Skocz do zawartości
january

beGM - Random shit.

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Alonzo napisał:

Natomiast o ewentualnym pozyskaniu Evansa, Crowdera i Dedmona za Georgea

Była taka akcja. Tomek robił test i klepnięcie tego dealu uznaliśmy wszyscy, że Eryko bardziej trolluje niż chce grać.

Zwłaszcza, że wymiana po Lou Williamsa też została fatalnie odebrana i Eryko proszony o wyjaśnienie unikał tematu.

Co nie zmienia faktu, że za ściągnięcie Paul George należą mu się wielkie brawa.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, january napisał:

Nie wiemy jakie ma u nas, w RL Clippers z godfather offer pozyskiwali też Kawhiego. A Brown+Nurkic+Lou+brak kontroli swych picków 22-25... Ciężka sytuacja Bostonu, niektórzy o trade-request PG13 się już dopominali.

Principe miał już oferty zawierające młodego, dobrego prospecta, spadający kontrakt, trzy pierwsze rundy bez protekcji, dwie drugie rundy a i tak miał podobno lepsze ofety od tego.

Kucio rok temu dostał rok temu sporo za Westbrooka i dzięki temu udało się zatrzymać PG13 - January pisze "okrutnie przepłacony"

RL Clippers przepłacają bardziej PG13 - godfather offer bo Kawhi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, january napisał:

Też się uspokoiłem (i nie tylko ja)

Odszedł z gry największy prowokator, to gra zyskała. Od początku mówiłem, że tak będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, january napisał:

Nie wiemy jakie ma u nas, w RL Clippers z godfather offer pozyskiwali też Kawhiego. A Brown+Nurkic+Lou+brak kontroli swych picków 22-25... Ciężka sytuacja Bostonu, niektórzy o trade-request PG13 się już dopominali.

I SGA. Jak na 0 wyjdzie Boston, to będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
25 minut temu, Alonzo napisał:

ale Randlea też po sezonie trzeba było przedłużyć, podobnie jak Lou Wiiliamsa. Wg zasady (nieco parafrazując) - jak nie możesz kogoś pokonać, to go pozyskaj - ruch po Lou Williamsa mi sie bardzo podobał .Chwile wcześniej Eryko pozyskał Barnesa, a miał tez Miroticia, zatem w takiej sytuacji oddanie Randlea nie było niczym nieprzewidywalnym. Możliwe, ze nie było potrzeby oddawać 1st picku (tu przyznaję, przy opisie tego wszystkiego mogłem to podkreślić), ale okazał się on dość szczęśliwie jednym z ostatnich w I rundzie draftu, gdyż Eld i Principe wygrali wtedy 58 meczy. Eryko pozyskał tez prawa Birda do Lou, razem z graczem przecież i mógł go spokojnie przedłużyć. 

Co do wymiany Lou, to ja wiedziałem, że go nie przedłużę przez napięte salary, więc musiałem go sprzedać, a value, które za niego uzyskałem było aż nadto satysfakcjonujące. 

Randle (wymieniony później na 1st pick Orlando), 1st pick Bostonu i 2nd pick Bostonu. Czyli, za wcześniej wspomnianego Lou na spadającym kontrakcie dostałem 2 pierwszorundowe picki i jeden drugorundowy :)

Edytowane przez Sylvinho.
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, BMF napisał:

Tylko, że idąc po wynik zawsze odbywa się to kosztem assetów, więc nie rozumiem tej narracji.

Celtics cierpi przez ciągle zmieniającą się politykę, ale na pewno nie przez to, że ściągnął George i Westbrooka.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, BMF napisał:

BOS out: Harrison Barnes, prawa do Shai Gilgeous-Alexander, prawa do swap pick 1st round 2020 z OKC (lepszy do OKC), 1st rounder Celtics 2021, Jaylen Brown, pick 2023, 2nd rounder Celtics 2019, 2nd rounder Wizards 2019, 2nd rounder PHI/POR/HOU/CLE/ORL 2019

Z czego swap 2020 odzyskany i pierwsza runda 2021 odzyskana.

Zostaje z sensownych rzeczy: Jaylen, SGA, pick 2023 i 25, swap 2022 i 3x druga runda.

Principe odrzucił Sabonisa i 3x 1st round i 2x druga runda. Już teraz miał na zero a podobno ma lepsze oferty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Tylko, że idąc po wynik zawsze odbywa się to kosztem assetów, więc nie rozumiem tej narracji.

