Skocz do zawartości

Karty na stół, czyli wybieramy najlepszych piłkarzyków z ostatniego ćwierćwiecza


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to zanim kogoś gdzieś wrzucimy, patrzymy na jego profil na transfermarkcie i sprawdzamy, czy to jego główna pozycja. Jeśli nie, wybieramy kogoś innego.

Dodałem to do instrukcji w pierwszym poście.

Maldini tam występuje jako CB

ale

Although he played as a left back for most of his career

 

i mam zgryz, bo dla mnie Paolo to naturalny LB który z racji wieku czy obecności w składzie Kaładze grał na środku. Whatduusay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie każdy może ustawić kogo, jak chce.

Ja Ramosa i Puyola nie uwzględniłem bo uważam obu za środkowych.

Z kolei już teraz wiem, że Maldiniego będę chciał wrzucić jako lewego bo na środku bym nie widział dla niego miejsca..

 

Edit: nie przeczytałem obu postów nade mną więc jest ok

Edytowane przez AirForceNine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei już teraz wiem, że Maldiniego będę chciał wrzucić jako lewego bo na środku bym nie widział dla niego miejsca..

 

LOL

Maldini na lewej był bogiem

na środku pół-bogiem

 

heloł!

 

a co do transfermark(e)tu - przy robieniu wpisów do naszego fantasy draftu często z tego korzystałem i tam jest sporo więcej kwiatków jeśli chodzi o pozycje grajków - więc tutaj najlepiej robić kombinację transfermarkt + zdrowy rozsądek.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle środek obrony to będzie armagedon, bo mimo aż 6 slotów jest wyraźna nadwyżka dobrych nazwisk. Na ŚO bez analizy wg kryteriów naszej zabawy do niczego nie dojdziemy. Ale na to w poniedziałek, na razie prawy bok ;)


a co do transfermaketu - przy robieniu wpisów do naszego fantasy draftu często z tego korzystałem i tam jest sporo więcej kwiatków jeśli chodzi o pozycje grajków - więc tutaj najlepiej robić kombinację transfermarket + zdrowy rozsądek.

To ja nie wiem skąd Ci się tam wtedy wziął Javier na środku obrony, bo na pewno nie z transfermarktu. :P Ale spoko, jakby było tam coś budzącego wątpliwości jak Maldini to zareagujemy. Ważne, żeby był porządek i transfermarkt jako punkt wyjścia jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puyol za czasów juniorskich grywał praktycznie wszędzie (od bramki po atak na różnych etapach) aż w końcu Louis van Gaal awansował go do pierwszego zespołu i bardzo szybko przemianował na środkowego obrońcę. Jedyna słuszna pozycja dla Carlesa, jako prawy grywał praktycznie tylko w Barcelonie B, w pierwszym zespole na samym początku i to z przeciętnym skutkiem. Na środku stał się wybitnym defensorem i całą swoją seniorską karierę spędził jako środkowy obrońca, nie ma nad czym się zastanawiać. Oczywiście grywał na boku w razie potrzeby, ale epizodycznie a to IMO zbyt mało, aby traktować go jako prawego obrońcę.

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

Maldini na lewej był bogiem

na środku pół-bogiem

 

heloł!

 

 

Nie wiem o co Ci chodzi.. Sam moje słowa potwierdziłeś.

 

Raczej znajdę sześciu bogów na środku defensywy niż miałbym tam na siłę pakować pół-boga Maldiniego.

Inna sprawa, że na lewej obronie też nie będzie wielu nazwisk więc to chyba jasne, że trzeba tam właśnie Włocha sklasyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi.. Sam moje słowa potwierdziłeś.

 

Raczej znajdę sześciu bogów na środku defensywy niż miałbym tam na siłę pakować pół-boga Maldiniego.

Inna sprawa, że na lewej obronie też nie będzie wielu nazwisk więc to chyba jasne, że trzeba tam właśnie Włocha sklasyfikować.

 

hmm Beckenbauer i Moore się nie łapią

Baresi to sprawa kontrowersyjna ze względu na grę 'na przełomie' (skoro bierzemy ostatnie 25 lat)

więc hmm zostaje.. Desailly? Ewentualnie Nesta, Puyol i chyba tyle, sorry (jeśli faktycznie mowa o ścisłym panteonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thuram

(...)
3) 18 lat, praktycznie nie łamliwy
(...)

Zanetti (przeszło 14 lat na obronie, więc nie ma lipy)

(...)

