Skocz do zawartości

Gość eF.

ROTY  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto zostanie Rookie Of The Year?

    • Deandre Ayton
    • Trae Young
    • Luka Doncić
    • Wendell Carter Jr
    • Jaren Jackson Jr
    • Marvin Bagley III
      0
    • Ktoś inny


Rekomendowane odpowiedzi

wystarczy rozumieć czym RAPM jest, albo przynajmniej czym nie jest - np. że nie mówi kto jest lepszym/gorszym koszykarzem.

Jeśli dobrze rozumuję to RAPM to taki bardziej zaawansowany +/-. Dzięki temu możesz np. wystawić najlepszy możliwy lineup (na papierze). Jednakże matematyczne podejście nie jest dla mnie więc nie siedzę w tych adv stats za mocno. Niekiedy sprawdzę to i owo na temat danego gracza i to wszystko. Nie biorę ich za wyrocznię aczkolwiek doceniam.   

edit - co do rookie... Mitchell Robinson może być fajnym grajkiem, ale gość dość szybko łapie faule. Bruce Brown będzie takim Brucem Bowenem Pistons. Jeden i drugi może okazać się stealem. 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie mamy najbardziej przejebaną klasę od lat. JJJ, Doncic, Ayton, Bagley - każdy z nich pokazuje w rookie season potencjał na allstara.

Bagley póki co ma większy potencjał na boxsxore cancera

 

W obronie tragiczny w ofensywie dużo posiadam marnuje na nieskuteczne postupy. Mnie on się nadal nie podoba

 

Co do JJJ w lineupach z Gasolem jest fajny tylko dużo dostaje też niestety z ławka i np z tym nieszczęsnym Greenem dosyć kulawo to wygląda [bez Gasola]

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dosyć dobre porównanie

tzn. Tak słaby jak Jah nie będzie bo jest większy i ma jakiś rzut ale jak nie zrobi jakiegoś dramatycznego postępu w obronie [gdzie w collegu był nawet słabszy od Jaha] to na tych jego post upach i putbackach trudno się spodziewać że będzie tak przydatny jak powinien być gośc wybrany z dwójką piekielnie mocnego draftu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem JJJ w TOP2 więc zakładam że będzie super graczem ale tego że będzie miał mecz 35+ na 70TS% w rookie yr to sie nie spodziewałem

 

 

https://streamable.com/ccq5u

 

 

 

Jaren Jackson just become the 3rd youngest player in NBA history to score 35 points in a game.* The 2 younger? LeBron James and Kevin Durant.
Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że trafił do Memphis, szanse na zbudowanie contendera raczej kiepskie, a już z AD przerabiam, że średnio co drugie spotkanie od dobrych czterech lat to myślenie o tym, gdzie chciałbym żeby trafił. 

 

Wendell też nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, że pograją może dobrze ze dwa sezony, nie będą mieć dobrych picków, nie mają prospektów + znany big market z Tennessee, a potem Jackson będzie za dobry żeby robić jakiś rebuilding. 

 

Nie ma co przesądzać, mogą trafić kogoś w drafcie, ale tacy Hawks czy Suns mogą trafić Ziona, a kibicowanie graczom ze średnioniezłych teamów to generalnie słaba sprawa. Więc fajnie, że JJJ pogra o playoffy, mało który rookie może, ale long term może to okazać się słaba opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kogo pozyskają, Otto Portera? Nawet Pels zrobili drugą rundę PO na Zachodzie, ale zbudowanie contendera to trochę inna bajka, zwłaszcza w obecnej lidze. Jeszcze pick im pewnie odpadnie, więc na starcie następnego sezonu ich drugim najlepszym prospektem będzie ... Dillon Brooks, mając jeden z najstarszych rosterów w lidze. Średnio to wygląda, jak zakładamy, że JJJ może być superstarem. 

 

A Zion jest lepszym prospektem niż większość jedynek, które poszły w drafcie w ostatnich 20 latach, więc coś tam raczej gra. :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię JJJ i bardzo się cieszę, ze trafił do tak zdrowej organizacji jak Memphis. Lepiej wygrywać wokół Conleya i Gasola w sezonie debiutanckim niż tankować po picki w Hawks/Suns. Ma świetnego mentora w postaci Doktora Marca, a to tez bardzo ważne na tym etapie kariery.

