Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2019/20


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Analiza cz. 2

Dywizja Centralna

Z uwagi na trwające kontuzje: Bucks - obiego będą mieli pod górkę. O ile Oladipo ma wrócić w tym roku, to Nurkic bodajże gdzieś w okolicach lutego (?). To spowoduje, że zabraknie sporej dawki fp, a sam Grek to za mało. Obecnie brakuje też jakichkolwiek zawodników, których nazywam "utilowcami". Trzeba będzie tu wykonać należytą pracę, by mając w składzie wspomnianego Greka w ogóle w przyszłości myśleć o wyższych pozycjach.

Następnie mamy Hornets - Lu i Pistons - Regisa. Jak dla mnie bardzo zbliżona półka, aczkolwiek są to bardzo różne zespoły. Hornets opierają się na weteranach - Derozan, Lowry, Gallo, Millsap itp. itd. Pewną niezłą jakość powinni jeszcze prezentować, ale ogólnie zespół wpisuje się ligową średniawkę. Jak dla mnie dobry moment by myślec o przebudowie, pooddawać weteranów do walczących zespołów w trakcje sezonu za assety, bo za rok to już Marazm.Z kolei w Pistons mamy bardzo młody zespół, z dużym potencjałem. Już sama obecność Simmonsa, Porzingisa czy Ziona powinna działać na wyobraźnie, a dodanie do tego czy solidnych Wigginsa, Cartera i Robinsona pokazuje nie małe możliwości tego zespołu. Myślę, że to będzie ciekawa drużyna do obserwowania, bo powrót po kontuzji Łotysza, debiut Ziona, rozwojowy Mitchell Robinson mogą tą drużynę wywindować wyżej niż niżej.

Na tą chwilę w tejże dywizji widzę jednak wyżej Pacers - LewegoBiodra i siebie :D

Pacers mają zajebistą trójkę graczy w osobach - Embiida, KAT'a i Kawhia. To jest przeszło 200fp razem. Gary Harris, młodszy Gasol  i Ingles swoje dołożą, ale języczkiem uwagi moim zdaniem będą Hachimura i Porter Jr. Jak oni wypalą to mówimy o naprawdę wysokim miejscu. Potrzebna jest też praca na FA, bo wynalazki pokroju Graysona Allena, Chrisa Boucher'a czy nawet Christiana Wooda na tą chwilę fp nie przyniosą.

No i moi Bulls. Zatrzymam się przy na troszkę dłużej.

Podstawy zespołu to wiadomo: Capela, Doncic, Mitchell i Siakam. O ile w przypadku Capeli chcę by utrzymał to 60fp, to w przypadku pozostałej trójki liczę na kolejny progres. Znam możliwości Doncica i Mitchella i wiem jakie oni cyferki kręcili w drugiej części sezonu. Jest to znacznie więcej fp niż ich średnia na koniec. Także podstawy i to uzasadnione jak myślę mam. W przypadku Siakama liczę również na jego rozwój, grę o kontrakt (już się mówi o umowie 130/4), jak również powinien zyskać z uwagi na brak Kawhia w zespole.

Dalej mamy tzw. drugą linię: Harrell, Gay, TT, Osman. 3 z nich to nowe nazwiska pozyskane w ostatnim czasie. Harrell przyszedł w wymianie za J-Richa. Uważam, że J-Rich straci na przyjściu do Sixers i nie nadrobi to statami defensywnymi. Harrell nie obniżył z kolei lotów nawet w momencie przyjścia Zubacy, a nawet ewentualny spadek w fp z jego strony i tak powinien przełożyć się na więcej fp niż ze strony J-Richa. Wierzę też w magię contract year. Zresztą on sam zmienił agenta w związku z tym, a śledząc go w mediach społecznościowych to wiem, że zapieprza od początku lata i pracuje nad swoimi skillsami. Gay przyszedł w wymianie za Kurucsa. Tu też ma wygrać matematyka. Nawet zakładany spadek w fp Gaya (robił 40fp) da mi więcej fp niż Kurucs, który nie dość, że ma problemy z prawem, to nie ma jeszcze gwarantowanych minut, czy nawet nie jest powiedziane, że będzie w s5 grał. Nie przeczę, że potencjał jest, ale chce fp na tu i teraz. Ostatnią świeżynką jest Osman. Oddałem za niego Sarica, na którego miałem kilka propozycji. Zdecydowałem się na jego oddanie, wiedząc, że ma szanse może i na 40fp, ale też podobnie myślę o Osmanie, który nie ma specjalnej konkurencji w Cavs, zagrał niezłe mistrzostwa i widzę w nim większy potencjał na przyszłość. W Suns brakuje zawodników defensywnych, a zestawienie Sarica z Aytonem boję się, że na dłuższą metę nie przetrwa. Z kolei przed TT walka o kontrakt. To też chłop, jak widzę trenuje od początku lata (instagram się kłania :D). Jak będzie w s5, to powinien dać około tyle samo fp, jak rok temu.

