Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Reikai napisał:

Jeszcze robią jakieś kwarantanny, bo ktoś ma bezobjawowego wirusa, który okazał się wydmuszką?No przepraszam, ewentualnie z jakimś tam kaszelkiem?

Czy ten świat się ogarnie? Bo ten 2020 wygląda na jakiś błąd w symulacji i ludzi po prostu pogięło.

Aktualnie na kwarantannie w Polsce przebywa 118 tysięcy osob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Na pewno bym nie postawił tezy ,że to szkoły odpowiadają za wzrost na podstawie poszlak . Skoro badania pokazują ,że dzieci jako tako nei zarażają się między sobą.

Jakiż to mechanizm miałby działać w taki dziwny sposób ze dzieci sie między sobą nie zarażają? że niby dziecko dorosłego moze, dorosły moze dziecko, ale juz dziecko-dziecko nie? Mogą nie chorować, ale są świetnymi nosicielami i łatwo sie choroba przenosi bo w odróżnieniu od dorosłych dzieci wciąz naruszaja nawet "dystans intymny" mimo ze nie ma to nic z intymnoscią wspólnego.

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, polskignom napisał:

Głównie ludzie :), na żużlu fajnie widać jak ludzie maja w głębokim poważaniu cokolwiek. Tu się z Ely zgodzę.

Na meczach piłki to samo. Przy wejściu każdy zasłoni twarz na 3 sekundy i tyle. Tu nie chodzi o głębokie poważanie, ale po meczu idziesz do zatłoczonego hipermarketu i wszystko jest ok. Tam i tak maseczkę każdy nosi na brodzie albo sciaga jak minie ochroniarza. Urzędnicy, nauczyciele, lekarze zabarykadowani i żyjący s w strachu. Młode kasjerki przy nich to herosi. 

Nie wiem czy na jesieni ludzie dadzą się ponownie pozamykać. To już robi się śmieszne. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, darkonza napisał:

Jakiż to mechanizm miałby działać w taki dziwny sposób ze dzieci sie między sobą nie zarażają? że niby dziecko dorosłego moze, dorosły moze dziecko, ale juz dziecko-dziecko nie? Mogą nie chorować, ale są świetnymi nosicielami i łatwo sie choroba przenosi bo w odróżnieniu od dorosłych dzieci wciąz naruszaja nawet "dystans intymny" mimo ze nie ma to nic z intymnoscią wspólnego.

 

Widzę ,że masz lepszą wiedzę niż wirusolodzy , ktorzy na podstawie wielu już przypadków coś takiego twierdzą.

Więc wirusolodzy twierdzą że zarażają 2 razy rzadziej niż dorośli

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/koronawirus-u-dzieci,osoby-do-20--roku-zycia-duzo-rzadziej-zarazaja-sie-koronawirusem-sars-cov-2--nowe-badania,artykul,22715439.html

Ty tiwerdzisz coś innego

Ciekawe kto się myli.

4 minuty temu, DeltaCenter napisał:

ale po meczu idziesz do zatłoczonego hipermarketu i wszystko jest ok. Tam i tak maseczkę każdy nosi na brodzie albo sciaga jak minie ochroniarza

Tu się z tobą nie zgodzę bo sklepy to chyba jedyne miejsce gdzie ludzie noszą maseczki a jeśli nie nosza to od razu ktoś z obsługi zwraca im uwagę.. Na Sorze lekarze nie noszą tyle maseczek co obsługa w sklepie. A przynajmniej takie są moje doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

Chyba raczej to nie to.. Skoro badania w Niemczech pokazują ,że akurat młodzież i dzieci nie są pasem transmisyjnym dla wirusa. Są rzadkie przypadki przekazywania tej choroby pomiędzy dziećmi.

No to jednak podatność na zakażenie o połowę mniejsza to nie jest "młodzież i dzieci nie są pasem transmisyjnym dla wirusa" Nawet jeżeli podatność jest mniejsza to przez sam efekt skali i liczbę skupisk robi Ci się wynik, o jakim pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

 

Tu się z tobą nie zgodzę bo sklepy to chyba jedyne miejsce gdzie ludzie noszą maseczki 

Ok, jeżeli założysz, że szmateczka na twarzy chroni przed wirusem :D

PS. Oczywiście szmateczka noszona na brodzie :D

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DeltaCenter napisał:

Ok, jeżeli założysz, że szmateczka na twarzy chroni przed wirusem :D

Chroni bo już też są badania że po

1 - spowalnia ruch wirusa i dystans społeczny w przypadku maseczki zamiast 2 metrów wynosi mniej niż 0,5 metra więc musiałbyś się o kogoś ocierać.

