które u siebie opisywali jako ostatniej szansy i znowu zostali olani więc poszli do TSUE i tu nadal ze strony polskiej cisza.

Problem jest taki ,że Babisz jest w klinczu bo jak podpiszę zła umowę to w wyborach zostanie rozniesiony. Liberec nie chce słyszeć o projektach odległych w czasie więc zobaczymy co z tego będzie ale Morawiecki mial ogrom czasu na porozumienie z Czechami a teraz jest w sytuacji gdzie w Czechach wybuchla afera bo Klaus w 89 pożyczył Rosji 1,5 mld dolarów z potem Zeman w 96 umorzył tę pożyczkę. Czesi w ogóle nie wiedzieli ,że coś takiego było i teraz jest grubszy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raczej odnoszę wrażenie że to Czesi czują się lepsi i tacy niemieccy.

Tym bardziej, ze turystycznie Niemców którzy są jeszcze bardziej sztywni i głośni lubią i się od czasów Habsburgów z nimi utożsamiają.

Może to już bardziej Katolicyzm tu ma do rzeczy bo Czesi do spraw religijnych podchodzą na luzie a my byśmy zabili w imię wiary sąsiada

jasne że pijaństwo nasze i turystyka przez lata alkoholowa nie pomaga w budowie wizerunku ale patrząc bardziej z boku to Czesi są do nas niemili nie odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ignazz napisał:

ja raczej odnoszę wrażenie że to Czesi czują się lepsi i tacy niemieccy.

nigdy nie odczuwałem tego . Czesi są specyficzni i dość zamknięci na inne kultury i mniej ufni . dużo lepszy i łatwiejszy jest kontakt ze Słowakami którzy traktują nas jako swoich/podobnych. 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ignazz napisał:

Może to już bardziej Katolicyzm tu ma do rzeczy bo Czesi do spraw religijnych podchodzą na luzie a my byśmy zabili w imię wiary sąsiada

Dokładnie. To straszne jak spora część ateistów podchodzi agresywnie i obelżywie do osób o innej wiarze, wyzywa ich i obraża.

Bardzo negatywna cecha u sporej liczby Polaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

@starYfaN

Nie wiem co Ty masz na myśli ale z punktu widzenia Czechów sprawa wyglada tak ( tzn tak piszą w ich gazetach). Od 5 lat Libereckie województwo bomarduje rząd i wynajeli nawet kancelarie prawną. W końcu 4 lata temu rząd czeski zaczął rozmowy z Polakami. I za każdym razem słyszał- Walcie sie to nasz kraj i nie będzie nam mówic co mamy robić. Czesi w lutym pojechali na rozmowy ,które u siebie opisywali jako ostatniej szansy i znowu zostali olani więc poszli do TSUE i tu nadal ze strony polskiej cisza.

Problem jest taki ,że Babisz jest w klinczu bo jak podpiszę zła umowę to w wyborach zostanie rozniesiony. Liberec nie chce słyszeć o projektach odległych w czasie więc zobaczymy co z tego będzie ale Morawiecki mial ogrom czasu na porozumienie z Czechami a teraz jest w sytuacji gdzie w Czechach wybuchla afera bo Klaus w 89 pożyczył Rosji 1,5 mld dolarów z potem Zeman w 96 umorzył tę pożyczkę. Czesi w ogóle nie wiedzieli ,że coś takiego było i teraz jest grubszy temat

Przedstawiłem uchybienia proceduralne wg TSUE. Trochę też nie rozumiem tutaj kwestii wycofania skargi, albowiem wycofanie skargi nie wyrówna kwestii prawa polskiego i unijnego, a to jest języczkiem uwagi. Nie sądzę też aby PGE wyszło z rozbudową kopalni poza decyzję środowiskową i dane z raportu oddziaływania na środowisko, które było pierwotną podstawą wydania koncesji (to że zabrakło dodatkowego przy przedłużeniu to inna sprawa).

 

Czesi chcieli sfinansowania budowy ujęć wody i wodociągu za ponad 170 mln.

I teraz coś jeszcze. Na południe od linii Bolesławiec, Jawor, Strzelin po Nysę masz takie same problemy z wodą jak w Libercu. To bardzo specyficzny region, jest problem z wodociągami, z przydziałem wody, a studnie wykonuje się metodą szczelinowania.

Czesi wykorzystują sytuację po naszej stronie, bo bez kopalni problem istnieje i tak. Zresztą podobny problem mają ze swoimi odkrywkami. Kancelaria Czeska znalazła po prostu punkt zaczepienia przy braku dodatkowego raportu przy przedłużeniu koncesji i pocelowała drugą stronę.

