Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

FA się praktycznie konczy, może jeszcze jakiś jeden gracz w następnej rundzie wpadnie, ale to juz będzie kosmetyka. Szkoda tego Middletona, udalo sie to zakonczyc mimo tego ze nic za niego nie dostalem w taki sposob 

Walker/Barea

Green/Waiters

Iguodala/Belinelli/Matthews

Giannis/Kleber

Lopez/Gibson/Thompson

Szału nie ma, ale tragedii też nie biorąc pod uwagę ograniczenie czasowe oraz dodatkowo kontuzję DMC na ktorego bardzo liczyłem, wierzyłem że w Lakers się ogarnie, ale niestety posypał się calkowicie. :(

mialem praktycznie dogadany lepszy trejd gdzie pozyskiwalem gracza z TOP50 ale january wyskoczyl z tymi finansami i dupa, musialem to przynajmniej na razie odłożyć :(

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile u CM rozumiem jakaś frustrację tym latem (co dziwne, bo broni tytułu i zgarnął Davisa) to nie rozumiem reakcji @MarcusCamby pod zdjęciem Bogdana z media roomu.

Dałem mu uczciwe pieniądze, mocno o niego walczyłem przed podpisem, żeby go ściągnąć do Phoenix, a i podczas extension byłem mocno aktywny. Ostatecznie jeśli dobrze liczę 19 agentów powiedziało tak, więc nie ma tu żadnych kontrowersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę że wywołałem wilka z lasu :D

Te wypłakanie to było między innymi uświadomienie agentom, w tym Tobie jego statusu na przyszłe lato czy tego, że ogłoszone salary jest niższe od prognozowanego przy poprzedniej rundzie, ewentualne przypominanie o tym że u nas gracze przychodzący do nowej drużyny i podpisujący extension są norma

No ale generalnie @january to obok @fluber i @Wooden top w osiąganiu celów w dyskusji w BeGM, więc dzięki za docenienie postępów także w tym elemencie gry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucas napisał:

Teraz nie rozumiem. Chodzi Ci o to, że za dużo głosów na tak czy to że odrzucił?

Zdecydowanie za dużo na tak :)

Mówimy o zawodniku, który dwa lata temu wyrzucił Giannisa i spółkę jako najlepszy gracz Celtics. Jest młody i już jest sprawdzonym two-way starterem z potencjałem na coś więcej.

Ingram odrzucił lepszą ofertę (rzecz jasna słusznie) niemal bezdyskusyjnie, a tu było zaskakująco wyrównanie. Myślałem, że tu będzie no-brainer na nie i nawet nie śledziłem na bieżąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Mówimy o zawodniku, który od dwóch lat się nie rozwija, ostatni sezon miał słaby i nie rokuje na nic więcej niż solidnego rolsa będacego 4-5 opcja, dawanie mu umowy 20+ na sezon to śmiech na sali

Tym rozumowaniem to dojdziemy, że nawet Tatum nie jest wart 20mln na sezon.

Brown to przed wszystkim miał mało minut. Jest młody i bardzo utalentowany. Sprawdzony już na dużej scenie. Za sam potencjał jest więcej wart.

Skoro ten sezon miał gorszy to powinien czekać na następny, by podbić wartość. Podobnie Bogdanovic i Murray.

Niby "najlepsze forum", a retoryka ogranicza się tylko do ostatniego sezonu. Nie takiego podejścia oczekiwałbym od elitarnego grona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Tym rozumowaniem to dojdziemy, że nawet Tatum nie jest wart 20mln na sezon.

Brown to przed wszystkim miał mało minut. Jest młody i bardzo utalentowany. Sprawdzony już na dużej scenie. Za sam potencjał jest więcej wart.

Skoro ten sezon miał gorszy to powinien czekać na następny, by podbić wartość. Podobnie Bogdanovic i Murray.

Niby "najlepsze forum", a retoryka ogranicza się tylko do ostatniego sezonu. Nie takiego podejścia oczekiwałbym od elitarnego grona.

Może to grono nie jest w takim razie tak elitarne jak myślisz?

Ostatni sezon w kontekście extension jest bardzo ważny, do tego doszedł blamaż na MŚ. Gdyby sc było z gumy to może i racjonalnym byłoby dawanie takich umów każdemu jednemu, który ma potencjał, ale nie jest, tak samo jak Brown nie jest imo graczem wartym takiego hajsu, nie rozumiem ludzi głosujących na Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, january napisał:

Skandalozy z nieuczciwym   traktowaniem Lakers ciag dalszy !

Ty sobie zobacz na Sylvinho. Nikogo nie wygrał, a w dwóch przypadkach miał no-brainera.

