Skocz do zawartości

Problemy z komputerami- reaktywcja


Bunndy

Bardziej lubie literkę  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bardziej lubie literkę



Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys ktos (może nawet tutaj :roll: ) wspominał mi o programie, który w sieci wynajduje sam napisy do filmów. Bazuje podobno na długosci pliku, nazwie i czyms tam jeszcze i wynajduje idealnie dopasowane napisy. Wie ktos moze jak sie ten program nazywa?

Bo zawsze spałem na japońskim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ktos (może nawet tutaj :roll: ) wspominał mi o programie, który w sieci wynajduje sam napisy do filmów. Bazuje podobno na długosci pliku, nazwie i czyms tam jeszcze i wynajduje idealnie dopasowane napisy. Wie ktos moze jak sie ten program nazywa?

Bo zawsze spałem na japońskim...

To jest napi-projekt http://www.napiprojekt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z głośnikami, strasznie brzęczą kiedy są podpięte do kompa, a gdy podłącze je np do mp3playera to jest wszystko ok. czy to jest może cos z kompem? jakieś przebicie, czy coś takiego, bo zastanawiam się nad kupnem nowych, z funkcją antymagnetyczną ( czy jakoś tak) i nie wiem czy to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

WItam Was.

 

Wszędzie szukałem pomocy, jednak w całym internetowym natłoku informacji ciężko zdobyć pomoc dotyczącą konkretnie mojego przypadku.

 

Mianowicie dopadłem się do gierki RD: GRID. Po zainstalowaniu jednak nie chce się odpalić. Wyskakuje komunikat, iż "Wystąpił problem z aplikacją GRID.exe i zostanie ona zamknięta".

Widziałem, że sporo ludzi miało ten sam problem. Niektórym pomogły sugerowane rozwiązania, a innym nie. Zwracam się do Was, ponieważ jestem totalnie zielony, jeśli chodzi o "odczytywanie" błędów i komunikatów kompa, a wiem, że kilku z forumowiczów ma sporą wiedzę na te tematy:D A może, któryś z Was też miał taki problem (w końcu popularna gra:P).

 

Mój sprzęt:

AMD Athlon 64 3000

GB K8NE nforce 4

GF 8600GT

1,5 GB RAM

 

Do tego najnowsze sterowniki karty, OPENALL, najnowsze oficjalne latki do GRID, brak KASPERSKYego (GRID gryzie się z nim)

 

Plik z opisem błędu zawiera:

 

<?xml version="1.0" encoding="UTF-16"?>

<DATABASE>

<EXE NAME="GRID.exe" FILTER="GRABMI_FILTER_PRIVACY">

<MATCHING_FILE NAME="7-zip.dll" SIZE="69632" CHECKSUM="0x8435D5A" BIN_FILE_VERSION="4.55.0.0" BIN_PRODUCT_VERSION="4.55.0.0" PRODUCT_VERSION="4.55 beta" FILE_DESCRIPTION="7-Zip Shell Extension" COMPANY_NAME="Igor Pavlov" PRODUCT_NAME="7-Zip" FILE_VERSION="4.55 beta" ORIGINAL_FILENAME="7-zip.dll" INTERNAL_NAME="7-zip" LEGAL_COPYRIGHT="Copyright © 1999-2007 Igor Pavlov" VERFILEDATEHI="0x0" VERFILEDATELO="0x0" VERFILEOS="0x40004" VERFILETYPE="0x2" MODULE_TYPE="WIN32" PE_CHECKSUM="0x0" LINKER_VERSION="0x0" UPTO_BIN_FILE_VERSION="4.55.0.0" UPTO_BIN_PRODUCT_VERSION="4.55.0.0" LINK_DATE="09/05/2007 09:01:33" UPTO_LINK_DATE="09/05/2007 09:01:33" VER_LANGUAGE="Angielski (Stany Zjednoczone) [0x409]" />

<MATCHING_FILE NAME="7z.dll" SIZE="598528" CHECKSUM="0xA31C0236" BIN_FILE_VERSION="4.55.0.0" BIN_PRODUCT_VERSION="4.55.0.0" PRODUCT_VERSION="4.55 beta" FILE_DESCRIPTION="7z Standalone Plugin" COMPANY_NAME="Igor Pavlov" PRODUCT_NAME="7-Zip" FILE_VERSION="4.55 beta" ORIGINAL_FILENAME="7za.dll" INTERNAL_NAME="7za" LEGAL_COPYRIGHT="Copyright © 1999-2007 Igor Pavlov" VERFILEDATEHI="0x0" VERFILEDATELO="0x0" VERFILEOS="0x40004" VERFILETYPE="0x2" MODULE_TYPE="WIN32" PE_CHECKSUM="0x0" LINKER_VERSION="0x0" UPTO_BIN_FILE_VERSION="4.55.0.0" UPTO_BIN_PRODUCT_VERSION="4.55.0.0" LINK_DATE="09/05/2007 09:06:16" UPTO_LINK_DATE="09/05/2007 09:06:16" VER_LANGUAGE="Angielski (Stany Zjednoczone) [0x409]" />

