Skocz do zawartości

Boks


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, steve napisał:

No dokładnie Wilder potrafił zremisować z Furym w 1 walce (moim zdaniem wygrał, miał go chyba 2 razy na deskach) i postawił ciężki opór w 3. walce, gdzie również miał Furego na dechach. Moim zdaniem robi Joshue bez problemu, a i Usyka mógłby trafić. On dostał dziwnego antyboosta, za to, że zrobił trylogię być może i z Goatem w kategorii królewskiej. :D

A najlepsze jest to, że Wilder mógłby zejść spokooojnie do kategorii bridger i napierdolic tam każdemu - przecież on przed walka z Heleniusem ważył 97 kg xD On robił kilogramy do walki z Furym, a tak naprawdę to powinna być nna kategoria (ciezka-super ciężka).

Taaaa wygrał z furym 

Wiesz na czym polega liczenie punktów w boksie? 

Fury wygrał tamtą walkę bezapelacyjnie ale sędziowie z góry ustawili wynik pod kolejny pojedynek i to mówili dosłownie wszyscy którzy choć trochę znają się na boksie i oglądali walkę  

 

Na walkę nawet nie wstawałem bo wynik był dla mnie jasny od początku, nawet rundę zgadlem

Ten pojedynek był tylko sztuką dla sztuki, wilder potrzebował takiego przeciwnika żeby się podbudować psychicznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, josephnba napisał:

Taaaa wygrał z furym 

Wiesz na czym polega liczenie punktów w boksie? 

Fury wygrał tamtą walkę bezapelacyjnie ale sędziowie z góry ustawili wynik pod kolejny pojedynek i to mówili dosłownie wszyscy którzy choć trochę znają się na boksie i oglądali walkę  

 

Na walkę nawet nie wstawałem bo wynik był dla mnie jasny od początku, nawet rundę zgadlem

Ten pojedynek był tylko sztuką dla sztuki, wilder potrzebował takiego przeciwnika żeby się podbudować psychicznie 

Nie wiem, bo nie jestem znawcą, ale jednak kto siedział na dupie??Fury wstawal w osttanich sekundach, rownie dobrze ,mogli go wymachać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 19:30, steve napisał:

Nie wiem, bo nie jestem znawcą, ale jednak kto siedział na dupie??Fury wstawal w osttanich sekundach, rownie dobrze ,mogli go wymachać

https://www.dazn.com/en-US/news/boxing/deontay-wilder-vs-tyson-fury-how-did-the-media-score-the-first-fight/1fsr0vmtxcf2i14nbsy5o1q5ey

Błagam, ten remis to już był skandal i ciągnięcie Wildera za uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 21:06, josephnba napisał:

No więc jak nie wiesz to może daruj sobie analizy meczu bokserskiego 

 

8 godzin temu, Cardi napisał:

Wilder miał 2 razy Furego na deskach, w 9 i 12 rundzie, to masz z automatu właściwie 10:8 dla Wildera te rundy. Czyli Fury musiał, by wygrac 8 z pozostałych 10 rund, przy 7-3 dla Furego mamy remis, bo Wilder ani razu na deskach nie był. Sędziowie punktowali 115–111 for Wilder, 114–112 for Fury and 113–113. Więc samych punktów sędziowskich Wilder miał więcej (co akurat przy werdykcie nie ma znaczenia). Fury miał farta, że w 12 rundzie Wilder go nie dokończył i to, że sędzia tam ładnie przedłużył to liczenie, ktoś tam liczył na ytube i chyba to liczenie trwało 15 sekund zamiast 10, a to miało duże znaczenie, ponieważ Fury dostał mocny cios i był mocno zamroczony, ogólnie długo leżał i się nie podnosil. Ponadto Wilder bronił tytułu (co zawsze jakiś tam minimalny handicap daje) i walczył u siebie w USA, remis jak najbardziej sprawiedliwy, a wygrana Wildera w ogóle, by mnie wtedy jak oglądałem na żywo ta walkę nie zdziwiła.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Reikai napisał:

Wilder w dwóch pierwszych walkach z Furym wygrał realnie dwie rundy, może trzy - to te w których leżał Fury i jakaś może jedna 115:111 dla Wildera to kryminał.

