Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać, ze bardzo mi się podobają ruchy @Principe w tym FA. Zatrzymanie Beva i Larrego. Nie poddanie się presji oddania PG13. Podpisanie Millsa. Zapanowanie nad finansami. No i oddanie RW czego ja bym na pewno nie zrobił, ale nie oznacza to, że uważam iż zrobił źle.

@LONGER01 na pierwszym bezapelacyjnie i @fluber na pewno na pudle. @Lucas też zacnie. @cvbe też mi imponuje pasją i fajną przebudową. 

Za to kilku GMów kompletnie w działaniach nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

@LONGER01 na pierwszym bezapelacyjnie

Longer wrócił do punktu wyjścia. Cały jego mit to wzięcia Foxa w dobrym momencie. Był znudzony prowadzeniem mocnego średniaka, więc zrobił kolejnego.

Oczywiście to będzie potężny RS nakurwiacz, ale Longer rozsprzedał zespół, który bił się z Sixers o pierwsze miejsce na Wschodzie.

Zabawnie będzie się słuchało teraz narracji Longera po ubiegłorocznej rocznej hańbie. Osobiście sądzę że za prowadzenie jednej z najbardziej paskudnej narracji w historii BeGM powinien dostawać -5W do bilansu. Wszak przecież Fox, Siakam i VanVleet to byli c***ograjcy na maks 6-8 zwycięstw wg Niego. A Poeltla chował w rotacji za Pachulią, Birchem i Gortatem.

Zagłosowałem. Jak ktoś ma uwagi to śmiało, bo analiza dość na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Czemu Sabonis na tak?:)

center, gdzie jest słaby rynek. Krótki kontrakt co jest bardzo na plus. Po dwóch latach zarobienia pierwszych poważnych pieniędzy w karierze znowu wraca na rynek jako wolny agent. Raczej same plusy jak na gracza na poziomie takiego Harrella. Każdy winduje ceny, ale to nie jest gracz na 20mln na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Longer wrócił do punktu wyjścia. Cały jego mit to wzięcia Foxa w dobrym momencie. Był znudzony prowadzeniem mocnego średniaka, więc zrobił kolejnego.

Oczywiście to będzie potężny RS nakurwiacz, ale Longer rozsprzedał zespół, który bił się z Sixers o pierwsze miejsce na Wschodzie.

Zabawnie będzie się słuchało teraz narracji Longera po ubiegłorocznej rocznej hańbie. Osobiście sądzę że za prowadzenie jednej z najbardziej paskudnej narracji w historii BeGM powinien dostawać -5W do bilansu. Wszak przecież Fox, Siakam i VanVleet to byli c***ograjcy na maks 6-8 zwycięstw wg Niego. A Poeltla chował w rotacji za Pachulią, Birchem i Gortatem.

Zagłosowałem. Jak ktoś ma uwagi to śmiało, bo analiza dość na szybko.

Ale jesteś zrażony do tego Longera. Zrobił bym pewnie dokładnie tak samo jak on zbierając regularny wpierdol w playoffs u boku DDR i Lowrego. Klasyczna przebudowa, elegancko przeprowadzona. Chciał bym aby RL OKC tak to zrobili do końca. 

A z innej beczki, choć mi to lata ale w sumie ciekawość. W głosowaniu na TT dałeś mnie na ostatnim. Dlaczegoż to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ozzy110 i reszte ewentualnych niezdecydowanych:

 

O Bogdanie w kilku słowach, bo nie wiem jak potem będzie z czasem + lepiej to zebrać w jedno.

1. Wbrew niektórym komentarzom extension graczy po przejściu do nowej drużyny u nas są normą, a potwierdzeniem tego była poprzednia tura FA, gdzie tylko Murray był w swoim zespole wcześniej niż w tym okienku transferowym.


2. Tak jak podawałem przeliczyłem na podstawie kontraktu Hielda wskaźniki wyceny w arkuszu Goldsteina i tego jak prezentowały się pozostałe extension w trzeciej rundzie FA. 

Buddy Hield został tam wyceniony na ~13 mln $, a otrzymał u nas extension na poziomie 26.5 milionów dolarów rocznie

Murraya tu policzyć się nie dało, bo nie grał w poprzednim sezonie.

Prince "powinien" otrzymać ~8 mln, a podpisał za 10.
Poltl powinien otrzymać...19.9 mln, a podpisał za 8
Bryant powinien otrzymac 16.24, a podpisał za 8 z opcją zespołu w ostatnim roku (!)

Według tego samego wskaźnika Bogie powinien otrzymać kontrakt o wartości 12.2 mln na sezon. Ja oferuje mu 60/4 z opcją zawodnika i myślę, że jest to uczciwy deal, bo to więcej % niż u Hielda według tych samych wskaźników i w odróżnieniu od wspominanych wyzej podkoszowych Bogie nie jest zawodnikiem niedopłaconym

3. Bogie rozpocznie grę po mistrzostwach świata, na których mocno się napracował, a ostatnie historie graczy wracających po turniejach reprezentacyjnych obniżały ich wartość w lidze -> Sarić po Eurobaskecie wyglądał przez ponad pół sezonu fatalnie fizycznie, Dragić zmagał się z kolejnymi problemami zdrowotnymi, więc Bogdan chętnie przedłuży z GM-em, który uwielbia graczy z Europy i będzie mógł spokojnie skoncentrować się na grze.