Celtics cierpi przez ciągle zmieniającą się politykę, ale na pewno nie przez to, że ściągnął George i Westbrooka.

No niby tak

ale z drugiej strony można się tylko zastanawiać czy gdyby za ta paczkę, która Eld dał za Rw, nie pozyskały innego superstara? 

Co tez by sprawiło ze Pg by został

Wiadomo ze po fakcie to każdy mądra, ale chyba(?) można było to jeszcze lepiej rozegrać 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

No tak to chyba trzeba odbierać bo w beGM największą wartość mają:

1. Picki

2. Assety

3. Dwóch allstarów z czego jeden ściągnięty, drugi zatrzymany.

Teraz, MMM2121 napisał:

No niby tak

ale z drugiej strony można się tylko zastanawiać czy gdyby za ta paczkę, która Eld dał za Rw, nie pozyskały innego superstara? 

Co tez by sprawiło ze Pg by został

Wiadomo ze po fakcie to każdy mądra, ale chyba(?) można było to jeszcze lepiej rozegrać 

Rok temu narracja oparta o innego superstara była by wielce ryzykowna. Chciał skorzystać i skorzystałem z podpisania PG13 przez RL OKC, bo go Westbrook schlał i przekonał.

A przypomnę jedną rzecz. Dołączyłem raptem parę dni przed pierwszą turą FA. Na inne wyjścia po prostu nie było czasu, a co za tym idzie - szans.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Eld napisał:

Zostaje z sensownych rzeczy: Jaylen, SGA, pick 2023 i 25, swap 2022 i 3x druga runda.

I pick 2024. SGA, Brown, cztery swoje picki i paczka 2nd rounderów. Twoja oferta nie była nawet blisko.

5 minut temu, MarcusCamby napisał:

Tyle że ten wynik to zamienienie ekipy na pierwszą rundę - na ekipę na drugą rundę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, MMM2121 napisał:

Ale cena nie była wcale duża, a Westbrook był świeżo po MVP sezonie.

Teraz, BMF napisał:

Tyle że ten wynik to zamienienie ekipy na pierwszą rundę - na ekipę na drugą rundę.

Upraszczasz. Ja ściągnąłem Walla i Blake Griffina w wiadomym celu, a zespół dwukrotnie nie przeszedł pierwszej rundy, chociaż różnica w jakości zespołu była ogromna.

Boston Celtics miał jakieś tam mistrzowskie aspiracje jako upgradeowana wersja Thunder. A to, że Westbrook zaliczy tak ogromny regres ( chociaż wciąż jest to gracz koło TOP25 ligi ) to są zawsze kwestie trudne do przewidzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, BMF napisał:

I pick 2024. SGA, Brown, cztery swoje picki i paczka 2nd rounderów. Twoja oferta nie była nawet blisko.

2024 nie poszedł w tamtym dealu. No i tak dla przypomnienia raz jeszcze. Swap 2020 i pick 2021 wróciły.

Drugi akapit to takie pisanie po fakcie. Kto to wiedział rok temu, że tak będzie? OKC byli typowani przez wielu na WCF a tym czasem roztrzaskali ryja o bad shot Lillarda. Gdyby jednak się udało, PG13 nie był kontuzjowany, Adams nie zjechał w kanał, to czy na pewno Boston skończył by II rundzie mając z ławki Beva i Bogdanovića?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Ale cena nie była wcale duża, a Westbrook był świeżo po MVP sezonie.

Widac wyraznie brak ciaglosci w polityce gm-ow bostonu ( bo sie przeciez zmieniaja). George zostal w celtics u nas tylko dlatego ze sprowadzili westbrooka. Teraz po oddaniu rw moze byc problem z pg. Z drugiej strony celtics nie mieli wyjscia zeby nie zbankrutowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, january napisał:

11. Butler (imo powinien już być wyżej, więc oczywisty dla mnie wybór)

Trochę dziwne, w sensie myslalem ze kazdy podaje swoj ranking i dlatego np na Jokicia w "drugiej" turze nie glosowalem :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Lucas napisał:

Trochę dziwne, w sensie myslalem ze kazdy podaje swoj ranking i dlatego np na Jokicia w "drugiej" turze nie glosowalem :P 