<MATCHING_FILE NAME="binkw32.dll" SIZE="166912" CHECKSUM="0x682C420A" BIN_FILE_VERSION="1.8.18.0" BIN_PRODUCT_VERSION="1.8.18.0" PRODUCT_VERSION="1.8r" FILE_DESCRIPTION="RAD Video Tools" COMPANY_NAME="RAD Game Tools, Inc." PRODUCT_NAME="Bink and Smacker" FILE_VERSION="1.8r" LEGAL_COPYRIGHT="Copyright © 1994-2006, RAD Game Tools, Inc." VERFILEDATEHI="0x0" VERFILEDATELO="0x0" VERFILEOS="0x0" VERFILETYPE="0x1" MODULE_TYPE="WIN32" PE_CHECKSUM="0x0" LINKER_VERSION="0x0" UPTO_BIN_FILE_VERSION="1.8.18.0" UPTO_BIN_PRODUCT_VERSION="1.8.18.0" LINK_DATE="10/05/2006 04:26:13" UPTO_LINK_DATE="10/05/2006 04:26:13" />

<MATCHING_FILE NAME="FirewallInstallHelper.dll" SIZE="54280" CHECKSUM="0xED8A4A98" BIN_FILE_VERSION="1.0.0.0" BIN_PRODUCT_VERSION="1.0.0.0" PRODUCT_VERSION="1.00.000.0000" FILE_DESCRIPTION="Firewall Install Helper DLL" COMPANY_NAME="Microsoft Corporation" PRODUCT_NAME="Firewall Install Helper DLL" FILE_VERSION="1.00.000.0000" ORIGINAL_FILENAME="GameuxInstallHelper.DLL" INTERNAL_NAME="Firewall Install Helper DLL" LEGAL_COPYRIGHT="Copyright © Microsoft Corporation." VERFILEDATEHI="0x0" VERFILEDATELO="0x0" VERFILEOS="0x40004" VERFILETYPE="0x2" MODULE_TYPE="WIN32" PE_CHECKSUM="0xE602" LINKER_VERSION="0x60000" UPTO_BIN_FILE_VERSION="1.0.0.0" UPTO_BIN_PRODUCT_VERSION="1.0.0.0" LINK_DATE="03/05/2008 23:51:20" UPTO_LINK_DATE="03/05/2008 23:51:20" VER_LANGUAGE="Angielski (Stany Zjednoczone) [0x409]" />

<MATCHING_FILE NAME="GameuxInstallHelper.dll" SIZE="96264" CHECKSUM="0x272028A7" BIN_FILE_VERSION="1.0.0.0" BIN_PRODUCT_VERSION="1.0.0.0" PRODUCT_VERSION="1.00.000.0000" FILE_DESCRIPTION="Game Explorer Install Helper DLL" COMPANY_NAME="Microsoft Corporation" PRODUCT_NAME="Game Explorer Install Helper DLL" FILE_VERSION="1.00.000.0000" ORIGINAL_FILENAME="GameuxInstallHelper.DLL" INTERNAL_NAME="Game Explorer Install Helper DLL" LEGAL_COPYRIGHT="Copyright © Microsoft Corporation." VERFILEDATEHI="0x0" VERFILEDATELO="0x0" VERFILEOS="0x40004" VERFILETYPE="0x2" MODULE_TYPE="WIN32" PE_CHECKSUM="0x23DB4" LINKER_VERSION="0x60000" UPTO_BIN_FILE_VERSION="1.0.0.0" UPTO_BIN_PRODUCT_VERSION="1.0.0.0" LINK_DATE="03/05/2008 23:51:21" UPTO_LINK_DATE="03/05/2008 23:51:21" VER_LANGUAGE="Angielski (Stany Zjednoczone) [0x409]" />

<MATCHING_FILE NAME="GRID.exe" SIZE="13492736" CHECKSUM="0x7C832665" BIN_FILE_VERSION="1.1.0.0" BIN_PRODUCT_VERSION="1.1.0.0" PRODUCT_VERSION="1, 1, 0, 0" FILE_DESCRIPTION="GRID Executable" COMPANY_NAME="Codemasters" PRODUCT_NAME="GRID" FILE_VERSION="1, 1, 0, 0" ORIGINAL_FILENAME="GRID.exe" LEGAL_COPYRIGHT="Copyright © 2007" VERFILEDATEHI="0x0" VERFILEDATELO="0x0" VERFILEOS="0x40004" VERFILETYPE="0x1" MODULE_TYPE="WIN32" PE_CHECKSUM="0x0" LINKER_VERSION="0x0" UPTO_BIN_FILE_VERSION="1.1.0.0" UPTO_BIN_PRODUCT_VERSION="1.1.0.0" LINK_DATE="06/09/2008 17:21:02" UPTO_LINK_DATE="06/09/2008 17:21:02" VER_LANGUAGE="Język neutralny [0x0]" />

