Jump to content
Tomek9248

beGM: Free Agency - komentarze

Recommended Posts

2 minuty temu, karpik napisał:

A to nie za późno na tego typu zmiany?

A co do tych deklaracji i umawiania się pod stołem, to polecam sobie przypomnieć sprawę kontraktu Joe Smitha z Wolves i ile picków przez to straciła Minnesota. Nie powinno to być w żadnym wypadku dozwolone. Jest nawet na to pkt w CBA :)

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q30

auć

stwórzmy jakiś sąd arbitrażowy ad hoc co by jakieś kary nałożył na tych składających obietnice

dowody mamy mocne

• Like 2

January traci każdego na rookie contract i wszystkie picki do 2025 roku za mamienie Favorsa!!!!1111

Jakbysmy sie mieli trzymac cba to juz kazdy z nas mialby kary za tampering:)

1 minutę temu, fluber napisał:

Jakbysmy sie mieli trzymac cba to juz kazdy z nas mialby kary za tampering:)

nie no tutaj sytuacja jest zgoła inna

8 godzin temu, january napisał:

Tak ogólnie to byłem za Harrisem w GS, dopóki nie zauważyłem, że mogli dać mu bez konsekwencji full MLE. Te non-bird to nie był wymuszony max.

W orzypadku harrisa to nawet average salary z non birda bylo chyba wyzsze niz to co dostal w ofercie.

23 minuty temu, człowiek...morza napisał:

nie no tutaj sytuacja jest zgoła inna

Chyba po prostu nie możemy brać pod uwagę żadnych obietnic, jako że są nielegalne, przy podejmowaniu decyzji w imieniu gracza, i tyle.

@Qcin_69 Policz dokładniej kto ilu graczy wymienił zanim powtarzasz wielokrotnie coś co tu na forum zaczyna być mielone blednie w kółko -Prawda jest taka ze praktycznie WSZYSCY handlujemy na potęgę i oczywiście  nie chce się wybielać ale telepie mnie jak kamieniami rzucają Ci którzy nie maja spójnej koncepcji a handlują więcej mocniej i co ważne z widzi misie czasem  i żyją tylko od okazji do okazji. Powtórzę. Spurs musieli się przezbroic a walka w tym czasie o cap space wymagała tzw kaskadowego działania bo mamy zakazy 125% 175% plus 5M itp  Wiec te wymiany choć spore ilościowo nie maja nic wspólnego z nieuszanowaniem zawodników. Sam wiesz ze nie da się zejść jednym ruchem z poziomu 30.000.000 do 5.000.000 stad w tym jednym wyjątkowym budżetowym roku korekta finansowa miała taki ilościowy wydźwięk. Przebudowa się zaczęła  od oddania Leonarda BRUTALNIE wymuszona Mam mimo tego finansowego kłopotu spójny cel i politykę klubu. 

lBS w tym czasie nie przejmował się detalami tylko wymieniał koncepcje: uderzam / nie uderzam po KP i spokojny rozwój ( tak potrzebny Moncie) zamienił na wciskam guzik i robię nagły zwrot w koncepcji. Spurs kierunkowo szli cały czas w tym samym kierunku a w Denver były dwa szarpnięcia. I zmiany kursów ...GM mimo zakochania do swojego klubu ZNACZĄCO odszedł od koncepcji gdzie śmiem twierdzić ze coraz młodsze spurs są bardziej podobne do irl Denver niż GM  Denver. Można o tym dyskutować ale przy tak istotnym głosowaniu opierać się na tych dwóch argumentach to są tzw domniemania. I moim zdaniem robienie dodatkowo argumentu dlaDEN wątpliwe

gra o Monte......Realne są finanse i fakt ze Denver nawet nie myślało o ofercie tak mocnej. Reszta to taka piękna otoczka opisowa.

W tej grze beGM liczy się koncept na drużynę. Swoją postawa pokazujesz ze taka dyskusja o koncepcie Ciebie nie interesujesz w daleki od fair sposób już publicznie wrzucasz swój wynik o 23:00 nie słuchając ani dyskusji ani argumentów stad uważam ze jest tu przejaw  daleki od fair play. Spurs robisz zarzut nie patrząc co ze składem pierwotnym zrobiło Denver. 

W moim przypadku cześć ruchów została drastycznie przez błąd obliczeniowy wymuszona tymczasem LBS miało dowolność a równie skutecznie rozgonili spora cześć składu. Miał oczywiście  do tego prawo tylko nie pisz w takim przypadku ( gdy zmieniał koncepcje ale i FILOZOFIE budowy zespołu dobrowolnie ) ze jest tam oaza spokoju i skład realnych Denver. 