I o ile ustawę ooś znać muszę, o tyle nie śledzę kwestii równoważności zapisów unijnych i nie wiem, czy brak ponownego raportu jest uchybieniem ze strony polskiej (notabene jeszcze za poprzedniej kadencji) czy też luźną interpretacją niezbędności według TSUE.

To jest problem geologiczny na który zwracałem tu uwagę kilkukrotnie. Polska ma najmniejsze zasoby wody pitnej w EU. Rejon Liberca jeszcze mniejsze (z kopalnią czy bez).

Czesi wygrają, południowy zachód  PL z problemem zostanie.

 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ely3 napisał:

Czasami bezradność tego rządu poraża. Rząd czeski składa skargę do TSUE...... Każdy kto choć raz był w okolicach Turowa wie jaka tam jest masakra ekologiczna. Wiadomo jaki wyrok wyda TSUE i......... nic .... Nagle zaskoczenie ,że mamy zablokowaną kopalnię. Na gwałtu rety robi sie akcję z rządem Czechem . I znowu ogłasza się sukces a strona czeska twierdzi ,że niczego nie wycofują więc zegar tyka i jak nic Unia naliczy nam kary. Sytuacja wygląda naprawdę źle. Tego typu kopalnie bez wyjątku powinny być zamknięte ( chyba jedynie Bełchatów nie demoluje środowiska bo kopalnie konińskie praktycznie drenują i niszczą turystyczne ośrodki pojezierza Gnieźnieńskiego ale ,że to wewnątrz Polski to rząd olewa to jeszcze mocniej niż problem Turowa). Niech ktoś z fanów Pisu wyjasni czemu czekali z negocjacjami aż do momentu jak było za późno. Przegapili ,że jest skarga. Nie rozumieli jakie są konsekwencje czy po prostu uznali ,że przecież nic się nie stało

Czesi chcieli się spotkać w lutym i to omówić to rząd ich olał. Gdyby ich nie olali to pewnie by się skończyło na zapłaceniu im 140 milionów i tyle. Imo to PIS i tak chciał zamknąć tą kopalnie, a teraz dzięki wyrokowi może to zwalić na złą UE i sio, karawana jedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się wydaje, ze to jest gierka pod zamykanie kopalni. O ile w politykę zagraniczna PiS jest gorzej niż ch...wy, o tyle takie gierki i grę pod sondaże umie całkiem spoko. Lata ćwiczeń na bezpłciowej opozycji robią swoje. Wiec myk, zła UE, a my i tak za chwile mamy ekorozwój w tle, wiec co by czegoś nie zrobić na aferę, a nóż się uda.

Swoja droga czytam dyskusje pod postem niejakiej Kalczynskiej (to chyba dziennikarka) nt. Przebudowy Jerozolimskich i naprawdę nie wiem czy nie za duże zasługi w podziale społeczeństwa są przypisywane naszym dwóm wodzom :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, polskignom napisał:

Tez mi się wydaje, ze to jest gierka pod zamykanie kopalni. O ile w politykę zagraniczna PiS jest gorzej niż ch...wy, o tyle takie gierki i grę pod sondaże umie całkiem spoko. Lata ćwiczeń na bezpłciowej opozycji robią swoje. Wiec myk, zła UE, a my i tak za chwile mamy ekorozwój w tle, wiec co by czegoś nie zrobić na aferę, a nóż się uda.

Swoja droga czytam dyskusje pod postem niejakiej Kalczynskiej (to chyba dziennikarka) nt. Przebudowy Jerozolimskich i naprawdę nie wiem czy nie za duże zasługi w podziale społeczeństwa są przypisywane naszym dwóm wodzom :) 

Generalnie główny powód to pewna zmiana sposobu myślenia. Millenialsi itd mają bardzo dużo oczekiwania(roszczenia) i wobec ich nie zaspokojenia, stają się niesamowicie sfrustrowani i zakompleksieni. W tym celu muszą się od kogoś poczuć lepiej, stąd się robi właśnie ten podział - tworzą ogromną rzeszę fikcyjnej "patologii, ciemnogradu etc". I na tej linii jest główny podział 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RappaR napisał:

Generalnie główny powód to pewna zmiana sposobu myślenia. Millenialsi itd mają bardzo dużo oczekiwania(roszczenia) i wobec ich nie zaspokojenia, stają się niesamowicie sfrustrowani i zakompleksieni. W tym celu muszą się od kogoś poczuć lepiej, stąd się robi właśnie ten podział - tworzą ogromną rzeszę fikcyjnej "patologii, ciemnogradu etc". I na tej linii jest główny podział 

