Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na gorąco.

- Ryzykowny ruch z TO dla Beverleya, zwłaszcza że sama oferta nie jest jakaś bogata. Z drugiej strony PAT jest po poważnych kontuzjach, gdzie stracił koło półtora roku gry. Podczas kariery zarobił grosze, więc interesuje go tylko najlepsza kasa. Wątpię by chciał czekać dodatkowy rok w niepewności. Te 22mln ma gwarantowane, a już ten ostatni rok to wątpię by był to wciąż gracz na MLE mając 34 lata, gdzie po prawdzie jego skillset jest ubogi.

- Kris Dunn bierze extension. Dobry kontrakt dla Niego. 40 baniek gwarantowanych plus ewentualnie PO. Nie ma co wybrzydzać myślę. Za rok kupa kasy, ale to jest i tak moim zdaniem większe ryzyko ozzy. Może ten kontrakt będzie lepszy niż ten z Rodney Hood.

- Harrell rok temu był wkurwiony na Rockets po tym jak się nie dogadali z kontraktem i wziął QO. Jak ktoś rzuci MLE to Regis groszami go nie ugłaska. Trzeba to teraz posłodzić mocno za rok straty. Raptors swoją ofertą powinni go przekonać.

- Lamb, fajny ruch Pacers. Myślę, że nie ma co wybrzydzać tu Jeremy. Markę w Pacers ma wyrobioną, kasę dostał godną.

- Favors frytki dla Favorsa od Lakers. Jasiek niby obiecał za rok mu to wynagrodzić. Raptors nie rzucili nic specjalnie przekonującego. Ciężko tu widzę walkę Longera z Jaśkiem przy takiej ofercie

- Satoransky dobra umowa od Heat.

- Young cieszy się, że długa umowa co dla weteranów jest rzadkością. Liczył po cichu na to po tak doskonałym sezonie. Spodziewał się więcej, ale czy będzie czekał dodatkowy rok? Trudna kwestia.

- Beverley ślini się na ofertę z Miami, ale jest warunkowa i nie może z miejsca złożyć podpisu pod kontraktem.

- Aminu liczył na więcej, ale kontrakt z RL NBA go trochę wyjaśnił i też pewnie wziąłby pewną kasę.

 - Danny Green, nie ma zainteresowania na Niego. Lubi sobie gość poleserować po kontrakcie, zresztą moim zdaniem był dużo gorszy niż wskazuje te adv stats. 12mln bierze od ręki jak nikt więcej nie da. W razie czego jest PO, jakby chciał spróbować za rok.

- Justise Winslow, słaba oferta Qcina. Niecałe 14mln na sezon i to jeszcze bez player option. Nawet bez oferty shevcu skłaniałby się ku QO. Teraz marzy tylko o połączeniu sił z Gobertem.

- PJ Tucker, lata lecą, a Tucker wciąż zajebisty. Gwarantowane 20 baniek bierze z uśmiechem

- Marcus Morris, wie co spotkało jego brata, a też żadnym kozakiem nie jest. Oferta Kings to dla Niego dar od losu.

- Oubre Dostaje te 10mln za potencjał, który jest spory. Jeśli chce więcej to musi udowodnić wartość na parkiecie. Pewnie by się nie obraził na rok krótszy kontrakt, ale myślę że obie strony mogą się dogadać.

- Rubio, słaby sezon Ricky zrobił swoje. Liczył na co najmniej 20mln, a dostaje 17mln. To wciąż zawodnik, którego stać na all-star impact, więc to może być bardzo dobra umowa dla Kings.

- Joe Harris zbyt dobry sezon, by poszedł w 4-letnie MLE. Myślę że jakieś 60/4 PO zamknęłoby temat. Błąd zrobił shevcu. Trzeba było zamienić umowy Joe Harrisa i Marcusa Morrisa, a miałby obu.

- Rudy Gay cieszy się z zaufania GMa. Jak zdrowie pozwoli to spłaci się z nawiązką. Wciąż bardzo legit grajek. Myślę, że to TO go nie urazi.

- Monte Morris ciekawy strzał. Zastanawiałem się czy nie zostanie zapomniany, bo w RL NBA nie był na FA. Podczas RS w Nuggets wyglądał jak legit starter. Słabe PO zbiły cenę. Myślę, że korzystna umowa dla obu stron.

