Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, darkonza napisał:
Nr listy Komitet wyborczy Lider Hasła wyborcze
  1 Porozumienie Centrum Kaczynski Jaroslaw 1 070.JPG Jarosław Kaczyński Bóg nam dał numer 1;
Polsko! Czas na zmiany

 

 

on zawsze był zabawny 😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, julekstep napisał:

a w kolejnych wyborach zdobyli jeszcze więcej głosów a nie wygrali jeny!

Bez kontekstu ta mapka fajnie wygląda (szczególnie w 2020 jak jesteśmy przyzwyczajeni do takich mapek z czasów PiS vs AntyPiS, gdzie za kolorkami zazwyczaj faktycznie idą wysokie cyferki) -> kontekst jest taki że 80% głosujących nie chciało post-PZPRowskich ludków w polityce (kurde Unia Pracy, czyli lewica 'z dupy' założona przez opozycjonistów zdobyła wtedy milion głosów) a po prostu cała reszta ludzi z 'opozycji' dopiero uczyła się polityki.

Wszyscy sie uczyli, komunisci też.

Mieliśmy w kraju komunistów oraz jeszcze większych komunistów z solidarnosci (patrz 21 postulatów). Antykomuniści to był KPN, UPR, i trochę inne drobnicy. Skoro lud do władzy wyniósł tych od 21 postulatów to widac oczekiwął tych postulatów a nie prywatyzacji i bezrobocia. Skoro nie dostał tego czego oczekiwał to przy pierwszej okazji znów chciał uciec pod spódnice komunistom, tyle ze oni tez sie stali podobnie wolnorynkowi jak  "siły demokratyczne".

I tak oto lud który dostał na poczatku lat 80-tych obietnice realizacji postulatów jak tylko sie komuchów odsunie, dostał coś zupełnie przeciwnego.

Pierwszym który wrócił do spraw socjalnych był Lepper (dla mnie najbardziej prawdomówny polityk IIIRP) Był przez wszystkich wyśmiewany w swoich programach gospodarczych i rewelacjach które ujawniał a po czasie nawet najbardziej oszłomskie z nich okazywały sie prawda (talibowie w klewkach). W czasie gdy Lepper nauczał swojej ekonomii wyśmiewali go wszyscy, równiez PIS, ale dziś to PIS jest jego spadkobiercą i realizuje programu socjalne których lud chciał i za PRL-u i po PRL, i w duzej mierze dlatego PIS wygrywa, bo to pierwsza partia u władzy która realizuje postulaty zbliżone do 21 postulatów solidarnosci.

A tu trochę prawd od Andrzejka (jak ktoś z opozycji to prawda o Jarku jest od 8:25)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darkonza napisał:

Wszyscy sie uczyli, komunisci też.

no nie

post-PZPRowcy z tamtego SLD mieli - w porównaniu do ludków 'spoza' - w c*** expa nagrindowanego

 

aha i ludzie nie lubili PRLu nie dlatego że był 'socjalny', ale dlatego że był narzucony (system i cała otoczka typu: obowiązkowy rosyjski w LO, marksizm na studiach) + zdarzały się te - jak Ty to nazywasz - incydenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

no nie

post-PZPRowcy z tamtego SLD mieli - w porównaniu do ludków 'spoza' - w c*** expa nagrindowanego

No to zaraz, jak mieli expa to by znaczyło ze w PRL były wolne wybory i normalna polityka, bo jak nie było to mieli expa ale zupełnie z innych warunków który tylko przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkonza napisał:

No to zaraz, jak mieli expa to by znaczyło ze w PRL były wolne wybory i normalna polityka, bo jak nie było to mieli expa ale zupełnie z innych warunków który tylko przeszkadzał.

no nastukali expa na goblinach a teraz im przyszło się mierzyć z orkami

 

to wciąż lepsze niż 0 expa w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DeltaCenter napisał:

W skrócie. Polacy już w na początku XIX wieku marzyli o komuniźmie choć jeszcze tego nie wiedzieli. W 93 roku to Balcerowicz i spółka mieli większy elektorat negatywny niż Kaczyński w 2007 roku. 

