Skocz do zawartości
matek

Lakers '20

Rekomendowane odpowiedzi

AD oglądało się bardzo przyjemnie, mimo że często wydawało mi się, że LeBron na siłę pcha piłkę do niego. Czasem średnio się to kończyło, szczególnie na początku drugiej połowy te loby bez pomysłu, bardzo statycznie. Oby piłka lepiej chodziła, jak oni obaj są na boisku. Granie ty do mnie ja do ciebie momentami irytowało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero się zgrywają i obie ekipy pokazały na prawdę dobre podstawy aby walczyły o wysokie cele. Głębia składu oraz rezerwy mocy poprzez nieobecność PG po stronie Clippers ale siła gwiazd plus taki jak dziś Danny to dobry prognostyk. Strasznie nie podobał mi się Howard 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, ignazz napisał:

Strasznie nie podobał mi się Howard 

Dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pretensje miny do sędziów gdzie był spóźniony plus pare akcji pod koszem gdzie normalnie kończył z góry a teraz tak bojaźliwie ni to atakował ni to oddawał na lepsze pozycje. Straszne zwłoki gdzie spodziewałem się szybkości gdy zrzucił kg 

Byłem ciekawy jego gry ale średnio wyszło 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, january napisał:

W ogóle, bo mi się kimało ciut potem troszkę - Danny Green siedział choć 3 poss na Leonardzie?

Raczej tak:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Atak, atakiem (straszny kontrast względem tego, co wydawało się, że Lakers będą próbowali forsować od startu sezonu po pre), ale w obronie wyglądało to źle - próba chowania w obronie LeBrona często nie przejdzie grając dwoma typowymi wysokimi i guardami (KCP na Leonardzie i LeBron chowany, what?), a samo granie McGee/Horwardem wyglądało na samobójstwo na pickach. Oby Kuzma zaskoczył formą po powrocie, bo może wymusi więcej takiego grania (tzn. z AD na C), z którego z jakichś powodów zrezygnowali Lakers budując roster. 

Edytowane przez BMF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jednej strony można tłumaczyć i chyba tak powinniśmy, że LeBron miał naprawdę sporą przerwę. Nietypowo długą przerwę jak na siebie. Rdza szybko nie opadnie, w presason za wiele też nie pograł aby ją zrzucić więc można mieć bardzo sporą nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Choć z drugiej strony patrzę w kalendarz i co widzę? 34 lata i 296 dni. Przyjdzie w końcu moment, gdzie oszukiwanie dziadka czasu się skończy ale w żadnym wypadku nie będę wyrokował tego po pierwszym meczu.

Natomiast ławka Lakers to muppets show bench. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, Eld napisał:

Z jednej strony można tłumaczyć i chyba tak powinniśmy, że LeBron miał naprawdę sporą przerwę. Nietypowo długą przerwę jak na siebie. Rdza szybko nie opadnie, w presason za wiele też nie pograł aby ją zrzucić więc można mieć bardzo sporą nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Choć z drugiej strony patrzę w kalendarz i co widzę? 34 lata i 296 dni. Przyjdzie w końcu moment, gdzie oszukiwanie dziadka czasu się skończy ale w żadnym wypadku nie będę wyrokował tego po pierwszym meczu.

Bradley / Howard / Kacap / Mcgee / Dudley - przeciez to padlina i tak wczoraj grala. Lebron zawiodl ale DG mial dzien konia, tj raz-na-osiem. Jak ktos z lawki nie bedzie dorzucal DD to Lebron bedzie musial tam orac z Davisem 30pts/38min+ co noc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serio Vogel? Czekamy na Rondo i jego pnr?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze powiedział że Rondo pod 30min ma grać, piękny sezon się szykuje  znów 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, january napisał:

Serio Vogel? Czekamy na Rondo i jego pnr?

Ale co w tym dziwnego? Chyba po to został zatrudniony, by grać takie firmowe akcje z Davisem licząc, że nawiążą do efektywności z czasów Pels.

Lakers to nawet nie mają za bardzo wykonawców do bycia drugim czy po zejściu LeBrona pierwszym ball handlerem. Wczorajszego meczu widziałem tylko obszerny skrót, ale rzuciło mi się, że często na koźle grał - Quinn Cook...to by dopełniało obraz rozpaczy LAL.

Ja tu nie widzę innego rozwiązania na ten moment dla Lakers niż Rondo. Dla samego uruchamia tego co najlepsze w Davisie to wariant wart większego sprawdzenia.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, pisałem to po pierwszym meczu preseasonu (co nie było przesadnie ambitnym wnioskiem tbh) - Lakers zbudowali roster, gdzie jeżeli chcą grać dwoma finisherami pod koszem to muszą grać heavy pnr offense, a żeby tak grać to trzeba mieć w składzie kilku ballhandlerów - Lakers z grubsza mają dwóch, z czego jeden to dramatyczny Rondo, który kompletnie nie pasuje do drugiego, tak że to się nie uda. Albo Lakers rzucą Kuzmę + fillera za jakiegoś mocnego guarda, albo w pewnym momencie zrezygnują z grania McGee/Howardem, albo jedno i drugie. Super widać w takich sytuacjach, jak mocno brakuje kombinacji management + dobry coaching staff - to odróżnia przeciętne organziacje od mistrzowskich. Jak Kuzma będzie w stanie trafiać trójki na jakimś sensownym procencie, to trzeba będzie maksować front Kuzma-LeBron-Davis.

