Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, january napisał:

Przecież po 4y exp właśnie się jeszcze jest RFA?

Jeśli kończy się umowę wg rookie scale, to tak. W pozostałych przypadkach RFA jest się w każdym przypadku, gdy kończy Ci się kontrakt, a masz exp 3y lub mniej.

Restricted free agency exists only on a limited basis:

 

Following the fourth year of rookie "scale" contracts for first round draft picks (see question number 47).

For most veteran free agents who have been in the league three or fewer seasons. One exception is a first round draft pick following his second or third season if his team does not exercise its option to extend his rookie scale contract for the next season. Such players are unrestricted free agents rather than restricted. The other exception is players coming off a Two-Way contract (see question number 82). For Two-Way players, the years of service is ignored, and instead the days on the NBA roster is the determining factor (see below)

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, karpik napisał:

Jeśli kończy się umowę wg rookie scale, to tak. W pozostałych przypadkach RFA jest się w każdym przypadku, gdy kończy Ci się kontrakt, a masz exp 3y lub mniej.

Restricted free agency exists only on a limited basis:

 

Following the fourth year of rookie "scale" contracts for first round draft picks (see question number 47).

For most veteran free agents who have been in the league three or fewer seasons. One exception is a first round draft pick following his second or third season if his team does not exercise its option to extend his rookie scale contract for the next season. Such players are unrestricted free agents rather than restricted. The other exception is players coming off a Two-Way contract (see question number 82). For Two-Way players, the years of service is ignored, and instead the days on the NBA roster is the determining factor (see below)

Czy po sezonie 23-24 bede mial do niego early birds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pickup Memphis w najbliższym drafcie. Mam zapis u siebie że MEM/LAL(1-5) i PTB ma MEM/LAL(6-30 - better i to jest ten pick co tak przechodzi do wyboru ('22 top10 protected; '23 top5 protected, '24 unprotected)? I jeszcze jedno, @Ashigaru może sobie wybrać czy będzie chciał w tym roku skorzystać czy np. z automatu dostaję jeżeli mój pick nie będzie w top5draftu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kuba2419 napisał:

Przecież TD wydłużono do północy a miało być chyba do 21:59 początkowo.

Chyba

i jedno i drugie jest godzina do poprawy, imo 01:59 jest git 

 

54 minuty temu, Szulim napisał:

true ;) 

jak ktoś wrzuca na ostatnie sekundy to już jego problem ;) 

tak jak wyżej, 01:59 byłaby lepsza, dużo negocjacji odbywa się około tej północy jak ludzie są już po pracy i są bardziej aktywni, ja nie wrzucałem np. na ostatnia chwile po prostu negocjacje się przeciągały bo Ashiego nie było na miejscu, potem LBS był w robocie i się tak to wszystko przeciągało w czasie, ja ten deal w ciągu ostatnich 5 minut chyba 4 razy redagowałem i nie robiłem żadnych przecież uwag na ten temat, bo wiem ze tu się co do minuty na to patrzy i to jest spoko luz, po prostu TD jakby był z miejsca ustawiany na 01:59 to by to zwiększyło ilość dopiętych deali, bo nim się to wpisze i zostanie potwierdzone to zwykle koło 5 minut trwa dodatkowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LAF napisał:

@RonnieArtestics

 

10.41: Buyout. Gdy drużyna X zwolni zawodnika w trakcie sezonu, a ten zostanie podpisany przed końcem sezonu przez inną organizację, uznajemy to za buyout. W takim przypadku uznajemy, że drużyna X płaci zawodnikowi wysokość jego kontraktu pomniejszoną o nową umowę, ale o nie więcej niż 20% rozwiązanej umowy.

Przykładowo X zwalniają gracza UIO z ostatniego roku umowy 25 mln. UIO otrzymuje ofertę od Y o wysokości 3 mln. W księgach na koniec sezonu X wypłacają zawodnikowi UIO 22 mln. 

 

Chyba, że coś się zmieniło 

Znam przepis, bardziej chodziło mi o to ile wyniesie teraz jego minimum jesli tylko na jeden trymestr. Czy jest to 1/3 wartości minimum, czy całość ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.