Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Szulim napisał:

Jakiego odwetu? Przecież my z @karpik żadnego beefu nie mamy ;) 

Jednakowoż przyszłe FA może być pod znakiem dużych wypłat z Utah ;) 

Zwał jak zwał. Ale takie Jazz, może bawić się w Nets z przeszłości i podbijać kwoty za RFA, jak z jakimś Otto Porterem, dlatego decyzja na tak, jest przy tym przedłużeniu jest niezrozumiała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

U nas Warren tyle odrzucił co dajesz Mikalowi:)

Po pierwsze, to rozmijasz się z prawdą, bo daję Bridgesowi więcej :) A Warren był po roku, w którym robił 20 ppg na 61% TS ;) I był zdrowy.

Po niemal całym opuszczonym sezonie dostaje 64/4, więc bardzo poszkodowany nie jest, 8 mln mniej, ale z PO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MMM2121 napisał:

Zwał jak zwał. Ale takie Jazz, może bawić się w Nets z przeszłości i podbijać kwoty za RFA, jak z jakimś Otto Porterem, dlatego decyzja na tak, jest przy tym przedłużeniu jest niezrozumiała 

Oj też bez przesady - zamierzam zbudować zespół o trochę lepszym spektrum nie rzucając się na wszystko co się rusza ;) jakby dopasowanie zawodników do siebie będzie miało znaczenie + jako finansista umiem liczyć dość dobrze, więc kwestia przyszłości zespołu i walki o wyższe cele też musi iść w zgodzie z finansami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karpik napisał:

No, ponoć jest tu kluczowym słowem. 

Zach Collins też miał dostać więcej niż 53/4, Duncan Robinson podpisał w real 90/5, u nas najwyższa oferta to 54/4, DeRozan 85/3, u nas 69/4, Powell 90/5, u nas 65/4, White 73/4, u nas 56/4, Lonzo 85/4, u nas 72/4, Markkanen 67/4, u nas 57/4. Wymieniać można długo.

Turner dostał 76 czy 74/4, u nas 92/4 ;) - czyli w druga stronę -  jeszcze kilka sie znajdzie na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas co poniektórzy cały czas przy takich głosowaniach mylą rolę graczy w których mamy się wczuć, a nie kierować tym by czasami inny GM nie przystealował.

Po co Mikal ma ryzykować wątpliwe 2mln więcej i gdzieś się znów przenosić jak w Mavs mu dobrze. W rl cały czas gra w Suns. U nad był już w Kings, Pels i Jazz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Turner dostał 76 czy 74/4, u nas 92/4 ;) - czyli w druga stronę -  jeszcze kilka sie znajdzie na pewno. 

Robert Williamson dostał w realu 54/4, i Minny nawet przez chwilę nie myślała by dać mu mniej.

W Minny gracz ZAWSZE na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Alonzo napisał:

U nas co poniektórzy cały czas przy takich głosowaniach mylą rolę graczy w których mamy się wczuć, a nie kierować tym by czasami inny GM nie przystealował.

Po co Mikal ma ryzykować wątpliwe 2mln więcej i gdzieś się znów przenosić jak w Mavs mu dobrze. W rl cały czas gra w Suns. U nad był już w Kings, Pels i Jazz.

Ty chyba nie umiesz się wczuć w role gracza. Musisz zapewnić hajs ziomkom, matce i 3 generacjom twoich potomnych z 5 różnymi kobietami, a 2 miliony na rok to dużo hajsu i mało, który gracz chce dawać białym multimiliarderom jakieś upusty, aby siedzieć w teksasie czy innej dziurze z redneckami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Alonzo napisał:

U nas co poniektórzy cały czas przy takich głosowaniach mylą rolę graczy w których mamy się wczuć, a nie kierować tym by czasami inny GM nie przystealował.

Po co Mikal ma ryzykować wątpliwe 2mln więcej i gdzieś się znów przenosić jak w Mavs mu dobrze. W rl cały czas gra w Suns. U nad był już w Kings, Pels i Jazz.

Nie rozumiem, Gracz, który często zmienia kluby, chętniej da upust nowemu pracodawcy niż gracz, który siedzi gdzieś od początku kariery???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karpik napisał:

No, ponoć jest tu kluczowym słowem. 

Zach Collins też miał dostać więcej niż 53/4, Duncan Robinson podpisał w real 90/5, u nas najwyższa oferta to 54/4, DeRozan 85/3, u nas 69/4, Powell 90/5, u nas 65/4, White 73/4, u nas 56/4, Lonzo 85/4, u nas 72/4, Markkanen 67/4, u nas 57/4. Wymieniać można długo.

