Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, lorak napisał:

to nie to. oni znają wartość wolności, więc trudniej im narzucić taką karność jak u nas (jednak te ~180 lat różnych okupacji wdrukowały w nas mentalność niewolników), czy tym bardziej w azji.

ale ja mowie o Polakach ktorzy nadal bagatelizuja sprawe a wierz mi jest takich wielu

Cytat

Koronawirus w Krakowie. Apel lekarki ze szpitala Żeromskiego. Wszyscy powinni go nie tylko przeczytać KORONAWIRUS MIASTO ZDROWIE 15 marca 2020 lekarzKoronawirus / fot.

KRKnews.pl

Wprawdzie kolejny dzień z koronawirusem w Krakowie nie przyniósł informacji o kolejnych zakażeniach, ale to nie oznacza, że możemy czuć się spokojni. „Pracujemy 24 godziny na dobę, brakuje testów, brakuje masek, kombinezonów, brakuje rąk do pracy” – alarmuje na Facebooku Lidia Stopyra, ordynator Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie. Ale też apeluje o spokój i rozsądek. Oto wpis na Fecobooku Lidii Stopyry, ordynatora Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie: „W najbliższych dniach codziennie będziemy dowiadywać się o nowych ofiarach. Ponad 80% zakażonych zachoruje łagodnie – w formie przeziębienia, a prawie 20% będzie wymagało hospitalizacji, 5% w Oddziałach Intensywnej Terapii, ok 2% będzie wymagało respiratorów. Wiemy jakie są grupy ryzyka… Pracujemy 24 godziny na dobę, brakuje testów, brakuje masek, kombinezonów, brakuje rąk do pracy. Wszystkie infolinie są zajęte, a nawet jeśli komuś uda się połączyć otrzymuje informację, żeby zadzwonić do specjalisty chorób zakaźnych. A to jest nierealne – pracujemy wszyscy cały czas przy chorych i nie jesteśmy w stanie odbierać telefonów, które dzwonią non stop przez całą dobę. Możemy narzekać, toczyć pianę, szukać winnych, ale w ten sposób nie opanujemy epidemii. Walczymy, ale bez Was nie damy rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Lorak, ja Tez uważam ze kazdy kraj pójdzie prędzej czy później po rozum do głowy i zrozumie ze musi na miesiąc wszystko zastopować, żeby szybciej zrestartować system,

No nie wiem, wszystkie wykresy pokazujace po co są kwarantanny (czyli zeby wypłąszczyć krzywą zachorowań) jak byk pokazuja ze i tak wszyscy maja być chorzy.

Zatrzymanie systemu to po prostu przesuniecie krzywej zachorowań na później, ona i tak sie pojawi (bo nie wyeliminujemy wirusa do zera tak jak grypy) ale w kraju z niższym PKB.

Moim zdaniem wiec "nadreakcja" przyniesie wiecej szkody niż pozytku.

Jeszcze raz powtórze, jedyne co to testy, testy, testy testy, miliony testów, za kazda kase, ale w działającym normalnei państwie, tylko to ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lorak poza tym czy to nie ty pisałeś ze w Iranie jest podobno 500k zarażonych już ? Wiec chyba sam dobrze wiesz ze statystyki mało nam prawdy powiedzą co do tej choroby ;] 

Teraz, darkonza napisał:

No nie wiem, wszystkie wykresy pokazujace po co są kwarantanny (czyli zeby wypłąszczyć krzywą zachorowań) jak byk pokazuja ze i tak wszyscy maja być chorzy.

Zatrzymanie systemu to po prostu przesuniecie krzywej zachorowań na później, ona i tak sie pojawi (bo nie wyeliminujemy wirusa do zera tak jak grypy) ale w kraju z niższym PKB.

Moim zdaniem wiec "nadreakcja" przyniesie wiecej szkody niż pozytku.

Jeszcze raz powtórze, jedyne co to testy, testy, testy testy, miliony testów, za kazda kase, ale w działającym normalnei państwie, tylko to ma sens

Tylko ze w Chinach czy Korei pomału ten wirus „wygasa” wiec może jednak się da? Grypa im tez praktycznie ponoć wygasła w HongKongu czy Chinach, wiec to nie jest tak ze się nie da, trzeba tylko chcieć i umieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

@lorak poza tym czy to nie ty pisałeś ze w Iranie jest podobno 500k zarażonych już ? Wiec chyba sam dobrze wiesz ze statystyki mało nam prawdy powiedzą co do tej choroby ;] 

Tylko ze w Chinach czy Korei pomału ten wirus „wygasa” wiec może jednak się da? Grypa im tez praktycznie ponoć wygasła w HongKongu czy Chinach, wiec to nie jest tak ze się nie da, trzeba tylko chcieć i umieć ;)

To są żółci, zdscyplinowani. No i powtórze te info, ze chińczyki ponoc robią 1,5mln testów tygodniowo.