Dodatkowo całkowicie nie rozumiem dlaczego w teorii bezstronny GM (1 głos w wartości gry) tak mocno występuje w imieniu drugiego GM? Rodzi to tylko niepotrzebne domysły ze mu w imię jakiś waszych wewnętrznych zasad pomagasz zatrzymać gracza. Twoje jednoznaczne wystąpienia i wpisy skupione na tym szukaniu „argumentów” pod już dawno stworzony wynik końcowy zabijają nasza zabawę ... 

O ile dobrze pamietam mialo to wyglądać w taki sposób ze konkurenci odpisują koncept - potem są zapytania innych GM - potem wnioski dodatkowe i na koniec głosowanie. Tymczasem Ty publicznie wrzuciłeś głos przed moim opisem.

.. nie zderzyłem nawet zająć stanowiska :( 

Edited by ignazz

19 minut temu, ignazz napisał:

Dodatkowo całkowicie nie rozumiem dlaczego w teorii bezstronny GM (1 głos w wartości gry) tak mocno występuje w imieniu drugiego GM? Rodzi to tylko niepotrzebne domysły ze mu w imię jakiś waszych wewnętrznych zasad pomagasz zatrzymać gracza

Tak samo pisałem o Butlerze w poprzedniej rundzie. @january czekam na pick :)

Mocno się zastanawiałem gdy DEN jest w patowej martwej finansowej sytuacji ile mimo wszystko dodać w kontrakcie aby gracz był zadowolony i gotowy do zmiany klubu. Patrząc na to ile zarobił szacowałem ze przyzwoita kwota powinna gracza zadowolić. Przecież nie przepłacam gracza aby przeszedł z contendera do tankera gdzie mu 10-15 procent ktoś gotuje za zmianę jakości zespołu. 

. Ale ostatecznie zamiast tych 10% lepszej oferty niż DEN (3.900.000 podwyżki ) zaproponowałem mu prawie 20%lepszych finansów co daje wynik 600% życiowych dochodów gracza. W klubie o bardzo zbliżonej pozycji z młodym perspektywicznym składem LEPSZA szansa na minuty gry i walka w PO  

Jeżeli taka kalkulacja Ciebie nie przekonuje to trudno. 

Gdybym był tankerem to kwota „ przeplacenua” może powinna być i wyższa choć 20% to sporo!!! Tymczasem PO rozwój koncept ekipy podobny i przede wszystkim minuty gry są podobne a może nawet lepsze. 

... 20% to prawie rok z 4 lat gry 

dodatkowo co gracz widzi Denver po MLE nie ma elastyczności i to już koniec wzmocnień. 

Edited by ignazz

Ode mnie kilka słów:

Bardzo zależy mi na pozyskaniu kwartetu: Rubio, Harris, Morris, Winslow do Goberta i stworzenia s5. Rubio dostał 3 mln lepszą ofertę względem pierwszej rundy, Harris aż ponad 13 mln. Oferty dla Younga i Lamba są warunkowe, ale mimo wszystko sowite dla obu graczy.

1. Rubio – ma dostać lejce w tej drużynie i porządkować grę. Joerger (u mnie nie ma Waltona, Joerger nadal jest head coachem) będzie miał przedłużenie swojej myśli na parkiecie. Rubio otoczony strzelcami, nie wygląda źle. Dodatkowo spora grupa znajomych z mistrzowskiego składu.

2. Winslow – słono przeze mnie opłacony, ale za potencjał się też płaci. Jeżeli nie wypali opcja z nim i Sota go zatrzyma (co chyba na 100% pewne), to liczę, że Young skusi się na grę u mnie.

3. Morris chciał sporo kasy w FA i na koniec został na lodzie. U mnie dostaje z marszu 4 – letni kontrakt, miejsce w s5 i kilku znajomych. Jest wiara w gracza, co pokazuje kontrakt.

4. Harrisa podbiłem o 13 mln. Gdzieś mi mignęło 6,4 mln GSW teraz i za rok 50,5, czyli Harris  w 5 lat zarobi względem mojej oferty 0,9 mln więcej. Sami możecie odpowiedzieć sobie, co gracz woli. Dodatkowo sporo dobrych obrońców wokół niego, niezły kreator, miejsce w s5, czego chcieć więcej.

5. Young – gdyby nie wypalił Morris lub Winslow to moja oferta jest aktualna, chyba nie dostał lepszej oferty, ale u mnie musi liczyć na podpis po spełnieniu kilku warunków.

