Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Mrtio napisał:

Nie Dubler zawsze mówi oświecona prawdę

Kto to jest ten dubler?

6 minut temu, fluber napisał:

mowil ze zlozy ustawe i ja zlozyl.

co Ty bys zrobil na jego miejscu?

Zawetował

Nie wstąpił do PiSu 

Nie rozmawiał z Kaczyńskim 

Nie ubiegał się o reelekcję 

No i nie dał się poniżać kaczorowi 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Cardi napisał:

Jeżeli prezydent z ramienia partii wygrywa wybory i nie potrafi wpłynąć na swoją partię by zrealizowała jego postulaty wyborcze, to... nie może honorowo wystąpić z partii, która go oszukała i wyciągnąć swoje skrzydło z niej, bo reelekcja... No chyba że partia go nie oszukała tylko razem z partią kandydat oszukał wyborców :) 

Prezydent w ogóle nie może należeć do partii politycznej więc nie może z niej wystąpić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Kto to jest ten dubler?

Dubler – osoba, która zastępuje prawdziwą prezydent w różnych sutuacjach, w których ta nie może i nie chcą aby uczestniczyla, np. szczególnie niebezpiecznych wyborach prezydenckich, albo wymagających specjalnego przygotowania  podstaw  komunikacji społecznej lub umiejętności kłamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

wtedy nie podniesliby nikomu. wybral mniejsze zlo

Czyli

1. Jestem prezydentem Polaków walczę o ludzi

2. Jestem długopisem Jarka robię co mi każą 

 

Ja też (jeśli) zagłosuję na Trzaskowskiego to wybiorę mniejsze zło 

1 minutę temu, Mrtio napisał:

Dubler – osoba, która zastępuje prawdziwą prezydent w różnych sutuacjach, w których ta nie może i nie chcą aby uczestniczyla, np. szczególnie niebezpiecznych wyborach prezydenckich, albo wymagających specjalnego przygotowania  podstaw  komunikacji społecznej lub umiejętności kłamania.

Czyli Duda jest dublerem Kaczyńskiego 

Dzięki za wyjaśnienie 

@fluber a propos tego co zrobił PiS z ustawą dudy (która nie była jego ustawą tylko ustawką) 

Jak możesz głosować na partię która robi takie świństwa swojemu człowiekowi pod żyrandolem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem z Dudą jest taki że on okazał się miałki i sterowalny 

Początkowo mi się podobał zmiana kloca Bronka na świeżego, ułożonego młodego i dynamicznego Andrzeja

Dopóki się okazało że wszystko to jest produktem ludzi od PRu

Andrzej nie ma kręgosłupa, nie ma charakteru i nie ma narzędzi do pełnienia pierwszoplanowej roli w polityce

Jest do bólu nijaki 

 

3 minuty temu, fluber napisał:

to tak jakby zawetowal tarcze antykryzysowa bo uznal ze za malo pieniedzy dostana ludzie i nikt by jic nie dostal.

No faktycznie świetne porównanie 

Pandemia=obietnice wyborcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał:

 

@fluber a propos tego co zrobił PiS z ustawą dudy (która nie była jego ustawą tylko ustawką) 

Jak możesz głosować na partię która robi takie świństwa swojemu człowiekowi pod żyrandolem?

Akcja z TVP też była niezła. Duda deklarował, że podpisze ustawę o 10 miliardach dla TVP pod warunkiem odwołania Kurskiego z funkcji prezesa. Jak się skończyło wszyscy pamiętamy - Kurski faktycznie został odwołany przed podpisaniem ustawy, ale na drugi dostał stołek w zarządzie TVP i nadal tam rządzi tyle tylko, że z tylnego siedzenia. 

No i jeszcze nominacja dublerów o drugiej w nocy. Nigdy w historii III RP nie zdarzyło się, żeby jakakolwiek uroczystość w Pałacu Prezydenckim miała miejsce w nocy, czyli musiał to być rozkaz bezpośrednio z Żoliborza. 

Nie wyobrażam sobie żeby Bronek dał się tak traktować Tuskowi, nie mówiąc już o Kwaśniewskim płaszczącym się przed Millerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Artlan napisał:

Prezydent w ogóle nie może należeć do partii politycznej więc nie może z niej wystąpić. 