Atlanta Hawks:

Garrett Temple 9,8/2 PO

Boston Celtics:

Kenneth Faried roczne minimum

Brooklyn Nets:

Caris Levert 80/4

Charlotte Hornets:

Nemanja Bjelica 9,77/2 PO

Domantas Sabonis 52,5/3 PO

Chicago Bulls:

Bobby Portis - QO

Denver Nuggets:

Mateusz Ponitka dwuletnie minimum PO

Wilson Chandler roczne minimum

Pattrick Patterson roczne minimum

Golden State Warriors:

Anthony Tolliver roczne minimum

Meyers Leonard dwuletnie minimum PO ( jak nie dojdzie do oferty Thunder )

Pat Connaughton dwuletnie minimum PO (jeśli nie trafi do Wolves)

Indiana Pacers:

Langston Galloway dwuletnie minimum PO

Quinn Cook dwuletnie minimum PO

Los Angeles Clippers:

Jake Layman 10/3 PO

Miami Heat:

Jared Dudley roczne minimum

Mike Muscala dwuletnie minimum PO

Trey Burke dwuletnie minimum PO

Milwaukee Bucks:

Jose Juan Barea dwuletnie minimum PO

Minnesota Timberwolves:

Andre Roberson 7,4/2

Marcos Silva czteroletnie minimum TO

Dorian Finney-Smith 9/3 (Jazz mogą wyrównać)

Pat Connaughton - jeśli nie Finney-Smith

New York Knicks:

TJ McConnell dwuletnie minimum PO

Tyson Chandler roczne minimum

Oklahoma City Thunder:

Frank Kaminsky 11/3 PO (Nets mogą wyrównać)

Cheick Diallo 11/3 TO (Jeśli Nets wyrównają)

Orlando Magic:

Michael Beasley dwuletnie minimum TO - pierwszy rok niegwarantowany

Kendrick Nunn dwuletnie minimum TO - pierwszy rok niegwarantowany

Tyrone Wallace dwuletnie minimum TO - pierwszy rok niegwarantowany

Philladelphia 76ers:

Facundo Campazzo dwuletnie minimum TO - pierwszy rok niegwarantowany

Jock Londale dwuletnie minimum TO - pierwszy rok niegwarantowany

Phoenix Suns:

Bogdan Bogdanovic 60/4 PO

Portland Trail Blazers:

Gerald Green dwuletnie minimum PO

San Antonio Spurs:

Stanley Johnson - QO

Toronto Raptors:

Vlatko Cancar dwuletnie minimum

Justin James dwuletnie minimum TO

Dewan Hernandez dwuletnie minimum TO

Cameron Payne dwuletnie minimum TO - pierwszy rok niegwarantowany

Utah Jazz:

Luke Kornet 6,75/3 PO (Wolves mogą wyrównać)

Tristan Thompson dwuletnie minimum PO - jeśli nie Kornet

 

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Eld napisał:

@polishllama69 ale że Ty QO? ☹

I jeszcze dwóch mi łamie serce...

Wiecie, że jego QO to to co ja mu daje w pierwszym roku? Dokładnie to samo. Później drugi rok i player option, gdzie usiąde pewnie z nim wcześniej i zrobimy renegocjacje.

mowiłem, że klikane było na pałę i przyjmuję zażalenia do 19

Brown bardzo boleśnie przywalił w sufit, ale przy sytuacji jaka jest na FA spokojnie ma powody do szukania lepszego hajsu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wooden napisał:

Przegrałem Cooka który wybrał mniej minut i mniejszą rolę w gorszej drużynie bo się obraził na to że kiedyś go Warriors oddali? 

Przecież to jest złoto

Ja Ci powiem dlaczego tak było na swoim przykładzie. GSW oddali Cooka w trakcie sezonu a Ty zamiast bić w deseń, że przecież nie Ty byłeś wtedy GMem, że nie miałeś na to wpływu, że karanie Cię za działania poprzedniego GMa jest nie fair, to wolałeś napisać lakoniczne "że to zmiennik Kury i że będzie miał spoko minuty". 

Ale nie przejmuj się bo jeszcze Ci to na dobre wyjdzie. Matthew Dellavedova bardzo chciał by zagrać za plecami Stefka. Myślę, że jak z bi-annual dasz mu jakieś 5/2 z PO to nawet się nie będzie zastanawiał a i konkurencji na rynku nagle masz mniej bo sporo teamów uzupełniło rezerwowe spoty na PG w IV turze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego!

6 minut temu, Sylvinho. napisał:

To jest żart i tyle.

I cyk kopiuj wklej.

30 minut temu, Eld napisał:

Ale nie przejmuj się bo jeszcze Ci to na dobre wyjdzie. Matthew Dellavedova to Twoja odpowiedź! Myślę, że jak z bi-annual dasz mu jakieś 5/2 z PO to nawet się nie będzie zastanawiał a i konkurencji na rynku nagle masz mniej bo sporo teamów uzupełniło rezerwowe spoty na PG w IV turze.

 

1 minutę temu, january napisał:

Daj Pan spokój, kompletnie nie wiem o co chodzi z Robersonem biorącym 9/3 over 5/1+1 PO.

No pisałem, apelowałem, lobbowałem aby Roberson tego nie brał. 

Smutno mi, że tam trafił na takim shit kontrakcie. 

9 godzin temu, january napisał:

Teraz wężyk two-way, ciekawe czy ktoś coś dobrego przechwyci

Jak teraz wężyk two-way?

