Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, darkonza napisał:

Do tej pory było. Nie mamy pełnych danych co do koronki. Jeśli koronka da zgony niezaleznie od pogody to udwodni ze STOP z powodu koronki był ważniejszy niż STOP z powodu pogody.

Mamy pelne dane na temat zywotnosci wirusa w roznych temperaturach. Zima bedzie o wiele grozniejszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Do tej pory było. Nie mamy pełnych danych co do koronki. Jeśli koronka da zgony niezaleznie od pogody to udwodni ze STOP z powodu koronki był ważniejszy niż STOP z powodu pogody.

No skoro nie ma zimy to nie ma wahań wynikajacych z wahań temperatur.

A ja Ci powiem ze jakby tam było zimno to tych zgonów byłoby znacznie wiecej niż bez zimy.

No tak musi być w Europei skoro grypa atakuje nas zima a nie latem

No mówiłem ze sie emocjonujesz bardzo niepotrzebnie, w sumie tylko to chciałem wykazać, a sie dałem wciagnąc w dyskusję.

Nie wiem jaka jest pogoda na filipinach, niedawno pisałeś ze nie ma tam zimy, a teraz piszesz ze mam znaleźć jak tam jest zimą, szalejesz. Jak masz jaieś dane sam znajdź i wykaż co chcesz wykazać.

No czyli co chciałeś wykazac bo nie rozumiem? Jasne ze latem też ludzie umeirją i w Polsce i we Włoszech i na filipinach, ale jak przychodzi zima to w Polsce i we Włoszech umieraja bardziej, skoro zimy na filipinach nie ma (nie wiem przyznaję) to jasne ze tam nie beda bardziej umierać

Ty napisałeś ze dla wszystkich zakaźnych chorób problem jest głównie zimą, i tak naprawdę większym problemem jest zima a nie choróbska . no to ci mowie ze na Filipinach nie ma zimy, ale jest duży problem z gruźlicą, która jest chorobą zakaźną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

Well, ten cytat jeszcze mi się rzucił w oczy. Wg ciebie teraz mamy problem przez lockdown, bo zabiegi są przekładane i jest skupienie na corona. Rozumiem ze wg ciebie gdy dopuścimy do rozprzestrzeniania i przeciążymy szpitale w 400%, to ten sam problem, który opisujesz w pogrubieniu zniknie sam? ;)

Przecież chodziło o to iż uważałeś ze lockdown powoduje mniej ""innych" zgonów, napisałem tylko ze powoduje ich wiecej bo ludzie nie dostaja pomocy w innych chorobach i kłopotach.

 

Teraz, RonnieArtestics napisał:

Ty napisałeś ze dla wszystkich zakaźnych chorób problem jest głównie zimą, i tak naprawdę większym problemem jest zima a nie choróbska . no to ci mowie ze na Filipinach nie ma zimy, ale jest duży problem z gruźlicą, która jest chorobą zakaźną.

A ja Ci mówię ze gdyby tam zima była to gruźlica byłaby jeszcze większym problemem, bo w krajach w których zima jest choroby zakaźne zabijają cześciej niz zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Średnia długość życia moze zależeć od sposobu odżwiania się, poziomu służby zdrowia, chorów wenerycznych na danym obszarze, i wielu innych czynników

Cieplo nie tylko obniza dlugosc zycia ale rowniez pogarsza poziom sluzby zdrowia, zwieksza liczbe chorob wenerycznych itd:) moge sie bawic rownie dlugo jak Ty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkonza napisał:

Przecież chodziło o to iż uważałeś ze lockdown powoduje mniej ""innych" zgonów, napisałem tylko ze powoduje ich wiecej bo ludzie nie dostaja pomocy w innych chorobach i kłopotach.

 

No dobrze. Czyli zgadzamy się ze bez lockdownu problem bedzie cztery razy większy?? 

Bo ja tylko tyle ci chce przekazac, bo masz nadal Watpliwosci co do jego sensu przecież.

 

W tym właśnie problem loraka, on suche zgony chce liczyc, ale zapomina ze nie policzy niepotrzebnych zgonów  spowodowanych sparaliżowanymi i przeciążonymi w 400% szpitalami. Nikt nie bierze pod uwagę masy różnych czynników takich jak brak niezarazonego personelu, brak ratowników medycznych do wypadku w momencie gdy puścimy wirus i damy mu swobodę, jaką proponujecie. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Cieplo nie tylko obniza dlugosc zycia ale rowniez pogarsza poziom sluzby zdrowia, zwieksza liczbe chorob wenerycznych itd:) moge sie bawic rownie dlugo jak Ty:)

Fluber, próbujesz śmieszkować, ale dane są niepodważalne, jest ciepło umiera mało ludzi a choroby zakaźne siedza cicho. Jest zim,no wiecej ludzi umiera a choroby zakaźne sobie hulają. W czym ludzie macie problem by tak oczywistą rzecz przyklepać. Uparliście się by zagadac prosty fakt.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Fluber, próbujesz śmieszkować, ale dane są niepodważalne, jest ciepło umiera mało ludzi a choroby zakaźne siedza cicho. Jest zim,no wiecej ludzi umiera a choroby zakaźne sobie hulają. W czym ludzie macie problem by tak oczywistą rzecz przyklepać. Uparliście się by zagadac prosty fakt.

