Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, tangiers napisał:

Trade ocenialismy z perspektywy value Cleveland. Byla wiekszosc, natomiast wspominalem osobiscie zeby trade zweryfikowac pod katem CBA

rada jak zwykle nie stanela na wysokosci zadania

i pod katem cba i pod katem wartosci tradeu

nihil novi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karpik napisał:

To nie jest NTC, bo Ayton NIE MOŻE być wymieniony przez rok po podpisaniu Designated player contract.

  • For one year after signing a player to a Designated Veteran contract or extension (see question number 24).

zgoda, tylko jest jeden szkopuł - w CBA to jest zapis w akapicie dotyczący Designated Veteran a nie Designated Rookie - wcześniej jest cały opis o DRookie i tam nic nie ma o tym, dopiero w Veteran się pokazuje, a CBA traktuje te rzeczy osobno - ale to może tylko moja zła interpretacja czytania akapitów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Rzygac się chce trochę jak takie zespoły jak cleveland czy Chicago są rozpierdalane, oba zespoły w zdrowiu to 2 z 3 faworytów do wygrania wschodu a tu takie akcje, dajcie mi Cavs w takim razie i będę walczył z tym składem co jest…

Najśmieszniejsze ze ten deal nie ma jak dla mnie sensu dla ŻADNEJ ze stron . Na co oklahomie Kawhi jak nie ma tam składu żeby powalczyć ?

pablo za to to nie wiem, miał swoje przebłyski ale widzę ze wraca znowu do bycia najgorszym gm w stawce. Brawo. 
 

 

Marudzisz. Jakby przeszło miałbyś 2 rywali mniej ;)

Dlatego nie daje się 5 letnich umów gościom, których planujesz oddać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik no chyba mam rację - bo z ciekawości poszukałem sobie podobnych przykładów 

Ayton - podpisał offer sheet i Suns wyrównali = NTC na rok

Zion - podpisał Designated Rookie - NOP może nim handlować 

na wszelkich informacjach dotyczących dat, kiedy można handlować graczami podpisanymi w offseason - jeśli chodzi o Designated Veteran - to jest podpisane datami

natomiast co do Rookie Designated nic nie ma - jest tylko informacja o tym, że nie można mieć 2 DRE w zespole i można mieć max 1 DRE którego dostajemy w przypadku trade

więc - wg moich informacji, CBA, NBA.com, spotrac i hoops - można handlować Aytonem u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szulim napisał:

@karpik no chyba mam rację - bo z ciekawości poszukałem sobie podobnych przykładów 

Ayton - podpisał offer sheet i Suns wyrównali = NTC na rok

Zion - podpisał Designated Rookie - NOP może nim handlować 

na wszelkich informacjach dotyczących dat, kiedy można handlować graczami podpisanymi w offseason - jeśli chodzi o Designated Veteran - to jest podpisane datami

natomiast co do Rookie Designated nic nie ma - jest tylko informacja o tym, że nie można mieć 2 DRE w zespole i można mieć max 1 DRE którego dostajemy w przypadku trade

więc - wg moich informacji, CBA, NBA.com, spotrac i hoops - można handlować Aytonem u nas

Muszę to w takim razie sprawdzić, ale nawet jeśli jest tak jak piszesz, to Aytonem nie można handlować aż do 15 stycznia, także to i tak na teraz nic nie zmienia i ten deal nie przechodzi ;)

  • For three months or until January 15 of that season (whichever is later) after re-signing a free agent with Larry Bird or Early Bird rights, if the team is over the cap, the player's new salary is above the minimum, and he receives a raise greater than 20%.
Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, człowiek...morza napisał:

rada jak zwykle nie stanela na wysokosci zadania

i pod katem cba i pod katem wartosci tradeu

nihil novi

Cleveland nie traca na tradzie moim zdaniem. A to jest dla mnie najwazniejsze. A fakt, ze przy CBA wychodza jakies bledy to normalna sprawa skoro juz tak sie rozjechalismy wzgledem real NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, karpik napisał:

Muszę to w takim razie sprawdzić, ale nawet jeśli jest tak jak piszesz, to Aytonem nie można handlować aż do 15 stycznia, także to i tak na teraz nic nie zmienia i ten deal nie przechodzi ;)

  • For three months or until January 15 of that season (whichever is later) after re-signing a free agent with Larry Bird or Early Bird rights, if the team is over the cap, the player's new salary is above the minimum, and he receives a raise greater than 20%.