Trochę tak ale nie do końca. Główną linią podziału jest raczej podejście do bardzo ważnej życiowej kwestii a mianowicie kwestii tego w jaki sposób można osiągnąć dobrobyt. Część ludzi uważa, że dobrobyt można osiągnąć tylko poprzez swoją własną ciężką pracę i jak tak wszyscy będą robić to wszystkim będzie dobrze. Druga zaś cześć uważa, że zapierdzielać powinna pewna grupa a później owocami swojej pracy powinna dzielić się z innymi. 

Także jest to bardzo podobne do tego o czym piszesz ale niesłusznie, moim zdaniem, ograniczasz tą drugą grupę do milenialsów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Trochę tak ale nie do końca. Główną linią podziału jest raczej podejście do bardzo ważnej życiowej kwestii a mianowicie kwestii tego w jaki sposób można osiągnąć dobrobyt. Część ludzi uważa, że dobrobyt można osiągnąć tylko poprzez swoją własną ciężką pracę i jak tak wszyscy będą robić to wszystkim będzie dobrze. Druga zaś cześć uważa, że zapierdzielać powinna pewna grupa a później owocami swojej pracy powinna dzielić się z innymi. 

Także jest to bardzo podobne do tego o czym piszesz ale niesłusznie, moim zdaniem, ograniczasz tą drugą grupę do milenialsów. 

I to co pisałem. Stworzyłeś sobie fikcyjną linię podziału by się poczuć lepiej. Z chochołami jedynie potrafisz walczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RappaR napisał:

W tym celu muszą się od kogoś poczuć lepiej, stąd się robi właśnie ten podział - tworzą ogromną rzeszę fikcyjnej "patologii, ciemnogradu etc". I na tej linii jest główny podział 

Działa to w dwie strony. Wczoraj będąc w poczekalni w serwisie samochodowym leciało w TV tvn24  i przekaz całkowicie neutralny o sytuacji na Białorusi . Byłem świadkiem jak pewien Pan koło tak 50tki po zamówieniu kawy w tamtejszej poczekalni u obsługi spojrzał na TV i mówiąc do siebie skwitował „ to nie mają tutaj k**** polskiej stacji tv?” i następnie wyszedł . Osoby które nie miały akurat słuchawek spoglądały na siebie i lekko się uśmiechały .PiS wyciągnął kompleksy z takich ludzi i zbudował z tego żelazny elektorat . Ludzie przy napływie gotówki z socjalu czy koniunkturze gospodarczej przy disco polo oraz retoryce nacjonalistycznej w koszulce Polski Walczącej poczuli się lepiej dlatego ta cześć Polaków obecnie nie różni się od wspomnianej tutaj klasy angoli którzy wytatuowani z brzuchami drą ryja w tureckich kurortach. Nie mają już wstydu i kompleksów - mogą być sobą na plaży w Mielnie czy w Chorwacji .

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Koelner napisał:

Działa to w dwie strony. Wczoraj będąc w poczekalni w serwisie samochodowym leciało w TV tvn24  i przekaz całkowicie neutralny o sytuacji na Białorusi . Byłem świadkiem jak pewien Pan koło tak 50tki po zamówieniu kawy w tamtejszej poczekalni u obsługi spojrzał na TV i mówiąc do siebie skwitował „ to nie mają tutaj k**** polskiej stacji tv?” i następnie wyszedł . Osoby które nie miały akurat słuchawek spoglądały na siebie i lekko się uśmiechały .PiS wyciągnął kompleksy z takich ludzi i zbudował z tego żelazny elektorat . Ludzie przy napływie gotówki z socjalu czy koniunkturze gospodarczej przy disco polo oraz retoryce nacjonalistycznej w koszulce Polski Walczącej poczuli się lepiej dlatego ta cześć Polaków obecnie nie różni się od wspomnianej tutaj klasy angoli którzy wytatuowani z brzuchami drą ryja w tureckich kurortach. Nie mają już wstydu i kompleksów - mogą być sobą na plaży w Mielnie czy w Chorwacji .

