Skocz do zawartości

TENIS


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Mizter napisał:

czy ktoś bardziej obeznany w tenisie mógłby odpowiedzieć ze ta wygrana, w sezonie covidowym to mimo wszystko „wygrana z gwiazdka”?

Wedlug mnie nie, zwlaszcza w kobiecym tenisie, gdzie zazwyczaj zdarzaja sie rozne formy zawodniczek.

Iga pokonala.dwie zawodniczki co wygraly wielkiego szlema w normalnym trybie.

Ja polecam jutro tez mecz Djokovic - Nadal.

Taka ciekawostka:

The two Open Era male players with the highest win rate are Nadal with 83.24% (998-201), and Djokovic with 83.18% (930-188). Whoever wins the French Open will also hold this record - if Nadal wins he'll have 83.25% to Djokovic's 83.11%, and if Djokovic wins he'll have 83.20% to Nadal's 83.17%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

Zdecydowanie za wcześnie na taką ocenę.

Aczkolwiek wygrana wielkiego szlema, to duża rzecz. Brawo Świątek. Zobaczymy czy będzie w stanie potwierdzać formę przez lata czy będzie kolejną jednosezonową bombardierką.

Za całokształt na pewno, ale sukcesu, który zrobiła (a jakiego tak bardzo brakuje Radwańskiej) już nikt jej nie zabierze, a to często jest mocne kryterium oceny. 

1 minutę temu, mac napisał:

Ja polecam jutro tez mecz Djokovic - Nadal.

Do obejrzenia na pewno, ale wierzysz, że Djoko po tym 5-setowym półfinale, postawi się Nadalowi na mączce? Ciężko będzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

image.png.17e7b99c1dfd5edcfa6e23591dccec62.png

43 turnieje, 22 zwyciężczynie, z czego Serena 11. W kobiecym tenisie zawsze ktoś wyskoczy, miejmy nadzieję, że to nie ostatni taki turniej Igi, która... właśnie wygrała pierwszy turniej WTA w karierze... :) 

edit: 21 :D 9tkę przegapiłem :D 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa :)

Tak jak fanem Radwańskiej nigdy nie byłem, tak styl Igi bardzo do mnie przemawia i cieszę się, że to właśnie ona jako pierwsza Polka w historii wygrała Wielkiego Szlema. Zrobiła to w kapitalnym stylu i zdobyła swoje pierwsze, wielkie trofeum naprawdę zasłużenie. Oczywiście można mówić, że tenis kobiet podupadł trochę przez ostatnie lata i ja się z tym osobiście zgadzam, ale nie mam nic przeciwko, żeby to właśnie Iga była zwiastunem lepszych czasów dla WTA i dokładała do kolekcji kolejne puchary. Kilka rzeczy ma jeszcze na pewno do poprawy, ale jeżeli w tym wieku jest w stanie grać tak agresywny i jednocześnie dojrzały tenis, to nie mam wątpliwości, ze rozwija nam się wspaniała zawodniczka :)

Chapeu bas Pani Igo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hoolifan napisał:

Tak jak fanem Radwańskiej nigdy nie byłem

A tak konkretnie czemu?

Nie chce mi się sprawdzać, ale z tego co pamiętam Radwańska wygrała nagrodę dla najbardziej widowiskowej tenisistki sześć razy z rzędu i jest pod tym względem rekordzistką. Światowe korty cmokały nad grą Igi całą karierę, tylko u Nas nie cieszyła się należytym szacunkiem.

22 minuty temu, Mizter napisał:

czy ktoś bardziej obeznany w tenisie mógłby odpowiedzieć ze ta wygrana, w sezonie covidowym to mimo wszystko „wygrana z gwiazdka”?

Kogo to obchodzi? ;)

Liczy się co w sieci. Taka Marion Bartoli była bardzo przeciętną tenisistką, są podejrzenia, że była na dopingu, gdy wygrywała Wimbledon, a i tak sukcesu jej nikt nie odbierze. A umówmy się, były przez lata dużo lepsze tenisistki jak Radwańska, Dementieva czy Jankovic. Ale w czasach prime sióstr Williams, Clijsters, Henin, Hingis, Sharapovej o wielkie szlemy było dużo, dużo, dużo trudniej. Zupełnie inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

A tak konkretnie czemu?

Nie chce mi się sprawdzać, ale z tego co pamiętam Radwańska wygrała nagrodę dla najbardziej widowiskowej tenisistki sześć razy z rzędu i jest pod tym względem rekordzistką. Światowe korty cmokały nad grą Igi całą karierę, tylko u Nas nie cieszyła się należytym szacunkiem.

Po prostu miała w mojej ocenie dość oczywiste ograniczenia, które powodowały, że w starciach z Sereną czy Szarapową ten jej miękki, techniczny tenis był po prostu brutalnie weryfikowany. Oczywiście Radwańska grała miły dla oka tenis, ale w tenisie za styl się punktów niestety nie przyznaje, a na światową topkę była po prostu za słaba. Na upartego można przytaczać tutaj jej 2 miejsce w światowym rankingu, ale jeśli ktoś się tym sportem interesuje, to wie, że akurat do tego nie należy przywiązywać aż tak wielkiej uwagi - szczególnie u kobiet, bo u mężczyzn topka była przez lata zabetonowana :)

Ogólnie mam przed oczami mecze, w których Radwańskiej wystarczyło grać piłki z wysokim kozłem (Rio) albo ganiać ją mocnymi uderzeniami po korcie (Serena, Azarenka, Szarapowa) i Polka nie miała na to żadnej odpowiedzi. Wśród Polaków być może nie cieszyła się wielkim szacunkiem przez to, że przed Igrzyskami czy szlemami media rozbudzały apetyty i kreowały Radwańską na jedną z faworytek, a ta odpadała później w 1 czy 2 rundzie po kiepskich meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Braveheart22 napisał:

Do obejrzenia na pewno, ale wierzysz, że Djoko po tym 5-setowym półfinale, postawi się Nadalowi na mączce? Ciężko będzie... 

Nie, ale mysle ze te 5setow nie ma takiego znaczenia jak to, ze Rafa to krol cegly :)

Jednak daje wieksze szana djokowi na wygranie jutro, niz komukolwiek nie z big3 na wygranie z kimkolwiek z big3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.