W naszym wypadku my zatrzymamy gospodarkę, a inni beda umierac ale przejmowac nasze kontrakty, a póxniej nas zarażą jak skończymy tą całkowitą blokadę.

Nic nie zyskamy oprócz strat gospodarczych bo koronka i tak przyjdzie z zewnątrz i tak, nawet jeśli u siebie wybijemy wirusy co do jednego.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

To są żółci, zdscyplinowani. No i powtórze te info, ze chińczyki ponoc robią 1,5mln testów tygodniowo.

 

Niewykluczone, że też pójdziemy tą drogą, ale musimy zgromadzić te testy oraz jak najbardziej wyhamować tę krzywą. Jeżeli się uspokoi, być może przejdziemy na model chiński. Na ten moment trzeba zapobiec temu, by nie mieć Włoch, czy Hiszpanii tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

To są żółci, zdscyplinowani. No i powtórze te info, ze chińczyki ponoc robią 1,5mln testów tygodniowo.

W naszym wypadku my zatrzymamy gospodarkę, a inni beda umierac ale przejmowac nasze kontrakty, a póxniej nas zarażą jak skończymy tą całkowitą blokadę.

Nic nie zyskamy oprócz strat gospodarczych bo koronka i tak przyjdzie z zewnątrz i tak, nawet jeśli u siebie wybijemy wirusy co do jednego.

Mylisz się moim zdaniem, bo mając tych przypadkow o wiele mniej niż Europa, stabilizując sytuacje wcześniej możemy na tym jeszcze zarobić produkując i sprzedając sprzęty medyczne czy stroje ochronne, czy produkując testy, środki dezynfekujące. Można kontrolować granice, tworząc np testy diagnostyczne które pokazują wynik od razu, nad czym już zreszta polska pracuje. Wg mnie jesli wyjdziemy z kryzysu szybciej niż inni możemy na tym zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Mylisz się moim zdaniem, bo mając tych przypadkow o wiele mniej niż Europa, stabilizując sytuacje wcześniej możemy na tym jeszcze zarobić produkując i sprzedając sprzęty medyczne czy stroje ochronne, czy produkując testy, środki dezynfekujące.

To o czym mówisz wymaga inwestycji i rozkręcania gospodarki a nie jej zatrzymania.  Nasz eksport to 235mld euro, nie ma mowy byśmy zarobili tyle na maseczkach. Jeśli mamy na tym zarobic to on ma wzrosnac dzieki maseczkom a nie spaść o 230mld euro bo 5mld da nam produkcja tego o czym mówisz

p.s. Nie wiem czy ludzie sobie zdaja sprawe po ile byłby dolar i euro (gdyby nasza gospodarka powiedziała stop) To byłaby katastrofa natchmiastowa.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, darkonza napisał:

To o czym mówisz wymaga inwestycji i rozkręcania gospodarki a nie jej zatrzymania.  Nasz eksport to 235mld euro, nie ma mowy byśmy zarobili tyle na maseczkach. Jeśli mamy na tym zarobic to on ma wzrosnac dzieki maseczkom a nie spaść o 230mld euro bo 5mld da nam produkcja tego o czym mówisz

p.s. Nie wiem czy ludzie sobie zdaja sprawe po ile byłby dolar i euro (gdyby nasza gospodarka powiedziała stop) To byłaby katastrofa natchmiastowa.

Ale czy ich gospodarka mając zawalone szpitale przez kilka miesięcy nie powie również stop? Nawet jak nie zatrzymają gospodarki to ludzie zwyczajnie będą bali się przychodzić do pracy, a jak śmiertelność znacznie wzrośnie, będąc akceptowalna w innych krajach to powieszą ich za jaja na krzyżu. Każdy z tych krajow czeka to co Polskę, my mamy natomiast szanse zmniejszyć peak zachorowań. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

Ale czy ich gospodarka mając zawalone szpitale przez kilka miesięcy nie powie również stop? Nawet jak nie zatrzymają gospodarki to ludzie zwyczajnie będą bali się przychodzić do pracy, a jak śmiertelność wzrośnie to powieszą ich za jaja na krzyżu. 

Moim zdaniem nie powie. Ludzie w niemczech ginęli w nalotach tysiącami a gospodarka wciaż zwiększała obroty, ludzie pracowali zamiast siedzieć w piwnicy.

Ludzie byli inni, ale spadajace bomby tez są o wiele straszniejsze niż wirus

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, polskignom napisał:

To co najłatwiej będzie można porównać to to który system okazał się skuteczniejszy. Chiński czy europejski i czemu chiński?

Najlepszy jest koreański..

A z innej beczki z lekkim przymróżenia oka to najskuteczniej uderza w klasę robotniczą zamknięcie szkół.

