Skocz do zawartości

Boks


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

@cardevillo

Godzinę temu, Cardi napisał:

Uważam, że wyniki go bronią na tyle, żeby nie musieć doszukiwać się "wybitności" w którejkolwiek z dziedzin pięściarstwa. 

Nie zgodzę się, era post WBSS w moim odczuciu jest lepsza. 

Perspektywy na unifikację dwóch najcięższych kategorii i z racji bycia małym ciężkim szybką wycieczkę do Bridger jeżeli tam coś się wyklaruje z pasami. 

Historycznie słaba ciężka, a kiedy była mocna? Pewnie za Tysona? Mówisz że ma tylko jednego rywala w ciężkiej, pewnie chodzi o Cygana. Przypomnę tylko, że tydzień temu było ich dwóch, z czego jeden wchodził z Ukrem do ringu z pozycji -270 i dostał wyraźne bęcki mimo niespotkania się z deskami.

Antek unikał Furyego od dłuższego czasu i nikt znający się choć odrobinę na boksie nie stawiał go ponad Tysonem 

Usyk jest mistrzem i nic ani nikt mu tego nie odbiera. No chyba że zawalczy z Tysonem, wówczas faktycznie ktoś mu te mistrzostwa zabierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, josephnba napisał:

Antek unikał Furyego od dłuższego czasu i nikt znający się choć odrobinę na boksie nie stawiał go ponad Tysonem 

Usyk jest mistrzem i nic ani nikt mu tego nie odbiera. No chyba że zawalczy z Tysonem, wówczas faktycznie ktoś mu te mistrzostwa zabierze ;)

Nie mówiłem o Furym, tylko o Mike'u Tysonie, to w kontekście historycznie słabej ciężkiej.

W dniu 27.09.2021 o 23:11, josephnba napisał:

@Cardi nie wiem czy dobrze zrozumiałem wpis. 

Napisałeś, że Usyk w walce z Furym absolutnie był y faworytem? Czy ja źle interpretuję posta?

Zapomniałem się odnieść, a widzę dopiero teraz, że się pieprznąłem w odpowiedzi do @P_M

To jeszcze raz, IMO Usyk robi Wildera bez większych problemów. Ale Fury w formie z walk z Wilderem I i II robi Usyka (i Joshuę). A Fury - Usyk w 2021 czy 2022 to nie wiem. Raczej Cygan.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Cardi napisał:

Tego się nie dowiemy. Taki urok kolejnych "er" w sportach. Ale nostalgia też odgrywa swoją rolę. 

Prawda, ale żeby w miarę miarodajne określić różnice wystarczy sprawdzić kto i gdzie będzie w rankingu all time I ile będzie takich nazwisk w czołówce 

 

Śmiem twierdzić że Tyson, Bowe, golota, będą wyżej niż whyte, Kownacki czy riuz ;)

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam kiedy ostatnio tydzień po tygodniu mieliśmy dwie tak duże gale z dwiema duzymi walkami w wadze ciężkiej 

A tu mamy i kownackiego. Może to nie jest jakiś top topów, ale jednak nasz chłopak 

Wilder na konferencjach pierdoli takie głupoty o poprzednich dwóch walkach że aż zacieram ręce na to co mu (mam nadzieję) Tyson zgotuje 

 

A później już tylko fury Usyk  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 15:32, Kubbas napisał:

Fury strasznie pospinany na konferencjach, nikt w sumie nie wie w jakiej formie jest, Wilder wyglada bardzo dobrze, ciekawie bedzie

stawiam Wildera

Obyś się mylił, bo Wilder to patol w typie szpilki 

A propos szpilki 

Wiem, że Borek się z nim kumpluje, ale on w roli eksperta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujący początek wildera 

Ładnie bił na dół ale później już styl standard załączył i tylko Prawy 

8 runda i Wilder wygląda jakby sam miał się przewrócić 

Może znów to ta zatruta woda 😂

Zero szybkości, miękkie nogi

Fury tańczy, wysyła kombinacyjne serie, jest lekki, szybki, rozluźniony 

Wilder chyba szykował masę i kondycję na szybki nokaut bo wiedział że fury wytrzymałościowo go bije na głowę, technicznie to jest przepaść 