Więc z perspektywy ułomnej budowy rosteru, owszem, Vogel (damn, on miał reputację świetnego trenera) może oczekiwać powrotu Rondo.

I jeszcze wyczyny Dwighta w obronie wczoraj, lol.

Ale jeszcze sporo tutaj może być ruchów, więc zobaczymy.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ale co w tym dziwnego? Chyba po to został zatrudniony, by grać takie firmowe akcje z Davisem licząc, że nawiążą do efektywności z czasów Pels.

No dziwne to jest w ogóle to, że został zatrudniony Rondo, najgorszy koszykarz zeszłego sezonu w NBA na jakichś tam minutach. A tu Vogel gada o nim jak o zbawcy LAL, na duże minuty (on nie powinien zagrać sekundy razem z LJ na boisku) i grę picków przez niego, słabo w ch* jak to sobie latem Lakers ćwiczyli jako plan.

Tzn ogólnie jest słabo jak o chodzi o roster, no ale pisałem o kolejnym chuowym offseason Lakers od początku.

Wolałbym już chyba KCP i Davisa grających jako BHs picki niż Rondo :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, ignazz napisał:

Pretensje miny do sędziów gdzie był spóźniony plus pare akcji pod koszem gdzie normalnie kończył z góry a teraz tak bojaźliwie ni to atakował ni to oddawał na lepsze pozycje. Straszne zwłoki gdzie spodziewałem się szybkości gdy zrzucił kg 

Byłem ciekawy jego gry ale średnio wyszło 

Ja miałem średnie oczekiwania no i zagrał średnio. Miał trochę pecha przy 2 gwizdkach na Sweet Lou szczególnie ten pierwszy był do puszczenia jako czysty blok. Pod względem dynamiki wyglądał tak jak w preseason i tu chyba się nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, elwariato napisał:

Słowem ciekawe czy Davis już w styczniu powie, że niezbyt mu się chce grać, ok kontrakt nowy itd. 

No, już w styczniu 2018 strzelił focha, że chce koniecznie do LAL.

Teraz zrobi to samo, bo mu pierwszy mecz w LAL średnio wyszedł... Eeee (bądźmy poważni, jedynie Bulls jeszcze jako tako, mógłby obronić) 

Oby tylko ten sędziwy Bronek, nie zszedł w tym sezonie.

Ps. Nie uważam LeBrona za najlepszego zawodnika w NBA, ale uważam że motorykę ma TOP 3 er i jeszcze trochę pociągnie.

Problemem jest brak obrońcy dla pozycji SF/ szybkich wingmanów. Tu będzie bolało bardziej, niż brak PG. 

AI mógłby problem rozwiązać, rozmowy muszą w końcu ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, BMF napisał:

Oby Kuzma zaskoczył formą po powrocie, bo może wymusi więcej takiego grania (tzn. z AD na C), z którego z jakichś powodów zrezygnowali Lakers budując roster. 

Davis nie chce grać full time na centrze, a zmuszanie go do czegokolwiek w sytuacji, w której po sezonie może odejść, nie jest najlepszym pomysłem.

Inna sprawa, że przepychanie się z największymi zawodnikami przeciwników przez 82 mecze może odbić się czkawką w najważniejszej części sezonu. W play-off zapewne częściej będziemy oglądać takie ustawienie. 

11 godzin temu, Eld napisał:

Jeśli odjąć po dwóch najlepszych graczy (LeBron/Davis i Kawhi/Lou), to reszta składu Clippers była tylko na +2. Nie ławka była problemem Lakers, a 15/40 z gry duetu gwiazd.

Lakers są najbardziej top heavy w lidze, nie będą więc wygrywać meczów, jeżeli najlepszy zawodnik na parkiecie nie jest w ich drużynie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, BMF napisał:

Atak, atakiem (straszny kontrast względem tego, co wydawało się, że Lakers będą próbowali forsować od startu sezonu po pre), ale w obronie wyglądało to źle - próba chowania w obronie LeBrona często nie przejdzie grając dwoma typowymi wysokimi i guardami (KCP na Leonardzie i LeBron chowany, what?), a samo granie McGee/Horwardem wyglądało na samobójstwo na pickach. Oby Kuzma zaskoczył formą po powrocie, bo może wymusi więcej takiego grania (tzn. z AD na C), z którego z jakichś powodów zrezygnowali Lakers budując roster. 

Budując roster liczyli na dmc który by wyciągał centrów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Wczorajszego meczu widziałem tylko obszerny skrót, ale rzuciło mi się, że często na koźle grał - Quinn Cook...to by dopełniało obraz rozpaczy LAL.

Quinn Cook wystąpił tylko w jednym meczu preseason (kontuzja) i wyglądał w nim rewelacyjnie, m.in. robiąc dobrą robotę jako p&r ballhandler. Niczego to nie przesądza, zwłaszcza że było to w meczu z ogórkami z Golden State, ale mimo wszystko, ja bym się wstrzymał z oceną gościa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest fragment o Greenie na Leonardzie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi