Skocz do zawartości

Powrót Magic Basketball


Piotr Zarychta

Rekomendowane odpowiedzi

W czasach dostępu do zaawansowanych statystyk i szeregu artów największych tuzów NBA dostępnych na jeden klik podczas klozetowej posiadówy płatna drukowana gazeta po polskiemu z bliżej nieokreślonym "kontentem dla sentymentu"? Czarno to widzę.

 

Pomysł jest. To na pewno. Ale znajomość zasad rządzących obecnym rynkiem papierowym... średnia. Delikatnie mówiąc. Wiem co mówię, akurat ponad 10 lat przepracowałęm w drukowanych mediach, od lat 7 szczęśliwie poza tematem ;)

 

No offense panowie, hard life po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

 

coś tam słyszałem, ale nie jestem tego na tyle pewien by mówić o tym publicznie

 

jak ktoś nie zna angielskiego na tyle aby chociaż wyłapywać z tekstów najważniejsze treści to raczej ciężko go będzie nazwać ogarniętym w temacie, nie sądzisz?

 

inna sprawa, że mi w dużej mierze wystarczy nasze forum i Twitter, w kraju mamy garstkę ludzi, którzy potrafią pisać, ale żeby robić to na poziomie pro i jeszcze zarabiać na tym potrzeba czegoś więcej, a patrząc jak rynek prasowy się zwija to potrzeba wręcz cudu, przecież nawet takie tytuły jak Four Four Two zniknęły z naszego rynku, a to coś jednak znaczy i sugeruje

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

 

coś tam słyszałem, ale nie jestem tego na tyle pewien by mówić o tym publicznie

Ja jedyne co słyszałem, to to, że problemem nie były kwestie opłacalności wydawania gazety, tylko problem rozbijał się o kwestie "właścicielstwa".

 

 

W czasach dostępu do zaawansowanych statystyk i szeregu artów największych tuzów NBA dostępnych na jeden klik podczas klozetowej posiadówy płatna drukowana gazeta po polskiemu z bliżej nieokreślonym "kontentem dla sentymentu"? Czarno to widzę.

 

Z tego co było pisane wcześniej to wersja papierowa miała się pojawić wyłącznie po wcześniejszym zamówieniu, więc domyślną wersją ma być chyba wersja elektroniczna. 6g utrzymuje się już od paru ładnych lat, loża wydaje kolejne numery, więc chyba nie może być tak źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura z tymi nośnikami. Mam wykupiony dostęp do paru "czasopism" i "gazet" i takich głupot nie ma. Loguje się = czytam. Na smartfonie, na jakimś lapie do pracy, w biurze na Uczelni, na domowym tablecie... Nie stwierdziłem takich ograniczeń na Spotify, Netflixie czy NBAapp (nie można być jednocześnie zalogowanym na różnych sprzętach, ale to chyba jasne).

 

Panie Zarychta, czy każdego traktuje Pan jak potencjalnego złodzieja?

 

Btw, czy jak pożyczę jakiś magazyn (papierowy) teściowi lub kumplowi to Pana zdaniem jestem złodziejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co było pisane wcześniej to wersja papierowa miała się pojawić wyłącznie po wcześniejszym zamówieniu, więc domyślną wersją ma być chyba wersja elektroniczna. 6g utrzymuje się już od paru ładnych lat, loża wydaje kolejne numery, więc chyba nie może być tak źle?

 

Próbowałeś kiedyś wydrukować 100, 200, 300 sztuk dobrej jakości folderu na kredzie? :) Wiesz jaki jest koszt takiego mikronakładu? Zależnie od stron (podejrzewam że tu raczej mniej niż 40 nie będzie) to 30-40 zł brutto.

 

Internet? Spoko. Powodzenia w sprzedawaniu reklam do niszowej, internetowej gazety koszykarskiej w czasach insta- i youtube- influencerów, którym płaci się krocie za potrzymanie puszki coli :)

 

Dzisiejszy rynek reklamowo biznesowy jest bezwględny. Sam się kształtuje i musimy poddawać się trendom. Ktoś tutaj nazwał Magic Basketball pięknym romantyzmem i ja wtóruję temu twierdzeniu. Loża? Litości. Zrozumcie, że jeśli nie jesteś Agorą albo Axel Springerem, nie zarobisz na gazecie. To sztuka dla sztuki. Kupa pracy za mało wymierne efekty.

 

Weźcie jakiekolwiek statystyki z ostatnich 5 lat szeroko pojętego rynku prasowo-medialnego. Dramat. Wyłącznie spadki. Wracanie z tematem, który ledwo co utrzymywał się na powierzchni w dobrych czasach dla poligrafii to pójście z kijem na wojnę czołgów.

 

PS. Spójrzcie choćby na Zaspanego. Oni najzdrowiej podeszli do wykorzystania swojej zajawki w dzisiejszych warunkach, tj poszli w patronite. Ale nawet tam nie osiągnęli jakiegoś wielkiego sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura z tymi nośnikami. Mam wykupiony dostęp do paru "czasopism" i "gazet" i takich głupot nie ma. Loguje się = czytam. Na smartfonie, na jakimś lapie do pracy, w biurze na Uczelni, na domowym tablecie... Nie stwierdziłem takich ograniczeń na Spotify, Netflixie czy NBAapp (nie można być jednocześnie zalogowanym na różnych sprzętach, ale to chyba jasne).

 

Panie Zarychta, czy każdego traktuje Pan jak potencjalnego złodzieja?

 

Btw, czy jak pożyczę jakiś magazyn (papierowy) teściowi lub kumplowi to Pana zdaniem jestem złodziejem?

Przeciez lbs wspominał wyżej o limicie urządzeń na cyfrowym Polsacie czy gdzieś tam. Dodam ze na nc plus go jest chyba właśnie 5 urządzeń. Ba! Nawet nie urządzeń a przeglądarek. Co to oznacza?

A no to ze działając na jednym komputerze mam zablokowane 5 slotów cały czas i przy aktualizacji chrome muszę usuwać poprzednia wersje bo każda nowa wersja chrome jest traktowana jako nowe urządzenie :)

 

I co wy na to? :)

 

Moim zdaniem Piotr i ekipa maja raczej wszystko przemyślane. Ze swojej strony dodam ze czekam na papier. Wole ograniczyć technologie. Ale to tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś kiedyś wydrukować 100, 200, 300 sztuk dobrej jakości folderu na kredzie? :smile: Wiesz jaki jest koszt takiego mikronakładu? Zależnie od stron (podejrzewam że tu raczej mniej niż 40 nie będzie) to 30-40 zł brutto.

 

Zgodnie z tym co wspominał Piotr w audycji, docelowo ma być 60 stron ( numer próbny będzie miał około 30)

 

 

 

Internet? Spoko. Powodzenia w sprzedawaniu reklam do niszowej, internetowej gazety koszykarskiej w czasach insta- i youtube- influencerów, którym płaci się krocie za potrzymanie puszki coli :smile:

 

6g trzyma się przecież od lat bez reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem osoby, które korzystają z cudzego konta do czytania, same by i tak nie kupiły, gdyby musiały. Chociaż żadnych badań na potwierdzenie swoich słów nie mam. 

 

są badania z różnych krajów (od USA, przez europę zachodnią, a kończąc na polsce) i jest dokładnie tak, jak ci się wydaje ;] mało tego, tzw. piraci więcej wydają na kulturę niż osoby niepiracące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, pytanie do tych, co czytają polski kosz-net, bo ja nie czytam w ogóle o NBA po polsku. Będzie w tej redakcji ktoś na naprawdę wysokim poziomie? ;] Że warto odpuszczać konkretny content po angielsku i poświęcić czas na przeczytanie? 

 

Nie umiem tego pytania lepiej sformułować, a w sumie jestem ciekaw, pewnie kore ma rację co do swojego pesymizmu, patrząc nawet na wyniki sprzedaży topowych tygodników na polskim rynku, ale nie będę januszem, trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze na nc plus go jest chyba właśnie 5 urządzeń. Ba! Nawet nie urządzeń a przeglądarek. Co to oznacza?

A no to ze działając na jednym komputerze mam zablokowane 5 slotów cały czas i przy aktualizacji chrome muszę usuwać poprzednia wersje bo każda nowa wersja chrome jest traktowana jako nowe urządzenie :smile:

 

I co wy na to? :smile:

Ja na to, że pierdzielisz głupoty :) 

 

W nc+go można dodać cztery urządzenia, to podstawowa sprawa, a gadka o przeglądarkach i historii z aktualizacjami to nie wiem, czy gdzieś przeczytałeś, czy sam wymyśliłeś :D poza tym, po co korzystasz z tego na jednym kompie na kilka przeglądarek, lol? A na telefonach czy tabletach jest do tego specjalna apka, moim zdaniem bardzo sprawna.

 

Od dawna mam go na dwóch kompach i nigdy, przy żadnej aktualizacji nie musiałem od nowa dodawać urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez lbs wspominał wyżej o limicie urządzeń na cyfrowym Polsacie czy gdzieś tam. Dodam ze na nc plus go jest chyba właśnie 5 urządzeń. Ba! Nawet nie urządzeń a przeglądarek. Co to oznacza?

A no to ze działając na jednym komputerze mam zablokowane 5 slotów cały czas i przy aktualizacji chrome muszę usuwać poprzednia wersje bo każda nowa wersja chrome jest traktowana jako nowe urządzenie :)

 

I co wy na to? :)

 

są cztery urządzenia(na Polsacie trzy) a na dodatek jedno na inne zamienić możesz bodaj tylko raz w miesiącu, to dopiero niemiłosiernie wkurwia, choć można pokasować wszystkie jak ładnie na infolinii poprosisz

 

jednak to jest telewizja cyfrowa, w tym przypadku ma to zupełnie inny wymiar, bo to jednak rozbija się o masę różnych aspektów, ja bym tego nie porównywał 1:1

 

nikt tutaj nie zarzuca Piotrowi, że danie 5 to jest sukińsyństwo, ale myślenie, że jedna osoba docelową potrzebuje tylu nośników do przeczytania 60 stron (to z reklamami?) raz w miesiącu jest dość dziwnym ruchem pod kątem biznesowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na to, że pierdzielisz głupoty :)

 

W nc+go można dodać cztery urządzenia, to podstawowa sprawa, a gadka o przeglądarkach i historii z aktualizacjami to nie wiem, czy gdzieś przeczytałeś, czy sam wymyśliłeś :D poza tym, po co korzystasz z tego na jednym kompie na kilka przeglądarek, lol? A na telefonach czy tabletach jest do tego specjalna apka, moim zdaniem bardzo sprawna.

 

Od dawna mam go na dwóch kompach i nigdy, przy żadnej aktualizacji nie musiałem od nowa dodawać urządzenia.

wieczorem się zaloguje i sprawdzę raz jeszcze. Jak ostatnim razem się logowałem a było to kilka tygodni temu to tak właśnie to wyglądało.

 

Co do pozostalej części to pisałem o wersjach przeglądarki a nie samej przeglądarki. To są dwie różne rzeczy.

 

Apki nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, pytanie do tych, co czytają polski kosz-net, bo ja nie czytam w ogóle o NBA po polsku. Będzie w tej redakcji ktoś na naprawdę wysokim poziomie? ;] Że warto odpuszczać konkretny content po angielsku i poświęcić czas na przeczytanie? 

 

Nie umiem tego pytania lepiej sformułować, a w sumie jestem ciekaw, pewnie kore ma rację co do swojego pesymizmu, patrząc nawet na wyniki sprzedaży topowych tygodników na polskim rynku, ale nie będę januszem, trzymam kciuki.

Zapisz się na newsletter:

http://magic-basketball.pl/

Piotrek mówił w radiu, że będzie numer zerowy ( 30 stron) wypuszczony za darmo, żeby się przekonać, czy warto, czy nie, jeszcze w kwietniu, więc w sumie będziesz mógł sobie sam odpowiedzieć na swoje pytanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że sam mogę się przekonać, to tak jakby się domyślam ;] spytałem, bo jestem po prostu ciekawy tego projektu, w sensie, kto to robi, mój jedyny kontakt z polskim koszykarskim internetem to polajkowany z sympatii airball na facebooku, raz nawet dałem lajka, pozdrawiam. ;]

 

w necie po angielsku jest tyle zajebistych analiz różnych kwestii, nie mówiąc o insiderskich kwestiach, co w Polsce odpada, że na swój sposób podziwiam zabranie się za coś takiego, w kwestiach szczegółowych ciężko określić jakiś target i jeszcze drukować to, w kwestiach ogólnych konkurencja jest ogromna, a tu chyba cały polski fanbase NBA musiałby to kupować, żeby to mogło się udać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loża się opłaca to czemu mb miałby paść?

 

 

Nie zgadzam się jedynie z twierdzeniem że pożyczając komuś swój egzemplarz kradnę

To tak jakby napisać że sprzedając książkę którą przeczytałem okradam autora powieści

Nie handluję sama treścią, nie przypisuję sobie jako swojej

Handluję moim egzemplarzem

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.