3)17 lat orki w polu, niemal bez urazów. Zmiana flanki, pozycji. Czego trener wymagał ten robił + stamina na poziomie bardzo wysokim + zabawa w skrzydłowego.

Jak to liczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cafu - bo gość ma wszystko:
- największe sukcesy i w piłce reprezentacyjnej (chyba jedyny ziomek łączący całą złotą erę Brazylii 94-2002), w klubowej (LM, mistrzostwo Włoch z dwoma zespołami), a i indywidualnie coś dostał;

- bardzo mocne longevity, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że dobre parę lat ze swojego szeroko rozumianego prime spędził na swoim kontynencie;

- najlepszy z możliwych skill na tej pozycji; wybitny ofensywnie, ale i świetny defensor (współtworzył najlepsze obrony w Serie A i w Romie, i w Milanie);

- bardzo stabilna forma

 

2. Javier Zanetti - serce podpowiadało, by dać go na 1 miejscu:
- sukcesy klubowe głównie w lidze, a i one przyszły dopiero po wielu latach gry na najwyższym poziomie, na arenie międzynarodowej jeden wielki sezon i kilka niezłych; wyraźne braki w sukcesach z kadrą; gdyby tu było coś więcej byłby nr 1;

- chyba najwszechstronniejszy ziomek w zabawie, można go wstawić na oba boki obrony i każde miejsce w pomocy, a na pewno będzie dobrze;

- najlepsze longevity w zabawie; koleś do 41 roku życia zapierdalał na pełnych obrotach jak dziki osioł (prawdopodobnie najlepsza kondycha w zabawie) bez żadnych kontuzji (dopiero na koniec zerwany Achilles);

Te dwa ostatnie punkty sprawiają, że nie mógł być niżej.

 

3. Philipp Lahm:
- wygrał wszystko (no dobra, poza ME :tongue:);

- bardzo wszechstronny (nieco mniejszy wachlarz pozycji niż Javier)

Nie jest wyżej tylko dlatego, że na prawą obronę Cafu ma jeszcze lepszy skill, a Zanetti jest jeszcze wszechstronniejszy overall jako piłkarz, no i ma te atuty, o których napisałem wyżej.

 

Też miałem ten ból co inni ze względu na mocne top 4. U mnie z pudła wyleciał akurat Thuram ze względu na mało sukcesów klubowych i czegoś typ "WOW, gość jest lepszy od reszty" (patrz punkt 2 i 3 u Zanettiego), choć defensywnie pewnie najlepszy z całej czwórki.

 

Starałem się jak mogłem schować do kieszeni swoją sympatię do Javiera przy pisaniu tego posta.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramos, Puyol, Terry, Matthaus(zalicza się), Nesta, Ayala, Ferdinand, Lucio, de Boer, Adams to tak na szybko.

 

Ale zajmijmy się na razie bokami, ok?

 

Z Matthausem to żeś poleciał - on po przestawieniu z pomocy na obronę stracił jakieś 12409851 razy więcej niż Maldini po przesunięciu z lewej do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawa powiązana:

jak traktujemy grajków takich jak Baresi, Matthaus, których część prime'u jeszcze załapała się na to ćwierczwiecze - bierzemy pod uwagę tylko to co działo się po 1990? (wtedy pewnie nie będzie ich w tych teamach - jeśli zaś będziemy patrzeć na całość karier to pewnie będą i to wysoko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thuram

Cafu

Zanetti

 

grupa pościgowa: Zambrotta , Daniel Alves, Maicon

 

nie róbcie sobie żartów z tym Lahmem. jest bardzo uniwersalnym graczem ale zadaniem prawego obrońcy jest albo defensywne wspieranie środka i blokowanie rajdów lub włączanie się do ataku.

Lahm z pewnością w ataku nie dawał aż tyle. dlatego Zanetti jest dla mnie trzeci ale on uruchamiał się do przodu i w dodatku jak Lucio sobie pohasał do przodu to potrafił obstawić tyły. 

 

Cafu dla mnie na równie z Thuramem. Thurama bardziej cenię za prime ale Cafu był fenomenalny.

 

nie wiem czy do końca Zanettiego traktować jak prawego obrońcę bo chyba na starość zaczął tam grac a tak to był defensywnym lub środkowym. w dodatku inter to słaby wyznacznik bo tam było tak gęsto w środku, że chyba dlatego go przesunęli na prawą ;]

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.