6. Lamb – tak jak wyżej, nie wiem ile dadzą mu Pacers, ale u mnie jako plan B może dostać sowitą wypłatę. Czekam na decyzję jego i Harrisa głównie w tym przypadku J

Decydujecie wy, ale Kings mają dość tankowania i szorowania dna i chcą wygrywać. Liczą, że ruchy w te wakacje na osłabionym Zachodzie im w tym tylko pomogą. Liczę na wasze głosy i szansę na nowe rozdanie w Kings. Oferty są przyzwoite lub bardzo przyzwoite więc nie muszę was chyba przekonywać, co trzeba zrobić J

PS. Rado zlitujcie się z Harrisem, obiecuje poprawę i rozłożenie kontraktu jak należy. Mój błąd był wynikiem braku wiedzy ;(

@shevcu jak miałaby wyglądać rotacja - dystrybucja minut ( bardzo wstępna) i jak ostatecznie by wyglądał ten prawidłowy rozkład kasy?  

5 minut temu, shevcu napisał:

PS. Rado zlitujcie się z Harrisem, obiecuje poprawę i rozłożenie kontraktu jak należy. Mój błąd był wynikiem braku wiedzy ;(

To nie jest nie wiadomo co aby tego nie puścić. Porównał bym to poniekąd do swojej pracy RL, gdzie np jak robię klientowi kredyt hipoteczny w PKO BP to drukuję wcześniej załączniki, gdzie później jak idę z papierami do banku to się okazuje, że większość z tych załączników kończy w niszczarce bo były kompletnie nie potrzebne ale wniosku mi bank nie odrzuca z tytułu nadgorliwości tylko przyjmuje i procesuje. 

Lecz pamiętaj shevcu - nie znajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności. Nie mniej to takie typowe "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" ale bez szkody, a chcąc się kierować przede wszystkim tym co nam powinno przyświecać, czyli dobrem gracza to odpowiedź powinna być prosta - dopuścić.

• Like 1

2 godziny temu, Regis napisał:

Przecież Ty chcesz to powiązać z ofertą Favorsa, więc też masz interes w tym by oferta nie przeszła. Już nie rób z siebie lepszego niż jesteś 😉

Nie no już bez żartów. Oferta Favorsa Raps to jest 45/3 vs 44/3, tutaj nie ma znaczenia, liczy się kwestia Harrisa tak naprawdę. Ja przy 1 rundzie FA byłem za cofnięciem dealu Bledsoe w identycznej sytuacji, pisałem jako jeszcze nie Radny, że Rada ma być bezwzględna jak Qcin na straganie... Nie zmienię tu swojego głosu w tej kwestii.

Nie no oferta Shevca powinna być luźno dopuszczona , wiadomka ze FA jest drażliwym tematem i nie każdy chce odkrywać karty przed otworzeniem kopert , wiec nie dziwie się ze nie wszystkie sa wysyłane do Rady w celu sprawdzenia . 

• Like 2

Co do kwestii prawidłowości oferty to mimo dyskusji w zeszłej rundzie na lini TOR oferta Brogdon ja nie będę zgłaszać sprzeciwu do którejkolwiek z decyzji. Obie uszanuje bez zbędnej na tym etapie gry dyskusji. Dopuszczono wcześniej  korekty to już niech idą. 

Godzinę temu, karpik napisał:

to polecam sobie przypomnieć sprawę kontraktu Joe Smitha z Wolves

Tam Joe Smith przechodził z Sixers do Wolves, tutaj masz standardowe kwestie jakie były w SAS/DAL etc - niższe umowy za późniejsze wyższe. Co jest w sumie normalne.

Ogólnie obietnica dla Favorsa od LAL przy tym jak złą ofertę dostał to według mnie nie jest w żaden sposób konieczna, opiszę to potem. 

21 minut temu, ignazz napisał:

dodatkowo co gracz widzi Denver po MLE nie ma elastyczności i to już koniec wzmocnień

Spurs nigdy nie wzmocnią się tak, żeby mieć gracza na poziomie Jokicia, więc sportowo Denver to lepszy wybór ;)

2 minuty temu, january napisał:

Tam Joe Smith przechodził z Sixers do Wolves, tutaj masz standardowe kwestie jakie były w SAS/DAL etc - niższe umowy za późniejsze wyższe. Co jest w sumie normalne.

Ogólnie obietnica dla Favorsa od LAL przy tym jak złą ofertę dostał to według mnie nie jest w żaden sposób konieczna, opiszę to potem. 

W obu przypadkach chodzi o nielegalne umowy pod stołem. SAS i DAL nie spisywali tego na papierze, tak jak zrobili to Wolves i Smith ;)

No nie jest to legalne i jako Radny powinieneś raczej świecić przykładem. W innym wypadku sprawa zostanie zgłoszona odpowiednim organom.

• Like 1
  • Haha 1

Halo , Policja , proszę przyjechac na beGM

• Like 1
  • Haha 2

Godzinę temu, fluber napisał:

W orzypadku harrisa to nawet average salary z non birda bylo chyba wyzsze niz to co dostal w ofercie.

Policz jeszcze raz - wszystko sie zgadza

Ja zamierzam glosowac na oferty, a nie na jakies obietnice. 

• Like 3