Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2019/20


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wczoraj wieczorem chciałem brać Okafora za Glenn Robinsona. Dobrze, że tego nie zrobiłem. Dragica w ogóle mi nie szkoda. Szkoda tylko, że nikomu nie udało mi się go opchnąć. Teraz będziecie mogli o niego powalczyć 💪🙂🏀

Okafor wypali albo nie, z ogromnym wskazaniem na to drugie. Tak czy siak przyda się trochę luzu w SC. Może pojawią się na FA jakieś ciekawsze rybki niż PJ Tucker, czy Eric Gordon. 

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde , jade na draft i mam czas od dawna przyjrzec sie skladom 

@Krzemo cos Ty odjebal 

masz 

Lamb , Grant, Beverly , Kyle Anderson, AlecBurcs , Elfrid Payton a rozjebales sklad wszechczasow

nacpales sie w wakacje ? Za duzo kolumbijskiego noska ? 

Najgorsze zejscie z salalry cap ever hands down

 

EVER

@Mar Twoj sklad sie konczy na 6 zawodnikach 

dont see it 4 u 

@lorak

Twoj na jednym zawodniku

najbardziej bez perspektywiczny shit w historii uczestnictwa i zaszczytu bycia w lidze fbx1 ditto @wiLQ

dawno takiego gowna nie miales

@Lu- kondolencje

@Regis dobra rada , daj se siana z DMC to bedziesz mial na cos szanse nawet z tym skladem, nawet w tym roku

@obi odezwij sie do mnie z tym Giannisem, marnujesz jego prime ym jednoosobowym skladem i supportem z gleague

XFav

Pewee, choc 10-13 nic tam nie ma, i pozycje 3-9 to moze byc roznie , moze byc mega zajebiscie a moze tak nie byc, 20 zajebistych gier Enesa i 20 rownie slabych

-Lurking 

Chytruz

za duzo NYC diesel, ale Collins, Jimmy bounce back , Lance bback i Love bback 

jak wszystko sie zepnie, o ieden trejd o

-Still

Antek

duzo jakosci w duzej ilosci I like it i love it

- buy buy buy 

piotreksuper

najlepszy sklad ever w Twojej historii fbx 1 albo nie pamietam

szok, jak mozna skupic tanio tyle dobrych zawodnikow 

Morey fbx1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ai3 napisał:

 

piotreksuper

najlepszy sklad ever w Twojej historii fbx 1 albo nie pamietam

szok, jak mozna skupic tanio tyle dobrych zawodnikow 

Morey fbx1

Muszę się zgodzić, wygląda na to że to mój najlepszy skład w historii, jednak do składu Kolek23 sporo brakuje.

Dziwię się, że nie zostali wcześniej pobrani tacy gracze jak K.Porter, Nunn, Schofield, wystarczyło się schylić i nawet nic nie płacić, na razie to tylko prospecty może któryś odpali.

Spóźniłem się 15 minut po Edwardsa...wygląda na kosmite

Wilq gdzie Twoje predictions? Kenrich Williams ma teraz szansę na więcej minut 😉

Edytowane przez piotreksuper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ai3 napisał:

@Krzemo cos Ty odjebal 

masz 

Lamb , Grant, Beverly , Kyle Anderson, AlecBurcs , Elfrid Payton a rozjebales sklad wszechczasow

nacpales sie w wakacje ? Za duzo kolumbijskiego noska ? 

Masz Pan mocno nielatulene dane. Burksa i Andersona już daaawno nie mam. A Lamb i Beverley są bardzo spoko 🙂

Zobaczymy na koniec sezonu 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotreksuper napisał:

Dziwię się, że nie zostali wcześniej pobrani tacy gracze jak K.Porter, Nunn, Schofield, wystarczyło się schylić i nawet nic nie płacić, na razie to tylko prospecty może któryś odpali.

Wydaje mi się że ai3 akurat o tych nie pisał. Ci są do odstrzału po tygodniu-dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z chwili wolnego czasu i ja wrzucę swoje projekcje na zblizajacy sie sezon. Postanowilem uszeregowac zespoły w tiery, co jest chyba najbardziej popularnym sposobem ocenienienia siły zespołów. Kolejnosc w tierach raczej przypadkowa.