Zaliczyłem Ci Jokicia (miałeś go dalej na 1 miejscu, więc w 2 turze znów 5pkt od Lucasa), ale nie : głosujemy całkowicie od nowa (top10 masz ustalone, głosujesz 11-15 teraz z tych co zostali :) )

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Eld napisał:

BOS out: Harrison Barnes, prawa do Shai Gilgeous-Alexander, prawa do swap pick 1st round 2020 z OKC (lepszy do OKC), 1st rounder Celtics 2021, Jaylen Brown, pick 2023, 2nd rounder Celtics 2019, 2nd rounder Wizards 2019, 2nd rounder PHI/POR/HOU/CLE/ORL 2019

Principe odrzucił Sabonisa i 3x 1st round i 2x druga runda. Już teraz miał na zero a podobno ma lepsze oferty.

Eld,

W ofercie zabrakło przede wszystkim SGA ;) 

Słuchajcie, Boston ma 5go GMa przez 2,5 roku. Ja bym tu chętnie zastosował narracje o jednym spokojnym sezonie dla GMa i ogólnie Paula Georgea, bez żadnych nacisków z cyklu trade request. Niech Principe wdroży sie spokojnie i ułoży sobie koncepcję budowy po swojemu. Eld juz miał presję utrzymania Georgea - i widzimy sami jak to było kosztowne. W Bostonie przede wszystkim jest potrzebna stabilizacja. Brak własnych picków nie poprawia zdecydowanie sytuacji, a finansowo Principe po oddaniu Westbrooka właśnie to ogarnął. Pochopne oddanie gdzieś teraz Georgea spowoduje zaoranie klubu na lata i nikt go nie będzie chciał prowadzić do pierwszego oryginalnego picku Bostonu, czyli do 2026 roku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, BMF napisał:

Dlatego peany o tej wymianie PG13 przez Camby'ego przyjmuję z dużą rezerwą :) Bo pamiętam o koszcie utrzymania PG13 w Bostonie późniejszym.

17 minut temu, Eld napisał:

Rok temu narracja oparta o innego superstara była by wielce ryzykowna. Chciał skorzystać i skorzystałem z podpisania PG13 przez RL OKC, bo go Westbrook schlał i przekonał.

Schlał go w RL OKC, gdzie się znali, nie tutaj :) Nie ma co wracać. Na chłodno może to głosowanie powinno być przegrane, ciężko powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Boston Celtics miał jakieś tam mistrzowskie aspiracje jako upgradeowana wersja Thunder. A to, że Westbrook zaliczy tak ogromny regres ( chociaż wciąż jest to gracz koło TOP25 ligi ) to są zawsze kwestie trudne do przewidzenia.

Westbrook i George byli świeżo po wpierdolu od Jazz w prawdziwej ligi, właściwie wszyscy (no, większość) pisali, że nawet upgrejdowana wersja Thunder to na papierze jest 3-4 team na Wschodzie, no i skończyli sezon jako 4. ekipa na Wschodzie, tu nawet druga runda nie była pewniakiem w serii z Magic. Westbrook zrobił regres, ale George zanotował najlepszy sezon w karierze, nie ma tu [sumarycznie] żadnej niespodzianki in minus, dla mnie prędzej in plus, bo George pokazał, że się wobec niego myliłem. 

I to nie jest pisanie po fakcie, bo to mniej więcej pisałem rok temu.

Ale ocenę sformułuję na podstawie tego, co Principe dostanie za George'a. Ale cztery (!) lata bez picku niesamowicie utrudnia przebudowę, bo jest różnica między swoimi, a cudzymi pickami, więc mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Eld napisał:

Ale nie za darmo odzyskane.

Sabonis + Adams+  picki vs picki (lepsze/takie same chyba overall) + SGA, Nurkić, Lou Williams, Brown. Ugh, to nie jest blisko bycia na zero.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, january napisał:

Schlał go w RL OKC, gdzie się znali, nie tutaj :) Nie ma co wracać. Na chłodno może to głosowanie powinno być przegrane, ciężko powiedzieć.

I każdy tutaj Elda punktował z tą przyjaźnią. George został, bo chciał drugiego superstara i dostał Westbrooka oraz chciał zostać dopieszczony przez wymianę, co miał za złe Lakers. Boston musiał to wygrać.

@Sylvinho. @Eld @Regis 12 miejsce dla Beala to żart absolutny. Co gość osiągnął jako franchise player, że chcielibyście na Nim budować zespół zamiast Blake Griffina? DeRozan jest lepszy od Beala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi