Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

Fit? Mocno się nie zgadzam, na 1-2 C's są znacznie bardziej zbudowani niż na SF-PF, gdzie mogą z marszu wrzucić Tatuma do s5 obok Crowdera.

 

Celtics to najgorsze miejsce dla Fultza z czołówki - przy I.Thomasie. Lonzo mógłby grać w Bostonie, tylko dla mnie Lonzo nie powinien być nawet rozważany przy Markelle i Jaysonie, a po drugie dalej jest problem z minutami (Bradley, Smart, Thomas).

Fultz i Ball mogą grać w miejsce Thomasa, i obok Thomasa, myślę też, że łatwiej wyrzucić z rotacji Roziera i ograniczyć minuty Smarta w kontekście ogrywania prospekta, niż brać Tatuma na pozycję Browna, który i tak byłby raczej rezerwowym, przy Bradleyu, którego na 100% przedłużą, i Crowderze.

 

tzn. bądźmy uczciwi, że kogo by nie wziął Boston, to i tak będzie miał problemy żeby dać mu odpowiednie minuty, pytanie brzmi czy przy Brownie, Crowderze i Bradleyu (którego musza przedłużyć) chcemy brać wingmana. typuję, że jednak fani C's zgodzą się z tezą, że Thomas nie jest ich wymarzonym liderem i franchise playerem, więc mogąc wziąć Fultza lub Balla, wybór jest jednak prosty.

 

nie mam pojęcia jak to rozegra Boston, prędzej czy później będą musieli handlować - wybierając Balla/Fultza, mają szersze pole manewru.

 

poza tym, żeby wziąć Tatuma z jedynką, trzeba byłoby go uznać za BPA, a na to raczej nie ma szans.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fit? Mocno się nie zgadzam, na 1-2 C's są znacznie bardziej zbudowani niż na SF-PF, gdzie mogą z marszu wrzucić Tatuma do s5 obok Crowdera.

 

Celtics to najgorsze miejsce dla Fultza z czołówki - przy I.Thomasie. Lonzo mógłby grać w Bostonie, tylko dla mnie Lonzo nie powinien być nawet rozważany przy Markelle i Jaysonie, a po drugie dalej jest problem z minutami (Bradley, Smart, Thomas).

Przy Fultzie Thomas powinien polecieć - długoterminowo jego trzymanie nie ma żadnego sensu, a w offseason chętni na Thomasa powinni się znaleźć.

Tatum jest super, ale dwójka Tatum-Crowder na SF/PF przy Horfordzie na C to nadal tragedia na deskach.

Fultz wygląda na no brainera w tym drafcie, także dla Celtics. Od 2. picku można zastanawiać się nad fitem i potencjałem i ja na dziś mam Ball - Tatum - Isaac - Jackson, choć do Balla coś nie mogę się w stu procentach przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze IT powinien polecieć, przecież nie gra niemalże na poziomie MVP, nie ciągnie Bostonu w ofensywie właściwie sam. 

 

Fultz pewnie bedzie świetny, zajebisty i genialny. Ale moze nie bedzie. Może nigdy nie zagra takiego sezonu jak ma Thomas? Na przeróżnych forach panuje niezrozumiała dla mnie tendencja do wywalania kogokolwiek za wybitnego prospekta. Czy Fultz jest na tyle genialny ze warto sie pozbywać gracza pokroju IT?  Bo tak na logike. Pozbywamy sie obecnego TOP5(czy tam ile chciecie) za młodziaka i liczymy ze wyrośnie z niego TOP5. Co to za pokrętne rozumowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz również pewności, że Thomas zagra kolejny taki sezon jak obecnie. Ja uważam, że sufit Fulza jest dużo wyżej niż IT i nie uważam, żeby IT był tak dobry, aby rezygnować dla niego z potencjalnego franchise playera na wiele lat.

IT jest fajny, ale za rok będzie trzeba mu dać 30+ baniek na rok. Boston ma już gruby kontrakt Ala i płacenie 60-65 baniek za tą dwójkę jest bez sensu, bo nie gwarantują nic więcej ponad 2.rundę PO. Bo przy nowej umowie Bradleya to już na żaden gruby kontrakt przez kilka lat nie będzie Bostonu stać.

Ale mam nadzieję, że są w lidze GM którzy myślą tak jak Ty, bo wtedy ktoś aby zapewnić sobie do niego prawa Birda i możliwość wypłacenia mu supermaxa może da kogoś fajnego pod kosz. Ja uważam, że lepiej oddać go po sezonie (pod warunkiem, że będzie Fultz) niż stracić za darmo po sezonie lub, co chyba jeszcze gorsze, dać mu wtedy maxa. IT jako 1-2 opcja nie gwarantuje nic poza 2 rundą PO, a to nie powinno być celem Bostonu. Ja biorę też poprawkę na to, że pod Stevensem prawie każdy wygląda lepiej niż gdzie indziej.

Jedyną opcją, w której można zastanowić się nad jego pozostawieniem jest pozyskanie prawdziwego lidera w tym offseason, wtedy może byłby jakiś sens w płaceniu mu grubiej kasy ( choć dalej iważam że to byłby błąd). Nie bardzo na kogoś takiego się zanosi, więc mam nadzieję że BOS dostanie 1st pick, weźmie Fulza i sensownie wymieni IT za kogoś pod kosz bo wartość Thomasa jyż nigdy nie będzie tak wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sensownie wymieni IT za kogoś pod kosz bo wartość Thomasa jyż nigdy nie będzie tak wysoka.

Moim zdaniem wartość IT faktycznie nie będzie już tak wysoka, jak w tej chwili, a ewentualne wzięcie Fultza ją mocno obniży z miejsca. Kto wie, czy nie tak mocno, że w Bostonie będą uważać, że tak tanio go nie puszczą? Przecież każdy będzie wiedział, że jest on na wylocie, jeśli pojawi się na rynku, więc zainteresowani nie będą go przepłacać. To nie ułatwi c's decyzji, bo na bank go mocno cenią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Wasza dyskusja o upychaniu Fultza z IT i hasło - jakoś to będzie, minuty się pokroi itp. przypomina mi podobną debatę przed wybraniem Okafora przez 76ers. Też jakoś tam miało być, cos się wytnie, coś przesunie, a skończyło się jak się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to losowanie 16 Maja. Wiadomo o której godzinie naszego czasu? Z sentymentu i głębokiej wiary w odbudowę Lakers co rok "chcę mi się" wstać by to obejrzeć.

 

ja od dwudziestu lat wstaję w maju w nocy " z obowiazku" ;-) 

 

ale w innym celu niż loteria ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.