Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ely3 napisał:

 

A sam objazd Kaczyńskiego to jednak wielka porażka. Nie dość ,że gadał głupoty to w Gnieźnie wiele instytucji odmówiło mu wynajęcia sali. W Zalaseiwe pod Poznaniem też były problem. W Kórniku został wygwizdany. Na odatek okazało się ,że miejscowi nie chodzą na te spotkanie i za Kaczyńskim jeździły te same autkoary ( tzn te same widziałem w Gnieźnie i Zalasewie na tych samych rejestracjach z Rawicza, Konica Tutku itp)

Po co takie spotkania na które trzeba zwozić ludzi ( pewnie członkowie partii ) bo większośc ludzi je olewa?

Wiesz, każdy ma prawo organizować spotkania w demokratycznym ustroju. 

A przez powtarzanie tekstów o zwożeniu ludzi na takich spotkaniach jest po prostu niebezpiecznie bo platformerskie bojówki to po prostu agresywny beton bez porównania z żadnym innym w tym kraju. Żona profesora żerki ( gość regularnie cisnie po PiS w sieci) pojechała z ciekawości posłuchać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

Różnica między Tobą a mna jest taka. Że ja byłem akurat w Gnieźnie ( był to dzień ostatniego w sezonie meczu żużlowego między Startem aFalbubaze,) i w Kórniku. A Ty jak zwykle rzucasz tezy na podstawie wybranych twittów. 

Wiem jakie autokary stały i tu i tam. To było dokłądnie te same autokary na tablicach rejestracyjnych z powiatów jakieś 100 km od miejsca spotkań. Znam ludzi z Zalasewa i wiem jak wyglądało tam spotkanie. Z Kórnika i Swarzędza nie można było wejść. W Gnieźnie na takie spotkanie wejśc nei można było. Więc o czym Ty piszesz? Że ktoś mógł swobodnie wejść i to było spotkanie z mieszkańcami? To w takim razie co robiły autokaty z Turku w takim Swarzędzu? Ja wiem ,ze nie można było wejść bo ludzie chcieli być na tym by zadać niewygodne pytania i nie było takich możliwości

I mylisz się. Agresja ludzi pro pisowych pod tymi lokalami była dość podobna. No i to nadal nie zmienia odpału Karnowskiego który porównał rzut jajkiem do zamachów na Popiełuszki. Możesz mi powiedzieć gdzie Ty widzisz podobieństwo między zamachami na Popiełuszkę a rzucenie jajkiem w auto Kaczyńskiego?

 

Edit - Osobiście nie jestem zwolennikiem takich wyzwisk zwłaszcza w stosunku do zwykłych ludzi. Bo z politykami to inna historia

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To śmieszne trochę, bo jeszcze do nie dawna opozycja robiła wszystko aby PiS dostał nie tyle trzecią co nawet czwartą kadencję a tymczasem PiS stwierdził, że będzie od nich lepszy i na własne życzenie traci wszystko to co opozycja im wypracowała. Oj ciekawy to będzie rok do wyborów, jeszcze wiele wartkich zwrotów akcji może jeszcze nastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ely3 napisał:

@fluber

Różnica między Tobą a mna jest taka. Że ja byłem akurat w Gnieźnie ( był to dzień ostatniego w sezonie meczu żużlowego między Startem aFalbubaze,) i w Kórniku. A Ty jak zwykle rzucasz tezy na podstawie wybranych twittów. 

Byles na spotkaniu z Kaczyńskim na które wpuszczani są tylko dowożeni przez PiS ich sympatycy? 

Wrzucam info na podstawie relacji osoby bardzo krytycznej wobec PiS, profesora, a Ty próbujesz podważyć jego wiarygodność bo Ci nie pasuje do tezy? 

15 minut temu, ely3 napisał:

@fluber

 

Wiem jakie autokary stały i tu i tam. To było dokłądnie te same autokary na tablicach rejestracyjnych z powiatów jakieś 100 km od miejsca spotkań. Znam ludzi z Zalasewa i wiem jak wyglądało tam spotkanie. Z Kórnika i Swarzędza nie można było wejść. W Gnieźnie na takie spotkanie wejśc nei można było. Więc o czym Ty piszesz? Że ktoś mógł swobodnie wejść i to było spotkanie z mieszkańcami? To w takim razie co robiły autokaty z Turku w takim Swarzędzu? Ja wiem ,ze nie można było wejść bo ludzie chcieli być na tym by zadać niewygodne pytania i nie było takich możliwości

Na spotkania zapisujesz się w biurach poselskich i senatorskich PiS. Organizują one także transport dla chętnych którzy nie są w stanie przyjechać sami. Podejrzewam że podpisują umowę na dany teren z jedna firma która świadczy uslugi dowozowe. 