Kandydaci do pudla:

kolek23, bardzo fajny, fancy sklad, ale oprocz Beala brakuje jakiejs petardy, ale nadrabia to mega glebokim i co jeszcze wazniejsze w fbx mlodym skladem. Wiekszosc zawodnikow z duzym upsidem. Jesli Zion bedzie sporo odpuszczal to i dwojka z Pels moze duzo zyskac. Zespol na lata.

PeWee, dwojka liderow na moze nawet 140 fppg, co od razu daje mega kopa w sredniej. Dalej sporo zagadek, ale mogacych zyskac na srednich (Rubio, Kanter, Schroeder, White). Imo Bacon moze byc jezyczkiem u wagi, bo w Bobkach tak na prawde to nie ma kim brac. 

Jendras, jesli PeWee ma dwojke mega liderów, to co powiedziec o trio Jedkera? Lbj, Holiday i przede wszystkim stworzony do fantasy Harden (dalej nie wiem czemu Wilq go tak łatwo rozmieniles). Problemem dalsza część skladu, ale trio spokojnie bedzie robic srednio ok 70fppg, wiec niewiele trzeba uszyc z reszta skladu.

Piotreksuper, the last dance, jesli zdrowie bedzie dobre to core mimo wieku jest na prawde mocny. Dodatkow jak znamy piotrka to jesli chodzi o fasow to liga loraka i Rogera, jesli chodzi o lowy i o przede wszystkim godziny łowienia :) jesli bedzie szansa realna walki o majstra to jak znam piotrka nie zawacha sie zagrac all in.

Antek, czyli ja :) niestety moe posiadam zawodnikow z top 10 ligi, ale postanowilem miec szerszy core, by w razie kontuzji nie musiec panicznie szukac trade'ow. Oprocz Blake'a raczej nie mam mega przesadnie zawodników podatnych na kontuzję, co mam nadzieję nie zmieni sie w tym sezonie. Wiekszosc ruchow w to lato pomoglo (albo chociaż nie przeszkodzilo moim zawodników). Do tych ruchow zaliczam odejscie Butlera (Harris) czy podpisanie jako liderzy kontraktow z nowymi zespolami (Kemba, Julius). Koncowke skladu mam na razie słabą, ale i miejsca w sc malo, a i ban nie pomaga. Inna sprawa, ze licze na Herro, ale równiez Simonsa i Thybulle'a rowniez jako keeperow, a nie tylko mieso armatnie.

Konoec tiera 1, niedlugo wrzucę kolejne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tier 2, underdodzy w walce o pudlo:

Krzemyk, ubiegloroczny mistrz, nie uwazam w przeciwienstwie do ai3, ze az fak fatalnie z sc zszedl krzemyk, ale z trio Westbrook- George- Beal zostaly juz wspomnienia. Ciekawy sklad, ale imo zbyt duzy ubytek by moc na ta chwile powalczyc o b2b. Krzemo jest znany z odwaznych decyzji, więc mozemy sie spodziewac tradeow jak nie bedzie szlo...

Chytruz, fajna przebudowa w rok, mocny core i sporo mlodych gniewnych z Barrettem na czele, ktorzy albo moga zaskoczyc, albo byc uzyci w wymianie po pewniejsze fp. Duzo zalezne od zdrowia i checi gry Love'a w fatalnych Cavs. Butler jako lider Heat moze robic +60, albo moze stroic szybko fochy, ten typ tak ma :)

Wilq, klasyczny sklad pi wilkowemu, czyli szeroka lawa solidnych zawodnikow, alr wydaje sie ze Gobert jako lider to troche za malo by powalczyc o majstra/pudlo. Ciekawe jak wypali jako pierwsza opcja Terry "max player" Rozier, widelki sa spore, ale widze raczej w nim lepszego Reggiego Jacksona, ale pamietajmy ze oensje ponizej 30, wiec zysk netto bedzie kwestia jak duzy?

Mar, mlody perpektywiczny core z Doncicem, Siakamem i Mitchellem na czele. Capela w Rox zrobi swoje, problemem dalsza część skladu, ktora moze, ale nie musi wypalic. Za duzo dziur, zeby podciagnac zespol Mara tier wyzej.

