Skocz do zawartości

Aborcja, eutanazja - Etyka


vasquez

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

I wiesz też doskonale, to o czym zaraz napiszę, ale jednak czuję się w obowiązku ten truizm wyłuszczyć : dopóki zygota nie jest człowiekiem, a jedynie moze się nim stać - dopóty abortując zygotę nie mozemy mowić o "zabijaniu człowieka". Nie można zabijać czegoś, czego nie ma, a co jedynie może być.

 

Vasquez. pozwól, że zaczerpnę ze źródła Twojej nieprzeniknionej mądrości i zdradzisz mi kto abortuje zygotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

 

może być pierwsza lepsza Vera Drake.

 

chyba że nie pasuje ci zwrot "abortować", wtedy zamień sobie na "wyskrobać", co oczywiście nie zmieni istoty rzeczy, ale na pewno przyniesie ci w reklamówce nagrodę pocieszenia w postaci polszczyczny, którą rozumiesz nawet ty.

 

zabawne, że koleś dostajesz 2+2 =4, i zamiast uznać że zostałeś zaorany i przysypany gruzem, to masz czelność zwracać uwagę na, wg ciebie, nieprawidłowy ogonek przy dwójeczce. Musisz być naprawdę u kresu sił.

 

to kuriozalne, że od 10 stron stajesz okoniem wobec czegoś, co już dawno temu zostało dowiedzione, uznane i z czym w całej Europie nikt przytomny nie dyskutuje, a jak  dyskutuje kto nieprzytomny, to robi to w ukryciu i bez epatowanie otoczenia.

 

Salwador, Watykan, Polska Ciemna Masa kontra reszta świata. rany, kto wygra, jaki będzie wynik, czyje argumenty przewąza, o boziu, tak się denerwuję...

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

 

może być pierwsza lepsza Vera Drake.

 

chyba że nie pasuje ci zwrot "abortować", wtedy zamień sobie na "wyskrobać", co oczywiście nie zmieni istoty rzeczy, ale na pewno przyniesie ci w reklamówce nagrodę pocieszenia w postaci polszczyczny, którą rozumiesz nawet ty.

 

zabawne, że koleś dostajesz 2+2 =4, i zamiast uznać że zostałeś zaorany i przysypany gruzem, to masz czelność zwracać uwagę na, wg ciebie, nieprawidłowy ogonek przy dwójeczce. Musisz być naprawdę u kresu sił.

 

to kuriozalne, że od 10 stron stajesz okoniem wobec czegoś, co już dawno temu zostało dowiedzione, uznane i z czym w całej Europie nikt przytomny nie dyskutuje, a jak  dyskutuje kto nieprzytomny, to robi to w ukryciu i bez epatowanie otoczenia.

 

Salwador, Watykan, Polska Ciemna Masa kontra reszta świata. rany, kto wygra, jaki będzie wynik, czyje argumenty przewąza, o boziu, tak się denerwuję...

 

Ten post coś pięknego. 

Myślałem, że Fluber mi zepsuł zabawę, ale nie doceniłem Vasqueza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, vasquie powoli....

 

Vasquez. pozwól, że zaczerpnę ze źródła Twojej nieprzeniknionej mądrości i zdradzisz mi kto abortuje zygotę?

 

przeczytaj to sto razy, zastanów się i odpisz jeszcze raz

 

(dałem małą podpowiedź - może nie przeoczysz)

 

P.S: oczywiście idzie lajk

 

14202d900d48613c.jpg

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

medycyna nie poszła tak szybko :grin: wyczytałem że nawet w islamie dopuszcza się mordowanie dzieci z gwałtów i przy zagrożeniu życia kobiety, ktoś to może potwierdzić ?

Do 120 dnia, kiedy to Allach daje duszę płodowi można wszystko (ale w sprawach islamu się tak dobrze nie orientuję). Aborcja jest zatem możliwa w islamie do 4 miesiąca, czyli mniej więcej tak, jak w Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najzabawniejsze jest, że cały czas główną armatą wytoczoną przez Vasqueza w tej dyskusji jest argument z autorytetu: "bo przecież w całej europie" ;]

 

to i tak spory upgrade, bo ostatnio sam siebie stawiał jako autorytet ('tak to sobie wyobrażam a jestem w stanie bo jestem inteligentny i mam dużą empatię' - jakoś tak to szło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to kuriozalne, że od 10 stron stajesz okoniem wobec czegoś, co już dawno temu zostało dowiedzione, uznane i z czym w całej Europie nikt przytomny nie dyskutuje, a jak  dyskutuje kto nieprzytomny, to robi to w ukryciu i bez epatowanie otoczenia.

 

Co już dawno temu zostało dowiedzione i uznane i z czym w całej Europie nikt przytomny nie dyskutuje? W Europie są kraje od całkowitego zakazu aborcji, po pełną dopuszczalność aborcji i praktycznie nie ma dwóch krajów o takich samych przepisach aborcyjnych. 