No i przecież wrzucilem info od wiarygodnego świadka a nie jakiegoś anonima który mimo krytyki PiS nie miał problemu żeby jego rodzina i znajomi weszli na spotkanie. Prawdopodobnie nie byli oni wcześniej zapisani i dlatego nie weszli. 

18 minut temu, ely3 napisał:

@fluber

 

I mylisz się. Agresja ludzi pro pisowych pod tymi lokalami była dość podobna. No i to nadal nie zmienia odpału Karnowskiego który porównał rzut jajkiem do zamachów na Popiełuszki. Możesz mi powiedzieć gdzie Ty widzisz podobieństwo między zamachami na Popiełuszkę a rzucenie jajkiem w auto Kaczyńskiego?

Na spotkaniu z Tuskiem w moim mieście nikt nie został opluty, nikt nie został zwyzywany, grupa ludzi skandowala jedynie " Rudy wypierdalaj". Nie zostali wpuszczeni do środka. 

Karnowskiego nie warto komentować, to beton. Niemniej daj znać jakie są reakcje dziennikarzy na rzucanie jajko w Tuska skoro agresja obu stron jest Twoim zdaniem podobna. 

Ale nie liczę na refleksję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Z antypisem jest jak scjentologią. Sekta uważająca się za lepszych z kompletnie wypranymi umysłami 

to wiadomo. styl "szkła kontaktowego" jest symbolem ale za to druga strona się też uważa za lepszych ponieważ są prawdziwymi Polakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gregorius napisał:

Bo przed wojną to mieliśmy inflacje bliską 0 i nadwyżkę budżetową.

Wykonanie dochodów budżetu państwa między styczniem a listopadem br. wyniosło ok. 451,4 mld zł i było wyższe o ok. 69 mld zł (+18,0 proc.) w stosunku do wykonania w okresie styczeń-listopad 2020 r. Wydatki wyniosły 401,06 mld zł. Budżet państwa odnotował nadwyżkę 50,4 mld zł - poinformował minister finansów.

W samym tylko grudniu rząd planuje realizację aż 80 mld zł deficytu. Oznacza to przesuwanie części wydatków z roku 2022 na 2021 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Wykonanie dochodów budżetu państwa między styczniem a listopadem br. wyniosło ok. 451,4 mld zł i było wyższe o ok. 69 mld zł (+18,0 proc.) w stosunku do wykonania w okresie styczeń-listopad 2020 r. Wydatki wyniosły 401,06 mld zł. Budżet państwa odnotował nadwyżkę 50,4 mld zł - poinformował minister finansów.

W samym tylko grudniu rząd planuje realizację aż 80 mld zł deficytu. Oznacza to przesuwanie części wydatków z roku 2022 na 2021 

Mówię o prawdziwym stanie finansów. Liczone zgodnie z metodologia unijna. A nie kolejne kłamstwa Pinokia z przesuwaniem wydatków poza budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał:

Mówię o prawdziwym stanie finansów. Liczone zgodnie z metodologia unijna. A nie kolejne kłamstwa Pinokia z przesuwaniem wydatków poza budżet.

Zgodnie z metodologia unijna 14 krajów UE ma przekroczony deficyt ponad 60 procent PKB i z tego co wiem, nie ma wśród tych krajów Polski. 

Ale dziękuję za merytoryczne przypomnienie że jesteśmy zadluzeni. Podobnie jak każdy kraj i każda większą firma na tej planecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Zgodnie z metodologia unijna 14 krajów UE ma przekroczony deficyt ponad 60 procent PKB i z tego co wiem, nie ma wśród tych krajów Polski. 

Ale dziękuję za merytoryczne przypomnienie że jesteśmy zadluzeni. Podobnie jak każdy kraj i każda większą firma na tej planecie

Dług EDP jest ostatnio większy od PDP niż zwykle ze względu na specjalne fundusze w BGK i PFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krzemo napisał:

Przecież to jest pikuś

Nie wiem. Wiem ze wojna spowodowała potworne pogorszenie sytuacji ( powodzenia z ogrzewaniem tych wybudowanych basenów) Wiem ze PiS robi kretyńską ustawę o doplacie 3 koła do węgla, a w Senacie Platforma odpowiada poprawka 3 tysiące dla wszystkich. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.