LBS, bardzo mocne trio liderow, jednak i Leoanard i Embiid maja swoje ograniczenia za rowno minutowe jak i meczowe. Szczegolnie Embiid majac wsparcie Ala Horforda nie bedzie za pewne strasznie zajezdzany w RS i ze słabszymi rywalami w jakis meczach b2b czy innych maratonach w kalendarzu pewnie ujrzymy dnp. Solidne wzmocnienia doswiadczonymi rolesami w off season, czyli Marciem i Joe Inglesem, co bylo piętą achillesowa Rolanda w poprzednich sezonach. Duzym zaskonczeniem in plus moze byc Hachimura w slabych Wizards.

Roger, dwoch typowo zawodnikow na rs, czyli Vucevic i Bledsoe jako liderzy, ale ten pierwszy świeżo pi podpisaniu sitefo kontraktu, co na pewno plusem nie jest. Reszta skladu mocno ptoblematyczna w ocenie, niby z potencjalem (WCS, Bogdanovic czy przede wszystkim Sabonis), ale z mocna konkurencja na swoich pozycjach w klubach. Roger, troche lepszego szrotu za pewne znajdzie na fa, ale to za malo na walke o "cos". Inna sprawa, że liczę na kiepski sezon Rogera, bo posiadam jego pick 2020 :)

Cdn...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tier 3 - "za mlodzi na sen, za starzy na grzech", czyli ni tanking ni walka o majstra

Geddo, cierpliwosc, cierpliwosc i jeszcze raz cierpliwosc, z tym kojarze Geddo, a tu mu juz Stefan Curry wyrosl z dzieciaka na 30latka, ktorego jak sam pisał jest w stanie sprzedac w sezonie za pewne za kogos młodszego. Reszta skladu "mloda, z papierami", jak to zawsze u Geddo. Za pewne spokojny sezon z ewentualnym kombinowaniem pod loniec by podwyzszyc pick.

Wirakocza, sklad przecietny z LaVinem i Aytonem jako liderami. Moze troche za nisko umiescilem Wire, bo znajac jego nie bedzie u niego wiekszych problemow z ugraniem slotow. Favors moze odzyc juz bez Goberta obok siebie. Koncowki skladu na razie brak zpije powodu bana, zobaczymy co Wira uszyje jak juz bedzie mogl pobrać cokolwiek by miec pelny sklad.

Lorak, Anthony Davis i podstarzaly Conley, a reszta to pogranicze utila/fa. Absolutna klasyka loraka, ktory tankowac pewnienie nie zamierza i bedzie walczyl o top7 w totalu. Kiepskie perpektywy na przyszlosc, moze czas by drogo sprzedac Davisa?

Lu, podobna sytucja jak u loraka, lecz brak tak topowego zawodnika jak Anthony Davis. Jednak calkiem solidny, acz leciwy wiekowo sklad. Mozliwe, ze w trakcie sezonu Lu wcisnie reset i powoli odsprzeda swoich doswiadczonych graczy za młodych/polamancow. Z tego powodu tak stosunkowo nisko umiescilem sklad Lu, bo patrzac tylko na fp, a nie na metryczki i karty ze szpitali to sklad ma potencjal na top4-7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tier 4, czyli wieczorem zamiast rotoworldu, bardziej tankathon

Gerard, trochę na siłę tutaj wrzucilem zespol Gerarda, ale Thompson odpuści prawie caly sezon, mowi sie, ze George poczatek sezonu tez odpusci. Na pewno Drummond i McCollum nie pozwola by byc na prawde nisko, ale ciezko zastapic Georgea/Thompsona. Duzo zalezy od gma w ktora stronę pojdzie, czy pusci Klaya dalej i powalczy o total, czy "przezimuje" ten sezon w środku/w drugiej polowie ligi.

