Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

Cavs mają dwóch PG na kontrakcie, być może wciąż będą mieli nadzieje, że zostanie tam LeBron i zdrowi z dobrym pickiem (Bridges, Carter) wciąż mogą zrobić playoffy za rok. Mając taki payroll, bierzecie Younga i liczycie, że oddacie gdzieś Hilla z Clarksonem, mając dziurę na pozycjach 2-3? I don't think so.

 

Tak. Być może oddadzą pick za jakiegoś mocnego zawodnika, ale po co mieliby rozmieniać pick? Tutaj może w grę wchodziłoby Parsons + 4 za Harris, 12, 13, ale to już zdecydowanie inna kwestia.

Nie kupuje tej narracji. Równie dobrze możesz powiedzieć Lebronowi, że bierzesz największy możliwy talent i on to kupuje.  I nie zdziwiłbym się kompletnie jakby to zrobił. Kogo obchodzi Clarkson? Hill może śmigać na sg. 

 

Na C masz thompsona. To Ci nie przeszkadza podając przykład Cartera? 

 

A w tym momencie dochodzimy do tego, że rezygnacja z Younga dla Bridgesa niezależnie co posiadasz jest po prostu bez sensu. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się chłopaki chcecie zakładać tylko co to za zakład jak 2-3 kluczowe zmienne z 4-5 są warunkiem? To tak jakby powiedzieć że GSW wygra tytuł 3 lata pod rząd pod warunkiem, że nie będzie kontuzji (min. 70% rozegranych meczy w PO), nie zmieni się sklad, trener i GM itd. Tak jak rookie, kluczowe jest gdzie trafi, kto będzie trenerem, teammatem, jaka taktyka, jaka etyka itd.

 

Marcus tylko podsumował to co jest od lat, a to czy w jednym będzie 5 bustow (tu kwestia definicji, czy lepszy kluczowy rols czy ujemną pseudo gwiazda), czy 1 to nie zmienia faktu. Poza tym zbyt wielu graczy po 3-4 roku osiągnęła all-star poziom więc długo byście na efekty zakładu czekali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cavs będą przekonani, że Young jest super talentem lepszym od dostępnej reszty, to go pewnie wezmą. Ale jak będą mieli w miarę normalną opinię na temat Younga, to mają dużo większe potrzeby na obwodzie czy nawet pod koszem + mają zapchany payroll, i to dosyć okropnie, więc jak najbardziej mogą brać Bridgesa albo Cartera. 

 

IMHO Knicks nie oddadzą #9 + Ntilikina za #7-8, a nie mają innego assetu, jak ktoś będzie bardzo chciał Younga przed Knicks (Orlando i załóżmy, że Cavs), to go wezmą, a istnieją realne szanse na to, że jednak Trae utrzyma się do picku Knicks, bo wiadomo, że Bulls go nie wezmą, a Cavs mają jak najbardziej powody, żeby iść w innym kierunku. Zostaje to Orlando, tylko jak wyżej, jak będą woleli Younga ponad Portera/Bagleya (załóżmy) i będą chcieli true PG, to po co mają robić trade down?

 

No i mam poważne wątpliwości, czy Young > Carter+Ntilikina. Przekonamy się w czerwcu, ale pewnie będzie jak zwykle, czyli żadnego trade up lub trade down. :)


Btw. wydaje mi się, że Doncic jest mocno niedoceniany w transition, w Europie gra się wolniej, ale on generalnie jest szybszy z piłką niż mogłoby się wydawać, tylko nie ma mocnego pierwszego kroku, ale to trochę inna kwestia.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie rozumiem. :]

 

Mikal to jest idealny fit dla Sixers, więc nie zdziwiłaby mnie próba wymiany w stylu Bridges <=> Bridges + #25. Ten late 1st rounder ma takie znaczenie dla Sixers, że jak się go pozbędą, to będą musieli oddać przyszłoroczny pick żeby zrzucić Baylessa, ale mając zapchany roster sam 1st rounder ma taką sobie wartość.