W Poznaniu zamknięte od środy więc na dzień dobry u mnie było 10 %wniosków o urlopy, i o opienkuńcze. Potem wrzucili resztę kraju więc na piątek już miałem 23%. Jeśli to będzie przedłużone do końca miesiąca to skończy się ,że na zasiłkach będzie pół firmy... Taki tam sarkazm w tych trudnych czasach

Włochy jednak mają spory problem bo cały czas Lombardia przyspiesza choć wczoraj przystopowali na chwilę... I przeraża choć w ostatnic dwóch dniach aż 900 osób wyleczyło się ale zmarło 560

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StroSHow napisał:

Dziwi mnie to porównywanie.Dajmy na to we Włoszech średnio umiera 1500 ludzi dziennie,na coronavirus umiera 360 wiec wybieracie 1500 czy 1900 zgonów dziennie?

 

Wzrost liczby zgonów o 30 procent dziennie to mało?

Chodziło o nie możność pochowania tylko. Nikt nie pisał o tym, że to jest mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał:

Najlepszy jest koreański..

A z innej beczki z lekkim przymróżenia oka to najskuteczniej uderza w klasę robotniczą zamknięcie szkół.

W Poznaniu zamknięte od środy więc na dzień dobry u mnie było 10 %wniosków o urlopy, i o opienkuńcze. Potem wrzucili resztę kraju więc na piątek już miałem 23%. Jeśli to będzie przedłużone do końca miesiąca to skończy się ,że na zasiłkach będzie pół firmy... Taki tam sarkazm w tych trudnych czasach

Włochy jednak mają spory problem bo cały czas Lombardia przyspiesza choć wczoraj przystopowali na chwilę... I przeraża choć w ostatnic dwóch dniach aż 900 osób wyleczyło się ale zmarło 560

Z lekkim przymruzeniem oka, to u mnie od poprzedniego poniedzialku wszyscy z domu i doslownie nikt sie nie zajaknal na urlop czy inny opiekunczy :P, wiec moze jednak pracownicy doceniaja, ze ktos sie o nich troszczy. A, ze mam caly babski team z dluga historia roznych wolnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kucio napisał:

 

dodatkowo

Bardzo dobre wieści. Coraz więcej testów, to szybsze wyłapywanie. Do tego ta kwarantanna dla wszystkich przybyłych i kontrole wraz z WOT, WP i Policją.

A Niemcy kilka dni temu robilli 12 tys na dzień . Wczoraj w radio słyszałem ,że teraz robią ok 15 -20 tys testów ale nie moge odszukać tych danych nigdzie w sieci. Ogólnie biorąc pod uwagę ile Koreańczycy zrobili testów , ile robią Niemcy to jednak wyszukanie na wczesnych etapie nawet gdy nie ma objawów jest najlepszą metodą. Niemcy mają pod respiratorami 2 chorych

5 minut temu, polskignom napisał:

Z lekkim przymruzeniem oka, to u mnie od poprzedniego poniedzialku wszyscy z domu i doslownie nikt sie nie zajaknal na urlop czy inny opiekunczy :P, wiec moze jednak pracownicy doceniaja, ze ktos sie o nich troszczy. A, ze mam caly babski team z dluga historia roznych wolnych...

Bo Ty robisz zapewne w usługach.. Ksiegowość też jest na zdalnej pracy rotacyjnie ale produkcji nie wyślę do domów na zdalną pracę.. Tak samo magazynu

Tak samo nie wyślesz pań kasjerek ze sklepów itp .. W Polsce zdalną pracę moze wykonać ok 2 mln pracowników . Więcej nie da rady

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca w uslugach, ale diabel tkwi w szczegolach, u mnie mozna z domu...czesc u siebie musisz wyslac, inaczej Ci wszystko stanie...

jak to wyglada w skrocie w Argentynie:

23-1-20 "There's no chance the Coronavirus gets here"https://www.cronista.com/economiapolitica/Gines-Gonzalez-Garcia-No-hay-ninguna-posibilidad-de-que-exista-coronavirus-en-Argentina-20200123-0011.html

07-02-20 "It'll be a minor issue, because we're far away and down here it's summer" https://www.clarin.com/sociedad/gines-gonzalez-garcia-argentino-infectado-coronavirus-vez-den-alta-posibilidades-contagio-_0_5ISuNERl.html

09-3-20 "I didn't expect the virus to arrive this fast" https://www.infobae.com/sociedad/2020/03/10/gines-gonzalez-garcia-yo-no-creia-que-el-coronavirus-iba-a-llegar-tan-rapido-nos-sorprendio/

13-3-20 "We won't close the schools because children are not a risk group." https://www.lavoz.com.ar/ciudadanos/gines-gonzalez-garcia-ratifico-que-por-ahora-no-se-suspenderan-clases-seria-contraproduce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ely3 napisał:

 ile robią Niemcy to jednak wyszukanie na wczesnych etapie nawet gdy nie ma objawów jest najlepszą metodą. Niemcy mają pod respiratorami 2 chorych

To jest troche dziwny wynik ze niemcy maja wczoraj 4 pod respiratorem i 2 umiera a chinczycy ponad 3600 i umiera 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.