- Terrence Ross nie ma co wybrzydzać. Też ma swoją kartotekę, zmienił styl gry w ostatnim roku i wyszło mu to na dobre. Dobra kasa dla Niego. Zapracował sobie i nie ma co wybrzydzać.

 

55 minut temu, january napisał:

6) Joe Harris, Danny Green i Thad Young z niecierpliwością czekają na kontroferty. Uważają się za lepszych graczy, niż oferty jakie otrzymali, zwłaszcza Harris i Young.

Young ma ponad 30-stkę, a tacy gracze u Nas dostają roczne kontrakty w 90% na FA. Nie ma kultury dawania długich umów. Raczej tangiers zablokował, bo roczne MLE to już dla Niego ryzyko, bo z każdym rokiem spada szansa na długą umowę. Za rok może dostanie trochę więcej, ale pewnie tylko roczny kontrakt.

Shevcu mógłby rzucić mu ewentualnie umowę priorytetem, by wymiksować się z oferty na Marcusa Morrisa. Tadek to znacznie lepszy gracz. Mimo wieku bym w to szedł.

Może Nets i @kolader widząc te bida oferty rzucą coś jednak w kontrofertach. 18/1 dla Favorsa np. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Shevcu ma Rubio (CM to w ogóle warunkowo po RR szedł, więc spodziewam się, iż oleje jego i MM), Winslowa i Goberta. Nie może zainwestować grubych pieniędzy w tak podejrzany rzut Tadka..

Ale nos mi mówi, że kontrakt Marcusa Morrisa będzie bolał bardzo ;)

Ale przynajmniej odetchnę od stękania człowieka morza, że nie doceniam tego kasztana :P

Sam się zastanawiam jak shevcu może to jeszcze mądrze rozegrać.

6 minut temu, Qcin_69 napisał:

@MarcusCamby planowałem podbić ofertę w 3 turze do 16/17 na sezon ale te 22 to jest absurd , raz już się w taki c***okontrakt KCP władowałem , drugi raz podziękuje :) 

Ryzyko jest, ale ja bym chyba wyrównał. Obrona, passing, rzut. Wiele by się tu musiało wydarzyć, by to był minusowy asset. Ciężka decyzja, z drugiej strony za rok takie umowy to będzie norma dla takich graczy. W coś trzeba będzie inwestować, a w co jak nie rookie? Shevcu tu sprytnie zagamblował.

Ale w KCP też mocno wierzyłem i chociaż sądzę, że obecnie zrobił się underrated no to umowa okazała się nietrafiona. Swoje też zrobiły kontuzje.Od tej z 2016 to już trochę cień gracza, ale możliwe że też go przeszacowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich ofert:

1. Rubio najlepszy pg na rynku, małe zainteresowanie nim. Dałem wyższy i dłuższy kontrakt niż w NBA, licząc ze to i Gobert to wabik.

2. W Winslowa wierze. Do dziś się zastanawiam gdyby jednak Boston wybrał go z ta #9 i zrobił ten deal. Sota nie wyrówna i jest raczej mój.

3. Morris normalnie liczył na duza kasę i u mnie ja dostał. Nyk nie może szastać kasa i oni to wiedza.

4. Harris- oferty u mnie złożone na 60 baniek, wyjątek plus 3 graczy po 0,9 mln pozwalają mi kontrować ofertę jeszcze o 3,3 jak dobrze liczę także może swoje dostać. 

 

Gdyby Gobert miał takich partnerów w s5 to chyba by się nie obraził. Ktoś wypali ze podejrzany spacing ale cyferki w tabelkach mogą mówić co innego.

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shevcu zdecydowanie odkuwa się w II rundzie FA. Stworzenie solidnego teamu buduje podwaliny pod ściągnięcie w przyszłości Gwiazdy. Jak uda mu się pozyskać tych 4 graczy do Goberta, to kwestia rozsądnego uzupełnienia składu i na ciągle się osłabiającym Zachodzie Kings staja się drużyna mogącą spokojnie myśleć o playoffs.

Longer solidne ale zachowawcze oferty, mam wrażenie, że będzie poprawiał propozycje dla Favorsa i Harrella. Z tymi dwoma podkoszowymi da mu to naprawdę bardzo solidny skład i po roku przerwy przebudowani Raptors wracają do playoffs. 

Ignaś powinien przedłużyć Gaya, ale o pozostałych 3 FA - Favorsa, Monte Morrisa i Aminu będzie musiał powalczyć. 

