Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2019/20


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, BMF napisał:

od początku preseason bronią bardzo kiepsko

dokładnie. Powodów można by wielu szukać, ale kluczowe to:

- brak obrony pod koszem (słaby Fav + kontuzja = blisko 70% DFG)

- fatalne rotacje i team D - zasługa Gentrego

Ingram ma 45% DFG - bez szału, ale solidnie a na tle ekipy (F-C) wręcz super ;) 

Szkoda, że on nie jest mocniejszy fizycznie, żeby na C grać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie pisałem że posądzam go o to że jest fatalnym playmakerem bo akurat w tym elemencie wygląda bardzo fajnie. Moim zarzutem jest to że słabo piłka chodzi z nim jako centralnym punktem ataku i jest to wniosek na podstawie oglądania meczów a nie "weird statsów"

W obronie widzę że ma dodatnie DFG%, więc raczej aż tak dobrze rywali nie zatrzymuje (w tej obronie ogółem on gra naprawdę słabo, nawet biorąc pod uwagę że cały team ssie) bo przy tym zasięgu takie Leverty nie powinny tak łatwo na nim wjeżdzać.

 

 nie żebym hejtował na siłę ale z tym "Ingram ciągnie po obu stronach parkietu" i "cała liga by go chciała" to bym się wstrzymał przynajmniej do czasu jak przestanie robić jakieś 75 EFG% na jumperkach 

 

 

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dapunk20 napisał:

bo przy tym zasięgu takie Leverty nie powinny tak łatwo na nim wjeżdzać.

Przecież on głównie Princa bronił, notabene bdb. Wcześniej dobrze bronił wspomnianego Porzingisa i Siakama. Jego raczej objeżdżają niscy gracze na switchach - tu faktycznie mu brakuje lepszej pracy nóg i dynamiki przy tym wątłym ciele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On dobrze bronił Siakama, wut? przecież jak miał 1v1 z Ingramem te kilka posiadań to łatwo sobie poradził 
 

a Porzingis to ciężki przypadek do oceniania czy ktoś na nim zrobił dobrą robote bo on czy ma na sobie DPOY czy jakiegoś kasztanana i tak pałuje na siłe te fatalne rzuty nad nimi  które czasem wpadają a przewaznie jednak nie

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy chciałem zwrócić uwagę,że przed sezonem pisałem ,że Horford to słaby fit do Joela bo się będą kanibalizować . I wtedy chyba od niektórych dostałem od razu staty ,że Horford jako pf ma bardzo dobre lineupy. I na razie w ataku para Horford-Joel sobie przeszkadza za to w obronie tworzą mur , którego się nie da przebić. W ataku na centrze jeden i drugi wygląda dobrze choć optycznie lepiej to jest z Horfordem ( statystycznie niby Joel)

76ers ma świetną obronę z Embiidem. Te dwa mecze bez niego pokazały ,że obrona zaczyna się i kończy na nim . I ta porażka z Suns nie jest taka zła . Oni przegrali w standardowym czasie tylko mecz u siebie z Jazz i to 1 pkt zaledwie. Bledem jest długie trzymanie Bena na parkiecie. On powinien schodzić jako pierwszy by potem prowadzić na początku drugiej i czwartej kwarty grę ławki. Z jego wjazdami będzie trudny do zatrzymania dla rezerw rywali a tak to on po prostu słabo współgra z parą Al-Joel

Ale nei zmieniam zdania. Phila ma super obronę i mimo wszystko nie ma zapaści w ataku. To jest kaleki atak bo za długo grają piątki słabe ofensywnie ale z Joelem byłoby 6-0.. I szczerze nie widzę za bardzo jak w obecnej formie Jazz mogłoby wygrać najbliższy mecz ze świezym Embiidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Wywołany do tablicy chciałem zwrócić uwagę,że przed sezonem pisałem ,że Horford to słaby fit do Joela bo się będą kanibalizować . I wtedy chyba od niektórych dostałem od razu staty ,że Horford jako pf ma bardzo dobre lineupy. I na razie w ataku para Horford-Joel sobie przeszkadza

pewnie ludzie wzięli lineupy z Celtics z ostatnich lat, gdzie Horford, jeśli grał na PFie, to na centrze byli Baynes albo Theis, którzy grali marginalną rolę w ataku, stali sobie na top of the key czekając na ochłapy (open 3 @ the top of the key) ewentualnie gdzieś na weak side ustawiali się po zbiórkę (to już by była akademicka dyskusja, ale dla mnie to bardziej Baynes czy Theis są bardziej PFami w tym układzie, a Horford bardziej centrem. Podobna sytuacja jak Duncan + Robinson / Rasho Nestor. / Nazr Mohammed).

