Skocz do zawartości

Podatki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

 

Tak bardzo chciałbym mieszkać w Wałbrzychu :)

Mediana w Polsce 3300 w Wałbrzychu 6000 (a pewnie lepiej). 

A jednak nie. Przypomnialem sobie, ze ostatnio byłem w zamku Książ i Wałbrzych wygląda jak drugie Detroit :)

Wśród zielonych wzgórz:) poza tym byłem we wrześniu na zamku i tam jest bardzo ładnie:) 

Rappar podaje netto, ja brutto ale ogólnie w Wałbrzychu zarabiasz powyżej polskiej mediany. 

18 minut temu, Reikai napisał:

 

Jestem też pewien ze czegoś nie doszacowalem, bo od dawna nie mieszkam w Polsce, ale te 1k za szame nie wydaje się jakimś absurdem

Według danych GUS średnie miesięczne wydatki na jedzenie w Polsce na osobę wynosiły 323 złote. Nie wiem ile jest teraz ale raczej nie tysiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Wśród zielonych wzgórz:) poza tym byłem we wrześniu na zamku i tam jest bardzo ładnie:) 

Rappar podaje netto, ja brutto ale ogólnie w Wałbrzychu zarabiasz powyżej polskiej mediany. 

Według danych GUS średnie miesięczne wydatki na jedzenie w Polsce na osobę wynosiły 323 złote. Nie wiem ile jest teraz ale raczej nie tysiąc. 

323 zł miesięcznie na jedzenie? Za osobę? 10 zł dziennie razem z chemią?

 

Dane GUS należy więc wypi*****ić do kosza, chyba że jest ktoś w stanie mi rozpisać dietę w tej kwocie i nie umrzeć na raka za 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Wśród zielonych wzgórz:) poza tym byłem we wrześniu na zamku i tam jest bardzo ładnie:) 

Rappar podaje netto, ja brutto ale ogólnie w Wałbrzychu zarabiasz powyżej polskiej mediany. 

Nie no zamek jest świetny już z 5 razy tam byłem :)

Trochę mnie dziwi fakt tak wysokich zarobków w Wałbrzychu, bo naprawdę miasto nie wygląda na bogate (jak np Lubin), a jak jedzie się do Karpacza od strony Bolesławca , to małe miejscowości po drodze wyglądają jak z Fallouta - opuszczone i skrajnie zaniedbane.

Jakbyś jeszcze podlinkował te 6000 zł mediany w Wałbrzychu, to z chęcią bym poczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:

A co takiego robiły?

Pracowały w starostwie, urzędzie miasta, szkole, na taksówce

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Nie no zamek jest świetny już z 5 razy tam byłem :)

Trochę mnie dziwi fakt tak wysokich zarobków w Wałbrzychu, bo naprawdę miasto nie wygląda na bogate (jak np Lubin), a jak jedzie się do Karpacza od strony Bolesławca , to małe miejscowości po drodze wyglądają jak z Fallouta - opuszczone i skrajnie zaniedbane.

Jakbyś jeszcze podlinkował te 6000 zł mediany w Wałbrzychu, to z chęcią bym poczytał.

No dane są do 2018 na razie ale założyłem że tempo wzrostu jest podobne jak w Polsce:

2016: 4180,67 zł
2017: 4481,44 zł
2018: 4768,01 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Pracowały w starostwie, urzędzie miasta, szkole, na taksówce.

Miejmy nadzieję, że nie jadły za 300 zł miesięcznie, bo potem nic dziwnego ze panie w urzędach wiecznie wkurzone :).

 

swoją drogą,słyszałem że Kłodzko topka miejsc do odwiedzenia w Polsce, ktoś potwierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:

Miejmy nadzieję, że nie jadły za 300 zł miesięcznie, bo potem nic dziwnego ze panie w urzędach wiecznie wkurzone :).

 

swoją drogą,słyszałem że Kłodzko topka miejsc do odwiedzenia w Polsce, ktoś potwierdzi?

Ja nie potwierdzę ale mogę nie być obiektywny, dłużej niż na dwa dni na pewno nie ma sensu przyjeżdżać jeżeli Kłodzko byłoby jedynym celem. 

Za to w okolicy jest bardzo dużo fajnych obiektów, blisko w góry stołowe, do uzdrowisk ( polanica, kudowa, Lądek, Duszniki), kopalni, sztolni, jak lubisz aktywne zwiedzanie to spoko. W klodzku zobaczysz rynek, parę ładnych uliczek, twierdzę i nic więcej tam nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Czekam z niecierpliwością :)

Teraz wiem z 3 źródeł, ale na pewno wszyscy kłamią :)

No nie kłamią, po prostu patrzą na kasę brutto na umowie i zapominają o 13-stkach, premiach i innych pierdołach. W budżetówce mało kto zarabia rocznie na rękę mniej niż to co ma brutto na umowie. 

Godzinę temu, Reikai napisał:

323 zł miesięcznie na jedzenie? Za osobę? 10 zł dziennie razem z chemią?

 

Dane GUS należy więc wypi*****ić do kosza, chyba że jest ktoś w stanie mi rozpisać dietę w tej kwocie i nie umrzeć na raka za 3 lata.

 

14 minut temu, Cardi napisał:

Poproszę listę zakupów. 3 stówy to spoko, ale na tydzień.

Zobaczmy pierwszy z brzegu jadłospis:

https://salaterka.pl/jednodniowy-jadlospis-2000-kcal-1500-kcal-2500-kcal-3000-kcal/

I pomnóżmy przez 30 dni, czyli mamy do kupienia:

6 kg ziemniaków po 1,50 za kg czyli 9 złotych

4,5 kg kiszonej kapusty po 6 złotych za kilogram czyli 27 złotych

3kg jarmużu - po 12 złotych za kg czyli 36 złotych

1,2 kg pieczarek po 8 złotych za kilogram, czyli 10 złotych

Dajmy włoszczyzna po prostu x 30 po 3 złote, czyli 90 złotych

10 kg jabłek po 2 złote czyli 20 złotych

10 kg bananów po 4 złote czyli 40 złotych

3kg soczewicy 5 kilo można kupić nawet za dychę więc tyle policzę

4kg chleba żytniego po 6 złotych za kilogram , czyli 24 złote

i dla uproszczenia 3kg mieszanki studenckiej po 20 złotych za kg czyli 60 złotych

To wychodzi jakieś 330 złotych. Ale myślę, że większość ludzi nie ładuje w siebie tyle orzechów, chleba żytniego, czy jarmużu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Zobaczmy pierwszy z brzegu jadłospis:

To jadłospis dla Jasia Kapeli, że nie ma mięsa?

ziemniaki, kapusta, jarmuż, pieczarki, włoszczyzna, jabłka, banany, soczewica, chleb, orzechy

:D 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.