Tangiers jest na dobrej drodze, żeby do Vucevicia dołączyli dwaj kolejni gracze z poprzedniego sezonu - Satoransky i Young, co już by solidnie wyglądało, gdyż oznacza to powrót 5 ważnych graczy Miami z ich tak świetnego sezonu.

Principe wyraźnie stawia na Beverleya, który miał bardzo udane playoffs w barwach Celtics. Solidna 3-letnia oferta z TO w trzecim roku, co przy historii urazów Beva nie powinno dziwić. 

Nasz aktualny jeszcze mistrz z Nowego Yorku ze swoim nowym-starym GMem powinien dać radę utrzymać jednego z trójki swoich ważnych zadaniowców - Tuckera, pozostali dwaj raczej zmieniają klub dołączając do Goberta. Nawiasem mówiąc mistrzowskie doświadczenie 3 (a w sumie nawet 5) ważnych graczy dla Kings też może mieć swoją wymowę. C_M raczej zaproponuje komuś MLE w tej lub następnej rundzie FA.

Rockets proponują extension Jaylenowi Brownwi, ale Harrella będą musieli solidnie przepłacić, żeby po QO zdecydował się u nich pozostać - tym bardziej, że otrzymał solidniejszą ofertę. 

Mamy też extension dla Simmonsa w 76ers. 

Pacers proponują solidny kontrakt Lambowi, kusząc również Kellego Oubre. Jednakże Magic tak, czy inaczej planowali dać Kellemu wyższą ofertę, o czym zreszta wspominali wcześniej.

Marcus i jego Pels proponują tez nowa bardzo solidną umowę Tyusowi Jonesowi i powinni podpisać swojego gracza, ale mam wątpliwości, czy można z tak skonstruowanym kontraktem zaproponować 5-letni kontrakt. George Hill podpisał 5-letni i to nie był max, zatem poczekajmy tu na wypowiedzi expertów. 

SlaKB jest na dobrej drodze, żeby utrzymać Dannego Grrena, Pistons powinni podpisać extension z Dunnem.

Jasiu nie poddają się chcąc utrzymać Favorsa. 

Trudną sytuacje ma Qcin, gdyż Shevcu jest bardzo zdeterminowany, by pozyskać Winslowa. 

Zobaczymy jak sytuacje ocenią inni GMowie oraz co przyniosą kontroferty. Szykuje nam się interesująca walka o kilku graczy. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszy mnie pozytywne przyjęcie oferty extension dla Krisa. Zawodnik cieszy się, że spędzi jeszcze co najmniej 4 lata w tak przyjaznej zawodnikom organizacji jaką są Pistons. Rodzina również zadowolona, że nie będzie musiała się przeprowadzać.

3169.jpg

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne oferty dla drugiej tury a to dopiero początek. 

Mocne ruchy Kings pokazują ze GM buduje organizacje na wygrywanie bo cel jasny i logiczny. Może budzić oczywiście złość innych GM ale perspektywa i cele klubu ze stolicy Cali czytelne.  Mocne wejście w pierwszy etap 2 tury  mocne karty w ręku to i licytacja głośnym pewnym głosem @shevcu

@LONGER01 zaatakuje ( kto wie?) w etapie drugim bo nie wierze ze finansowo drugi gracz obecnie na FAM przejdzie obok tych świetnych nazwisk czekając niczym strachliwy poławiacz pereł aż odpłyną rekiny. Toronto czekać nie zamierza i już zakłada płetwy mimo ze rekiny krążą.  

Ale blask fleszy...Osobiście uważam ze najbardziej przereklamowanym miastem USiA jest Los Angeles ( moja prywatna opinia podparta podróżami a jakbym tam w upał i korkach mieszkał byłoby tylko gorzej ) i tu u nas w beGM jest podobnie  

@januaryjeszcze mu nie wystygł wosk z otwartych kopert na Favorsa a już GM w swoim kontrowersyjnym stylu ocenia oferty za Fava jako słabe etc... tymczasem sam gracz raczej bardzo się cieszy z ofert i zainteresowania z każdej strony US  dla milionerów przeprowadzka to nie problem trudniej się czyta natomiast te narracje GM lakers  o Fav , co myśli i ile to inni musza rzucić  fakty są takie na razie ze oferty od innych są lepsze niż od lakers a to nie jest budowanie wizerunku klubu w duchu zaufania i potęgi  - jestem bardzo rozczarowany oferta lakers za tak ważnego gracza  

