Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, polskignom napisał:

„Kwiecień w tym roku był wyjątkowo zimny.”

W sumie temat pogody wydaje się być interesujący, a nie ma niestety tu do tego dedykowanego tematu.

Wydaje mi się, że pogoda 2021 jest wielce różna ( znacznie zimniej ) niż 2020.

W ogóle 2020 był całkiem z lepszych pogodów ever, bardzo mało dni kiedy było za zimno i bardzo mało dni kiedy było za ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGH właśnie wydało komunikat, że nie dopuści niezaszczepionych studentów do praktyk i zajęć terenowych.

Czyli uchwała rektora publicznej uczelni de facto zmusza ludzi spoza grupy ryzyka do udziału w (jakby nie patrzeć) eksperymencie medycznym. 

Czy to nie idzie już za daleko? Mamy nadal dobrowolność szczepień i państwo prawa czy już jednak nie?

Przypominam - to nie są szczepionki przebadane tysiące razy i monitorowane przez lata jak te którymi szczepiono nas w dzieciństwie.

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04368728
Pfizer - koniec ostatniej fazy badań 6 kwietnia 2023.

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04470427
Moderna - koniec ostatniej fazy badań 27 października 2022.

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04516746
Astra Zeneca - koniec ostatniej fazy badań 14 lutego 2023.

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04505722
J&J koniec ostatniej fazy badań 2 stycznia 2023

 

Planowałem się zaszczepić dopiero w przyszłym roku, ale teraz się obawiam, że za miesiąc byle cieć z Biedronki może mi zabronić robienia zakupów. :)

Serio zaczynam się zastanawiać kto tutaj jest tak naprawdę szurem i foliarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artlan napisał:

za miesiąc byle cieć z Biedronki może mi zabronić robienia zakupów. :)

Nie, będzie kryterium inteligencji. 

Kartka z prośbą o nie wchodzenie osobom niezaszczepionym. Jak ktoś zda ten test czytania ze zrozumieniem to może wejść. 

A ten "byle cieć" będzie tylko informował Jaśnie Panom, że nie zdali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artlan napisał:

AGH właśnie wydało komunikat, że nie dopuści niezaszczepionych studentów do praktyk i zajęć terenowych.

Czyli uchwała rektora publicznej uczelni de facto zmusza ludzi spoza grupy ryzyka do udziału w (jakby nie patrzeć) eksperymencie medycznym. 

Czy to nie idzie już za daleko? Mamy nadal dobrowolność szczepień i państwo prawa czy już jednak nie?

Obowiazkowe szczepienia na wzw na studiach medycznych już są więc nie sadze żeby to był problem prawny:) 

Godzinę temu, Deltuś napisał:

 

Rusza cię to jak ktoś w chamski sposób obraża czyjaś rodzinę? 

W internecie? :) anonimowo? :) ani trochę;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Deltuś napisał:

Zgony po szczepieniu nie oznaczają zgonów po szczepieniu - pięknie. Pfff 70 osób, co to jest. To tylko statystyka. Znając nieudolność lekarzy i dogmatyczny strach przez zgłoszeniem nop gwarantuje, że ta liczba jest kilka razy mniejszą. 

Na COVID zmarło 12 tys osób. Nieudana polityka covidowa dorpowadziła tylko do napchania tysięcy portfeli lekarzy dodatkową kasą. Przy okazji doprowadzono do nadterminowych zgonów w liczbie pffffff 138 tys. Ktoś przesadnie wszystko dezynfekowal, straszył wszystkich dookoła i popierał chorą politykę - efekt największa liczba zgonów od lat. Tylko 300 tys przypadków mniej zdiagnozowanego raka szyjki macicy w porównaniu do eoku 2019 pffffff. 

Rusza cię to jak ktoś w chamski sposób obraża czyjaś rodzinę? 

Napisz w końcu jaka jest prawda o Bergamo. 

Poruszasz się coraz bardziej w tym temacie w oparach absurdu.

Ps.sprawdz tego raka szyjki macicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deltuś

A Ty potem płaczesz ,że ludzie traktują Cię jak traktują

W jednym wpisie uznałeś ,że 70 to nie jest 70 tylko gwarantujesz ,że jest to wielokrotnie więcej

A oficjalne 72 tys zgonów to tak naprawdę 12 tys 

Więc skoro gwarantujesz to jak rozumiem bez problemu dostarczysz nam dowodów na poparcie swojej tezy

Oczywiście są sytuacje , które w Polskiej Służbie Zdrowia w Covidzie uważam za skandaliczne bo u mnie w pracy dwie osoby miały odwołane operacje na usunięcie raka bo jeszcze nie jest złośliwy i poszli to robić prywatnie ( a wielu nie stac więc możemy za 2-3 lat mieć z tym problem) ale prawda jest taka ,że nie wiesz ile z tych nadmiarowych zgonów to efekt bo służba zdowia zaniedbała.Ile bo karetki głównie woziły chorych na Covid i nie zdążały do zawałów ( a to nie efekt paniki tylko właśnie dużej ilości chorych) a ile bo nie spawdzono czy ktoś był chory czy ne

Rok temu jak jeszcze zgony były policzalne to były głosne przypadki gdzie np ksiądz zmarł w weekend . Wiadomo było ,że miał objawy Covidu ale nikt nie robi testów po zgonie więc wpisano go śmierć z powodu niewydolności układu oddechowego

U mnie w pracy 2 razy karetka wywoziła młodego 35 latka ( drugi miał ok 45) bo nie był w stanie samodzielnie oddychać. Można mieć pretensje do rządu ,że doprowadzili do sytuacji gdzie dyspozytor wybierał kogo uśmiercić czy wysłać karetke do ciężko chorego na Covid czy kogoś z zawałem ale cghromolenie ,że ludzie umierali w Polsce z powodu paniki to bzdura do kwadratu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Deltuś napisał:

Oficjalnie 12 tys z powodu covida. Reszta choroby współistniejące

Zastanów sie po 1  -czy te osoby by zmarły gdyby nie Covid i co było główna przyczyną ich zgonu

Moja mama jak umierała to miała kilka chorób więc  jak rozumiem nie umarła na raka trzustki bo miała współistniejące , nie umarła na raka wątroby bo miała współistniejąca . więc w sumie to moja umarła w sumie bo się znudziła bo tak naprawdę nie ma przyczyny zgonu bo zawsze są współistniejące?

Zima 19/20 była bardzo łagodna i wszystkie kraje w Europie miały zgony poniżej średniej z ostatnich 5 lat. Pojawił się Covid .Na początku Włochy-Hiszpania-Francja nie weszły w tryb paniki.Funkcjonowali normalnie. Odwiedziny chorych w szpitalu , wszystko otwarte. To sobie zobacz jak im wystrzeliły zgony w górę. Nie było paniki a trup się ścielił gęsto. 

 

I gdzie te dowody bo gwarantowałeś ,że jest sporo więcej zgonów niż te 70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Deltuś napisał:

Oficjalnie 12 tys z powodu covida. Reszta choroby współistniejące. Pod to podciąga się wszystko. Lekarze mają złote żniwa. Ja na pandemii nie zarabiam. Nikt mi niczego nie sponsoruje, tylko wkur*** mnie naciąganie statystyk, dogmatyczne myślenie, zamordystyczne poglądy i lekceważenie przez lekarzy nop. 

Moja matka była u zwykłego rodzinnego, zrobić sobie zwykle EKG. Lekarz wpisał jej do karty, że pacjentka covidowa, bo miał dzięki temu dodatek. 

Ale jesteś na jakiejś misji? Zgony covidowe są niedoszacowane na poziomie 50 % według instytutu RK i Johns Hopkins Coronavirus Center. Nie znam się na tyle, aby z tym polemizować.

Nie ma złotych środków, to konieczność i na dzisiaj nikt nie wymyślił nic bardziej rozsądnego.

Godzinę temu, Koelner napisał:

Czy jak nosicie maseczki to czujecie się tchórzami a jak zdejmujecie to bohaterami ?

Jestem alergikiem, więc zdarzało mi się nosić wcześniej. Więc ani jedno ani drugie.

Noszę tak jak chciałbym, aby nosiły osoby w moim otoczeniu. Ani mi to przeszkadza, ani grzeje, ani ziębi. 

Natomiast kultura wymaga, aby traktować innych, tak jak sam chciałbym być traktowany. Takie proste. Tyle.

8 godzin temu, mac napisał:

W sumie temat pogody wydaje się być interesujący, a nie ma niestety tu do tego dedykowanego tematu.

Wydaje mi się, że pogoda 2021 jest wielce różna ( znacznie zimniej ) niż 2020.

Nie będę grzebał w IMGW, ale dla Niemiec to był najzimniejszy marzec, kwiecień w historii pomiarów, czyli coś od 1886 czy około.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Deltuś napisał:

Zgony po szczepieniu nie oznaczają zgonów po szczepieniu - pięknie. Pfff 70 osób, co to jest. To tylko statystyka.

Nic takiego nie napisałem. Albo nie umiesz czytać albo celowo próbujesz zrobić że mnie idiote. To świadczy tylko o Tobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzucając na moment wszelkie teorie spiskowe: jako kraj wydaliśmy pełno hajsu na szczepionki, żeby nie było lockdownu i zapaści służby zdrowia. Logiczne, że nie chcą, żeby te szczepionki zalegały w magazynach i znów były przepełnione szpitale, lockdowny itd.

Mnie się wydaje, że sami się zaszachowaliśmy z tymi szczepieniami. Technologia wcale nie jest przygotowana na szybko, jak niektórzy twierdzą, cała akcja nie jest eksperymentem medycznym, ale jednak pośpiech jest i to może budzić niepokój. Mamy teraz dziwny klincz: z jednej strony dobrowolność szczepień, ale z drugiej wiadome jest, że coraz więcej przestrzeni życiowych będzie ograniczanych tylko dla zaszczepionych. Dlaczego? Bo paradoksalnie skoro już "wybraliśmy" uporanie się z covidem poprzez wakcyny, to nie ma mowy o pełnej dobrowolności, masa ludzi musi to przyjąć, albo cała akcja na nic. Coś jak "jeden za wszystkich..." u Dumasa i Gierkowe "pomożecie? pomożemy!".

Jeżeli chodzi o to na AGH, to będzie masowa akcja na uczelniach od kolejnego semestru, oni to po prostu wcześniej ogłosili. Za późno na aktualizację umów ze studentami, ale umowa dot. praktyk to osobna kwestia. Logika za tym jest taka: ludzie z niektórych kierunków społecznych mają praktyki ze starszymi osobami, studenci z pedagogiki i paru specjalności psychologii z dziećmi, jeszcze inni z chorymi, w szpitalach... Teraz wydaje się spokojnie, ale przecież jasne, że problemem jest semestr zimowy 2021/22.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, starYfaN napisał:

Naprawdę, to pewnie ponad 20 wpis różnych użytkowników z prośbą, aby te swoje wycieczki osobiste stosować w innym miejscu.

 

Wydzielcie sobie temat xyz i do wydarcia klawiatury. 

napisał kolo, który do samego Sebastiana skierował chyba z 10 bezsensownych postów o jakimś wychowywaniu w rilu

xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.