Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli moja kandydatura wam odpowiada to w sumie mógłbym spróbować.

Czasem zaglądam do waszej gierki, nie będę ukrywał, nie wszystko mi się podoba, ale generalnie zabawa wydaje się być ciekawą rozrywką. 

Jednak mam kilka pytań:

1. Na jakim etapie są teraz Clippers? Szorują dno, tak?

2. Jak wygląda roster, finanse i picki? 

3. Ile czasu trzeba poświęcić na grę? Rozumiem, że są okresy w ciągu roku, gdzie trzeba się ostro spiąć? Ale czy odbywa się to w miarach rozsądku czy jednak wyścig szczurów, tzn. jak nie machniesz tak długiego i fachowego opisu/analizy jak twój konkurent to (mimo, że patrząc na rl NBA możesz mieć lepszych graczy, zespół) z miejsca stoisz na straconej pozycji? 

Kończąc, na ten moment się jeszcze nie deklaruję, ale chciałbym bliżej poznać temat, trochę pomyśleć i wtedy zdecydować. Dajcie znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Braveheart22 napisał:

Jeżeli moja kandydatura wam odpowiada to w sumie mógłbym spróbować.

Czasem zaglądam do waszej gierki, nie będę ukrywał, nie wszystko mi się podoba, ale generalnie zabawa wydaje się być ciekawą rozrywką. 

Jednak mam kilka pytań:

1. Na jakim etapie są teraz Clippers? Szorują dno, tak?

2. Jak wygląda roster, finanse i picki? 

3. Ile czasu trzeba poświęcić na grę? Rozumiem, że są okresy w ciągu roku, gdzie trzeba się ostro spiąć? Ale czy odbywa się to w miarach rozsądku czy jednak wyścig szczurów, tzn. jak nie machniesz tak długiego i fachowego opisu/analizy jak twój konkurent to (mimo, że patrząc na rl NBA możesz mieć lepszych graczy, zespół) z miejsca stoisz na straconej pozycji? 

Kończąc, na ten moment się jeszcze nie deklaruję, ale chciałbym bliżej poznać temat, trochę pomyśleć i wtedy zdecydować. Dajcie znać ;)

image.png.2f3a85d043afa2c7a78402ed49219b9f.png

image.png.c2795c43fb9ca3d2a7027a87a8710d07.png

 

3.Przede wszystkim trzeba oglądać mecze, mieć swoje zdanie i przygotować się, że dyskusja czasami jest ciężka - jeżeli czytasz czasami to widzisz, że obok faktów dużo tu narracji i pola do interpretacji. Jest przez to sporo przepychanek, ale dzięki temu też czasami czyta się ten dział z wiekszym zainteresowaniem niż główny : ) Generalnie polecam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salary ładnie wyczyszczone, ale patrząc na roster to trochę mnie zamurowało. Meczów oglądam sporo, ale akurat w moje preferencje średnio trafia ten zestaw zawodników. Sexton się fajnie ogarnął w swoim drugim sezonie. Goga podobał mi się jako prospekt przed draftem, ale generalnie ciężko to wygląda. Fanem Garlanda czy Simonsa nie jestem. Jak to się stało, że mamy tu taką nędzę i jeszcze w dodatku mini-cavs?? :)

Sporo dziur w tym zespole, niby dużo kasy do wydania, ale sytuacja zespołu kiepska. Który pick w tym roku? 

Edit:

Garland poszedł przed Morantem?! :(

Mają Clippers prawa do kogoś ciekawego kogo nie widać na grafice?? 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Braveheart22 napisał:

3. Ile czasu trzeba poświęcić na grę? Rozumiem, że są okresy w ciągu roku, gdzie trzeba się ostro spiąć? Ale czy odbywa się to w miarach rozsądku czy jednak wyścig szczurów, tzn. jak nie machniesz tak długiego i fachowego opisu/analizy jak twój konkurent to (mimo, że patrząc na rl NBA możesz mieć lepszych graczy, zespół) z miejsca stoisz na straconej pozycji? 

Kończąc, na ten moment się jeszcze nie deklaruję, ale chciałbym bliżej poznać temat, trochę pomyśleć i wtedy zdecydować. Dajcie znać ;)

Sezon podzielono na 3 trymestry, po kazdym jest czas na opis i glosowanie wynikow zespolu po kazdym trymestrze. Opis nie musi byc rozprawka, wystarczy zwykly podzial minut, informacja jak reagujesz na kontuzje, mocne&slabe strony zespolu, proponowany bilans. Wszystkie sa ogolnodostepne, wiec jest z czego czerpac. Jak przygotujesz dluzszy opis to moze tylko dzialac in plus.
 