Polacy w drugiej połowie XX wieku poznali socjalizm i chca go do dziś. Pierwszym który spełnił socjalne obietnice jest PIS i bije rekordy w ilosci zdobytych głosów. Jaki miałby być inny powód? Mieliśmy juz partie stawiajace głównie na chrzescijaństwo i katolicyzm, mielismy partie stawiajace na "wolnosci", mamy UPR stawiajacy na "wolny rynek", ale Polacy głosuja na najbardziej socjalną gospodarczo partię w historii IIIRP

1 minutę temu, julekstep napisał:

to wciąż lepsze niż 0 expa w ogóle

Moim zdaniem nieodpowiedni exp jest gorszy niz brak expa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, darkonza napisał:

Polacy w drugiej połowie XX wieku poznali socjalizm i chca go do dziś. Pierwszym który spełnił socjalne obietnice jest PIS i bije rekordy w ilosci zdobytych głosów. Jaki miałby być inny powód? Mieliśmy juz partie stawiajace głównie na chrzescijaństwo i katolicyzm, mielismy partie stawiajace na "wolnosci", mamy UPR stawiajacy na "wolny rynek", ale Polacy głosuja na najbardziej socjalną gospodarczo partię w historii IIIRP

pięknie  prawdziwe.

Gdzieś tam jeszcze jakiś nikły% zwolenników PiS wierzy pewnie w zbudowanie potężnej Polski, wyjście z unii i obniżenie podatków, ale znakomitą większość już zupełnie to pierdoli w kolejce po 500+ . I nawet nie żebym się dziwił, ubolewał bądź zarzucał PiSowi że poszli tą drogą (choć osobiście mi się ona nie podoba, ale moja opinia jest zupełnie bez znaczenia), taka jest natura ludzka po prostu i oni skutecznie zrobili to co można było zrobić by dojść do władzy / utrzymać się przy niej. 

 

Zresztą sam niedawno pisałem - i chyba zupełnie błędnie - że wg. mnie polska była podzielona w 93, gdy 4 lata po odejściu socjalizmu ludzie znów się za nim opowiedzieli. Tylko że w sumie to nie był żaden podział ani nic, ludzie przecież cały czas za socjalizmem byli, tylko naoglądali się filmów z USa tudzież z zachodu Europy i myśleli że bogactwo  samo tutaj przyjdzie, a nie pomyśleli że będzie trzeba ciężko na to zapierdalać albo przejść bolesne reformy.  I znowu, nawet nikomu nie zarzucam głupoty.... (a może trochę tak) - no kto miał tak naprawdę wiedzieć co tak naprawdę oznacza ten kapitalizm?  Tzn niektózy wiedzieli, ale większość pewnie  nie 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rw30 napisał:

Gdzieś tam jeszcze jakiś nikły% zwolenników PiS wierzy pewnie w zbudowanie potężnej Polski, wyjście z unii i obniżenie podatków, ale znakomitą większość już zupełnie to pierdoli w kolejce po 500+ . I nawet nie żebym się dziwił, ubolewał bądź zarzucał PiSowi że poszli tą drogą

PiS statystycznie popiera około 16 mln Polaków.

500+ pobiera 6 mln, w tym w tej grupie poparcie dla PiSu jest mniejsze niż w średniej.

Jakoś około 20 % Polaków, którzy popierają PiS, bierze 500+. Na tym forum z jego zwolenników chyba tylko Julek.

15 minut temu, rw30 napisał:

Zresztą sam niedawno pisałem - i chyba zupełnie błędnie - że wg. mnie polska była podzielona w 93, gdy 4 lata po odejściu socjalizmu ludzie znów się za nim opowiedzieli. Tylko że w sumie to nie był żaden podział ani nic, ludzie przecież cały czas za socjalizmem byli, tylko naoglądali się filmów z USa tudzież z zachodu Europy i myśleli że bogactwo  samo tutaj przyjdzie, a nie pomyśleli że będzie trzeba ciężko na to zapierdalać albo przejść bolesne reformy.  I znowu, nawet nikomu nie zarzucam głupoty.... (a może trochę tak) - no kto miał tak naprawdę wiedzieć co tak naprawdę oznacza ten kapitalizm?  Tzn niektózy wiedzieli, ale większość pewnie  nie 