Obi, sklad na papierze bardzo mocny, ale niestety polamany. Brak Oladipo i Nurkicia, którzy zjadaja ponad 100 fp salary ciezko zasypac. Grek i przede wszystkim Green moga zrobic wiecej niz ważą, ale mniej na pewno zrobi Al Horford. Reszta skladu mocno przecietna, gdyz ww piatka graczy pożera ponad 280  z 460 dostepnej "kasy", gdyby ta piatka bylaby zdrowa obi bylby jedym z najwiekszych faworytow do mistrzostwa, ale jak bylo widac przez brak sprzedaży Nurka/Mr360, obu raczej ten sezon przeczeka.

Regis, mega tanking w tamtym sezonie, gdzie zebral i Kuzyna i Lotysza, i karma uderzyla mocno polamanym Kuzynem. Jednak sklad mega perpektywiczny z perelka w postaci Ziona, ciezko ocenić o co powalczy Regis, ale z doswiadczenia mozna wnioskowac, ze moze jeszce w tym roku mocno nie zaatakuje. Jako ciekawostka zespol z trzema jedynkami w skladzie: Zion, Simmons i Wiggins ( :) ).

Ai3, bardzi dobry trade z Rogerem i pozyskanie w pakiecie z Durantem Foxa. Fajny mlody sklad, sporo upside'u, ale chyba na razie zrobiony "dobry grunt pod interesy", interesy beda chyba zalatwione dopiero w nasteonym sezonie. Z ai3 u nas w lidze, jest jak z Lakersami w real nba, jak sa w czybie ligi to u wiecej pozytywnego zamieszania, trashtalkingu i stron w topicu na e-nba. Ai3, czekamy :)

Bulek, praktycznie kazdy z nas chcialby sie zamienic z bulkiem na sklad, straszna hydra, ktora w następnych latach powinna rzadzic liga. Kupienie Walla za przecietnego Bartona to bardzo dobry deal dla obu stron (PeWee dostal cokolwiek za wiecznie polamanego Walla), bulek mozliwosc walki o wyzszy pick. Mozliwe, ze juz w tym roku kilku mlodych zaskoczy i bulek wbrew pozorom dna nie bedzie szorowac, sporo tu zalezy od strategii innych Gmow, bo bulka strategia to bedzie czekac co sie wykluje z tych wielu fajnych mlodziakow.

Tak, w kilku zdaniach o kazdej druzynie widze nasza liga na ta chwile. Wiadomo, ze wiele sie moze zmienic. Wydaje mi sie, ze liga bedzie bardzo wyrownana,bo i salary sie de facto zmniejszylo, przez postęp ligi realnej i sporo dobrych graczy jest na fa, a nie ma miejsca za bardzo nikt w sc. Duzo bedzie zalezec od kontuzji, ale to jakby powiedzial klasyk :"autentyczny fakt",wiec nie ma co powielac frazesow. Mam nadzieję, ze nikogo swoimi predictions nie urazilem, jak bylo inaczej to przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 13:15, Lu- napisał:

@Jendras pamiętaj, że WilQ draftuje w sobotę rano z Lorakiem. Po prostu przyjedziesz wcześniej i wytłumaczysz sympatycznemu userowi, że nie ma racji ;]

Wyszlo troche odwrotnie, ale milo bylo po prawie dekadzie[!] dopasowac twarze do niektorych nickow na forum ;-> Nawet oldschoolowo @Findek sie zalapal!

W dniu 16.10.2019 o 15:56, Jendras napisał:

Zauważyłem

Ergo to nie byla wina tylko Rogera, ale rowniez Twoja.

14 godzin temu, GeDDo napisał:

Pytanie techniczne, dlaczego Bulek ma 14 zawodników w składzie?

Piszesz o 1 poscie? Jesli tak to draft-and-stash robil.

12 godzin temu, piotreksuper napisał:

Wilq gdzie Twoje predictions? Kenrich Williams ma teraz szansę na więcej minut 😉

Draftuje w ten weekend w paru ligach, wiec nie mialem czasu, ale cos wrzuce jeszcze przed rozpoczeciem RS.

Dzieki antek za obszerne podsumowanie! W zwiazki z nim garsc uwag...

