Skocz do zawartości

Sezon NBA zawieszony


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ostatnie wydarzenia nie są pomysłem agentów na rozegranie z ownerami nowego CBA. Może Kyrie i Dwight to piony,  które realizują założenia agencji. Narracja mogłaby być następująca: Biali właściciele klubów zdecydowali, że czarni gracze mają dokończyć sezon skoszarowani w koszmarnych warunkach w Orlando, aby zapewnić rozrywkę gawiedzi, czym będą ją odciagać od BLM. Gdyby tak było w istocie to za kilka dni Kyrie i Dwight powinni na scenie ogłosić, że skończymy sezon aleeee.... i podać warunki zarówno na teraz jak i na przyszłość. Mogliby grać kartą BLM do porzygu, ale jeżeli teraz jej nie użyją to przecież wyciągnięcie jej za pół roku czy rok będzie słabiej oddziaływać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, january napisał:

No jak najbardziej właśnie staram się patrzeć na to z tej perspektywy i widzę same wady dla tego ruchu społecznego.

nie mozna spojrzec z punktu ich widzenia, bo nie jestes debilem. nie maja zadnych argumentow, nic tam nie ma sensu.

Cytat

Hoopers say what y’all want. If @KingJames said he hooping. We all hooping. Not Personal only BUSINESS🙏🏾🙏🏾🙏🏾 🙏🏾 #StayWoke ✊🏿✊🏿✊🏿

beverley jest gosciem za ten wpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież on napisał, że to "only BUSINESS", w dodatku wielkimi literami, co jest oczywistą szyderą z podejścia LBJ (szczególnie w kontekście jego wcześniejszego poparcia dla protestów).

Wylewa się na negujących powrót NBA wiadro pomyj, a mnie się wydaje, że można to zrozumieć. Wyobraźcie sobie taki stan napięcia w Polsce, protesty na ulicach, walki w dodatku na tle rasowym, co ciężko nam sobie zmieścić w czerepach. I teraz ci bezpośrednio zainteresowani afroamerykanie mają pod kloszem zagrać w kosza, co mimo jakichś koszulek i innych aktów poparcia w naturalny sposób dostarczy wszystkim igrzysk i odwróci uwagę od problemu. Bo BUSINESS.

Analizowanie, jakie to może mieć skutki długofalowo itd. to fajna zabawa na forum, ale ci kolesie w USA zmagają się z poważnym problemem społecznym, tu i teraz. Nie mówię, że popieram, ale rozumiem, że to może być dla nich olbrzymi dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie są to propsy dla LBJ-a, czekać tylko jak zaczną mówić, że LeBron nie jest już czarnym bratem, bo zamiast protestować woli grać, bo biznes. Tyle tylko, że James zdaje się rozumieć ten biznes lepiej niż reszta i wie, że długofalowo odmowa grania przyniesie więcej strat niż korzyści zarówno dla niego jak i pozostałych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i być dyskomfort, tylko skoro są wąsko uprzywilejowano grupo wśród tej uciskanej społeczności to moim zdaniem lepiej kontynuować tę intratno pracę i przy okazji nagłaśniać czy robić coś dla problemu, a nie strzelać w stopę sobie, zaprzepaszczać lata pracy i obniżać wartość biznesowo (a co za tym idzie - długofalowo działać negatywnie na swój potencjalny wpływ na społeczeństwo - bo nie oszukujmy się, zawodowi czarni gracze lacrosee czy siatkówki plażowej nie są tak często w mediach obecni jak koszykarze NBA) no ale co ja tam wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się będą tak zabawiać, to doprowadzą do lokautu, jakiego jeszcze nie widzieliśmy.
Od bardzo dawna mnie dziwi, że ogon może tak kręcić psem, ale niedługo może się to skończyć i przywrócony zostanie porządek.
Pracodawca zapewnił im warunki, płaci grube miliony, to powinni grać. Cały kraj ma stanąć?
Ja wiem, że z mojej perspektywy nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jak to jest teraz w USA, ta historia, napięcia, co się tam tli od zawsze.
Ale skoro NBA to pracodawca, załatwili im bezpieczne warunki, to do roboty albo polecieć ostro po kasie. Niech znów sobie tak nie schlebiają, że ich granie odwróci uwagę od ważniejszych problemów. Można manifestować, a mecz też obejrzeć albo olać.

Ale mogę się mylić i nie rozumieć skali tego, co się dzieje. Tam są jakieś postulaty, cele? Ale takie, które mogą być spełnione "na już". Bo przecież tam potrzeba jakiejś narodowej koncepcji na wielkie zmiany systemowe, a tego nie osiągną na poczekaniu z transparentami. Jakiejś rady pojednania narodowego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej lockoutu nie bedzie tylko nastepny sezon sie po prostu tez nie odbedzie

ogolnie wszedzie zawodnicy sa pojebani

Dana White w UFC robi gale normalnie, daje kazdemu zarobic w czasach gdzie niektorzy nie zarabiaja, nikogo nie zwolnil, nikomu nie obnizyl gazy za walke a zawodnicy chca wiecej hajsu i nie chca walczyc

takze.

 

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Szak napisał:

Pracodawca zapewnił im warunki, płaci grube miliony, to powinni grać. Cały kraj ma stanąć?
Ja wiem, że z mojej perspektywy nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jak to jest teraz w USA, ta historia, napięcia, co się tam tli od zawsze.
Ale skoro NBA to pracodawca, załatwili im bezpieczne warunki, to do roboty albo polecieć ostro po kasie. Niech znów sobie tak nie schlebiają, że ich granie odwróci uwagę od ważniejszych problemów. Można manifestować, a mecz też obejrzeć albo olać.

bardzo mi się nie podoba porównywanie pracy w organizacji typu NBA do normalnej pracy, i to abstrahując od tego czy w tym wypadku masz rację czy nie.

W wielu pracach jeśłi pracownik z jakiegokolwie powodu nie chce pracować, pracodawca może sobie znaleźć innych pracowników na miejsce tego który nie chce pracować. W NBA tak absolutnie nie jest. Dlatego też zawodnicy są tak 'mocni' w jakichkolwiek negocjacjach. Bo zwyczajnie są niezastąpieni, a z takim pracownikiem zawsze ciężko się negocjuje.

Więc to nie jest tak że 'polecieć po kasie' - bo jak zawodnik  z jakiegokolwiek powodu nie chce grać to cały biznes idzie fpiz-du.

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.