Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ely3 napisał:

@Sebastian

Nawet na stronach Bogatynii można odszukać czegoś takiego

Generalnie system hydrogeologiczny terenu gminy został zaburzony wskutek funkcjonowania kopalni
odkrywkowej węgla brunatnego. Wskutek przerwania zwierciadła wód ębinowych istnieje
konieczność ciągłego odprowadzania wody z terenu wyrobiska. Średnioroczna ilość wody
pompowanej z górotworu wynosi 10m³/s, a z systemu odwodnienia powierzchniowego wyrobiska
odkrywkowego 24m³/s. Na skutek prowadzonego odwodnienia odkrywki wykształcił się rozległy lej
depresyjny w obrębie utworów czwarto- i trzeciorzędowych o powierzchni około 40km², sięgając swym
zasięgiem poza granice kraju.

Ogólnie hygrologia tej części Sudetów nie ma nawet styczności z większością tych kopalń z tamtej mapki a tam jeszcze poszło o to ,że Bogatynia nie mogła wydac decyzji o rozbudowanie kopalnii bez uzgodnienia ze stroną czeską

Ely ale to nie jest jedyna kopalnia w tym rejonie.. Rozumiem, że kopalnie w Czechach nie oddziałują  ? 

A co z tym https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2018-04-20/kwasne-deszcze-zdegradowaly-lasy-i-gleby-w-sudetach-zobaczcie-skutki-tej-katastrofy-ekologicznej/  ?

Czy powinniśmy zamknąć zakłady przemysłowe w Czechach widząc tak jawny i jasny ich wpływ na naszą przyrodę ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ely3 napisał:

Jeśli Ty myślisz ,że rozwodów nie biorą niewykształcone a rozwód te wykształcone to naprawdę żyjesz w jakiejś bańce , która stworzyłeś ze swoich urojeń

To wyjaśnij w takim razie skąd tyle długoletnich małżeństw niezbyt wykształconych kobiet z alkusami, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Mówię tu głównie o tym starszym pokoleniu. Pomijam te małżeństwa, w których chleją oboje, bo tu wiadomka, że po prostu taki układ im pasuje i trafił swój na swego. :)

Bo ja słyszałem głównie dwa argumenty ,,u nas w rodzinie nigdy nie było rozwodów'' oraz ,,dla dobra dzieci''. Oba wynikają z mentalności katolickiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artlan napisał:

To wyjaśnij w takim razie skąd tyle długoletnich małżeństw niezbyt wykształconych kobiet z alkusami, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Mówię tu głównie o tym starszym pokoleniu. Pomijam te małżeństwa, w których chleją oboje, bo tu wiadomka, że po prostu taki układ im pasuje i trafił swój na swego. :)

Bo ja słyszałem głównie dwa argumenty ,,u nas w rodzinie nigdy nie było rozwodów'' oraz ,,dla dobra dzieci''. Oba wynikają z mentalności katolickiej.

W wyniku rozwodu rozpada się w Polsce ok. 30 proc. małżeństw. W 2012 r. wśród rozstających się małżeństw ponad 39 proc. mężczyzn miało wykształcenie zasadnicze zawodowe. Po szkole średniej było 32,4 proc. , a po studiach – 17,4 proc. Czyli im gorsze wykształcenie męża, tym prawdopodobieństwo rozwodu wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artlan napisał:

To wyjaśnij w takim razie skąd tyle długoletnich małżeństw niezbyt wykształconych kobiet z alkusami, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

A po co tej kobiecie rozwód? I tak będzie musiała dalej mieszkać z byłym mężem z tą różnicą, że po rozwodzie znajdzie się nowy powód do wpierdolu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

W wyniku rozwodu rozpada się w Polsce ok. 30 proc. małżeństw. W 2012 r. wśród rozstających się małżeństw ponad 39 proc. mężczyzn miało wykształcenie zasadnicze zawodowe. Po szkole średniej było 32,4 proc. , a po studiach – 17,4 proc. Czyli im gorsze wykształcenie męża, tym prawdopodobieństwo rozwodu wyższe

No chyba można się było domyślić, że niewykształcone kobiety z mniejszych miejscowości to nie są żony lekarzy czy architektów. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jack napisał:

A co myślisz, że weźmie rozwód to potem tylko zmienić pracę na lepszą o wziąć kredyt na nowe mieszkanie?

Nie wiem w jakim kraju żyjesz ale na wzięcie rozwodu i kredytu na nowe mieszkanie stać jest tylko osoby dobrze sytuowane. Taka nauczycielka raczej samotnie będzie miała problem, pielęgniarka też, sklepowa, księgowa. 

Dochody nie determinują tego czy bierzesz rozwód czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Nie wiem w jakim kraju żyjesz ale na wzięcie rozwodu i kredytu na nowe mieszkanie stać jest tylko osoby dobrze sytuowane. Taka nauczycielka raczej samotnie będzie miała problem, pielęgniarka też, sklepowa, księgowa. 

Dochody nie determinują tego czy bierzesz rozwód czy nie. 