 

W żaden sposób nie wyklucza to szans na Kawhiego, bo Mikal + Fultz + Covington to wciąż gruba oferta IMHO, pytanie brzmi czy chcieliby coś takiego rzucić, oraz czy Spurs lubią Fultza.

 

Na George'a, Sixers nie mają większych szans, chyba, że LeBron w czerwcu zostanie wytransferowany do Houston albo LeBron pójdzie do LAL a George nie będzie z nim chciał grać. Ale LeBron nie pójdzie pewnie do LAL bez George'a, a jak nie zostanie wytransferowany do Houston, to Sixers będą dla niego główną opcją. Z Twojej perspektywy więc najgorsza opcja to LeBron w Rockets.

 

Sixers są w fajnej pozycji, bo albo wezmą Mikala, albo Milesa, albo Cartera do rotacji. Albo podpiszą jakąś gwiazdę, albo przedłużą obecny roster na rok. Podoba mi się to, bo na dużym spokoju można czekać.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, za to nie wiem jakie ma to znaczenie w kontekście pozyskania LeBrona.

 

Co do Mikala, to analiza redraftów podpowiada, że nawet w mocnych draftach na miejscach 8-10 idą właśnie zawodnicy pokroju Covingtona czy Wesa Matthewsa, wiec nie inna powinna być pozycja Bridgesa w tym drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. wydaje mi się, że Doncic jest mocno niedoceniany w transition, w Europie gra się wolniej, ale on generalnie jest szybszy z piłką niż mogłoby się wydawać, tylko nie ma mocnego pierwszego kroku, ale to trochę inna kwestia.

 

Ostatnio zwrocilem uwage, ze bardzo poprawil sie na niskim koźle plus ogolny ball handling(tylko eye test). Ponadto, juz wczesniej potrafil swietnie po picku brac na plecy obroncow, wymuszajac faule(7.2 FTA per 36 w tym roku, dla porownania Lebron ma srednia z kariery 7.5 FTA per 36 ). Cole Zwicker trafnie napisal, ze czasami wydaje sie, ze Luka ma ,,heavy foot'' i brakuje mu troszke wyskoku przy wykonczeniu drivu, i tu juz mozna sie zastanawiac czy w NBA beda jeszcze w stanie to poprawic. Przy jego sizie potrzeba niewiele.

 

W eurograniu boisko wydaje sie dla niego zbyt male, w dodatku zazwyczaj jeszcze zawalone tradycyjnymi klockami jak Tavares/Reyes/Ayon, czesto grajacych razem.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ January

 

Nie tak dawno temu Porzingis miał workout w Vegas dla kilku dziennikarzy , trenerów itp. Po tym treningu wszyscy stwierdzili, że facet jest najlepszym graczem draftu a potem wzięto przed nim Okafora i Russella

 

Więc nie zdziwi mnie nic

 

Z ciekawostek Huerter ma trening w Salt Lake w poniedziałek i  po nim ma podjąć decyzje czy się wycofa z draftu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłyszałem w to jednym z polskich podcastow i przychylam się chyba do opini iż Atlanta jako że jest mało ciekawym kierunkiem dla wolnych agentów oraz że jakoś musi zachęcić ludzi do przechodzenia, na ten festiwal udawania drużyny, wezmie zamiast najlepszego możliwego kandydata tego który wydaje się najbardziej interesujący z punktu widzenia fanów, dlatego zamiast Jacksona który na ten moment wydaje się lepszy, wezma Bagleya który jest bardziej "sexy".

Bagley wydaje się iż może robić fajne cyferki a skoro i tak mają jescze na pewno rok może 2 tanku to spokojnie bez presji będzie mógł się uczyć defensywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. :]

Tadeusa Younga też lubisz oglądać? 

 

 

*nie twierdze, że to ten sam kaliber talentu, ale nie wiem co może jarać w grze gościa, który bazował tylko na przewadze w warunkach i mobilności. zero inwencji twórczej. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worst comp ever. ;]

 

Jak na NCAA, Bagley miał sensowny skillset, chory atletyzm i w każdym meczu grał na 120%, więc te wszystkie jego 30-15 (a trochę ich było) biorąc pod uwagę jego wiek oglądało się dosyć zajebiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.