Ja nie smieszkuje. Jak jest cieplo to ludzie zyja krocej. W czym masz problem by tak oczywista rzecz przyklepac?:)

Nie probuj z faktu ze zima wiecej umiera robic wniosku ze zima zabija:) tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

Fluber, próbujesz śmieszkować, ale dane są niepodważalne, jest ciepło umiera mało ludzi a choroby zakaźne siedza cicho. Jest zim,no wiecej ludzi umiera a choroby zakaźne sobie hulają. W czym ludzie macie problem by tak oczywistą rzecz przyklepać. Uparliście się by zagadac prosty fakt.

 

 

Nie, próbujemy Ci tylko powiedzieć ze nie każda choroba zakaźna tak dziala, ze latem jest mniej groźna. Bo masz Np. wielki problem z gruźlica na Filipinach i  innych tropikalnych biednych krajach. I choć lekarzem nie jestem stawiam ze nie jest to jedyna choroba zakaźna ktora występuje w dużym stopniu w ciepłych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RonnieArtestics napisał:

No dobrze. Czyli zgadzamy się ze bez lockdownu problem bedzie cztery razy większy?? 

Botylko tyle ci chce przekazac, bo masz nadal Watpliwosci co do jego sensu przecież. W tym właśnie problem loraka, on suche zgony chce liczyc, ale zapomina ze nie policzy niepotrzebnych zgonów  spowodowanych sparaliżowanymi i przeciążonymi w 400% szpitalami. Nikt nie bierze pod uwagę masy różnych czynników takich jak brak niezarazonego personelu, brak ratowników medycznych do wypadku w momencie gdy puścimy wirus i damy mu swobodę, jaką proponujecie. 

Nie wiemy o ile problem będzie większy. Ja na pewno nie powiedziałem ze lepiej zrezygnowac ze STOP-u (za to na pewno jestem za STOP w szkołach) a czy gospdarka ma chodzić normalnie czy nie to przyznaję nie wiem.

Martwisz sie o słuzbę zdrowia ale pamietaj ze jak zmieciemy swoją gospodarkę to służba zdrowia tez moze oberwie, moze oberwać albo z powodu koronki albo z powodów gospodraczych

a tu zdanie Korwina:

 

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

Nie, próbujemy Ci tylko powiedzieć ze nie każda choroba zakaźna tak dziala, ze latem jest mniej groźna. Bo masz Np. wielki problem z gruźlica na Filipinach i  innych tropikalnych biednych krajach. I choć lekarzem nie jestem stawiam ze nie jest to jedyna choroba zakaźna ktora występuje w dużym stopniu w ciepłych krajach.

Nie mam żdanych problemów z gruźlica. Jeszce raz Ci mówie ze gdyby sie tam zrobiło zimno to grużlica zaatakuje mocniej. U nas na pewno tak było, wiec i tak samo byłoby na filipinach

3 minuty temu, fluber napisał:

Ja nie smieszkuje. Jak jest cieplo to ludzie zyja krocej. W czym masz problem by tak oczywista rzecz przyklepac?:)

No i dalej, juz pisałem, sposób odżywiania, inne warunki życia, inne pasożyty i mase róznych przyczyn, poziom słuzby zdrowia. Przeciez na długosc zycia wpływa ogroman ilosc parametrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Nie wiemy o ile problem będzie większy. Ja na pewno nie powiedziałem ze lepiej zrezygnowac ze STOP-u (za to na pewno jestem za STOP w szkołach) a czy gospdarka ma chodzić normalnie czy nie to przyznaję nie wiem.

Martwisz sie o słuzbę zdrowia ale pamietaj ze jak zmieciemy swoją gospodarkę to służba zdrowia tez moze oberwie, moze oberwać albo z powodu koronki albo z powodów gospodraczych

a tu zdanie Korwina:

 

Nie mam żdanych problemów z gruźlica. Jeszce raz Ci mówie ze gdyby sie tam zrobiło zimno to grużlica zaatakuje mocniej. U nas na pewno tak było, wiec i tak samo byłoby na filipinach

No jakos dziwne ze nic nie wiesz na pewno, ale wiesz na pewno ze problem na Filipinach byłby większy gdyby mieli zimę, hahaha, dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Nie probuj z faktu ze zima wiecej umiera robic wniosku ze zima zabija:) tyle:)

To wytłumacz inaczej niż zimą ze zimą umiera wiecej. To proste, daj argumenty. Moze ja przypomnę taki:

https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Kardiologia/Najwiecej-osob-na-zawal-serca-umiera-jesienia-i-zima

https://wyborcza.pl/1,75400,14536714,Serce_nie_lubi_zimna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy popierają lockdown - do kiedy jesteście w stanie zaakceptować lockdown? Do końca kwietnia? Do końca czerwca? Do końca roku? Czy do czasu wynalezienia szczepionki (czyli być może nigdy)? Podpowiadam, że nawet odpowiedź "do końca kwietnia" powoduje monstrualne straty gospodarcze, a i tak po kwietniu COVID-19 może zrobić u nas wtedy to samo, co teraz we Włoszech czy Hiszpanii. Wtedy okaże się, że lockdown nie dość, że nie dał nic pozytywnego pod względem śmiertelności, ale jednocześnie zamordował naszą gospodarkę. I to jest sedno tematu. Jeżeli koronawirus ma trwać u nas półtora roku, to swoje żniwo zbierze i tak. Chyba, że chcecie półtora roku trzymać ludzi w zamknięciu, z rosnącym bezrobociem, brakiem pieniędzy, samobójstwami, upadającymi firmami i niezadowoleniem społecznym. To wtedy gratuluję braku myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zdzich napisał:

Pytanie do tych, którzy popierają lockdown - do kiedy jesteście w stanie zaakceptować lockdown? Do końca kwietnia? Do końca czerwca? Do końca roku? Czy do czasu wynalezienia szczepionki (czyli być może nigdy)? 

Nalezy skorelowac lockdown z mozliwosciami sluzby zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Zima zabija smog a nie temperatura;)

Smog to nie samochód który Cie trafia, on nie moze zabic od razu, tylko spowodowac trwajaca lata chorobe, dlatego nie moze byc przyczyną podwyższonej ilosci zgonów w tak krótkich interwałach czasowych

7 minut temu, RonnieArtestics napisał:

No jakos dziwne ze nic nie wiesz na pewno, ale wiesz na pewno ze problem na Filipinach byłby większy gdyby mieli zimę, hahaha, dobre.

Tak, wiem bo zakaźne choroby płuc maja sie lepiej jak jest zimno

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Mamy pelne dane na temat zywotnosci wirusa w roznych temperaturach. Zima bedzie o wiele grozniejszy:)

CV podobno najlepiej (vide wypowiedź ministra cytującego naukowców) czuje się w tmp (podobno) 9 st.

przy minusowych i ponad 20 idzie mu trudniej. Moim zdaniem to pochodna wilgotności = długość bytu (nie życia) mikroba.

7 minut temu, darkonza napisał:

Fluber, próbujesz śmieszkować, ale dane są niepodważalne, jest ciepło umiera mało ludzi a choroby zakaźne siedza cicho. Jest zim,no wiecej ludzi umiera a choroby zakaźne sobie hulają. W czym ludzie macie problem by tak oczywistą rzecz przyklepać. Uparliście się by zagadac prosty fakt.

Nie miałeś dotąd do czynienia z taką skalą. Chyba, że piszesz o grypie, ale tutaj zgony to błąd statystyczny. Coronawirusy to 30% wszystkich przeziębień, ale dotąd były mniej skuteczne.

Nikt nie neguje statystyki, tyle, że Ty podajesz dane poepidemiczne/statystyczne jako argument danych przedepidemicznych, dodatkowo z dużym zaangażowaniem środków.

To są elementy nieporównywalne. Nie jesteś w stanie wykazać, że przy braku reakcji na CV, odchylenie rok do roku byłoby pomijalne, a to próbujesz insynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Smog to nie samochód który Cie trafia, on nie moze zabic od razu, tylko spowodowac trwajaca lata chorobe, dlatego nie moze byc przyczyną podwyższonej ilosci zgonów tak krótkich interwałach czasowych

A zima zabija bo te nadprogramowe zgony to Ci ktorzy zamarzli?:)

Zreszta to akurat wniosek z badan naukowych badajacych korelacje pomiedzy chorobami ukladu sercowo-naczyniowego a roznymi miesiacami a nie moj wymysl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RonnieArtestics napisał:

No jakos dziwne ze nic nie wiesz na pewno, ale wiesz na pewno ze problem na Filipinach byłby większy gdyby mieli zimę, hahaha, dobre.

widze ze jestes dobrze poinformowany poprosze o link nt gruzlicy na filipnach z podzialem na pory roku , tez jestem ciekawy  jak wyglada gruzlica w cieplym klimacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.