Piękna definicja Homo sovieticusa. Człowieka bez aspiracji dla, którego najważniejszą wartością jest bezpieczeństwo. Jeśli ma bezpieczeństwo to wszystko gra. Człowiek ten nie ma potrzeby odrywania nowych planet, technologii, pierwiastków etc. Wystarczy mu pójście do pracy na 8 godzin 5x w tygodniu, sobota na gorzałe i niedziela na odpoczynek. A jeśli "sąsiad" ma lepiej a on gorzej to wtedy grana jest karta nacjonalizm albo antysemityzm. Jak takie powiedzenie z Rosji "Wy wszystkim żyd winny, sam głupek nic nie umie zrobić, więc żyd winny" i tak jest u nas. Winny Niemiec, Ruski, ostatnio Czech, w czerwcu będzie LGBT a później kobiety. Żydów nie obwiniamy z wiadomych względów, i to nie jakieś teorie spiskowe tylko pochodzenie Pana Premiera :) To chyba jest zależne od faz księżyca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

Działa to w dwie strony. Wczoraj będąc w poczekalni w serwisie samochodowym leciało w TV tvn24  i przekaz całkowicie neutralny o sytuacji na Białorusi . Byłem świadkiem jak pewien Pan koło tak 50tki po zamówieniu kawy w tamtejszej poczekalni u obsługi spojrzał na TV i mówiąc do siebie skwitował „ to nie mają tutaj k**** polskiej stacji tv?” i następnie wyszedł . Osoby które nie miały akurat słuchawek spoglądały na siebie i lekko się uśmiechały .PiS wyciągnął kompleksy z takich ludzi i zbudował z tego żelazny elektorat . Ludzie przy napływie gotówki z socjalu czy koniunkturze gospodarczej przy disco polo oraz retoryce nacjonalistycznej w koszulce Polski Walczącej poczuli się lepiej dlatego ta cześć Polaków obecnie nie różni się od wspomnianej tutaj klasy angoli którzy wytatuowani z brzuchami drą ryja w tureckich kurortach. Nie mają już wstydu i kompleksów - mogą być sobą na plaży w Mielnie czy w Chorwacji .

k**** zazdroszczę

Ja ostatnio na Saskiej krew oddawałem i prawie 1.5h leciał kanał disco polo. Myślałem że takich już nie produkują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kołczu33 napisał:

Ja myślę, że Solorz-żak chciałby zamienić się na podatki z kimś kto jest na minimalnej. 

Solorz zak nie zamienilby się z nikim na minimalnej na nic:) 

7 godzin temu, Sebastian napisał:

Trochę tak ale nie do końca. Główną linią podziału jest raczej podejście do bardzo ważnej życiowej kwestii a mianowicie kwestii tego w jaki sposób można osiągnąć dobrobyt. Część ludzi uważa, że dobrobyt można osiągnąć tylko poprzez swoją własną ciężką pracę i jak tak wszyscy będą robić to wszystkim będzie dobrze. Druga zaś cześć uważa, że zapierdzielać powinna pewna grupa a później owocami swojej pracy powinna dzielić się z innymi. 

Także jest to bardzo podobne do tego o czym piszesz ale niesłusznie, moim zdaniem, ograniczasz tą drugą grupę do milenialsów. 

A żyjemy w czasach że głównym źródłem dobrobytu zaczyna być kapitał a nie praca. @darkonza wrzucał już kiedyś wykres w jakim kierunku to wszystko zmierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, polskignom napisał:

Tez mi się wydaje, ze to jest gierka pod zamykanie kopalni. 

Agenci pisu z Liberca?

2 godziny temu, Koelner napisał:

Działa to w dwie strony. Wczoraj będąc w poczekalni w serwisie samochodowym leciało w TV tvn24  i przekaz całkowicie neutralny o sytuacji na Białorusi . Byłem świadkiem jak pewien Pan koło tak 50tki po zamówieniu kawy w tamtejszej poczekalni u obsługi spojrzał na TV i mówiąc do siebie skwitował „ to nie mają tutaj k**** polskiej stacji tv?” i następnie wyszedł . Osoby które nie miały akurat słuchawek spoglądały na siebie i lekko się uśmiechały .PiS wyciągnął kompleksy z takich ludzi i zbudował z tego żelazny elektorat .

Skąd wiesz jak głosował i jakie miał kompleksy facet który zamówił kawę :) 

Jak na moje, to poczekalnia nie ogarnęła ironii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

 Osoby które nie miały akurat słuchawek spoglądały na siebie i lekko się uśmiechały .PiS wyciągnął kompleksy z takich ludzi i zbudował z tego żelazny elektorat .

To urocze że jednocześnie nie dostrzegasz że opozycja na kompleksach takich ludzi i chęci poczucia wyższości również zbudowała sobie żelazny elektorat:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.