Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2017/18 w oparach absurdu


memento1984

Cleveland  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gilbert vs Griffin

    • Team Gilbert
      12
    • Team Griffin
      33
  2. 2. Wzmocnienia, wrozka

    • PG13
      5
    • Butler
      3
    • obaj
      0
    • zaden
      37
  3. 3. Gracz "zagrozony" wymiana?

    • Love
      23
    • Shumpert
      7
    • Frye
      2
    • Ryszard
      0
    • Tristan
      8
    • JR
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację, że LeBron ich blokuje.

 

Ocena wymiany zależy głównie od tego jak będzie grał IT po powrocie. Pick Nets już wtedy nie był numerem 1 draftu i ciężko żeby taki wyjadacz jak DA nie znał jego realnej wartości. Jeżeli Cavs brali go z myślą, że będą wybierać pierwsi to są frajerami, a o to ich nie posądzam.

 

Hazard zaczyna się dopiero teraz, bo Nets równie dobrze mogą doczłapać się do PO lub być gdzieś w okolicach 3-5 wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem tak sfrustrowanego LeBrona Jamesa w trakcie spotkania. W jednym momencie po kolejnej nieudanej akcji swoich partnerów stanął w ataku i nie wrócił do defensywy chociaż akcja trwała z 10-12 sekund.

 

W fatalnej formie są w ostatnich spotkaniach Kevin Love, Tristan Thompson, JR Smith (on szczególnie) czy Jose Calderon (który traci piłkę na własnej połowie w trakcie jej wyprowadzania). Jedyni, którzy coś tam działają i próbują grać to Kyle Korver i Jeff Green.

 

Dla mnie najbardziej wymowne jest te zdjęcie, kiedy LeBron załamał już ręce po kolejnej złej akcji i chyba miał już serdecznie dosyć tego meczu i swoich partnerów.

post-1971-0-54702300-1509017325_thumb.jpg

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzaj, Nets też b2b, po dość frajerskiej porażce, w dodatku bez swojego lidera z lodem w żyłach :tongue: Dla mnie jednak niespodzianka. Liczyłem, że się postawią, ale pokonanie Cavs to jednak zawsze jest jakieś osiągnięcie dla średniej ekipy.

 

Swoją drogą pick Nets aktualnie nie jest już najbardziej pożądanym assetem w lidze :tongue: Nie wiem jak będzie za miesiąc i dalej ale póki co to wielkiego dealu Cavs na nim nie zbudują.

 

Cavs nie chcą się włączyć w wyciąganie Bledsoe z Suns?

 

Cavs mają historie lekceważenia takich drużyn, z którymi powinni wygrać. Niestety dość często kończy się to porażko, albo nerwowo końcówką. Drużyny jak Nets są groźne i jak je lekceważyć to potrafią pokarać. W pierwszym tygodniu łatwo popaść w euforie i przeszacować, co będzie dalej.

 

Bledsoe jest potrzebny Cavs jak kwiatek do kożucha. Mało już mają łamliwych obrońców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm

 

Z czego to wynika??.. odkąd  coś tam interesuje się nba (playoffy big 3  vs mavs 2011)  mam nieodparte wrażenie, że  zarówno heat Lebrona jak i cavs po powrocie Lebrona są w to drużyny hmmm super mocne z nim na parkiecie i równocześnie w chooj beznadziejne bez niego !? Dlaczego tak jest... przecież cała ta zgraja korverów, love'ów, irvingow... czy wcześniej wade bosh + support... to nie są/były zgraje bolków od podawania ręczników... a jednak zawsze jak Lebron siada to cała drużyna jakby siada, nie potrafią Ci goście bez niego grać czy jak? Rozumiem, że cały system gry zarówno heat jak i cavs oparty jest na Lebronie, jego drive'ach  rozrywaniu obrony i napędzaniu ruchu piłki głównie na obwód... no ale czemu goście typu Irving, Wade Bosh czy Love wcześniej będąc topowymi graczami swoich drużyn po zasmakowaniu gry z Lebronem i później w momencie gdy Lebron siada na ławie... to oni jakby nie potrafią pociągnąć sami drużyny??? - tu mówię o graczach kalibru all star* a nie jakiś tam pionkach... natomiast cała reszta graczy grających z Lebronem praktycznie nie istnieje bez niego na parkiecie.

 

Czy to system gry cavs/heat jest tak mocno oparty na Lebronie, czy może osobowość + skillset Lebrona tak mocno uzależnia innych, że nie potrafią bez tego później już grać, czy może co?? hę?... a może to tylko moje spaczone widzenie :P

 

*- nie dotyczy finałów z gsw które można powiedzieć że wygrał Irving.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste, że sposób gry LBJ I taktyka tak to zaburza. A niestety trudno się na.pare meczy przestawić jak akurat LBJ nie gra... Natomiast spokojnie ta ekipa grałaby o finały confy i bez LBJ, gdyby taktyka była skalkulowana pod reszte graczy.

Tak jest zawsze w ekipach gdzie 1 dominuje jak Jordan, LBJ, Kobas, Shaq itd. Inaczej wygląda to w ekipach nastawionych na grę drużynowa jak Spurs, GSW, Jazz gdzie nawet jak gwiazda wypada, to wózek dalej ciągnie i nie widać takich różnic między ławka a S5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste, że sposób gry LBJ I taktyka tak to zaburza. A niestety trudno się na.pare meczy przestawić jak akurat LBJ nie gra... Natomiast spokojnie ta ekipa grałaby o finały confy i bez LBJ, gdyby taktyka była skalkulowana pod reszte graczy.