2 - Maseczka czyli dowolny materiał zatrzymuje częśc wirusa więc

Ogólnie w duzym stopniu ogranicza ryzyko zakażenia

3 minuty temu, fluber napisał:

No to jednak podatność na zakażenie o połowę mniejsza to nie jest "młodzież i dzieci nie są pasem transmisyjnym dla wirusa" Nawet jeżeli podatność jest mniejsza to przez sam efekt skali i liczbę skupisk robi Ci się wynik, o jakim pisałem wcześniej.

Powtarzam mylisz fakt ,że mamy sezon grypowy i to normalne ,że wzrasta ilość zakażeń z faktem ,że zaczął się rok szkolny. Z tego co widziałem to w Niemczech też masz rok szkolny a przyrosty są głównie w grupie wiekowej 40 + a nie wśród dzieci. Tam się utrzymuje na stałym poziomie lub wręcz spada. Nie sądzę by w Polsce było inaczej . Ba nigdzie nie widziałem takiej relacji ,że wzrost zakażeń ma coś wspólnego z grupą poniżej 20 roku życia. Ty twierdzisz inaczej wiec pytam czy coś masz na potwierdzenie Twojej teorii

2 minuty temu, fluber napisał:

W artykule, który zalinkowałeś widnieje następujące zdanie:

 

Naprawdę musisz cytować połowę zdania by udowodnić swoje racje Aż do takiej manipulacj isię posuwasz? PRzecież pierwsza część zdania brzmi że dzieci i młodzież są mniej podatni na zakażenia oraz że wg naukowców działania ukierunkowane na ograniczenie kontaktu dzieci mają znikomy wpływ na rozprzestrzenianie się koronawirusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

 

Powtarzam mylisz fakt ,że mamy sezon grypowy i to normalne ,że wzrasta ilość zakażeń z faktem ,że zaczął się rok szkolny. Z tego co widziałem to w Niemczech też masz rok szkolny a przyrosty są głównie w grupie wiekowej 40 + a nie wśród dzieci. Tam się utrzymuje na stałym poziomie lub wręcz spada. Nie sądzę by w Polsce było inaczej . Ba nigdzie nie widziałem takiej relacji ,że wzrost zakażeń ma coś wspólnego z grupą poniżej 20 roku życia. Ty twierdzisz inaczej wiec pytam czy coś masz na potwierdzenie Twojej teorii

Więc powtórzę, że moją przesłanką jest fakt, że nieproporcjonalnie więcej szkół przeszło w ciągu ostatnich dwóch tygodni na nauczanie zdalne i mieszane z powodu przypadków koronawirusa wśród uczniów niż wzrosło przypadków koronawirusa w Polsce w całej populacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ely3 napisał:

Widzę ,że masz lepszą wiedzę niż wirusolodzy , ktorzy na podstawie wielu już przypadków coś takiego twierdzą.

 

Widze ze przeczyatałeś coś czego nie napisałem. Pytam sie o mechanizm. Co miałoby powodować że wirus wydychany przez dziecko moze zarazić dorosłego, ale nie moze innego dziecka, a taki sam wirusy wydychany przez dorosłego juz dziecko moze zakazić.

A odnosząc sie do "naukowców":

W temacie CO2 życzysz sobie artykuły naukowców mowiących z przekonaniem ze CO2 szkodzi roślinom czy moze opinie naukowców mówiacych z przekonaniem ze CO2 pomaga?

W temacie kryzysów gospodarczych życzysz sobie opinie naukowców mówiacych ze nalezy oszczędzać czy naukowców mówiących że nalezy wydawać? I jedni i drudzy mają nagrody Nobla

23 minuty temu, ely3 napisał:

Więc wirusolodzy twierdzą że zarażają 2 razy rzadziej niż dorośli

 

Czyli ogólnie zarażaja mocniej, bo dorośli wchodza w bliski kontakt z jedną dwiema osobami, a dzieci wchodza w kontakt z setką dzieciaków, co po podzieleniu przez dwa daje 50

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Więc powtórzę, że moją przesłanką jest fakt, że nieproporcjonalnie więcej szkół przeszło w ciągu ostatnich dwóch tygodni na nauczanie zdalne i mieszane z powodu przypadków koronawirusa wśród uczniów niż wzrosło przypadków koronawirusa w Polsce w całej populacji.