@january rzuć oferta adekwatna dla jego wartości po męsku a nie czytamy tu pitulety jakieś 

bardzo mi się podobają ruchy BOS IND MIA- @Principe @tangiers @RonnieArtestics @ozzy110 tu jest fajne męskie podjęcie decyzji i postawienie na dany kierunek rozwoju  -bez tzw pi****letow  spora doza niewiadomej w zachowaniu wywołanych do stołu Knicks i Wolves  / GM @czlowiek i @Qcin_69byli w ostatnich latach wytwornymi ( nie oceniam stylu dojścia do celu bo każdy ma własny) łowcami a teraz zmierza się z sytuacja ze są po drugiej stronie.. zobaczymy co wymyśla  .. jeżeli ratować assety przez snt to spurs wysłuchają propozycji ;) 

Swoje konkretne biznesy w cieniu walki załatwiają dyskretni i bardzo precyzyjni @Regis i najspokojniejszy GM w historii naszej gry @Tecu - chirurgiczna robota podczas gdy wokół lecą iskry i wióry niczym w Dom z papieru 3. Oferta Houston do przemyślenia  

Bucks... cieszy mnie oferta dla Dannego Greena w którego @SlaKB i Bucks zainwestowali wcześniej. Obustronne zaufanie się opłaci obu stronom. Oferta fair spotyka się z zadowoleniem gracza. Martwi mnie nieobecność i brak info 2 GM  

komentarz do ofert spurs:

1. Derick Favors 36/3 2+1 ( PO) - spurs bardzo chcą być w grze po tego gracza którego kultura pasuje do organizacji a kariera jest od dawna obserwowana a wysoki priorytet oferty pokazuje ze to nie jest ostatnie słowo a niewinna przygrywka w grze z GM którego tak lubię  

2. Rudy Gay 30/3 2+1 ( TO) - nie ukrywam ze działa tu zasada wzajemności gdzie organizacja na zaufanie odpowiada zaufaniem  gdzie klasa gracza nie pozwala mi tu w cwaniacki sposób próbować ugrać pare milionów przerzucając co mogłem zrobić rozmowy do 3 tury gdy konkurencja wykrwawi się finansowo. Gracz zasługuje na wakacje po fantastycznej walce w PO z Rakietami i chce mu dać komfort a nie przepychać 7 plus 7 gdy inni będę mieć już biedę ... szacunek ponad dolary  tym bardziej ze nikt 3 lat z Rudym nie przewidywał poza spurs. Wysoki priorytet oferty jednoznacznie mówi  WELCOME BACK GAY bo tak buduje się organizacje - spełnieniem obietnic przede wszystkim 

3. Monte Morris 40/4 3+1 (PO) - obserwacje gry Denver pomogły w wyborze rezerwowego PG którego przepłacenie związane jest sytuacja kadrowa spurs. @lewybiodrosmoka lubi tego gracza wiec sztuczki typu 5 plus 5 nie działają. Ma być po męsku niech będzie tylko szkoda ze GM Denver mam wrażenie ( może mylne) odpuszcza nasza grę. 

 4. Joe Harris 40/4 3+1 (PO)- bardzo dobry fit ale u kogo on by nie pasował? Zachowawcza oferta związana jest z toczącymi się rozmowami na temat wzmocnień które nastąpią pomimo decyzji Butlera bo spurs czuja oddech świetnych zespołów za plecami w konferencji zachodniej. 

W chwili obecnej sytuacja w 2 turze jest bardzo ciekawa ale jest jeszxze paru sleeperow którzy mogą wystrzelić raz a dobrze  - walka o Favorsa na noże jestem bezpośrednio zainteresowany siadając do stołu gry. Największe ryzyko z M. Morrisem ( trzeci taki opis gracza w sumie choć to nie 3 bliźniak) bo PO miał koszmarne ( seria z rl spurs) ale jak wspomniałem to RFA i uważnie patrzę na sałary Denver 123.000.000 na 9 nazwisk  - Joe Harris może mieć w momencie wyrównania MM świetne przyjęcie w San Antonio  - river walk jesienią jest piękne  

 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ignazz napisał:

 

 

@january rzuć oferta adekwatna dla jego wartości po męsku a nie czytamy tu pitulety jakieś 

 

Nie może. Tak przy okazji maksymalna oferta ktora mogli zlozyc lakers favorsowi to 23.95 miliona. @january złożył 24 więc jak wygra głosowanie to będzie musial znalezc cap space albo dostac bana na 3 ture fa:)

Chyba ze january juz nie jest fanem aptekarskiego trzymania sie regulaminu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i mój komentarz.

