Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, P_M napisał:

Wróciłem właśnie z Biedry i nie dość że przywitała mnie kolejna fala podwyżek począwszy od papryk za 23zl/kg po pasatę 700 ml za 6.75 (kiedyś ona kosztowala 2.99 i idealnie się na sos nadawała), po jakieś żenujące promocje na piwo grolsch z 9,99 na 6,29 za butelkę 0,45l, więc oprócz wysokiej ceny dodatkowo zaaplikowany downsizing, to na koniec przy wyjściu człowiek pyta mnie czy mam jakaś pracę może typu porządki wiosenne,żeby mógł jakoś dorobić... 

Jest źle... I smutno się patrzy na ludzi. Zarabiając 10k netto można czuć się biednym, nie potrafię sobie wyobrazić jak żyją ludzie nawet na średniej krajowej, a co dopiero na minimalnej. 

Chyba pora na tradycyjną historię Julka o tym, że każdy tak narzeka, zwłaszcza jego stary znajomy z osiedla, a potem kupuje nowy dom, a w latach 90 mieszkał w starym bloku.

Nic nie pomyliłem @julekstep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

Chyba pora na tradycyjną historię Julka o tym, że każdy tak narzeka, zwłaszcza jego stary znajomy z osiedla, a potem kupuje nowy dom, a w latach 90 mieszkał w starym bloku.

Nic nie pomyliłem @julekstep?

nie pora - PM nie napisał przecież że w 2000 było lepiej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, P_M napisał:

Wróciłem właśnie z Biedry i nie dość że przywitała mnie kolejna fala podwyżek począwszy od papryk za 23zl/kg po pasatę 700 ml za 6.75 (kiedyś ona kosztowala 2.99 i idealnie się na sos nadawała), po jakieś żenujące promocje na piwo grolsch z 9,99 na 6,29 za butelkę 0,45l, więc oprócz wysokiej ceny dodatkowo zaaplikowany downsizing, to na koniec przy wyjściu człowiek pyta mnie czy mam jakaś pracę może typu porządki wiosenne,żeby mógł jakoś dorobić... 

Jest źle... I smutno się patrzy na ludzi. Zarabiając 10k netto można czuć się biednym, nie potrafię sobie wyobrazić jak żyją ludzie nawet na średniej krajowej, a co dopiero na minimalnej. 

To ja dodam historię :) Dostałem informację mailową od PGE, że faktury na razie nie dostanę bo "pracują nad systemem" który pozwoli im sprawnie rozliczać klientów posiadających fotowoltaikę. Ponieważ mamy koniec lutego a ja bardzo chciałem wiedzieć ile będę płacił za ten cholerny prąd to poprosiłem opiekuna z PGE o estymację. Na dzień wczorajszy to jest 21 luty 2023 mam od początku roku do zapłacenia tyle co za ostatnie 6 miesięcy poprzedniego roku. Jest zajebiście, po prostu zajebiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, P_M napisał:

 

Jest źle... I smutno się patrzy na ludzi. Zarabiając 10k netto można czuć się biednym, nie potrafię sobie wyobrazić jak żyją ludzie nawet na średniej krajowej, a co dopiero na minimalnej. 

Z tym czuciem się biednym przy 10k to bez przesady, ale jak żyją ludzie na minimalnej to sam się zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, P_M napisał:

. Zarabiając 10k netto można czuć się biednym, nie potrafię sobie wyobrazić jak żyją ludzie nawet na średniej krajowej, a co dopiero na minimalnej. 

 

21 minut temu, fluber napisał:

Z tym czuciem się biednym przy 10k to bez przesady, ale jak żyją ludzie na minimalnej to sam się zastanawiam

Jedzą ciastka.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pablo81 napisał:

A dasz link?

https://www.walbrzyszek.com/zadziwiajace-dane-gusu-59106

https://www.money.pl/gospodarka/przecietne-wynagrodzenie-srednia-krajowa-styczen-2023-r-dane-gus-6868502664305280a.html

 

19 minut temu, Reikai napisał:

Walbrzych potega Polski widze, ja bym ich stolica oglosil od razu bo sie marnuja.

W Warszawie aktualnie średnia to około 8,5 więc do stolicy jeszcze im brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Ten drugi tez znalazlem.

Ciekawy fragment:

 

Tymczasem inflacja w styczniu 2023 r. wyniosła według wstępnego szacunku GUS 17,2 proc. rok do roku. Oznacza to, że nasze realne płace maleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.