 

Wiadomo, że gra z Embiidem wyglądać będzie / wygląda zupełnie inaczej, bo piłka przez niego idzie x razy więcej niż przez Baynesów tej ligi, więc i inna rola Horforda tutaj i pewnie gorzej to wygląda. A jeszcze do tego dochodzi ogólnie kiepski spacing Philly (co ew. mogłoby pomóc Horfordowi wyglądać lepiej - ale nie pomaga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dapunk20 napisał:

On dobrze bronił Siakama, wut? przecież jak miał 1v1 z Ingramem te kilka posiadań to łatwo sobie poradził 

Weź na spokojnie obejrzyj raz jeszcze (wrzuciłem linki jako odnośniki), bo poza tą akcją to bronił go dobrze. Inne punkty jakie zdobył na Ingramie to zaliczone po goaltendingu Ingrama i po faulu (sędziowie to są wyjątkowo skrupulatni w tym sezonie). 3 FGA (na nba.com) zaliczyli mu jak rzucił pod koszem na dobiegającym z pomocy (bronił na obwodzie zawodnika innego) Ingramem - trudno tu mu coś zarzucić. Inne akcje to pudła jak te czy kolejne lub podwojenia. Ja bym tego "łatwo sobie poradził" nie nazwał ;)

Generalnie Siakama bronili jeszcze Jrue (b.dobrze) i niestety kiepsko Favors z Williamsem, który się spóźnił na tym 3p Pascala bez którego Pels mogli wygrać w regulaminowym czasie.

Godzinę temu, BMF napisał:

No, a potem człowiek ogląda sobie meczyk i tam Simmons stoi na midrange, kozioł, łapie piłkę, nikt go nie kryje, bo po co, a jego umysł wciąż nieskalany myślą o oddaniu tego całego, ekhm, tfu, odpukać, jumpera... 

Bo jak widać na tym filmiku, on stoi "idealnie ustawiony" (nawet stopy nie odrywa z jednego miejsca 🤣) i nikt go nie broni. Tak to 12-13 latkowie rzucają na treningach, ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ingram na ten moment miabły takie same staty rzutowe jak Durant ze swojego 4 sezonu to przy tym volume miałby TS na poziomie 57.5% a nie 64.5%

Jeśli Ingram na ten moment miałby takie same staty rzutowe jak Durant ze swojego 5 sezonu to przy tym volume miałby TS na poziomie 58.9% a nie 64.5%

 

no więc jednak fluke spory myśle 

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, BMF napisał:

No, a potem człowiek ogląda sobie meczyk i tam Simmons stoi na midrange, kozioł, łapie piłkę, nikt go nie kryje, bo po co, a jego umysł wciąż nieskalany myślą o oddaniu tego całego, ekhm, tfu, odpukać, jumpera... 

Ale spacing można robić w obie strony. Jeśli jest się wybitnym we wjazdach to też sprawia ,że rywale zagęszczają pomalowane co daje trochę swobody na linii za 3. Więc nie jest problemem Bena ,że nie oddaje rzutu ale to ,że rywale są lepiej przygotowani na jego wjazdy a Ben od początku kariery nie wyrobił sobie nawet cienia floatera. W tym roku aż 40% rzutów to takie quasi floatery i skuteczność 19%. Gdyby potrafił choć przyzwoicie trafiać z tej strefy kiedy nie ma jak wbić się pod kosz to byłby grożną maszynką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ely3 napisał:

Z drugiej strony Thybulle umie w ataku jeszcze mniej niż Simmons. W obronie ok ale w ataku to 76ers gra w czwórkę.

Z Simmonsem w HCO robi się już trójka.

Dlatego też taki najarany byłem na Edwardsa. Thybull jest obecnie możliwe że najsłabszym ofensywnie graczem w lidze, który wącha parkiet. Nie wiem czemu Zhaire został przyspawany do ławki, skoro już rok temu był sporo lepszy w ataku i co najmniej solidny w obronie. W kazdym razie Edwards z Simmonsem to dużo lepszy fit, z Embiidem zresztą też.
Simmons Edwards Ennis Harris Horford jako 2nd unit wygląda mocno OK, ta sama piątka z Thybullem mocno dziś traci ofensywnie - robi się Reddik case, tylko że w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BMF napisał:

xD

Hipoteza: Embiid notuje ponadprzeciętny jak na gwiazdę spadek statsów z mocnymi defensywami.

do zrobienia wykres nawet, tylko nie wiem kiedy

chociaż on to taki case jak Brodacz trochę i jak dostanie 4 gwizdki mniej to TS% potrafi mu zlecieć na łeb 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.