Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Lucas napisał:

No przy identycznych ofertach to raczej gracz wybiera lepszy zespół po prostu. Zwłaszcza gdy umowy są długie i nie chodzi o rok wybicia się na większe minuty. 

Spurs mają straszną bryndzę pod koszem i LMA, który jest już za rzeką, nie spodziewałem się aż takiej podwyżki, tu może być blisko bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nic nie można zrobić

Regulamin mówi tak:

Po ujawnieniu kontrofert gmowie biorący udział w I fazie mają prawo złożyć ostateczną reofertę dla wszystkich graczy, którym proponowali umowy w fazie I.

5.33a Reoferta drużyny X nie może zawierać mniej gwarantowanych pieniędzy (zarówno w ujęciu całościowym jak i średniorocznym) niż pierwotna propozycja drużyny X.

Coś tu leży i kwiczy w tym systemie. Gdyby tangiers miał pełne MLE mógłby teraz wycofać 1+1PO dla Holmesa i dać mu 4-letnie minimum bez opcji. Tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BMF napisał:

Ale to jest główna luka FA u nas, bo Alonzo podobnie wykorzystał sytuację z Oubre. 

Niczego nie wykorzystałem.

Jeszcze na początku lipca pisałem na forum o tym, że planuję składać Oubre ofertę 42/4 z PO. Oubre jest u nas traktowany na forum przez sporą część GMów jak zwykły kasztan, a z drugiej strony piszecie, że powinien dostać jakąś niebotyczną kasę nie biorąc pod uwagę poziomu i jego roli w real Suns i moich Magic. Więc zdecydujcie się, czy jest wart tych pieniędzy, czy nie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

Niczego nie wykorzystałem.

Jeszcze na początku lipca pisałem na forum o tym, że planuję składać Oubre ofertę 42/4 z PO. Oubre jest u nas traktowany na forum przez sporą część GMów jak zwykły kasztan, a z drugiej strony piszecie, że powinien dostać jakąś niebotyczną kasę nie biorąc pod uwagę poziomu i jego roli w real Suns i moich Magic. Więc zdecydujcie się, czy jest wart tych pieniędzy, czy nie.. 

Dałeś najpierw umowę na trzy lata, a potem wydłużyłeś na cztery. Fakt, BMF tu słusznie przypomniał tą sprawę. Zresztą dlatego jako jedyny głosowałem za QO.

Ale dopiero teraz widać jak źle działa system.

1 minutę temu, january napisał:

Jest to absurdalne ale prawidłowe, teraz tego nie zmienimy raczej. Muszę sprawdzić za to w regulaminie, ale reoferta Nuggets dla E. Davisa jest chyba z mniejszym średnim hajsem, nie mam dostępu do regulaminu, ale jest to raczej niedozwolone.

No teraz nie, bo Karpik by zrobił drugiego Kobi Simmonsa Nam przecież :]

Ale jutro na forum rady burza mózgów. Wiesz co ja myślę o takim cwaniakowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, tangiers napisał:

Jak Carroll zostaje w Kings to podpisuje Rossa i Markiefa. Bez rewelacji, fluber mnie zaskoczyl tym ruchem i kwota. 

Hornets byli bardzo zdeterminowani zeby pozyskac przyjaciela russella westbrooka. W charlotte gwiazdy sa dopieszczane a nie wymieniane. 

Pamietajcie o tym w kolejnych fa:)

No i najwazniejsze info dla niektorych... CRAIG NIE SPADA DO 4 RUNDY!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 13:24, Alonzo napisał:

Witam,

Kelly Oubre Jr 40mln/4 lata z PO

 

 

Pozdrawiam i dzięki, że chce się Tobie nam pomagać w grze ;) 

 

W dniu 4.08.2019 o 09:59, Alonzo napisał:

Hey,

Poprawiam ofertę dla swojego RFA.

Kelly Oubre Jr - 47 040 000 /4 (3 lata gwarantowane, w czwartym PO)

Szczegóły z 8% wzrostem pensji:

2019/2020  $10.500.000

2020/2021  $11.340.000

2021/2022  $12.180.000

2022/2023  $13.020.000 (Player Option)

 

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Dałeś najpierw umowę na trzy lata, a potem wydłużyłeś na cztery. Fakt, BMF tu słusznie przypomniał tą sprawę. Zresztą dlatego jako jedyny głosowałem za QO.

Ale dopiero teraz widać jak źle działa system.

Nie Marcus.

Od początku gram w otwarte karty.

Pisząc do Was te długie monologi, piszę do gracza, bo głosujemy przecież jak gracze, a nie jak konkurencja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarcusCamby napisał:

Dałeś najpierw umowę na trzy lata, a potem wydłużyłeś na cztery. Fakt, BMF tu słusznie przypomniał tą sprawę. Zresztą dlatego jako jedyny głosowałem za QO.

Ale dopiero teraz widać jak źle działa system.

Alonzo to tam licytowal przy oubre sam ze soba. Wygralby gracza przy 40/4 a i tak podniosl oferte:) to jest akurat zupelnie odwrotny przypadek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Alonzo pytałeś nas o zdanie, jaką umowę powinien dostać Oubre, to w odpowiedzi usłyszałeś, że 2+1, bo to jest najbardziej zgodne z tym, co zrobił w rzeczywistości. Pamiętam, bo sam to przy aprobacie innych napisałem.

Ty mu dałeś specjalnie 3+1, bo u nas system głosowania w kilku miejscach jest wadliwy, i to był jeden z tych przykładów. I taka jest chyba Twoja ogólna strategia wobec FAs, bo McGruderowi dałeś 3+1 z TO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, january napisał:

Looney u nas jakby ktoś zapomniał GSW kiedyś zwolnili... troszkę inna sytuacja, jutro opiszę też to jak bardzo po Kevona poszli LAL i jak znacznie słabiej DEN i GSW.

Nie zwolnili, nie kłam.

Oddali do Suns.

A potem oddali za niego dwa picki mimo że nie dawało im to pełnych praw Birda. Tylko po to żeby pokazać jak im zależy.

Dodatkowo Looney w RL podobno odrzucił dwa razy wyższe oferty niż 15/3 w tym trzeci rok PO jakie dostał i przyjął od RL Warriors.

U nas Warriors:

1. Poświęcili Ibakę żeby dać mu wyższy kontrakt

2. Dali mu więcej niż RL Warriors - przebili sami swoją wygrywającą ofertę nie wiedząc że konkurencja podbija cenę.

3. Ich oferta jest raptem pół miliona średniorocznie niższa niż Lakers a daje mu wolność rok wcześniej.

Przecież tu nawet nie ma nad czym myśleć. Kevon zostaje w Golden State.

Wszystko co napiszesz to będzie próba rozmazywania faktów jakimiś idiotycznymi narracjami.

Pozdro, wracam za parę dni oddać głosy.

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zabrać merytorycznie głos na temat tej tury... ale dostałem telefon... 

 
 
 
 
 
 
 
 
Godzinę temu, MarcusCamby napisał:

Tyler Johnson i Alec Burks w Pels :)

I wszystko to bez wysyłania reofert. Taktyczny majstersztyk.

Godzinę temu, MarcusCamby napisał:

Bierz Bazemore, ja Tylera i wszyscy happy :)

@MarcusCamby dzwonił Twój lekarz... Kazał zmniejszyć dawkę leków o połowę...

Jeżeli uważasz, że za mniejszą kasę Tyler pójdzie grać w Nowym Orleanie lub jeśli uważasz, że przez swoją autorytarną opinię zmusisz do głosowania za tym "lepszym rozwiązaniem", to pojawiają się przypuszczenia, że coś jest nie do końca tak. 

Odniosę się do tego w swoim czasie.

Faktem jest natomiast to, że Scott zagra w Portland. Prawdopodobnie też Willy, a jeśli nie on to Birch ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

@Alonzo Poszukam jutro jak dokładnie wyglądała ta sprawa, bo przecież omawialiśmy to też na PW. Coś było w tym temacie dodatkowego roku :)

Chodziło Marcus o to, że kilku poważanych GMów uważało, że Oubre powinien przyjąć taką samą ofertę jak w Suns, a zignorowany został podnoszony przeze mnie argument o innej sytuacji Oubre w real Suns, a innej u mnie w Magic. :) 

4 minuty temu, BMF napisał:

Jak Alonzo pytałeś nas o zdanie, jaką umowę powinien dostać Oubre, to w odpowiedzi usłyszałeś, że 2+1, bo to jest najbardziej zgodne z tym, co zrobił w rzeczywistości. Pamiętam, bo sam to przy aprobacie innych napisałem.