Wcześniej chyba V tura FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wooden napisał:

Przegrałem Cooka który wybrał mniej minut i mniejszą rolę w gorszej drużynie bo się obraził na to że kiedyś go Warriors oddali? 

Przecież to jest złoto

A ile razy w życiu widziałeś ze ktoś oddany pół roku wcześniej  podpisywał z tym samym klubem nowy kontrakt ? Ja przegrałem greena z tankujacym portland tylko dlatego ze dali mu coś co spokojnie i tak by dostał za rok. 

Tez chciałem powiedzieć jasno, ze jesteście w c*** niekonsekwentni. Przybiliscie sabonisa, Bogdana za takie se pieniądze i odrzuciliscie Ingrama za 90/4, któremu grozi nadal koniec kariery. Generalnie widać jak na dłoni uprzedzenie do Januarego, tylko dlatego ze was pięknie podpuścił z D’Angelo. Sam chyba zagłosowałem na NIE w sprawie Ingrama, ale po tym co przyjęliście później w dalszych turach jestem zniesmaczony i dostrzegam hipokryzje oraz brak konsekwencji. Może pora zacząć być troszkę obiektywnym, bo niechęć do Jasia zaczyna być bardzo toksyczna. Ja jestem od dziś murem za #team january. 

 

Btw Brown powinien oczywiście również podpisać za takie pieniądze, on nie pokazał zadnego potencjału na bycie max playerem przez te 3 lata, a dostał 66/3 + player option i to odrzucił. Lol po prostu. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eld napisał:

Ja Ci powiem dlaczego tak było na swoim przykładzie. GSW oddali Cooka w trakcie sezonu a Ty zamiast bić w deseń, że przecież nie Ty byłeś wtedy GMem, że nie miałeś na to wpływu, że karanie Cię za działania poprzedniego GMa jest nie fair, to wolałeś napisać lakoniczne "że to zmiennik Kury i że będzie miał spoko minuty". 

To jest pieprzenie - po co mam pi*****ić poza tematem - faktem są minuty i rola w kontenderze vs ich brak w średniaku.

52 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

A ile razy w życiu widziałeś ze ktoś oddany pół roku wcześniej  podpisywał z tym samym klubem nowy kontrakt ?

Bardzo często tak się działo że podpisywał nawet miesiąc po oddaniu i zwolnieniu póki NBA tego nie zakazała. Gracze wracają w miejsca gdzie mają dobre warunki bo rozumieją (a właściwe ich agenci rozumieją) że NBA to biznes i o ile nie jesteś supergwiazda to nie masz co się obrażać.

IMO przegranie Cooka i Ennisa przeze mnie to dwa top5-10 absurdy tegorocznego FA. Nie jestem aż tak zadufany żeby pisać że największe bo jest masa idiotycznych decyzji, ale to po prostu kompletnie niezgodne z NBA.

52 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Tez chciałem powiedzieć jasno, ze jesteście w c*** niekonsekwentni. Przybiliscie sabonisa, Bogdana za takie se pieniądze i odrzuciliscie Ingrama za 90/4, któremu grozi nadal koniec kariery. Generalnie widać jak na dłoni uprzedzenie do Januarego, tylko dlatego ze was pięknie podpuścił z D’Angelo. Sam chyba zagłosowałem na NIE w sprawie Ingrama, ale po tym co przyjęliście później w dalszych turach jestem zniesmaczony i dostrzegam hipokryzje oraz brak konsekwencji. Może pora zacząć być troszkę obiektywnym, bo niechęć do Jasia zaczyna być bardzo toksyczna. Ja jestem od dziś murem za #team january. 

Dobra kilka rzeczy - Zach Lowe powiedział otwarcie że Ingram dostanie za rok na rynku minimum 25mln i w takiej sytuacji na pewno będzie chciał kontrakt maksymalny. A u nas ma jeszcze team otwarcie obiecujący tego maksa. W jego przypadku to no-brainer żeby odrzucić praktycznie każde przedłużenie. Jak w rzeczywistości coś weźmie to z przyjemnością odszczekam.

(Gdyby Tatum odrzucił taką umowę od Qcina czy tego komu Qcin go wiśnie nikt by nawet się nie zająknął. A Ingramowi jest bliżej do Tatuma niż do Browna)

Jaylen Brown IMO mógłby wziąć to przedłużenie bo póki co wygląda na potencjał na elitarnego rolesa a nie gwiazdę. Ale nie chciałem słuchać pi****lenia o tym jak Jasiek jest krzywdzony więc mu tego odmówiłem. Pewnie niesłusznie ale jestem zwyczajnie zmęczony tym FA.

Kyle Kuzma powinien był wziąć przedłużenie Flubera. Przegapiłem ten argument z opcją. Sabonis też powinien wziąć i wziął. Ja ogólnie jestem w szoku że oni obaj pojawiają się na poziomie dyskusji o Ingramie. Sab to podkoszowy bez rzutu jakich w lidze pełno. Typ że w realu podpisze z pocałowaniem ręki coś w stylu 60/4. U nas jest masakryczne przehajpowany.

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.