W pierwszej kolejności to szok z powodu braku oferty dla byłego MVP finals Andre Iguodali. Wiemy że swoje lata już ma, ale że nikt nie zaryzykował 20/2 1+1TO? Sam gdybym mógł to bym z MLE dał mu 2+1 TO w tej turze. No wow. Drugi to Serge Ibaka. Nawet jeśli ma przekręcony licznik to i tak spokojnie zasługuje na 10M/rok. Nie zdziwiła by mnie też oferta +10M/rok dla Kenta Bazemore który w Portland powinien solidnie odżyć, szczególnie w CY. Choć ciekawe na ile jest to efekt tego, że nie wielu wyczaiło że jest on zwolniony i do wzięcia. 

Człowiek ekspert @january - przewidywał swego czasu że Ivica Zubac i Larry Nance Jr. dostaną spokojnie +10M/rok. Ta jasne. Przy okazji przypnij temat "II tura FA".

Markieff Morris składa "serdeczne podziękowania" wszystkim swoim agentom "bo miał spokojnie dostać okolice MLE". Szczególnie @RonnieArtestics odbiera specjalną laurkę bo rok temu do niego należał ostatni, finalny głos przy remisie TAK/NIE. Pamiętam bo jeszcze mobbingowałem wtedy.

@człowiek...morza dostał gonga od Kings. @shevcu weźmie srogi rewanż w tej rundzie. Cieszy mnie to niezmiernie, a GMowi Knicks łzy będzie PJ Tucker ocierał.

Patrick Beverley - nie ma opcji aby nie dostał czegoś w kontrofertach przebijające to co leży na stole od Bostonu. @tangiers lubi podgryzać Boston. W zeszłym roku czaił się na Lou i Smarta, w tym roku Bev. No i Heat bardzo spoko oferty dla Czecha i Tadka.

Kris Dunn pyta się w którym miejscu ma się podpisać. Ja bym mu 8M nie dał a tu @ozzy110 taki chojny. Choć koleś dopiero wchodzi w prime więc to może być steal.

@Tecu jednak nie da mi Simmonsa 😥. Ale za rok widzimy poważne zmiany w 76ers bo nie widzę utrzymania tego składu.

@shevcu i jego oferta dla Winslowa. Inaczej w salary wyglądała oferta dla KCP 22M/rok dwa lata temu, a inaczej teraz wygląda 22M/rok. Koleś z takim skillem za 22M? Trochę przepłacony, ale nie dużo moim zdaniem.

Favors idzie do Toronto, albo zostaje w Lakers i stara się wziąć coś większego za rok. Bardziej skłaniam się ku Raptors. Spurs się póki co nie liczą, ale tutaj też mocno pójdzie w reofertach i dobije pewnie do 16M/rok bo nie wierzę, że @LONGER01 nie zostawił sobie jakiegoś marginesu.

Marcus Morris praktycznie na bank w Kings. Nie ma opcji aby powtórzył błąd bliźniaka.

Monte Morris - kurde, po cichu liczyłem że spadnie mi do III tury FA, a tu @ignazz wyskoczył. Damn U!

Terrence Ross spadnie moim zdaniem do III tury FA. Bo Green przedłuży z @SlaKB a @LONGER01 złapie na pewno jakiegoś wysokiego. Swoją drogą Longer sprzedał ładną zmyłkę z tym, że będzie uderzał po wysokich z metryką +30 lat.

Harrell - no zobaczymy co zrobi @Regis. Na ten moment Raptors.

Oubre i tak zostanie w Orlando. @Alonzo się pewnie cieszy, że tak mało.

Rubio za taką kasę?! Nigdy w życiu. Koleś dla mnie powinien zagościć w III turze FA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld początkowo miało być tylko 36 mln, ale pogadałem z Krisem. Ponoć planuje kupić nowy dom a i wychowanie dziecka wiadomo nie jest to tania sprawa i potrzebuje trochę kasy na letnie workouty, żeby wrócić lepszy. To pogadaliśmy przy obiedzie i te 4 mln dorzuciłem

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.