Bardzo dobry przykład i ja osobiście jest za zniżką od MIkala od Ciebie, ale to, że krążą ploty, że ma dostać 90-100M nie oznacza, że Karpik też musi wyskoczyć z taką ofertą. Wciąż w NBA mają narzędzia których my nie mamy. Bonusy, możliwość dawania umów tego typu co dostał CP3. U nas tego nie ma. Popatrzcie na kontrakt Jrue Holidaya z RL, a u nas:

Przyjęło się, że on w RL dostał 145/4, więc pytanie brzmi dlaczego ja i Karpik oscylowaliśmy w okolicach ~130M? Ano dlatego, że pozostałe 15M Jrue ma w bonusach. Jakich? Proszę bardzo:

Contract Notes:

  • 2021 LTBE $918,000 (stats) + $120,000 (All-Def) + $240,000 (NBA Finals) + $1,020,000 (NBA Champ), ULTBE $2,528,000
  • 2022 LTBE $991,400 (stats) + $129,600 (All-Def) + $259,200 (NBA Finals) + $1,101,600 (NBA Champ), ULTBE $3,391,240
  • 2023 LTBE $1,064,880 (stats) + $139,200 (All-Def) + $278,400 (NBA Finals) + $1,183,200 (NBA Champ), ULTBE $3,661,600
  • 2024 LTBE $1,138,320 (stats) + $148,800 (All-Def) + $297,600 (NBA Finals) + $1,264,800 (NBA Champ), ULTBE $3,893,600
  • 2024 Player Option

Tym samym wracając do tego, że ok - mówi się, że Mikal ma dostać nawet 100M rocznie nie wiemy jak finalnie będzie wyglądał jego kontrakt. To rzeczywiście może być np 95M, ale z tego 10M to będą bonusy. W świat oczywiście pójdzie że wow, 95M, tyle tylko że wcale tak nie musi być.

@karpik 74M to troszkę za mało moim zdaniem. Ale tylko troszkę, szczególnie skoro go uważasz za lepszego gracza niż OG ( w sumie Mikal ma lepszy balans pomiędzy pomiędzy oboma stronami parkietu, niż OG ). Myślę, że 80/4, 3+1, 5%TK załatwia tu sprawę. Jak tyle zobaczę w III turze przy extension - ode mnie masz tak.

Reasumując - nie licząc max playerów typu Giannis to nie ma co brać dosłownie tego co się mówi w NBA. Zawsze moim zdaniem powinno się wziąć jakąś poprawkę, ale w dół.

Pewnie zaraz pojawi się pytanie - to dlaczego u nas bonusów nie można dawać? Po pierwsze jest to bardzo złożone bo bonus można dać prawie dowolny i jest ich sporo. Po drugie - ledwo weszło TPE, a już pojawiają się zaległości przy jego uzupełnianiu. Po trzecie - spowoduje to od razu masę afer. Myślę w przód. Drużyna używająca snt od razu się hardcapuje ( co za słowo ). Dała graczowi powiedzmy 85M gwarantowanej kasy + 15M bonusów. W finansach jest tuż pod HC, a nagle gracz spełnia te bonusy i trzeba mu będzie je wypłacić, tylko z czego jak drużyna ma HC? No i znów Rada będzie miała do rozgryzienia problemu. Będzie pewnie musiała przywalić karę, a team będzie musiał kogoś spuścić w kiblu za cap space aby obiecany bonus wypłacić. 

Już nie wspomnę, że z góry współczuł bym osobie która by miała nad tym czuwać. Już same trade kicker jest bardzo groźnym i niebezpiecznym narzędziem. Przykład: ja. Gdybym od razu chciał rozmieniać Brooka Lopeza po T1 w tym sezonie na innych graczy, dzięki 15% TK jeśli dobrze liczę to będzie 5 trymestrów za które ten TK mu się należy ( kontrakt dwuletni, czyli 6 trymestrów, 1 zagrał u mnie, 5 do wypłaty. @karpik popraw mnie jeśli źle myślę ), czyli jakieś skromne 4,25M wyląduje mi od razu w dead money. Niby do przełknięcia, ale jak bym to Capelę chciał rozmieniać po T1 przy TK 15% to już wtedy zrobi się śmiesznie bo ma 4 letni kontrakt, czyli 12 trymestrów, z czego jeden zagrał u mnie więc trade kicker należy mu się za za 11 trymestrów ( 15% od pozostałego do wypłacenia kontraktu ), czyli coś ponad 15M w dead money. Auć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karpik napisał:

No, ponoć jest tu kluczowym słowem. 

Zach Collins też miał dostać więcej niż 53/4, Duncan Robinson podpisał w real 90/5, u nas najwyższa oferta to 54/4, DeRozan 85/3, u nas 69/4, Powell 90/5, u nas 65/4, White 73/4, u nas 56/4, Lonzo 85/4, u nas 72/4, Markkanen 67/4, u nas 57/4. Wymieniać można długo.

Na Markkanena to raczej trzeba patrzeć na tylko pierwsze 3 lata

Jeśli Fin zostanie zwolniony w ostatnim roku to u mnie ma lepszą ofertę o ok. 1,5 mln

Jeśli wypali to po 3 roku różnica różnica

Wzgledem rl nba wynosi

49,43 do 41,25 różnica jest i pewnie gdyby Lauri podpisał przed ogłoszeniem pierwszych ofert w rl nba dostałby podobną kwotę.

No i myślę że samo PO w 4 roku stawia mnie w odrobinę lepszym świetle. 