Akurat Polacy z pokolenia 80-90 nie mają w ogóle pojęcia o zapierdalaniu, zapierdalało to się w latach 40 i 50. I akurat Polacy są wedle wszelkich statystyk bardzo pracowitym narodem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rw30 napisał:

 ale znakomitą większość już zupełnie to pierdoli w kolejce po 500+ . I 

Bez takich tekścików. Przyjechałeś z Irlandii, gdzie Child benefit to coś normalnego, gdzie nie było takiej prymitywnej nagonki gdy go wprowadzali. Kasa na dziecko od państwa to coś tak teraz zachodniego i cywilizowanego jak wybory wójta w malutkiej gminie. Jeszcze Polska nie poszła drogą rozpasanego zachodniego socjalu, gdzie dostajesz kasę na pierwszą komunię dziecka różne FIS-y HAP-y itd. 

28 minut temu, darkonza napisał:

Polacy w drugiej połowie XX wieku poznali socjalizm i chca go do dziś. 

Owszem, nawet w 1945 chcieli niektórych posulatow socjalistycznych, ale nigdy tych narzucanych przez Gomułke i Bieruta. 

Puzak, Arciszewski ok, ale nie Wasilewska czy Mołojce. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DeltaCenter napisał:

Bez takich tekścików.

LOL :) wiedziałem że to zaboli zwolenników PiSu to co pięknie @darkonza wyłożył.

Choć jak pisałem to to tak mi się zdawało że powinienem dodać jeszcze że klucz do ich sukcesu to raczej  kombinacja socjalu + trochę wartości konserwatywnych.  Wybaczcie niedopatrzenie. I żeby nie było, nie chodzi mi o sam atak na PiS, tylko to raczej było  - podobnie zresztą jak to co pisał @darkonza - podsumowanie nastrojów społecznych w Polsce. Bo jak słusznie zauważył, już kombinacja wartości konserwatywnych  (w ostrzejrzej postaci ) + wolny rynek, co proponuje konfederacja i im podobne, sprzedaje się w III RP fatalnie.

PO ma, gospodarczo - socjalnie, program całkiem podobny.

23 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Przyjechałeś z Irlandii, gdzie Child benefit to coś normalnego, gdzie nie było takiej prymitywnej nagonki gdy go wprowadzali.

no i co z tego??? jaki to, co dzieje się gdzieś indziej,  ma mieć wpływ na moją ocenę tego, co podoba się polakom a co nie? 

25 minut temu, DeltaCenter napisał:

Jeszcze Polska nie poszła drogą rozpasanego zachodniego socjalu, gdzie dostajesz kasę na pierwszą komunię dziecka różne FIS-y HAP-y itd. 

to samo pytanie - co z tego?  z jednej strony lubisz pisać że nie powinniśmy iść drogą zachodu w wielu kwestiach, a w drugiej dziwisz się, że ja się dziwię że w innych idziemy (choć moim zdaniem zwyczajnie nas na to nie stać) 

27 minut temu, RappaR napisał:

PiS statystycznie popiera około 16 mln Polaków.

500+ pobiera 6 mln, w tym w tej grupie poparcie dla PiSu jest mniejsze niż w średniej.

Jakoś około 20 % Polaków, którzy popierają PiS, bierze 500+.

jak wrzucasz jakieś liczby to fajnie jakbyś je poparł linkiem do źródła.

Btw lorak wrzucał tu parę dni temu fajny stat o tym jak zmieniało sie  poparcie dla PiS w wyborach z 2015 na 2020 w różnych grupach społecznych. Bardzo fajne to moim zdaniem było, w sensie dużego wzrostu w grupach typu bezrobotni / robotnicy / emeryci / wykształcenie podstawowe a spadek u przedsiębiorców czy dyrektorów ( i znowu, żeby nie było: nie krytykuję ani nie ubolewam, rozumiem że tak działa demokracja, i że robotników jest w PL wiecej niż dyrektorów, stwierdzam po prostu fakt)

30 minut temu, RappaR napisał:

Na tym forum z jego zwolenników chyba tylko Julek.

to tak dorzucasz jako ciekawostkę rozumiem? ludzie na naszym forum to zupełnie niereprezentatywna grupa, więc co mi z tego? 