Skład na tą chwilę uzupełniają młodzi - Giles i Brown z Wizards. Ciężko powiedzieć, czego się spodziewać. W Kings tych wysokich kilku jest, ale cały czas czytam o dużym potencjale Gilesa, miał na pewno lepszą końcówkę sezonu, gdzie dostawał więcej minut i ta produkcja była przyzwoita (w sensie nadająca się na Util). Pozostaje liczyć, że zacznie w tym miejscu, w którym skończył. Brown to teoretycznie s5 na sf w Wizards. Choć ten Japończyk może namieszać. Teraz też kontuzja się przyplątał mu jakaś. Może jako ten dziesiąty się załapie do mojego składu. Na FA nie poszaleje z uwagi na SC, ale może jakaś "15-stkę" się wyhaczy :D Swoją drużynę widzę na podobnym poziomie co Pacers, chyba że w Pacers wypalą z miejsca wspomniani debiutanci, to będę szczebel niżej.

Edytowane przez Mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chytruz napisał:

O ile dobrze widze, obie ankiety sa juz rozstrzygniete w naszej lidze, wiec moze zacznijmy w koncu ten sezon.

Tzn jaki jest wynik tej z kasa waiverowa? 6 jedna kwota na tak, 5 druga kwota na tak, 4 na nie to raczej nie jest jasna sytuacja, ktora opcja powinna byc.

Swoja droga jesli sie nie machnalem to brakuje tam @Chytruz, @lorak @Regis,@Jendras, @ai3, wiec ruszcie swe szanowne i kliknijcie.
Poza tym mocna ironia, ze sie niecierpliwi ten, na ktorego wlasnie czekamy 😜

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chytruz napisał:

Ja nie glosuje w tej ankiecie.

Bo... jest niezgodna z Twoja religia czy jak?

2 minuty temu, Chytruz napisał:

Jest 11 glosow na tak, limit mozecie sobie ustalic w nastepnej ankciecie, i tak to nie bedzie mialo znaczenia w tym sezonie.

Bedzie mialo od samego poczatku bo im wiekszy limit tym wiecej bedzie sciubigroszowania na 1 fali waiverow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wiLQ napisał:

Bo... jest niezgodna z Twoja religia czy jak?

Bo postanowilem w niej nie glosowac.

 

16 minut temu, wiLQ napisał:

Bedzie mialo od samego poczatku bo im wiekszy limit tym wiecej bedzie sciubigroszowania na 1 fali waiverow

Na poczatku sezonu 20/21 tak czy inaczej bedzie mozna miec najwyzej 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mar napisał:

Analiza cz. 2 Dywizja Centralna

Dzieki za to!

8 godzin temu, Mar napisał:

Z uwagi na trwające kontuzje: Bucks - obiego będą mieli pod górkę. O ile Oladipo ma wrócić w tym roku, to Nurkic bodajże gdzieś w okolicach lutego (?). To spowoduje, że zabraknie sporej dawki fp, a sam Grek to za mało. Obecnie brakuje też jakichkolwiek zawodników, których nazywam "utilowcami". Trzeba będzie tu wykonać należytą pracę, by mając w składzie wspomnianego Greka w ogóle w przyszłości myśleć o wyższych pozycjach.

Yup, klasyczne "odkurzymy temat za rok".