4. Warto też zwrócić uwage na kontrakt podpisany przez Bojana Bogdanovicia tego lata. 
Chorwat powszechnie i według statsów uważany jest za tego lepszego z Bogdanoviciów w lidze. Podpisał z Jazz 73/4 w pełni gwarantowane, więc nawet nie wynegocjował sobie opcji zawodnika w ostatnim roku umowy. Gdy w naszym forumowym rankingu Bogdan zajął stosunkowo wysokie miejsce (i tak gorsze od Bojana) to pojawiało się mnóstwo głosów, że wynika to z pomylenia obu graczy przez głosujących i Bogdan dostał zawyżone "bojanowe" oceny. Także trochę niższa umowa, ale z opcją zawodnika jest ok dealem.

Tu troche zestawień obu zawodników:

Goldstein:

Bojan Bogdanovic 270
Bogdan Bogdanovic 324

ESPN:

Bojan 132
Bogdan 152

Forum:

Bojan 64
Bogdan 74 [i wiele teorii, ze to pomyłka imion]

WS/48 via BB-Ref

Bojan - 0.126
Bogdan - 0.67

TL;DR -> biorąc pod uwagę kontrakty w naszej grze, pozycję Bogdana w lidze oraz kwestię kontraktu Bojana w rzeczywistości -> Bogdan powinien podpisać extension z Suns.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Ale jesteś zrażony do tego Longera. Zrobił bym pewnie dokładnie tak samo jak on zbierając regularny wpierdol w playoffs u boku DDR i Lowrego. Klasyczna przebudowa, elegancko przeprowadzona. Chciał bym aby RL OKC tak to zrobili do końca. 

A z innej beczki, choć mi to lata ale w sumie ciekawość. W głosowaniu na TT dałeś mnie na ostatnim. Dlaczegoż to? 

Ale za co go tu chwalić? Raptors w RL NBA zrobili mistrzostwo, a Longer wymienił Lowry, DeRozan na McCollum, Aminu, Lou Williams.

Nie rozumiem tych zachwytów, zwłaszcza że za rok 30mln trzeba będzie zapłacisz Siakamowi. Nie mój GOAT.

Tristian Thompson dostał jakieś gówniane pieniądze niewiele więcej warte niż minimum, a wydaje się, że to wciąż zawodnik koło pełnego MLE. Czemu tutaj część agentów chce go zablokować na trzy lata za 3,5mln na sezon? Nie wiem. Powinien za rok szukać szczęścia na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

 

Tristian Thompson dostał jakieś gówniane pieniądze niewiele więcej warte niż minimum, a wydaje się, że to wciąż zawodnik koło pełnego MLE. Czemu tutaj część agentów chce go zablokować na trzy lata za 3,5mln na sezon? Nie wiem. Powinien za rok szukać szczęścia na rynku.

TT to już swoje w życiu wygrał, a teraz to może z ligi wylecieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tymi przelicznikami kontraktów. 

A z tymi Wizards to akurat tutaj miałem rację: oni od początku byli w kiepskiej pozycji do obudowania Hardena oraz Duranta: minus w rozliczeniu, brak assetów, konieczność wyjścia na zero, brak dodatkowej kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BMF napisał:

Dajcie spokój z tymi przelicznikami kontraktów. 

A z tymi Wizards to akurat tutaj miałem rację: oni od początku byli w kiepskiej pozycji do obudowania Hardena oraz Duranta: minus w rozliczeniu, brak assetów, konieczność wyjścia na zero, brak dodatkowej kasy. 

Mają picki, Camerona Johnsona, Capelę. Jest tu czym rzeźbić.

Harden to lepszy wabik niż Doncic czy cap space z assetami.

Dziwi mnie, że kluby ściągające superstarów są często krytykowane, a to wyprzedające się chwalone. Nawet Regis za to, że rozmienił Hardena dostaje brawa. Dziwny ten nasz BeGM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MarcusCamby napisał:

Mają picki, Camerona Johnsona, Capelę. Jest tu czym rzeźbić.

Harden to lepszy wabik niż Doncic czy cap space z assetami.

Dziwi mnie, że kluby ściągające superstarów są często krytykowane, a to wyprzedające się chwalone. Nawet Regis za to, że rozmienił Hardena dostaje brawa. Dziwny ten nasz BeGM.

 

Cam Johnson to śmierdzi bustem.

Ja osobiście wolał bym mieć Doncića w drużynie niż Hardena, więc kwestia gustu.

No i pewnie nie tylko ja, ale też inni bardzo chętnie by pochwalili ściągnięcie dwóch superstarów, gdyby byli jakkolwiek obudowani via. RL Clippers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eld napisał:

Ja osobiście wolał bym mieć Doncića w drużynie niż Hardena, więc kwestia gustu.

 

Nie no to nie jest kwestia gustu. Jedyne przewagi Doncicia to wiek i kontrakt, ale dla superstara jakim jest Durant dużo lepsze jest granie z innym superstarem, a Harden to ~TOP5 ligi, w RS pewnie TOP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eld napisał:

Ja osobiście wolał bym mieć Doncića w drużynie niż Hardena, więc kwestia gustu.

Możesz nawet osobiście woleć SGA od prime Michaela Jordana, ale jednak uczciwie ujmując to ten drugi gwarantuje sukcesy na już, a ten pierwszy może je gwarantować ewentualnie kiedyś bez żadnej pewności.

Jakoś Mavs czy Kings w RL NBA mimo posiadania cap space i Donciców i Foxów nie ściągnęli nikogo. Superstarzy chcą grać z kolejnymi gotowymi graczami, a nie melodiami przyszłości. Młody Embiid, Davis czy Giannis też nikogo nie ściągnęli, a dwóch z Nich miało do tego wyborne okazje przez cap space i assety.

Dlatego uczciwie Harden > Doncic z przystawkami.

Pierwsze nagradzanie tankerów będzie początkiem końca tej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.