Fury niby upadł dwa razy ale ten pierwszy zwłaszcza wyglądał na taki zaplanowany na odpoczynek 

 

11sta 

To była tylko kwestia czasu 

Wilder od 5tej nie istniał kondycyjnie, cały plan, taktyka poszły się jebać, zostało tylko polowanie na prawy 

 

Gdyby nie sędzia, który ewidentnie chronił wildera, walka skończyłaby się szybciej 

 

Co by nie mówić to najlepsza walka o tytuł od bardzo długiego czasu, fury Wilder 2 była blisko ale to dzisiejsze naprawdę robiło wrażenie

Warto było wstać na te walkę 

 

 

To już chyba koniec wielkiego wildera 

36 lat, brak defensywy, słaba technika mała wydajność, spadek szybkości 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 15:32, Kubbas napisał:

Fury strasznie pospinany na konferencjach, nikt w sumie nie wie w jakiej formie jest, Wilder wyglada bardzo dobrze, ciekawie bedzie

stawiam Wildera

On jeszcze w tunelu wyglądał dość nerwowo 

Ale kiedy wszedł do ringu załączył już pełną profeske 

Jego poziom wydolności jest na historycznym poziomie, on wygląda mało atletycznie ale to jest jego naturalny stan i fury się z tym czuje wyśmienicie

Wilder natomiast po kilku minutach wyglądał jak wóz z węglem 

Taki naddatek wagi przy jego szczupłej sylwetce, cienkich nogach na dłuższą metę był destrukcyjny i to było widać z minuty na minutę 

To nie był naturalny Wilder i choć trochę mojego szacunku zyskał to jednak wciąż o co najmniej klasę gorszy pięściarz niż Tyson 

Usyk w konfrontacji z takim Furym nie ma szans, bo skoro Wilder z tak potężnym prawym nie potrafił usadzić Gipsy Kinga, Ukrainiec nie będzie w stanie tym bardziej 

W ciężkiej jest fury i naprawdę długo długo nikt 

 

7 minut temu, Kubbas napisał:

Wilder odzyskal najwazniejsze, szacunek

co za walka, warto bylo czekac, masakra

Po dość słabych walkach tej gali, po rozczarowaniu Adamem taką walka to szczyt marzeń . 

Porównać tej sprzed tygodnia do dzisiejszej nie ma żadnego sensu 

5 desek nie zdarza się co dzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taktyka zajebista wymeczyl go Fury klinczami

ale ciekawe bo od 5 rundy jakos Wilder bil prawa zupelnie inaczej, juz kiedys mial ja zlamana ciekawe czy znowu nie zlamal

a i Kownacki to w ogole wygladalo jakby go Helenius wiozl do konca, tak jak przed walka pisalem, szczeka sie skonczyla tak jak wielu innym, przyjmowac mozna tylko okreslona ilosc czasu, jakby Helenius poszedl za ciosem to by go na poczatku samym skonczyl

a te bicie w krocze, porazka

@josephnba tylko wlasnie, czy Wilder nadal nie jest mega przekozakiem, top2, 3 obecnie tylko po prostu jak widac trafil na goat kandydata?

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednak w sportach walki czegoś równie efektownego jak waga ciężka na najwyższym poziomie, ostatecznie rutynowo, ale wybitna ta I część pojedynku. Fury to historycznej skali freak, ale ciekawe czy starczy mu zaangażowania, żeby wyczyścić tą ciężką, Wilder ma cios, szczękę, wzrost, charakter i atletyzm na najwyższym poziomie, ale przy takim deficycie skillsetu żeby znokautować Fury'ego musiałby mieć dużo szczęścia, więc w sumie dobrze o nim świadczy, że dwukrotnie był relatywnie blisko. 

Odrzucenie przez Kownackiego tej oferty walki z Joshuą dwa lata temu to jednak po czasie epic fail: wiadomo, dobrze o nim świadczy, że ambitny i myślał, że dojdzie do tego poziomu w normalnych okolicznościach, ale już wiadomo, że nie dojdzie, więc chyba ostatecznie mnóstwo kasy stracił AK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.