Ty mu dałeś specjalnie 3+1, bo u nas system głosowania w kilku miejscach jest wadliwy, i to był jeden z tych przykładów. I taka jest chyba Twoja ogólna strategia wobec FAs, bo McGruderowi dałeś 3+1 z TO.

Tak, pamiętam, że o tym dyskutowaliśmy, ale mi zależy na stabilizacji składu, stąd długie oferty. Warto pamiętać, że przecież ja też ryzykuję dając gwarantowaną kasę graczom na dłużej. Jak coś pójdzie nie tak, to utrudnia to sytuację z salary i budowaniu drużyny, zatem to nie jest sytuacja zero-jedynkowa. Jeżeli gracz otrzymuje większe pieniądze, to powinno sie to przekladać na jego grę u nas, a w przypadku Oubre tak nie było - powiem więcej - nawet nie miało to u nas znaczenia, czy grał w tych ostatnich playoffs czy nie. 

Odnośnie McGrudera - również pisałem, że będę swoim RFA proponował długie kontrakty. Dałem mu najwięcej ile mogłem - będę to jeszcze opisywał w Media Room. W uśrednieniu wychodzi nieco ponad 4mln. Real Clippers dali mu 2 gwarantowane lata śr. po 5mln. ale 3 rok to TO - a ja wydłużyłem mu kontrakt nieco obniżając pensję - ma ponad 12mln gwarantowane i TO w 4 roku. To uczciwy kontrakt dla gracza - McGruder ma w tej lidze bronić i rzucać za 3 - gdyby Clippers zaproponowali mu taki kontrakt, jak ja to również by go z pewnością przyjął. McGruder jest graczem, który jest w lidze dzięki cholernie ciężkiej pracy - o czym Spo w Heat wielokrotnie wspominał - on nie ma takiego talentu jak wielu innych graczy i musi to nadrabiać etyka pracy. Mam nadzieję, że zostanie w lidze długo, ale graczy podobnych do niego wielu próbuje się dostać do NBA, a tylko nieliczni zostają na dłużej. Równie dobrze za 2-3 lata może być poza NBA, choć jest jednym z moich ulubionych role playerów. Zatem długi kontrakt, to również moje ryzyko, natomiast nie będę ukrywał, że liczę na to, iż okaże się istotnym graczem rotacji real Clippers i wywalczy sobie miejsce w NBA na dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lucas napisał:

Szczerze to nie do końca rozumiem ten hype na Looneya. Wolałbym taką kasę upakować w Davisa już. 

po prostu jest dobry i sprawdzony

2 godziny temu, człowiek...morza napisał:

a looney to przypadkiem nie do warriors?

pewne s5 i w realu wzial znizke

tak, wziął mega zniżkę

2 godziny temu, Eld napisał:

Adv stats miał piękne ale zastanawiające jest na ile to zasługa Looneya a na ile systemu. Ja obstawiam to drugie.

on też system ulepszał, skrajny przykład typa zwiększającego sufit zespołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcusCamby ja sam proponowałem, żeby była opcja odrzucenia kontraktu przez gracza. Jednak z ozzym woleliście zrobić dziki zachód z FA w tym roku. Pretensje miej do siebie, bo sam podrzuciłem Ci pomysł rozwiązujący tego typu sytuacje.

A co do samego WCS, to biorąc pod uwagę, że w RL gra za minimum oraz zainteresowanie nim u nas, to te 20 gwarantowanych milionów lepiej mieć niż nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas wykorzystali system, ale chyba FA to widzą i w przyszłości nie być tacy chętni do przenosin do Dallas. Na pewno punkt do udoskonalenia. 

W kontekście kilku tygodni i faktu jak karpik mi pisał, że Gobert bankowo ze mną nie przedłuży, to dymanie własnego FA trochę komicznie wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.