Też nie - Larry bird extension, a Rookie scale extension - 2 osobne akapity w CBA

wedle tego i tego co piszą na innych stronach świadczących o CBA i NBA kontraktach - 3mc albo do 15 grudnia - co później.

Ale sprawdź proszę cię to ze swojej strony, bo znasz się na tym lepiej niż ja - dla mnie trejd przechodzi - wedle mojej wiedzy i informacji jakie zebrałem teraz z CBA i NBA

ba @karpik - taki zion jest podpisany na max extension - a nie ma go w datach ani na 15 grudnia, ani 15 stycznia, ani że ma 1 rok NTC - tak jakby mogli go wymienić w dowolnym momencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szulim napisał:

Też nie - Larry bird extension, a Rookie scale extension - 2 osobne akapity w CBA

Aytona nie dotyczy ani jedno ani drugie, ponieważ podpisał kontrakt jako free agent mając prawa Birda. Zresztą tak jak w realu z Suns i w realu nie można go wymieniać aż do 15 stycznia. Identyczna sytuacja jest z Anfernee Simonsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik znowu - u sure? ;) bo ja nie

Ayton był RFA i podpisał max designated rookie contract 

czy to kwalifikuje się jako Birds? Bo według tego co czytam to nie - bo osobno jest interpretowana sytuacja z rookie a osobno dla Birds rights 

jakby to jest element kluczowy - bo jeśli jest jak ja to interpretuje - to Deal przechodzi

jeslj nie - można go będzie zrobić po T2 u nas

sprawdz bardzo cię proszę bo mi się to w oczach mieni i pewności nie mam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szulim napisał:

@karpik znowu - u sure? ;) bo ja nie

Ayton był RFA i podpisał max designated rookie contract 

czy to kwalifikuje się jako Birds? Bo według tego co czytam to nie - bo osobno jest interpretowana sytuacja z rookie a osobno dla Birds rights 

jakby to jest element kluczowy - bo jeśli jest jak ja to interpretuje - to Deal przechodzi

jeslj nie - można go będzie zrobić po T2 u nas

sprawdz bardzo cię proszę bo mi się to w oczach mieni i pewności nie mam 

A czy można podpisać designated contract nie mając praw Birda? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

A czy można podpisać designated contract nie mając praw Birda? :) 

Veteran - nie

Rookie - nie jestem pewny - bo jest to w innym akapicie i osobno są Birds rights, a osobno rookie 

tak jakby to było traktowane inaczej i jest dla mnie niejasny opis ze Birds rights się liczą dla normalnych kontraktów ex rookie scale

ale co to znaczy dokładnie? Idk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szulim napisał:

Veteran - nie

Rookie - nie jestem pewny - bo jest to w innym akapicie i osobno są Birds rights, a osobno rookie 

tak jakby to było traktowane inaczej i jest dla mnie niejasny opis ze Birds rights się liczą dla normalnych kontraktów ex rookie scale

ale co to znaczy dokładnie? Idk

Żeby ktoś się kwalifikował do designated rookie, to musi wcześniej pograć w lidze przez 4 lata na rookie scale contract co z automatu daje prawa Birda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ozzy110 napisał:

Ogólnie tak sobie czytam i Ayton może być oddany

On ani nie został wyrównany, ani nie podpisał jako designated rookie

Tylko tak jak piszą inni dopiero 15 stycznia

Przecież 5-letnie umowy po rookie contract można podpisać tylko jako Designated, to jakim cudem Ayton nie podpisał jako designated? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.