Pozniej przychodza PO i jest podobna formuła. 
 

Ciekawy jest okres free agency, tutaj rowniez trzeba wykazac sie aktywnoscia. Gra jest caloroczna, ale aktywnym wystarczy byc tylko w poszczegolnych okresach(sa znacznie wczesniej okreslone), wiec jest to przewaga nad tradcyjnymi grami fantasy. Nie liczymy tu zadnych fantasy punktow co mnie przekonalo do tej gry i dlatego tu jestem od poczatku. Projekt Januarego to jednak sukces, bo jeszcze w duzej mierze opiera sie na dyskusji.

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

#5 + jeszcze Clippers mają stashowanego (czyli można podpisać teraz na umowę minimum 1+1 TO) Terence Davisa. Cap space w związku z potencjalnym przyjmowaniem fatalnych umów jest cenne u nas, bo są restrykcje finansowe, a ileś ekip musi się do nich dostosować. Tylko uwaga, bo nie ma własnego picku '22.

Oo no to fajny pick w tym roku. Można obserwować co się będzie działo i reagować. Lepszy niż #1-3 :P

Terence spoko, na pewno by wpadł do składu. Ten brak picku 22' w przypadku Clippers bardzo boli, ale może rzeczywiście uda się jakiś pick złapać od zespołów z problemami finansowymi. 

Sporo jest teamów, które będą musiały ostro kombinować w offseason? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, january napisał:

Wysłał Ci już ktoś arkusz:) ?

Nie ;)

Definitywnie jeszcze się nie deklaruję. Korci, ale muszę sobie to przemyśleć, przeanalizować. Jutro za bardzo nie mam czasu, ale w niedzielę na spokojnie przysiądę i na pewno dam odpowiedź. Możesz wysłać arkusz to w sumie od razu sobie poszperam jak zespoły/picki itd. wyglądają ;)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Braveheart22 napisał:

Nie ;)

Definitywnie jeszcze się nie deklaruję. Muszę sobie to przemyśleć, przeanalizować. Jutro za bardzo nie mam czasu, ale w niedzielę na spokojnie przysiądę i na pewno dam odpowiedź. Możesz wysłać arkusz to w sumie od razu sobie poszperam jak zespoły/picki itd. wyglądają ;)

Gorzej niz poprzednikom Ci na pewno nie będzie isc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2020 o 23:01, january napisał:

Los Angeles Clippers @BMF - aktualnie hardcap przekraczający ograniczenia ledwie na 1 sezon, brak możliwości resetu. Tutaj hardcap będzie na poziomie SC, niemniej Clippers bardzo opłacałoby się uzyskać nieznaczną ilość gotówki w wymianie, bo dzięki temu zamknęliby sobie hardcap wyłącznie na sezon 20/21 (później spada nieszczęsny dla nich sezon 17/18).

Czytając to mam wrażenie, że sytuacja nie jest taka kolorowa jakby cap space sugerowało. O co dokładnie chodzi z resetem? Jak liczycie bilanse finansowe? Czytałem kiedyś wasz regulamin, ale nie pamiętam dokładnie. Tak niski hardcap to efekt błędów przeszłości i tego nieszczęsnego sezonu 17/18? Co tam się działo? 

Generalnie co do szczegółowych zasad odnośnie salary, wszystkich praw co do graczy mogę mieć na początku pytania. Do kogo w razie "w" je kierować? :)

8 minut temu, january napisał:

Ok wysłałem, tylko tam nic nie zmieniaj, najlepiej sobie pobierz jak coś by się bawić :)

Luźno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Braveheart22 napisał:

Nie ;)

Definitywnie jeszcze się nie deklaruję. Korci, ale muszę sobie to przemyśleć, przeanalizować. Jutro za bardzo nie mam czasu, ale w niedzielę na spokojnie przysiądę i na pewno dam odpowiedź. Możesz wysłać arkusz to w sumie od razu sobie poszperam jak zespoły/picki itd. wyglądają ;)

Gra jest stosunkowo prosta mimo początkowej ściany. Bardzo cenie to ze mamy zasady z CBA wiec trzeba pilnować przepisów. Bardzo cenie wiedzę innych GM i w razie wątpliwości zawsze dopytuje. Sugeruje @karpik który zawsze chętnie odpisze co do zasad prawdziwej NBA.  O kwestie najtrudniej do zrozumienia  czyli trzyletniego okresu rozliczeń i resetu dopytaj @january

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rubio, johnson, ravyon tucker, tera te wyniki w serii.

 

dajecie mi satysfakcje w gruncie rzeczy :P

12 minut temu, january napisał:

 

Łezka w oku za zeszłorocznym mordowaniem się o Tylera Johnsona :) 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Braveheart22 napisał:

Czytając to mam wrażenie, że sytuacja nie jest taka kolorowa jakby cap space sugerowało. O co dokładnie chodzi z resetem? Jak liczycie bilanse finansowe? Czytałem kiedyś wasz regulamin, ale nie pamiętam dokładnie. Tak niski hardcap to efekt błędów przeszłości i tego nieszczęsnego sezonu 17/18? Co tam się działo? 

Generalnie co do szczegółowych zasad odnośnie salary, wszystkich praw co do graczy mogę mieć na początku pytania. Do kogo w razie "w" je kierować? :)

Luźno ;)

Na początku GM clippers to był miliarder który zbierał nazwiska niezależnie od rubryki finansowej. A picki oddawał jak leci. Nie zdziwię się jak się za jakis czas ukażą pamiętniki gdzie wyczytamy ze gm nie miał nigdy excela odpalonego. Ogolnie to jest przestroga aby planować finanse na 2/3 lata do przodu. 

Sam głupio zacząłem idąc w średnie ale drogie nazwiska ciesząc się ze wzmacniam się na najbliższe PO 

Jezeli chcesz dobrze zacząć to wystarczy nie robić wymian z @Qcin_69 na dzień dobry. On szybko by Tobie tych leszczy Garlandow rozmienił na lepsze drobne. 
 

najlepsze co możesz zrobić to napisz do dotychczasowego gm @BMF który wprowadzi Ciebie w koncept i zagrożenia. Odziedziczył zespół w tragicznej sytuacji i moim zdaniem wyszło jak na pozycje wyjściowe bez pickow a z długiem bardzo dobrze. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tangiers napisał:

Clippersi jeszcze nie maja tak zlej sytuacji, jak chcesz zobaczyc lipe to spojrz na Pelicansow. No coz, tak dziala karma za odrzucenie dealu zycia za Davisa. 

Przecież sam pick Byków ma większą wartość niż wszystkie twoje oferowane ssety razem wzięte :D

Pels cierpią, bo robili run na mistrza i niestety kontuzja Walla zabiła zespół i finanse :(

ale wciąż mam nieoficjalny tytuł CambyGOATa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ignazz napisał:

Najlepsze co możesz zrobić to napisz do dotychczasowego gm @BMF który wprowadzi Ciebie w koncept i zagrożenia. Odziedziczył zespół w tragicznej sytuacji i moim zdaniem wyszło jak na pozycje wyjściowe bez pickow a z długiem bardzo dobrze. 

Tyle lat tankowania, a core gorsze jak u Pelicans. A Pels się nigdy tankowaniem nie zhańbili!

Na forach fanów Clippers czytam, że nawet rządy LAFa są wyżej stawiane niż BMFa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Braveheart22 napisał:

Czytając to mam wrażenie, że sytuacja nie jest taka kolorowa jakby cap space sugerowało. O co dokładnie chodzi z resetem? Jak liczycie bilanse finansowe? Czytałem kiedyś wasz regulamin, ale nie pamiętam dokładnie. Tak niski hardcap to efekt błędów przeszłości i tego nieszczęsnego sezonu 17/18? Co tam się działo? 

Generalnie co do szczegółowych zasad odnośnie salary, wszystkich praw co do graczy mogę mieć na początku pytania. Do kogo w razie "w" je kierować? :)

Luźno ;)

spokojnie, ja Ci pomogę (reszta c***a sie zna, wiec nie warto sluchac).

Tak, że po dwóch latach zdobędziesz majstra. Natomiast musisz być gotów na to, że pozostałą część gm'ow nie bedzie z tego uradowana i na każdym kroku będzie Ci podrzucac klody pod nogi :P

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.