A ja ci powtarzam ,że często to jest decyzja Sanepidu bo jedna osoba miała kontakt z chorym i to niekoniecznie miała w szkole. Ja osobiście znam przypadek Wągrowca gdzie 30 osób trafiło na kwarantanne i ani jedna nie miała koronawirusa. A dziewczynka która go miała to przywiozła go z wakacji. Nie zaraziła nikogo ale to wystarczyło by wysłać całą klasę na nauczanie zdalne

Wzrost zakażeń masz co roku w okolicach września bo zaczyna sie sezon grypowy. Pokaż mi choć jeden powiat który trafił do żóltej strefy z powodu zakażeń w szkole. Bo z tego co patrzyłem to chyba wszystkie trafiają z powodu dużej ilości chorych w zakładach pracy czy DPSach albo zakażeń na weselach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ely3 napisał:

2 - Maseczka czyli dowolny materiał zatrzymuje częśc wirusa więc

Ogólnie w duzym stopniu ogranicza ryzyko zakażenia

 

A że dzieci mniej restrykcyjnie podchodzą do maseczek, higieny, mycia rąk i nie ograniczaja plucia na siebie, to to co wczesniej podzieliliśmy przez dwa mozemy pomnożyć teraz przez 5.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

Czyli ogólnie zarażaja mocniej, bo dorośli wchodza w bliski kontakt z jedną dwiema osobami, a dzieci wchodza w kontakt z setką dzieciaków, co po podzieleniu przez dwa daje 50

Dorośli wchodzą w kontakt z jedną osobą? Gdzie Ty żyjesz ? Na pustyni a zakupy ci zrzucają drony? Ja w pracy mam dziennie kontakt z ok 100 osobami. Do tego sklep , stacja benzynowa

Poza tym ty chyba nie widziałeś jak wygląda szkoła w dniach pandemii. Tam dzieci siedzą cały czas w tej samej klasie. Kontakt pomiędzy osobami jest ograniczony do właśnie tej jednej klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

Dorośli wchodzą w kontakt z jedną osobą? Gdzie Ty żyjesz ? Na pustyni a zakupy ci zrzucają drony? Ja w pracy mam dziennie kontakt z ok 100 osobami. Do tego sklep , stacja benzynowa

Napisałem "bliski kontakt", taki jak dzieciaki co ogladaja razem filmik na smartfonie, albo akurat sie pobiją na wywracanki. Dorośli tego nie robią, dzieciaki codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

A że dzieci mniej restrykcyjnie podchodzą do maseczek, higieny, mycia rąk i nie ograniczaja plucia na siebie, to to co wczesniej podzieliliśmy przez dwa mozemy pomnożyć teraz przez 5.

TO jeszcze raz naukowcy twierdzą ,że ograniczanie kontaktu u dzieci ma niewielki wpływ na rozprzestrzenianie się coronavirusa. Ty twierdzisz coś innego.

Naprawdę jeśli uważasz ,że naukowcy się mylą to podaj jakieś dane najlepiej na badaniach naukowych albo choć na danych wzrostu zachorowań w grupie wiekowej. Bo na razie to brzmi na fantazjowanie Twoje a nie na jakąkolwiek dyskusje merytoryczną. Jeszcze żadnego dowodu nie przedstawiłeś na poparcie swojej teorii

17 minut temu, fluber napisał:

Więc powtórzę, że moją przesłanką jest fakt, że nieproporcjonalnie więcej szkół przeszło w ciągu ostatnich dwóch tygodni na nauczanie zdalne i mieszane z powodu przypadków koronawirusa wśród uczniów niż wzrosło przypadków koronawirusa w Polsce w całej populacji.

https://www.infodent24.pl/techdentpost/koronawirus-dzieci-zarazaja-w-mniejszym-stopniu-niz-dorosli,115185.html

 

Tu masz kolejne badania tym razem z rejonu paryskiego gdzie są dane potwierdzające ,ze dorośli mający kontakt z chorymi dziećmi mają mniejsza ilość zakażeń.

Ba tam są pokazane dane,że dzieci aż w 70-90% zarażają się od dorosłego a nie od innego dziecka

Powtarzam - praktycznie od czerwca wiadomo ,że to nie dzieci przenoszą głównie covid ale właśnie dorośli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ely3 napisał:

 

https://www.infodent24.pl/techdentpost/koronawirus-dzieci-zarazaja-w-mniejszym-stopniu-niz-dorosli,115185.html

 

Tu masz kolejne badania tym razem z rejonu paryskiego gdzie są dane potwierdzające ,ze dorośli mający kontakt z chorymi dziećmi mają mniejsza ilość zakażeń.