Sam celowalem raczej w okolicę śr. 15/rok. Gdyby było zainteresowanie na luzie podbiłbym do tego co zaoferowałem Trentowi.

Też u nas prawda jest taka że zainteresowanie SnT jak i samych ofert dla Fina było praktycznie znikome. Z tego co pamiętam dostałem tylko jedno zapytanie o snt :)

Dobrze wiemy że przepłacanie graczy nie wychodzi nam na dobre. Bo co z tego że fajnie zapłaciłem Hoodowi, Dunnowi, jako jedyny rzuciłem kasę Jonasowi i Waitersowi kilka lat temu, jak takie rzeczy są rozdmuchiwane po czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMM2121 napisał:

Ty chyba nie umiesz się wczuć w role gracza. Musisz zapewnić hajs ziomkom, matce i 3 generacjom twoich potomnych z 5 różnymi kobietami, a 2 miliony na rok to dużo hajsu i mało, który gracz chce dawać białym multimiliarderom jakieś upusty, aby siedzieć w teksasie czy innej dziurze z redneckami. 

Moja 1/29 gracza ma jednak jeszcze jakieś ambicje sportowe i poza kasą patrzy również na inne aspekty. Czym się kieruję piszę tu od 3 lat. :)

1 godzinę temu, fluber napisał:

Nie rozumiem, Gracz, który często zmienia kluby, chętniej da upust nowemu pracodawcy niż gracz, który siedzi gdzieś od początku kariery???

Dłuższy i dobry kontrakt dla gracza bardziej jednak sprzyja stabilizacji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Alonzo napisał:

Moja 1/29 gracza ma jednak jeszcze jakieś ambicje sportowe i poza kasą patrzy również na inne aspekty. Czym się kieruję piszę tu od 3 lat. :)

Dłuższy i dobry kontrakt dla gracza bardziej jednak sprzyja stabilizacji. ;)

Tym bardziej, że karpik dorzuca TK co jednak w przyszłości będzie mocno kłuło właścicieli u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Alonzo napisał:

Moja 1/29 gracza ma jednak jeszcze jakieś ambicje sportowe i poza kasą patrzy również na inne aspekty. Czym się kieruję piszę tu od 3 lat. :)

 

No ale to nie gadaj, ze masz perspektywa gracza. 
Masz perspektywę Polaka, dla którego 10 czy 12 milionów to taka sama abstrakcyjna suma pieniędzy, dlatego twoje wartości i system postrzegania świata nie koresponduje do 20-kilku letniego chłopaka, który jest na szczycie świata(piramidy społecznej) i był właśnie w finale konferencji po zatrzymaniu w pojedynkę Zacha i Stephana. W takich sytuacjach ludzie raczej maja poczucie własnej wartości i mogą sobie na luzie sprawdzić rynek. 

9 minut temu, ozzy110 napisał:

Tym bardziej, że karpik dorzuca TK co jednak w przyszłości będzie mocno kłuło właścicieli u nas.

Karpik ma tyle hajsu, ze w c***u będzie miał te TK. Jak będzie trzeba go sprzedać, to go sprzeda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MMM2121 napisał:

był właśnie w finale konferencji po zatrzymaniu w pojedynkę Zacha i Stephana

Dałbyś już spokój i zastanowił się co poszło nie tak u Ciebie, zamiast tego typu tekstów. Podpowiedź: Twój starting backcourt Steph-Zach-Joe był jeszcze gorszy w defensywie niż wyśmiewany przez Ciebie Bridges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

Dałbyś już spokój i zastanowił się co poszło nie tak u Ciebie, zamiast tego typu tekstów. Podpowiedź: Twój starting backcourt Steph-Zach-Joe był jeszcze gorszy w defensywie niż wyśmiewany przez Ciebie Bridges.

Lol, gdzie tu wyśmiewanie Bridgesa? XDD 
Bridges był twoim najlepszym obronca i go sprzedawałeś jako gracza na poziomie All-d i świetnego plastra na Stephana.
Daj już spokój z tym wiecznym zebraniem o każdego dolara bo to niesmaczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MMM2121 napisał:

Lol, gdzie tu wyśmiewanie Bridgesa? XDD 
Bridges był twoim najlepszym obronca i go sprzedawałeś jako gracza na poziomie All-d i świetnego plastra na Stephana.
Daj już spokój z tym wiecznym zebraniem o każdego dolara bo to niesmaczne. 

A tak nie jest/było?

Teraz, człowiek...morza napisał:

zadnej znizki dla bridgesa

O wybudził się z letargu. Zdążysz zagłosować przed kolejnym zachlaniem? xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ozzy110 napisał:

A tak nie jest/było?

 

No to skoro według ciebie tak było/jest, to czemu ty jako 1/29 agenta nie wierzysz w swoje umiejętności i przyszła wypłatę, skoro dałeś radę zatrzymać żywa legendę koszykówki, który był w topowej formie? 
Ego powinno być wyjebane w kosmos i wchodzisz na rynek jak po swoje, a nie bierzesz jakieś bieda przedłużenie, bo kochasz swojego gm-a

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.