8 godzin temu, Mar napisał:

Następnie mamy Hornets - Lu i Pistons - Regisa. Jak dla mnie bardzo zbliżona półka, aczkolwiek są to bardzo różne zespoły. Hornets opierają się na weteranach - Derozan, Lowry, Gallo, Millsap itp. itd. Pewną niezłą jakość powinni jeszcze prezentować, ale ogólnie zespół wpisuje się ligową średniawkę. Jak dla mnie dobry moment by myślec o przebudowie, pooddawać weteranów do walczących zespołów w trakcje sezonu za assety, bo za rok to już Marazm.Z kolei w Pistons mamy bardzo młody zespół, z dużym potencjałem. Już sama obecność Simmonsa, Porzingisa czy Ziona powinna działać na wyobraźnie, a dodanie do tego czy solidnych Wigginsa, Cartera i Robinsona pokazuje nie małe możliwości tego zespołu. Myślę, że to będzie ciekawa drużyna do obserwowania, bo powrót po kontuzji Łotysza, debiut Ziona, rozwojowy Mitchell Robinson mogą tą drużynę wywindować wyżej niż niżej.

Jakie masz zalozenia odnosnie co bedzie dalej z Kuzynem? Bo z nim w skladzie Regis ma za duzo bezproduktywnej pensji by o cos walczyc.

8 godzin temu, Mar napisał:

Na tą chwilę w tejże dywizji widzę jednak wyżej Pacers - LewegoBiodra i siebie :D

Pacers mają zajebistą trójkę graczy w osobach - Embiida, KAT'a i Kawhia. To jest przeszło 200fp razem. Gary Harris, młodszy Gasol  i Ingles swoje dołożą, ale języczkiem uwagi moim zdaniem będą Hachimura i Porter Jr. Jak oni wypalą to mówimy o naprawdę wysokim miejscu.

Tu sie nie zgadzam bo za duzo graczy LBSa [srednio rzecz biorac] nie rozegra pelnego sezonu, a glebia marna by to nadrobic, wiec IMO Twoja ekipa jest mocnym faworytem tej dywizji [rozdajemy jakies banery za to? ;->].

8 godzin temu, Mar napisał:

Harrell przyszedł w wymianie za J-Richa. Uważam, że J-Rich straci na przyjściu do Sixers i nie nadrobi to statami defensywnymi. Harrell nie obniżył z kolei lotów nawet w momencie przyjścia Zubacy,

Wg mnie haczyk polega na przyjsciu Kawhiego i PG13, a nie Zubacu.
Bedzie wiecej smallball, wiecej dobrze zbierajacych wingow, wiecej sukcesow czyli mniej minut i D skapnie Harrellowi... albo przynajmniej przez takie obawy go sprzedalem ;->

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dalej Sarica w składzie. A ocenę zespołów moge wrzucić jutro całą.

W dniu 27.09.2019 o 18:32, wiLQ napisał:

Jakie masz zalozenia odnosnie co bedzie dalej z Kuzynem? Bo z nim w skladzie Regis ma za duzo bezproduktywnej pensji by o cos walczyc.

Tu sie nie zgadzam bo za duzo graczy LBSa [srednio rzecz biorac] nie rozegra pelnego sezonu, a glebia marna by to nadrobic, wiec IMO Twoja ekipa jest mocnym faworytem tej dywizji [rozdajemy jakies banery za to? ;->].

Wg mnie haczyk polega na przyjsciu Kawhiego i PG13, a nie Zubacu.
Bedzie wiecej smallball, wiecej dobrze zbierajacych wingow, wiecej sukcesow czyli mniej minut i D skapnie Harrellowi... albo przynajmniej przez takie obawy go sprzedalem ;->

Co do Cousinsa to poczekałbym na to, jak faktycznie grają moi zawodnicy i w momencie kiedy by wypalili, to szukałbym wymiany za coś produktywnego (choć szanse nikłe są na partnera dla tej wymiany), albo wywaliłbym go na FA jakby się nadarzała jakaś okazja na coś grającego, choć im dłużej sezon będzie trwać będzie to trudne. Generalnie nie pokładam jakoś dużo wiary w powrót za rok i grę na wysokim poziomie po takich kontuzjach.

A co do Harrella, to jak mówimy o smallballu to mi się lepiej wpisuje w klimat właśnie on niż Zubac. Atletyczny, wybiegany itd. Brałem pod uwagę przyjście Kawhia i PG13, ale oni z drugiej strony też przychodzą w miejsce innych zawodników, którzy odeszli, nie są dokooptowani a stanowią zamianę. Nowi mogą bardziej zawłaszczać grę, ale biorę też pod uwagę, że Harrellowi coś te fp spadnie. Byleby nie jakoś drastycznie :P

Edytowane przez Mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.