 

Dzieki temu są spore szanse, ze wyrośnie na wartościowego i wygrywającego gracza, a nie pustego nabijacie statystyk, bo od samego początku gra w meczach dla zwycięstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaoranie to dla Ciebie branie Portera ;> ? 

Zaoranie to sytuacja, gdzie ciężko będzie znaleźć kogoś lepszego niż Porter na rynku. Sorry, już kilku zawodników którym kibicuję/kibicowałem było w podobnej sytuacji. A w obecnej lidze jest jeszcze ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dyskusję rok temu jakoby Trae to pewniak do bycia skutecznym i efektywnym graczem..

 

I jak poddawałem to w wątpliwość to wielu się oburzało... Trae jest mocno mocno przereklamowany i Hawks zrobili głupotę stulecia oddać Doncica za takie coś i wybór pomiędzy 12 a 22
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trae miałem bodajże na ósmym miejscu przed draftem ale  nawet przy tym jest rozczarowujący. O ile mozna było się spodziewać że będzie jednym z najgorszym w lidze jeśli chodzi o obrone [ o ile nie najgorszym] to te 24 procent za 3 wyglada fatalnie

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Young zdobył nagrodę rookie miesiąca na Wschodzie i na grupie na FB ktoś skomentował "przecież miał być bustem", więc tylko przykleję swój komentarz:

 

Trae jest starterem w jednym z najgorszych zespołów tej ligi, a z Hawks w składzie z nim gorzej atakują (!) i o wiele gorzej bronią. NETRTG -13.9 to jest wpływ Trae na koszykówkę xD Fatalne 47%TS, tragiczne 23% za 3 i niby te 7.4 ast, ale robi też 4 straty na mecz.

Porównajmy Trae z kilkoma graczami z tego draftu:

Trae Young PIPM: 445 miejsce, -3.31
Shai Gilgeous-Alexande: 108 miejsce, +0.31
Luka Doncic: 142 miejsce, +0.01
Wendell Carter: 315 miejsce, -0.80
Jaren Jackson Jr. 230 miejsce, -0.24
DeAndre Ayton: 272 miejsce, -0.50
Marvin Bagley: 447 miejsce, -3.58
Collin Sexton: 444 miejsce, -3.30
Miles Bridges: 81 miejsce, +0.90
Donte DiVicenzo: 285 miejsce, -0.57
Kevin Huerter: 266 miejsce, -0.45

Young jets fatalny, to poziom właśnie Bagleya i Sextona, którzy przecież nie zbierają dobrych opinii. Jeśli ktoś chce sugerować, że to tylko wina zespołu to wrzuciłem też Huertera dla porównania, który przecież startuje razem z Trae w Hawks. SGA jest o wiele lepszym graczem i gra regularnie w duzo lepszym zespole. Tacy JJJ czy WCJ potrafią być dodatni chociaż w obronie, a Trae czyni swój zespoł gorszym po obu stronach parkietu, to jest dramat. 

W tabelce value added tylko pięciu graczy tworzy koszt ujemny: Sexton, Young, Bagley, Josh Jackson i Royce O'Neale

No i jak oglądałem Hawks to Trae jest też fatalny testem oczu. Odpala jakieś kuriozalne trójki z daleka na początku akcji. Czasem fajnie poda, ale to trochę za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

W tabelce value added tylko pięciu graczy tworzy koszt ujemny: Sexton, Young, Bagley, Josh Jackson i Royce O'Neale

.......

zamien miejscami, tych plusowych z tymi minusowy, to i staty sie im odwroca. Trae bedzie bustem, jedyne za czym sie probuje go schowac teraz to te asysty. 

nt Sextona (jak juz go tutaj wrzucasz do minusow), ma fajny motor, nie forsuje 3ek, przyzwoicie rzuca te z lepszych pozycji. dzieli sie pilka ale nie ma jeszcze z tego asyst - w CLE gra z krolami izolacji, to nawet to nie dziwi. najbardziej frustrujace sa jego dlugie dwojki - nie wiem czy to adjustment z college'u, brak pewnosci. jak nabierze pewnosci siebie i ogra sie troche w doroslej koszykowce, to powinien czesciej konczyc pod koszem (fizycznie jest material).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.