Tak jest zawsze w ekipach gdzie 1 dominuje jak Jordan, LBJ, Kobas, Shaq itd. Inaczej wygląda to w ekipach nastawionych na grę drużynowa jak Spurs, GSW, Jazz gdzie nawet jak gwiazda wypada, to wózek dalej ciągnie i nie widać takich różnic między ławka a S5.

Ale to takie trudne zagrać parę ustawionych zagrywek.. przez te hmm 6 min średni lebron jest na ławce?

 

Tak to wygląda jakby Lebron wręcz samym sobą pozbawiał innych graczy osobowości, umiejętności branie gry na siebie... to że dominuje to wiadomo, ale czemu pozostali gracze przestają  praktycznie istnieć bez niego, umiejętności wyparowują czy  wtf...

 

Teraz może to będzie jakoś wyglądało bo mają IT i Rose ktorzy w sumie nic nie grają w obronie... no ale napędzić zespół powinni potrafić w podobnym stylu do lebrona... zobaczymy... ( jak będą zdrowi... hehe ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to system gry cavs/heat jest tak mocno oparty na Lebronie, czy może osobowość + skillset Lebrona tak mocno uzależnia innych, że nie potrafią bez tego później już grać, czy może co?? hę?... a może to tylko moje spaczone widzenie :tongue:

 

mysle ze to jest cos jak "problem" z Chrisem Paulem, ze to sa zawodnicy ktorzy narzucaja swoj styl calej druzynie i w sumie reszta ma sie podporzadkowac wlasnie im i robic to co oni chca. Roznica miedzy Cp3 i LeBronem jest taka, ze jeden to jest jednym z lepszych rozgrywajacych tej generacji, a drugi jednym z lepszych zawodnikow wszech czasów i dlatego talent CP3 to mimo wszystko za malo zeby pod jego dowodztwem druzyny cos ugraly.

 

ja mniej wiecej takie mysli mam juz od dluzszego czasu, ze w dzisiejszej NBA nie za bardzo druzyna jest w stanie tak wygrywac, bo po prostu skala talentu i rozumienie gry + rozkladanie na czynniki wszystkiego przez trenerow, analitykow itp sa tak wysokie, ze nie mozna grac jednym stylem, albo ze tak powiem "przewidywalnym" stylem. 

LeBron to jest naprawde najwyzsza polka jesli chodzi o przeglad pola, rozumienie tego co sie dzieje na boisku i wybieranie odpowiedniej opcji, dlatego z nim na parkiecie Cavs sa nadal nieprzewidywali, bez niego tracą to coś, a inni zawodnicy mimo ze klasowi jak Love czy swietni specjalisci w tym co robia jak Korver, Thompson, JR to po prostu za malo zeby druzyne "prowadzic"

 

to co napisalem to takie mysli rzucane jeszcze luzno, po prostu ostatnio troche o tym mysle o takich zawodnikach ktorzy narzucaja swoj styl absolutnie druzynie (CP3, ostatni sezon Westbrooka ale to troche inna rzecz niz o ktorej mysle, LeBron)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze mi się przypomniało, że nie oglądam zaawansowanych statystyk i nie wiem, jak prezentuje się w nich Jae Crowder. Ale na razie defensorem wg mnie jest przecenianym i na razie po swojej grze w Cleveland na takową nie zasługuje. Odkąd gra w Cavs w prawie w każdym meczu jest ciśnięty bez większych problemów w pojedynkach 1 na 1 (dzisiaj z Brooklyniarzami to sama sytuacja). Wzrokowo Danny Green jako plaster wygląda jeden lub dwa poziomy lepiej w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze mi się przypomniało, że nie oglądam zaawansowanych statystyk i nie wiem, jak prezentuje się w nich Jae Crowder. Ale na razie defensorem wg mnie jest przecenianym i na razie po swojej grze w Cleveland na takową nie zasługuje. Odkąd gra w Cavs w prawie w każdym meczu jest ciśnięty bez większych problemów w pojedynkach 1 na 1 (dzisiaj z Brooklyniarzami to sama sytuacja). Wzrokowo Danny Green jako plaster wygląda jeden lub dwa poziomy lepiej w tym sezonie.

masz raczej dobre oko : ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cavs zaliczają lekkie tankowanie, pomagają ekipie z Brooklynu, żeby lepszy pick 2018 dostać.

 

wut? 

Mój post z serii "najdziwniejszy post na forum". Totalnie mi się pomieszało. Nie wiem czemu skojarzyło mi się, że im lepszy bilans zwycięstw dla Nets tym wyższy pick dla Cleveland. Niezła plama. To pewne efekt tego, że pisząc tego posta byłem po  jakiś 10 godzinach snu przez (wtedy) ostatnie trzy noce.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczeli 12-2 down, nice

 

 

Alez ten Lauri gra lekko, lauri>kristaps !

Wszystkie torby rozdali na browns w niedziele!

Czekam namojego favorita, gojose!

WP_20171024_20_12_41_Pro.jpg

 

 

JR pirwsza 3jka...

WP_20171024_20_24_22_Pro.jpg

 

 

 

stary szanujemy Cię i doceniamy za Twoje newsiki prosto z Cleveland, ale chyba temat o Cavs pomylił Ci się z tematem 'jazda jazda'

 

pozdroofki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.