Skocz do zawartości

New York Knicks 2017/2018


Gość (Przemek...)

Rekomendowane odpowiedzi

Kończąc temat draftu z mojej strony, zacytuje część postu kolegi z KZ "Atak zawsze można zmienić (jak GM'a, Coach'a itd) ale obrony i zasięgu nie kupisz i nie wbijesz do głowy a tym podobno zdobywa się mistrzostwa..." 

 

Dodam od siebie :

 

Frank > Smith : 1) Pass First Pg 2) Defense 3) Zawodowa liga > College 4 ) Zdrowe kolana 5) Atletyzm, wzrost, zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat draftu z mojej strony, zacytuje część postu kolegi z KZ "Atak zawsze można zmienić (jak GM'a, Coach'a itd) ale obrony i zasięgu nie kupisz i nie wbijesz do głowy a tym podobno zdobywa się mistrzostwa..." 

 

Dodam od siebie :

 

Frank > Smith : 1) Pass First Pg 2) Defense 3) Zawodowa liga > College 4 ) Zdrowe kolana 5) Atletyzm, wzrost, zasięg.

a talent kupisz? 

 

 

zasięgiem zdobywa się mistrzostwa rotfl made my day

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a talent kupisz? 

 

 

zasięgiem zdobywa się mistrzostwa rotfl made my day

 

A po czym wnosisz , że Frank nie ma talentu ? W zdaniu cytowanym chodziło o obronę , ale dojebać się do jednego słówka trzeba przecież... 

Ilu zawodników nauczyli rzucać, kiedy Ci przychodzili do NBA z obroną i bez rzutu? : >

 

Podam Ci te statystyki, abyś nie musiał szukać na przestrzeni 7 ostatnich sezonów

 

2010 - Al-Farouq Aminu - nope

2011 - Bismack Biyombo - nope

2012 - MKG i Drummond - nope

2013 - MCW - nope

2014 - Gordon i Smart - nope

2015 - Willie Cauley-Stein - Mudniay - nope

 

 

Jeszcze jest Rubio z wcześniejszych graczy i paru innych też by się znalazło w każdym drafcie w okolicach 8 picku :smile:

 

 

Super. Ale w knicks ma kto rzucać, nie ma kto bronić... Knicks ssą w obronie od dekady ( z małym epizodem kiedy Tyson Chandler miał pierwszy sezon w Knicks) 

 

Prędzej nauczą Franka rzucać , niż Monka i Smitha bronić, tak myślę.

A jak Smithowi strzeli kolano, w tak młodym wieku taka kontuzja to poważne ostrzeżenie. 

Edytowane przez Kuzyn Kalondzelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym wnosisz , że Frank nie ma talentu ? W zdaniu cytowanym chodziło o obronę , ale dojebać się do jednego słówka trzeba przecież... 

 

Chcesz to sobie przeleć temat knicks z zeszłego sezonu albo draftowy. Pisałem o Ntilikinie sporo

 

https://wingspanaddicts.com/2016/12/29/learning-from-our-mistakes-dante-exum-and-frank-ntilikina/

Tu masz tekst z którym się zgadzam. 

 

4 spotkanie finałów dało mi trochę nadzieje, że we Franku coś ukrytego siedzi, ale są to dość słabe przesłanki jak na ten moment.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odniosłem się do Twojego cytatu, że atak można zmienić. NIe, nie można i jest to trudniejsze niż nauka obrony.

 

Jak jesteś szybki na nogach i dobrze czytasz grę, a nie chce Ci się bronić, to możesz być dobrym obrońcą. Takim był Harden w OKC, czy Melo jak mu się chce kogoć zamykać.

 

Jak nie masz podstaw w ataku to jest Ci ciężko. Kidd nauczył się rzucać na starość. Wyjątkiem jest chyba tylko Leonard.Zresztą nie chce mi się tego ciągnąć.

 

Frank nie będzie nikim więcej niż solidnym starterem.

 

Dla porównania DSJ będzie conajmniej solidnym two way starterem, jeśli mu zdrowie pozwoli.

 

 

Przepraszam, ale nie mogę się zgodzić , że z każdego możesz zrobić dobrego obrońce, a szybkość na nogach ma tu decydujące znaczenie. Szlagierowym Przykładem może być Darek Róża. Ciężko mi powiedzieć czy Frank nie ma podstaw rzucania, może dziś uda mi się go obejrzeć w PO francuskim. Byłbym na Twoim miejscu ostrożny z tym kim będzie dla Knicks Frank, bo 2 latatemu Porizngis miał być bustem , pewnie dla 90% tego forum... Także poczekajmy, dajmy mu kredyt. Knicks potrzebują dobrych obrońców, bo tak jak pisałem ssą od dekady w D. Gdyby frank notował statystyki 10/7/5 przy dobrej obronie, to mamy niebo a ziemie w porównaniu z Rosem na przykład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak. Akurat ja byłem w obozie pro Porzingis od momentu jak go wybrało Knicks, takiego przeczucia i pewności co do wartości Franka nie posiadam.

 

Co do Rose'a sam pisałeś na forum, że nie miałbyś przeciwko przedłużeniu i toczyłeś zaciętą batalię na temat jego obrony, stając notabene w jej obronie w przeciwieństwie do Knickerbockersa Wyklętego.

 

 

Pisałem tu milion razy , że pomyliłem się co do Rosa i sypałem głowę popiołem, ale czy to jest argument ku temu, że gość który w ataku jest szybki na nogach jak śmigło w obronie ssie ? Wszyscy rozmawiamy o przeczuciach, to może o oczekiwaniach lepiej. Jakie masz oczekiwania wobec Franka ? Ja raczej sobie zdaję sprawę , że nie będzie ani Currym ani Kyrim, ale napisałem że statsy na poziomie 10/7/5 przy dobrej obronie , to będzie dla Knicks duży progres od czasów Calderona i Darka chociażby. I druga sprawa czy te pare punktów więcej, które hipotetycznie dawał by nam DSJ, przy słabszej obronie z jego strony , słabszych warunkach i "rysie" na jednym kolanie, to faktycznie spora przewaga nad Francuzem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tu milion razy , że pomyliłem się co do Rosa i sypałem głowę popiołem, ale czy to jest argument ku temu, że gość który w ataku jest szybki na nogach jak śmigło w obronie ssie ? Wszyscy rozmawiamy o przeczuciach, to może o oczekiwaniach lepiej. Jakie masz oczekiwania wobec Franka ? Ja raczej sobie zdaję sprawę , że nie będzie ani Currym ani Kyrim, ale napisałem że statsy na poziomie 10/7/5 przy dobrej obronie , to będzie dla Knicks duży progres od czasów Calderona i Darka chociażby. I druga sprawa czy te pare punktów więcej, które hipotetycznie dawał by nam DSJ, przy słabszej obronie z jego strony , słabszych warunkach i "rysie" na jednym kolanie, to faktycznie spora przewaga nad Francuzem ? 

 

Natomiast Jackson pomylił się co do wszystkiego oprócz Porzingisa. Zatem czy Porzingis jest argumentem za tym, że Ntilikina nie będzie bustem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.