7 godzin temu, antek napisał:

kolek23, bardzo fajny, fancy sklad, ale oprocz Beala brakuje jakiejs petardy, ale nadrabia to mega glebokim i co jeszcze wazniejsze w fbx mlodym skladem. Wiekszosc zawodnikow z duzym upsidem. Jesli Zion bedzie sporo odpuszczal to i dwojka z Pels moze duzo zyskac. Zespol na lata.

A nie bedzie musial go rozbic juz za rok po tym jak przekroczy salary o 50+?
Taki urok limitu pensji, ze fundament z kilku graczy mozna miec na lata, ale ogolnie dobry zespol juz nie bardzo.

Cytat

Jendras, jesli PeWee ma dwojke mega liderów, to co powiedziec o trio Jedkera? Lbj, Holiday i przede wszystkim stworzony do fantasy Harden (dalej nie wiem czemu Wilq go tak łatwo rozmieniles).

Zeby uniknac takiej sytuacji jaka ma Jendras. Czyli 3 gwiazdy, paru solidniakow i pol skladu losow na loterii. Przynajmniej dla mnie z takim rozkladem salary ciezko sie buduje bo to zaklada wymiatanie na FAsach [czego tu nie robie]. Poza tym pomimo iz JAllen dostal niespodziewanie Jordana to ja bym go klepnal ponownie. Zwlaszcza jak sie okazalo, ze Russ trafil do Rockets to byloby mi nim ciezko handlowac.

 

14 godzin temu, ai3 napisał:

 

@Krzemo cos Ty odjebal 

masz 

Lamb , Grant, Beverly , Kyle Anderson, AlecBurcs , Elfrid Payton a rozjebales sklad wszechczasow

nacpales sie w wakacje ? Za duzo kolumbijskiego noska ? 

Najgorsze zejscie z salalry cap ever hands down

Zeby byc fair to ktos kiedys musial zejsc o 100 fppg? To tak jakby wywalic 2x65 by pobrac 2x15...

Cytat

 

@wiLQ

dawno takiego gowna nie miales

Nie zgadzam sie, ze to jakas zla sytuacja [i o pare poziomow lepsze perspektywy od loraka obok ktorego mnie wrzuciles], ale ogolniej to 2 lata rozdawania talentu robia swoje.

Cytat

piotreksuper

najlepszy sklad ever w Twojej historii fbx 1 albo nie pamietam

szok, jak mozna skupic tanio tyle dobrych zawodnikow

Bo sa starzy, lamliwi lub ze zbyt wysokim salary? Wg mnie to bedzie klasyka srodka, a nie best ever cokolwiek.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale po co mi taki draft &stash, kiedy nie mogę w ogóle przyjrzeć sie zawodnikowi choćby chwilę? U nas powinno to chwilę trwać, bo w innym ukladzie to jest martwy przepis. G-league u nas w końcu nie ma, jeśli już porównujemy do real NBA.

Coś na zasadzie praw do zawodnika. Grałem w takiej lidze roto, która do granic mozliwości odzierciedlała real NBA, że takie prawa do zawodnika trwały nawet rok.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim martwym przepisie piszesz? Koleś został wybrany w drafcie w 2017, więc powinny obowiązywać takie same zasady jak każdego innego zawodnika wybranego w drafcie. Jeśli kogoś wybierasz we wrześniu, to masz możliwość się jemu przyjrzeć? Koleś podpisał kontrakt w nba, więc pora podjąć decyzję co z nim robić. Ja też chciałbym się lepiej przyjrzeć Sekou, mieć do niego prawa i zwolnić sobie miejsce w salary i rosterze. Byłoby super, a jakoś nie mogę.

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulek napisał:

Widzę, że uwielbiasz gównoburzę.

W takiej sytuacji poczuj się lepiej i weź tego Pasecniksa póki 18 innych GM-ów nie rzuci się na niego ;)

Jeśli to tyczy się mojej osoby, to bez obawy. Ja nim obecnie zainteresowany nie jestem. Po prostu uważam, że zasad nie powinniśmy naginać. Podobnie było podczas draftu, gdy ktoś tam wybrał Samanica i nie mógł go stashować, gdyż koleś ma podpisany kontrakt. Tym samym jest w składzie, liczy się do salary i zajmuje slot. Analogiczna sytuacja jak w przypadku Pasecniksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.