I najpierw doczytaj o zygocie, zarodku, płodzie i człowieku, albo może lepiej nie. Wszystkim nam tutaj przyda się trochę uśmiechu politowania :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najzabawniejsze jest, że cały czas główną armatą wytoczoną przez Vasqueza w tej dyskusji jest argument z autorytetu: "bo przecież w całej europie" ;]

Szczególnie biorąc pod uwagę stosunek Europy do ludzi mówiących o trans jako o problemie :grin:

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mistrzBeatka

 

moje problemy, to betka, a nawet beatka, przy twoim rozdwojeniu płciowej jaźni.

probowalam cie chronic przed bydlem ktore nie jest w stanie cie zrozumiec , a ty atakujesz znienacka niczym brutus , tylko zamiast sztyletu trzymasz swoja zwiedla parowe.

Ps . przynajmniej mam sie do kogo odezwac , a ty masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że dla niektórych róznicę robi to, czy mowa o zygocie, zarodku czy płodzie... chociaż i tak wiadomo, że nie chodzi o człowieka :] Boldują, memują, popisują się. A do tematu jak nic nie wniesli, tak i nic nie wynieśli, bo tabula rasa jak była bielutka, tak została.

 

"bo w całej Europie" lol trzeba mieć coś z głowizną, żeby nie zrozumieć jak jest to kluczowa rzecz.

 

polska ciemna masa wrzeszczy o "zabijaniu dzieci !" i chce zakazacv skrobania zygot, zarodków, płodów, czy jak to sobie chcecie nazwac. A cała Europa - z wyjątkami o wielkości zarodka tudzież zygoty - jakimś trafem nie wrzeszczy i nie zakazuje.

 

czy Europie odyebało i popadała w szał mordowania ? Jesli tak - nie ma rozmowy. Jeśli jednak NIE - powstaje pytanie : moze polska ciemna masa jednak nie ma racji ?

 

A jesli polska ciemna masa NIE ma racji, to DLACZEGO ? Czyli, wracamy do podstawoweego pytania, które pcha ludzkośc do przodu. DLACZEGO ?

 

co stoi za tym,że Europa NIE zabrania aborcji, a polska ciemna masa i jakieś tam wypierdki a'la Malta - zabraniają ? nauka ? To by dowodziło, że cała Europa tkwi w jakimś fundamentalnym błędzie i tylko polska ciemmna masa z wypierdkami a'la Malta posiadła mądrość dziejową.

 

Jesli tak, to - proszę łaskawie - niech polska ciemna masa oświeci naukowo Europę i wskaże naukowe powody dla których nie wolno abortować zygoty czy innego zarodka zanim zacznie być człowiekiem, czyli do 3 miesięcy po zapłodnieniu.

 

czekamy, ja i cała Europa. bez wypierdków.

 

a jesli chodzi o ideologię i o to, że polski i maltański tępy katol nie umie myślec logicznie i ma w d,pie naukę, za to sprawia mu satysfakcję narzucanie wszystkim dookoła swojego obłąkania =- no to mamy wojnę, sk.syny :]

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka mówi, że zygota i zarodek to dwie różne rzeczy. Każdy człowiek, który miał w ręku książkę naukową temu poświęconą to rozróżnia. Nie rozróżnia tego tylko ciemna masa wychowana na filmach i gazetach typu viva.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przynajmniej mam sie do kogo odezwac a ty masz ?"

 

mówiąc to masz mnie na myśli, kochanie ?

 

a co będzie jak się przestanę do ciebie odzywać ? :] 

 

@rappar

 

a niech sobie będą nawet trzema róznymi rzeczami, istota dyskusji tkwi gdzie indziej. 

 

Od którego momentu zaczyna się człowiek ?

czy do tego momentu aborcja powinna być całkowicie legalna i wręcz na życzenie ?

czy płody z wadami nieuleczalnymi i grożącymi niezdolnosćią do samodzielnego istnienia,  można usuwać czy nie ?

 

nauka dowodzi, że odp na pierwsze dwa pytania brzmią TAk

pytanie trzecie dotyczy wolności jednostki i jej własnego sumienia.

Europa szanuje naukę i wolnośc.

A wy ?

 

jak chcesz, to się zabawiaj z zygotą. życzę wam szczęscia.

 

rzecz polega na tym, że nakopałem wam do zera przy pełnych trybunach, a wy chcecie robić robić dogrywkę w cymbergaja pod trzepakiem.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecka z zespołem Downa nie "wyskrobałbym" - to jest taki mocno zdziecinniały ale jednak człowiek i może funkcjonować sprawnie. Gdyby mi jednak lekarz zapowiedział, że moje dziecko będzie warzywem, to już bym się bardzo mocno zastanowił.

 

 

Nauka mówi, że zygota i zarodek to dwie różne rzeczy. Każdy człowiek, który miał w ręku książkę naukową temu poświęconą to rozróżnia. Nie rozróżnia tego tylko ciemna masa wychowana na filmach i gazetach typu viva.

To najmniej istotne w poście Vasqueza, dlaczego nie dyskutujesz z pozostałymi argumentami, które wypisał tylko wdajesz się w ad personam ? To co pisze o podejściu 'europejskim' ma znaczenie, zadał dobre pytanie - czy prawie cała Europa zachodnia to mordercy, a my, Polscy katolicy, w dalszym ciągu mesjasz narodów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.