Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, the_secret napisał:

No fajnie fajnie, a co mięskiem? Jecie dalej?

no właśnie jakieś 70% mniej niż przedtem ;) 

wcześniej mięsko było codziennością, teraz 1-2 w tygodniu, więcej vege warzywnych obiadów, ryb, owoców - bez mięska da się żyć (aż dziwne że do tego dotarłem bo jeszcze z rok temu był twierdził że to niemożliwe XD )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

https://www.bnpparibas.pl/ecokalkulator/

Komuś wyjdzie poniżej średniej?

Wpisałem dla jaj że mieszkam w mieszkaniu 10 metrów kwadratowych, w zimę mam 10 stopni, mam panele, ogrzewanie i wodę z sieci miejskiej, nie mam auta, wszędzie chodzę pieszo, wszystko sortuje, nie jem mięsa i jem tylko lokalne produkty i najlepiej bez opakowań a wszystkie urządzenia mam a plus plus plus. 

I wyszło że emituję 3 razy za dużo żeby ziemia przetrwała.

To się skończy depopulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szulim napisał:

Nie zmienia to faktu, że jeśli ludzkość się nie ogarnie trochę bardziej w kontekście ochrony środowiska, to pokolenie naszych wnuków, a nawet już może i dzieci może mieć coraz gorzej w kwestii dostępności produktowej, czy zdrowia ogólnego. 

No nie ogarnie się. Nie ma tematu nawet. Tak jesteśmy skonstruowani i koniec.

Świat nie jest jednolity, są różne ośrodki(Chiny, Eu, Usa, Indie, Azja pld wschodnia, Afryka, Ameryka Pd itd itd). 

Jak nawet gdzieś ograniczysz plastik to nie zrobisz tego globalnie bo jest konkurencja zawsze ktoś będzie chciał wykorzystać sytuację, że plastik jest najtańszy. (plastik to oczywiście tylko przykład). 

Pogódźmy się z tym, nie mam wielkiego wpływu w jakim kierunku świat idzie. Cyfryzacja, AI, wojny, bieda, kryzys klimatyczny itd itd itd. Wszystko toczy się swoim naturalnym biegiem i nikt z góry tego nie zmieni. 

Ograniczenia, zakazy są bezsensowne, liczą się za to odkrycia naukowe. Jak ktoś wymyśli coś lepszego niż plastik, mięso z próbówki smaczniejsze i tańsze niż naturalne  to będzie to wprowadzane w sposób naturalny. Wszystkie sztuczne nieopłacalne nakazy zakazy nie mają sensu bo nie wytrzymają konkurencji.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

Niestety odróżniam projekt od realizacji więc akurat w tym wypadku bardzo się cieszę a jeszcze bardziej cieszyłbym się z 3 pasa pomiędzy Wawą a Łodzią. 

Prawda, jest sporo miejsc gdzie autostrady powinny być 3 pasowe. Ale są też takie śmieszne/głupie sytuacje (w szczególności na wschodzie Polski) gdzie pomiary ruchu wychodzą niskie, tak samo jak prognozy ruchu, gdzie dwupasowa ekspresówka jest zbędna ale idzie polecenie z góry konieczności powstania tejże drogi w takim przekroju bo jest to kiełbasa wyborcza w tamtym rejonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Wpisałem dla jaj że mieszkam w mieszkaniu 10 metrów kwadratowych, w zimę mam 10 stopni, mam panele, ogrzewanie i wodę z sieci miejskiej, nie mam auta, wszędzie chodzę pieszo, wszystko sortuje, nie jem mięsa i jem tylko lokalne produkty i najlepiej bez opakowań a wszystkie urządzenia mam a plus plus plus. 

I wyszło że emituję 3 razy za dużo żeby ziemia przetrwała.

To się skończy depopulacja

Zrobiłem podobny test. Blok 40 metrów, energooszczędny, 4 osoby w mieszkaniu, ciepło miejskie, prysznic 7 razy w tygodniu, zero kapieli. Auto lpg 200 km miesięcznie spalanie 6 litrów. Mięso 3-5 w tygodniu. Lokalne produkty kiedy tylko są dostępne, kupuję bez opakowan albo ekologiczne. 

Czyli totalnie nierealne bo do pracy mam 17 km :) Ale wyszlo tak Generowana przez Ciebie emisja dwutlenku węgla wynosi 69% średniej polskiej, 83% średniej europejskiej i 116% średniej światowej.1  

Co oznacza, że wliczone są tu jakieś dzikie plemiona w Afryce które umierają z powodu głodu i braku wody. 

I od razu mówię, że to oznacza tylko wielkie korporacje i masową unifikację wszystkiego Bo bez tego nie ma szans zrealizować założeń komunikacyjnych. 

Na szczęście nie muszę się tym przejmować. W 2050 - na pewno pojawi się film z przestrogą o tym, że to już na pewno koniec tuż zaraz, w ciągu następnych 20 lat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kolader napisał:

Prawda, jest sporo miejsc gdzie autostrady powinny być 3 pasowe. Ale są też takie śmieszne/głupie sytuacje (w szczególności na wschodzie Polski) gdzie pomiary ruchu wychodzą niskie, tak samo jak prognozy ruchu, gdzie dwupasowa ekspresówka jest zbędna ale idzie polecenie z góry konieczności powstania tejże drogi w takim przekroju bo jest to kiełbasa wyborcza w tamtym rejonie. 

Dokładnie, odcinek Toruń <-> Włocławek w przeciwieństwie do Wawa <-> Łódź to nieużywany pas ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sebastian napisał:

Na szczęście nie muszę się tym przejmować. W 2050 - na pewno pojawi się film z przestrogą o tym, że to już na pewno koniec tuż zaraz, w ciągu następnych 20 lat :) 

Nie musisz się przejmować. Ustalą Ci zakazy i prawo niezależnie od tego czy się przejmujesz czy nie.

Za 12 lat nie kupisz auta spalinowego, EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Wpisałem dla jaj że mieszkam w mieszkaniu 10 metrów kwadratowych, w zimę mam 10 stopni, mam panele, ogrzewanie i wodę z sieci miejskiej, nie mam auta, wszędzie chodzę pieszo, wszystko sortuje, nie jem mięsa i jem tylko lokalne produkty i najlepiej bez opakowań a wszystkie urządzenia mam a plus plus plus. 

I wyszło że emituję 3 razy za dużo żeby ziemia przetrwała.

To się skończy depopulacja

podobnie zrobiłem sobie testowo, tylko dałem 15 stopni i pompy ciepła i A+++, i wyszlo, że generuę na poziomie 37% średniej polskiej.
Można zatem włożyć taki kalkulator tam gdzie słońce nie dochodzi, chyba, że cofniemy rozwój cywilizacyjny do 18 wieku.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sebastian napisał:

Ej ponoć właściciel tej firmy co dostała promesę na 55 mln mieszka w pod tym samym adresem pod którym  Adam Bielan miał siedzibę partii 

Całkiem przypadkowy zbieg okoliczności, prawda @Szulim ?

Szulim może mieć rację, że to mógł być już doświadczony biorca grantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True 🤣

ja nie wypowiadałem się na temat konkretnego ziomka - mówię tylko ogólnie ze takie rzeczy się zdarzają ;) 

wciaz tylko przypomnę - decyzja pozytywna nie oznacza ze poszedł jakikolwiek przelew ;) 

mod decyzji do umowy jest milion formalności i procedur do spełnienia zanim się podpisze umowę to raz 

dwa - najpierw wydajesz, a potem unia zwraca w formie dotacji - wiec najpierw musisz mieć te 55mln żeby je potem odzyskać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szulim napisał:

 

dwa - najpierw wydajesz, a potem unia zwraca w formie dotacji - wiec najpierw musisz mieć te 55mln żeby je potem odzyskać ;) 

No przeciez tak nie jest :)

Mozna zlozyc wniosek o platnosc zaliczkowa, a platnosc refundacyjna mozna uzyskac etapami, nie za calosc projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szulim napisał:

Nope, mylisz się ;) 

juz od ostatniej edycji funduszy 90% projektów jest tylko w formie refundacyjnej 

Teraz nowa perspektywa również - w tym momencie z ogłoszonych konkursów tylko jeden z ponad 40 jest zaliczkowy ale jego kwota nie przekracza 1mln pln 

Nawet w formie refundacyjnej jest harmonogram wyplat. Nogdy cala suma nie jest zamrozona. 

Znajoma tego trochę realizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Szulim napisał:

True 🤣

ja nie wypowiadałem się na temat konkretnego ziomka - mówię tylko ogólnie ze takie rzeczy się zdarzają ;) 

wciaz tylko przypomnę - decyzja pozytywna nie oznacza ze poszedł jakikolwiek przelew ;) 

mod decyzji do umowy jest milion formalności i procedur do spełnienia zanim się podpisze umowę to raz 

dwa - najpierw wydajesz, a potem unia zwraca w formie dotacji - wiec najpierw musisz mieć te 55mln żeby je potem odzyskać ;) 

Nie no jasne :) I myślisz, że gdyby mleko się nie rozlało to projekt ten zostałby na jakimś etapie zweryfikowany negatywnie ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pablo81 napisał:

Nawet w formie refundacyjnej jest harmonogram wyplat. Nogdy cala suma nie jest zamrozona. 

Znajoma tego trochę realizuje.

Oczywiście ze jest - ale to nie jest tak ze wypłaty sobie lecą samoczynnie - musisz złożyć cała dokumentacje, przedstawić faktury, potwierdzenia wypłat itp - masa papierkowej roboty 

ja prowadzę takie projekty wiec coś tam sie znam ;) 

6 minut temu, Sebastian napisał:

Nie no jasne :) I myślisz, że gdyby mleko się nie rozlało to projekt ten zostałby na jakimś etapie zweryfikowany negatywnie ? :)

 

Nie wiem, i ty zapewne tez nie wiesz ;) ja tylko mówię ze od przyznania, do podpisania umowy, a jeszcze dalej do wypłat jest daleka droga 

jakby to był 2007 rok to kasa już dawno by poszła i była na Kajmanach

tersz tak łatwo nie ma ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.