Wystąpić - odciąć się od tego środowiska, które prowadziło mu kampanię, a potem nie pozwala realizować kiełbasy wyborczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cardi napisał:

Myślę, że nie trzeba szczegółowo analizować programów Konfy i Palikota, bo różnice widać na pierwszy rzut oka. Ale to prawda, większość ludzi nie doszukuje się odpowiedzi  szczególnie w kwestii politycznej. Gdyby była analiza wskazująca przejście od Palikota przez Kukiza do Konfy tych samych ludzi, to byłoby to ciekawe gdyby dało się do takich ludzi dotrzeć i poznać ich motywy takiego przeskoku, ale póki co Delta nie znalazł chociaż się dwoi i troi, więc wybieram wierzyć w tezę, że takie przepływy były marginalne, bo jednak różnice między Palikotem a Konfederacją są zbyt duże by takie coś było zjawiskiem dominującym na mapie przepływów elektoratu.

Nie wiem czy są takie analizy, po prostu wydaje mi się to bardzo prawdopodobne (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że już w 2014 roku prawie 20% elektoratu Palikota poparła Korwina).

2011 rok to szczyt cyrku smoleńskiego oraz początek zmęczenia rządami PO i Palikot ze swoim antykaczyzmem oraz postulatem przyjaznego państwa i legalizacji marihuany idealnie wpasował się w nastroje dominujące wśród młodych ludzi. Część z tych ludzi (zwłaszcza nieukształtowanych politycznie czyli głównie w wieku 18-23) mogła parę lat później skręcić w prawo pod wpływem Korwina, Kolonki, Jaoka, Kukiza, Sumlińskiego, MatkiKurki, Trumpa oraz kryzysu emigracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Artlan napisał:

Nie wiem czy są takie analizy, po prostu wydaje mi się to bardzo prawdopodobne (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że już w 2014 roku prawie 20% elektoratu Palikota poparła Korwina).

2011 rok to szczyt cyrku smoleńskiego oraz początek zmęczenia rządami PO i Palikot ze swoim antykaczyzmem oraz postulatem przyjaznego państwa i legalizacji marihuany idealnie wpasował się w nastroje dominujące wśród młodych ludzi. Część z tych ludzi (zwłaszcza nieukształtowanych politycznie czyli głównie w wieku 18-23) mogła parę lat później skręcić w prawo pod wpływem Korwina, Kolonki, Jaoka, Kukiza, Sumlińskiego, MatkiKurki, Trumpa oraz kryzysu emigracyjnego.

To prawda, że mogła, ale taka droga była tu przedstawiona jako prawda objawiona, a jasnego potwierdzenia nie widać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cardi napisał:

 

To woda na młyn dla poparcia Trzaskowskiego 

Czy tę opłacane trolle tego nie rozumieją?

 

Widać że ci prowcy sprzed pięciu lat byli genialni, teraz PiS robi kampanię w stylu PO

Fajnie 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mrtio napisał:

 

No jakoś nie widzę tu Trzaskowskiego 

W tym samym miejscu solidarni 2010 wyzywali komora od zdrajców btw

Ludzie niemalże zabijali się o krzyż postawiony przez harcerzy i przez harcerzy przeniesiony w przeznaczone do tego miejsce 

Ludzie blokowali całą ulicę przez 10 lat każdego 10go

 

Fajnie że chciales ludziom z Warszawy przypomnieć tamte wydarzenia

Dziękuję w imieniu warszawiaków 

Na ulicach stolicy oglądamy każdego roku X manifestacji, marszów i innych eventów różnych opcji politycznych

Nawet bydło z ppk, które nie powinno mieć miejsca robi pochody

To za rządów PiSu w Warszawie były zakazy 

PO przez cały okres smolenski nie zakazywało blokować głównej ulicy spacerowej w mieście nawet kiedy uczestnicy fizycznie atakowali osoby o odmiennych poglądach (sam byłem świadkiem)

Jak myślisz, dlaczego ludzie z inych środowisk niż te pisowe lepiej czują się pod rządami w których PiSu nie ma?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.