Szczerze to przy kwocie kredytu, jaką płacę sam bym się zastanowił czy po rozwodzie udałoby mi się kupić nowe mieszkanie 

Przy wciąż rosnących cenach nieruchomości (btw gdzie ten krach na rynku wieszczony tu od lat przez kilka osób) wzięcie kredytu dla samotnej osoby jest fchoooj niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał:

Szczerze to przy kwocie kredytu, jaką płacę sam bym się zastanowił czy po rozwodzie udałoby mi się kupić nowe mieszkanie 

Przy wciąż rosnących cenach nieruchomości (btw gdzie ten krach na rynku wieszczony tu od lat przez kilka osób) wzięcie kredytu dla samotnej osoby jest fchoooj niemożliwe

Osoba samotna ma problem, samotna matka z dziećmi ma mega problem. Po prostu taka jest rzeczywistość i to raczej wszędzie nie tylko u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Ely ale to nie jest jedyna kopalnia w tym rejonie.. Rozumiem, że kopalnie w Czechach nie oddziałują 

Nie jestem specem od hydrologii ale wydaje mi się, że kopalne leżące w zlewni Morza Czarnego lub Morza Północnego mają żaden wpływ na hydrologię zlewni Morza Bałtyckiego a tu własnie mówimy o tym rejonie

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Czy powinniśmy zamknąć zakłady przemysłowe w Czechach widząc tak jawny i jasny ich wpływ na naszą przyrodę

To trochę inne przypadki. Zasoby naturalne są inaczej traktowane a inaczej to ,że wiatry przenoszą zanieczyszczenie.

Są kopalnie na Śląsku przy granicy  i tam przebieg kopalnii jest ustalany umową międzynarodową. Gospodarka wodna w rejonie Bogatynii też takiej umowie podlega. Nie można rozbudowac kopalnii bez uzgodnień ze stroną czeską a tu własnie coś takiego zaszło. Decyzja środowiskowa jak sam wiesz wymaga zgody sąsiadów. Im większa inwestycja tym większy zasięg tych sąsiadów. każdy sąsiad ma prawo wnieść zażalenie. Tu ze względu na bliskość granicy decyzja środowiskowa wymaga zgody strony czeskiej .. Polski rząd woli płacić karę i nie zamykać kopalnii niż wydać 50 mln euro na wsparcie hydrologiczne kopalnii plus rekompensaty dla Czechów. Bo tak naprawdę Czesi nie chcą zamkniecia tej kopalnii tylko by nie znikała woda z tego rejonu..

Kopalnie węgla brunatnego to jest dramat ogólny. W mojej okolicy niektóre jeziora straciły 40% powierzchnii bo kopalnie wokół Konina tyle wody wysysają. Upadają ośrodki turystyczne czy agroturystyka ale suweren nie ma nawet gdzie się poskarżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja Europejska potwierdziła właśnie wcześniej zapowiadane informacje – USB-C stanie się standardowym portem dla wszystkich smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, słuchawek, przenośnych głośników i przenośnych konsol do gier wideo.

 

Czyli jak producenci sprzętu, którzy siedziby mają poza UE zdecydują, że mają wyjebane, to będziemy szmuglować kontrabandę z innym wejściem do ładowania z Białorusi 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cardi napisał:

Czyli jak producenci sprzętu, którzy siedziby mają poza UE zdecydują, że mają wyjebane

A Ty myślisz ,że ktoś oleje rynek UE? Jak na razie większość podąża a przynajmniej dostosowuje linie produkcyjne pod rynek europejski. Jeśli ja pod dużego klienta z Mongolii tworze specjalną długość produktu , która mi zwiększa stany magazynowe to tym bardziej ci dla których /Europa to 20-50% sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

A Ty myślisz ,że ktoś oleje rynek UE? Jak na razie większość podąża a przynajmniej dostosowuje linie produkcyjne pod rynek europejski. Jeśli ja pod dużego klienta z Mongolii tworze specjalną długość produktu , która mi zwiększa stany magazynowe to tym bardziej ci dla których /Europa to 20-50% sprzedaży

Myślę że nie, ale pogdybać mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, quevas napisał:

prowincjonalny alfons i jego pracownice w krzakach na godziny, opłacane z pieniędzy podatnika :

https://wiadomosci.wp.pl/afera-mailowa-premier-morawiecki-mial-zachecac-do-medialnych-atakow-6686259660134912a

Raczej każdy się spodziewał, że w sprawie niektórych materiałów Kurski i Karnowscy konsultują się z personami typu Dworczyk czy Fogiel (a oni z kolei działają na polecenie Morawieckiego czy Kaczyńskiego). Teraz mamy po prostu to potwierdzone czarno na białym.

Co by nie mówić o Tusku to on jednak nie kazał Arabskiemu czy Grasiowi wydzwaniać do TVN czy Newsweeka z instrukcją jak mają relacjonować daną aferę. 

No a taki przykładowy Rzepliński nie robił za kucharza Donalda. 

Symetryści mają rację chyba jedynie w przypadku górnictwa - w tej kwestii faktycznie ,,PiS PO jedno zło''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, quevas napisał:

w normalnym kraju byłaby afera, bo takie rzeczy powodują nieodwracalne psucie instytucji państwowych - od premiera do mediów publicznych - więc trzeba je piętnować i rozliczać

w Polsce prezes publicznej telewizji uczestniczy pełną gębą w wieczorku wyborczym partii władzy, bo ma pewność siebie świni tarzającej się beztrosko w błocie na środku gumna

czy oni zdają sobie sprawę z tego, jaki burdel robią z tego nieszczęsnego kraju, do którego deklarują faryzejsko miłość i przywiązanie ?

Nie brak opinii, że tego typu oskarżenia to szkodzenie interesowi Polski. 

Nasi eksperci czyli Marcin Najman, Jarosław Jakimowicz, Julekstep i randomowa staruszka z ulicy są tego samego zdania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.