Trzecia to all time great walka.

Nawet jeśli to co to ma znaczenie, gdy w 12 rundzie Fury powinien być wymachany przez sedziego. Power punche Wildera robiły jednak duża większą krzywdę niż Furego i te knockdowny też robiły mocne wrażenie, sedziowie też na pewno brali je pod uwagę, a Tyson sobie po prostu pykał Wildera jak Usyk. Fury nie był nawet blisko knockdownu na Wilderze, a w drugą stronę to Fury leżał 2 razy a w 12 rundzie to był już praktycznie dojechany. I ponownie Wilder walczył u siebie i bronił tytułu, jak dla mnie zero kontrowersji w remisie, w boksie były duuuuużo gorsze decyzje jak np. wygrana Holyfielda z Lewisem, a Evander wygrał tylko dlatego, że pojedynek był w Stanach, bo Lennox zmiażdżył go w ringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, steve napisał:

Nawet jeśli to co to ma znaczenie, gdy w 12 rundzie Fury powinien być wymachany przez sedziego. Power punche Wildera robiły jednak duża większą krzywdę niż Furego i te knockdowny też robiły mocne wrażenie, sedziowie też na pewno brali je pod uwagę, a Tyson sobie po prostu pykał Wildera jak Usyk. Fury nie był nawet blisko knockdownu na Wilderze, a w drugą stronę to Fury leżał 2 razy a w 12 rundzie to był już praktycznie dojechany. I ponownie Wilder walczył u siebie i bronił tytułu, jak dla mnie zero kontrowersji w remisie, w boksie były duuuuużo gorsze decyzje jak np. wygrana Holyfielda z Lewisem, a Evander wygrał tylko dlatego, że pojedynek był w Stanach, bo Lennox zmiażdżył go w ringu.

No nie, nie byl to jakis skandal wszechswiata, nawet sie nalezal remis bo jednak Fury go zniszczyl w walce, ale te dwa nokauty zrobily swoje. Dla mnie spoko werdykt, ale nalezy pameitac ze nawet w tej 12 rundzie po nokaucie to Fury jeszcze dalej klepal Wildera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@steve w chwili jak napisałeś że nie potrafisz punktować walk i nie bardzo znasz się na boksie przestałem kompletnie zwracać uwagę na twoją argumentację bo jest ona tyle samo warta co transfery lafa

Wybacz jeśli cię to uraża, po prostu pisząc że wilder wygrał bo fury leżał na deskach sam się podkladasz 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, josephnba napisał:

@steve w chwili jak napisałeś że nie potrafisz punktować walk i nie bardzo znasz się na boksie przestałem kompletnie zwracać uwagę na twoją argumentację bo jest ona tyle samo warta co transfery lafa

Wybacz jeśli cię to uraża, po prostu pisząc że wilder wygrał bo fury leżał na deskach sam się podkladasz 

 

 

W chwili, gdy wybiło 10 sekund Fury nie powinien być dopuszczony do dalszej walki wg oficjalnych zasad bokserskich. I nie leżał raz tylko dwa

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, steve napisał:

W chwili, gdy wybiło 10 sekund Fury nie powinien być dopuszczony do dalszej walki wg oficjalnych zasad bokserskich. I nie leżał raz tylko dwa

Jeszcze nigdy nie widziałem aby ktoś tak liczył.. Sędzia w ogóle mógł nie liczyć dopóki Wilder nie stanąłby w neutralnym a jak widać nie stał.

 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fury Srury

 

25 minut temu, Sebastian napisał:

Jeszcze nigdy nie widziałem aby ktoś tak liczył.. Sędzia w ogóle mógł nie liczyć dopóki Wilder nie stanąłby w neutralnym a jak widać nie stał.

Ale stanął, tylko że tam nie został. Trudno liczyć na to, żeby sędzia liczący Furego patrzył na Wildera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.