Ba tam są pokazane dane,że dzieci aż w 70-90% zarażają się od dorosłego a nie od innego dziecka

Powtarzam - praktycznie od czerwca wiadomo ,że to nie dzieci przenoszą głównie covid ale właśnie dorośli

Ale liczba kontaktów dorosly-dorosly nie zmieniła się od 1 września w takim stopniu jak liczba kontaktów dziecko-dziecko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ely3 napisał:

TO jeszcze raz naukowcy twierdzą ,że ograniczanie kontaktu u dzieci ma niewielki wpływ na rozprzestrzenianie się coronavirusa. Ty twierdzisz coś innego.

 

Dobra, od teraz twierdzę ze dzieci w szkołąch maja wpływ na rozpsrzetrzenianie się wirusa

20 minut temu, ely3 napisał:

TNaprawdę jeśli uważasz ,że naukowcy się mylą to podaj jakieś dane

 

Zamiast danych dam logikę:

W sytuacji w której dzieci nie chodza do szkoły maja ze sobą ograniczony kontakt, zakażanie ma miejsce przez kontakty dorosłych i trzyma sie na okreslonym poziomie niech będzie "x". W momencie gdy dzieci ida do szkoły kontakt między nimi jest znacznie większy i nawet jak będą się zakażac od siebie dwa razy słabiej to będziemy mieli już teraz x+"dzieci w szkołach"/2, po prostu w równaniu pojawił się dodatkowy czynnik zwiększajacy ilośc zakażeń. Żeby się nie pojawił dzieci musiałyby się nie zarażać od siebie wcale, a nie tylko dwa razy słabiej.

Myślę ze nie potrzebujemy w tym momencie naukowców do tak prostego rozumowania.

 

20 minut temu, ely3 napisał:

Naprawdę jeśli uważasz ,że naukowcy się mylą to podaj jakieś dane najlepiej na badaniach naukowych

 

No i cyk "naukowcy":

"Duże badania przeprowadzone w Korei Południowej pokazują, że dzieci powyżej 10. roku życia są tak samo "skuteczne" w roznoszeniu koronawirusa jak osoby dorosłe."

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/koronawirus-u-dzieci,dzieci-zarazaja-koronawirusem-tak-samo--jak-dorosli--duze-badania,artykul,00382731.html

Jak widzisz pozostaje nam logika, bo naukowców jest tak dużo ze mozesz nimi udowadniac dowolną teorię.

I cyk naukowcy niemieccy:

"Dzieci zarażone koronawirusem zarażają innych tak samo jak dorośli. Liczba wirusów, które można było stwierdzić w wydychanym powietrzu nie wykazuje żadnego zróżnicowania w grupach wiekowych - stwierdzili naukowcy z zespołu kierowanego przez prof. Christiana Drostena, szefa Instytutu Wirusologii berlińskiej kliniki Charité. "

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/koronawirus-u-dzieci,dzieci-zarazaja-koronawirusem-tak-samo--jak-dorosli--duze-badania,artykul,00382731.html

Ale łatwizna :P

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkonza napisał:

 

No i cyk "naukowcy":

"Duże badania przeprowadzone w Korei Południowej pokazują, że dzieci powyżej 10. roku życia są tak samo "skuteczne" w roznoszeniu koronawirusa jak osoby dorosłe."

https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/koronawirus-u-dzieci,dzieci-zarazaja-koronawirusem-tak-samo--jak-dorosli--duze-badania,artykul,00382731.html

Jak widzisz pozostaje nam logika, bo naukowców jest tak dużo ze mozesz nimi udowadniac dowolną teorię.

Wynika z tego i ely'ego badań że do 10 lat zagrażają mniej a powyżej 10 lat tak samo jak dorosli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz naukowcy AMERYKAŃSCY

"Z  kolei wyniki dwóch nowych badań wskazują, że małe dzieci mogą zakażać koronawirusem SARS-CoV-2 bardziej niż dorośli. Pierwsza praca oparta na obserwacjach ze szpitala pediatrycznego w Chicago (USA) została opublikowana na łamach pisma JAMA (Journal of the American Medical Association), druga - oczekująca na publikację - dotyczy doświadczeń z włoskiego regionu Tryden"

https://pulsmedycyny.pl/male-dzieci-moga-zakazac-koronawirusem-sars-cov-2-latwiej-niz-dorosli-badanie-998405

Na kolana przed amerykańskimi naukowcami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Ale liczba kontaktów dorosly-dorosly nie zmieniła się od 1 września w takim stopniu jak liczba kontaktów dziecko-dziecko. 

Ale to wciąż Twoje gdybanie ,że to odpowiada za wzrost zachorowań. W Niemczech też otwarto szkoły a wzrost zakażeń jest przede wszystkim w grupie dorosłych a nie dzieci. Więc niby czemu w Polsce miałoby być inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.