anyway, @fluber pewnie też 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rw30 napisał:

jak wrzucasz jakieś liczby to fajnie jakbyś je poparł linkiem do źródła.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_prezydenckie_w_Polsce_w_2020_roku_(drugie)

https://natemat.pl/266965,ile-osob-pobiera-swiadczenie-500-mamy-dokladne-dane-z-ministerstwa

https://wpolityce.pl/polityka/506833-jak-glosowali-polacy-ze-wzgledu-na-wiek-sprawdz

9 minut temu, rw30 napisał:

to tak dorzucasz jako ciekawostkę rozumiem? ludzie na naszym forum to zupełnie niereprezentatywna grupa, więc co mi z tego? 

anyway, @fluber pewnie też 

Na psy i koty nie dają child benefit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał:

to jakieś żarty. Z danych, które w tych artykułach podano absolutnie nie wynikają liczby które wcześniej przytoczyłeś. 

Chyba że coś mylę bądź źle interpretuję, to podaj odpowiednie cytaty / screenshoty z linkowanych artykułów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rw30 napisał:

 

No i z tego, że to co dobre to z zachodu można brać. 

Narzucono narrację, że teraz korzystając z przywilejów na dzieci trzeba się wstydzić albo deklarować, że to nie chcący albo że przecież na pis nie zagłosuje. Przebaczone. 

A potem te dzieci będą musialy utrzymywać masę trutni, księciów i Taco Hemingwayów 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rw30 napisał:

to jakieś żarty. Z danych, które w tych artykułach podano absolutnie nie wynikają liczby które wcześniej przytoczyłeś. 

Chyba że coś mylę bądź źle interpretuję, to podaj odpowiednie cytaty / screenshoty z linkowanych artykułów. 

W Polsce jest około 31 mln dorosłych osób. Z tego około 51% poparło Dudę co daje poparcie około 16 mln.

Wedle wszelkich danych i ankiet, poglądy polityczne osób osób, które chodzą na wybory nie są różne od tych co nie chodzą.

6 mln osób pobiera 500+. W tej grupie wiekowej większość popiera inne formacje niż PiS. Nie ma żadnych danych i dowodów, że posiadanie dziecka zmienia poglądy polityczne, jeśli masz takie dane, pokaż mi je. 
Ogółem negowanie tego co ja mówię, to jak negowanie tego, że prezydentem Polski jest Duda, bo czy mam jakiś dowód, że nie umarł 10 minut temu na zawał? Dane statystyczne są jednoznaczne i naprawdę 500+ nie decyduje o sympatiach. 

 

Zresztą wyjaśnienie podziału Polski na pro-PiS i pro-PO jest prosty i zależy od fascynacji zachodem. Im ktoś jest bardziej otwarty na kulturę zachodu, chłonie filmy, netflix, kluby, tym większe poparcie dla zachodu. Dlatego ogólnie osoby, które głosują za Trzaskowskim, a nie płaczą po Geordzie Floydzie, sprzeciwiają się BLM i nie chcą parytetów i multikulti z Afryki i Azji, są dla mnie ułomne intelektualne i kompletnie nie rozumieją korelacji przyczynowo-skutkowych.

 

 

Teraz, rw30 napisał:

tak, czyli socjal spoko - no to ja właśnie o tym pisałem a Ty się początkowo oburzasz. To zdecyduj się : )

Socjal PiS jest spoko. Ale nie dlatego PiS wygrało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, rw30 napisał:

 podoba się polakom a co nie? 

 

Kolejny, który w podowiedziach ma "polacy" z małej litery. Automatycznie też zamienia Polska na tenkraj? 

1 minutę temu, rw30 napisał:

tak, czyli socjal spoko - no to ja właśnie o tym pisałem a Ty się początkowo oburzasz. To zdecyduj się : )

Do mnie? Child Benefit i tyle, fisow hapow i innych supplements nie potrzebuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, quevas napisał:

Tak więc : we mnie również pogarda narodowych socjalistów dla biedoty budzi niesmak

Możesz mi zacytować postulaty NSDAP i postulaty Lecha Kaczyńskiego. I co takiego Lech Kaczyński uczynił, co zrównywało go z zamordowaniem 6 mln Żydów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.