<MATCHING_FILE NAME="ogg.dll" SIZE="29184" CHECKSUM="0xA1546E83" MODULE_TYPE="WIN32" PE_CHECKSUM="0x0" LINKER_VERSION="0x0" LINK_DATE="11/10/2006 00:23:54" UPTO_LINK_DATE="11/10/2006 00:23:54" />

<MATCHING_FILE NAME="p57.exe" SIZE="147456" CHECKSUM="0xB197CAF9" BIN_FILE_VERSION="4.55.0.0" BIN_PRODUCT_VERSION="4.55.0.0" PRODUCT_VERSION="4.55 beta" FILE_DESCRIPTION="7-Zip Console" COMPANY_NAME="Igor Pavlov" PRODUCT_NAME="7-Zip" FILE_VERSION="4.55 beta" ORIGINAL_FILENAME="7z.exe" INTERNAL_NAME="7z" LEGAL_COPYRIGHT="Copyright © 1999-2007 Igor Pavlov" VERFILEDATEHI="0x0" VERFILEDATELO="0x0" VERFILEOS="0x40004" VERFILETYPE="0x1" MODULE_TYPE="WIN32" PE_CHECKSUM="0x0" LINKER_VERSION="0x0" UPTO_BIN_FILE_VERSION="4.55.0.0" UPTO_BIN_PRODUCT_VERSION="4.55.0.0" LINK_DATE="09/05/2007 09:01:19" UPTO_LINK_DATE="09/05/2007 09:01:19" VER_LANGUAGE="Angielski (Stany Zjednoczone) [0x409]" />

<MATCHING_FILE NAME="vorbis.dll" SIZE="347648" CHECKSUM="0xF30F5341" MODULE_TYPE="WIN32" PE_CHECKSUM="0x0" LINKER_VERSION="0x0" LINK_DATE="11/10/2006 00:24:12" UPTO_LINK_DATE="11/10/2006 00:24:12" />

<MATCHING_FILE NAME="vorbisfile.dll" SIZE="36864" CHECKSUM="0x1F9CE040" MODULE_TYPE="WIN32" PE_CHECKSUM="0x0" LINKER_VERSION="0x0" LINK_DATE="11/10/2006 00:24:15" UPTO_LINK_DATE="11/10/2006 00:24:15" />

</EXE>

<EXE NAME="kernel32.dll" FILTER="GRABMI_FILTER_THISFILEONLY">

<MATCHING_FILE NAME="kernel32.dll" SIZE="1012224" CHECKSUM="0xABFFD815" BIN_FILE_VERSION="5.1.2600.2180" BIN_PRODUCT_VERSION="5.1.2600.2180" PRODUCT_VERSION="5.1.2600.2180" FILE_DESCRIPTION="Biblioteka DLL klienta Windows NT BASE API" COMPANY_NAME="Microsoft Corporation" PRODUCT_NAME="System operacyjny Microsoft® Windows®" FILE_VERSION="5.1.2600.2180 (xpsp_sp2_rtm.040803-2158)" ORIGINAL_FILENAME="kernel32" INTERNAL_NAME="kernel32" LEGAL_COPYRIGHT="© Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone." VERFILEDATEHI="0x0" VERFILEDATELO="0x0" VERFILEOS="0x40004" VERFILETYPE="0x2" MODULE_TYPE="WIN32" PE_CHECKSUM="0x1048EA" LINKER_VERSION="0x50001" UPTO_BIN_FILE_VERSION="5.1.2600.2180" UPTO_BIN_PRODUCT_VERSION="5.1.2600.2180" LINK_DATE="08/04/2004 07:43:46" UPTO_LINK_DATE="08/04/2004 07:43:46" VER_LANGUAGE="Polski [0x415]" />

</EXE>

</DATABASE>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady/pomocy, bo mam podobne wrażenie z tym netem co SHAQ'u;)

 

Jakieś 3 miechy temu zmieniłem kompa (proc+płyta+karta+ramy+obudowa i zasilacz+HDD) i oczywiście nagrywarkę.

 

Zainstalowałem sobie wersję tanią, a przyjemną czyli DVD+R DL Liteona/Atapi LB(HB)20A1S pod SATA.

 

Minęło kilkanaście tygodni i nagrywarka zaczyna wariować - a to nie instaluje płytki, bo wykrywa jakieś błędy, a to odpala oryginalną grę typu Warhammer4000. Dawn of War raz na 5 odpaleń, bujając się przy tym mocno. Pojawia się wówczas dziwny komunikat o niemożności zabotowania gry z oryginalnej kopii z odesłanie do jakiejś stronki ewentualnie komunikat o przekroczeniu czasu do wykonania komendy.

 

Firmware był aktualizowany, sterownik też, zaznaczam, iż muzę i filmiki (na razie) ciągnie bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam Was.

 

Wszędzie szukałem pomocy, jednak w całym internetowym natłoku informacji ciężko zdobyć pomoc dotyczącą konkretnie mojego przypadku.

 

Mianowicie dopadłem się do gierki RD: GRID. Po zainstalowaniu jednak nie chce się odpalić. Wyskakuje komunikat, iż "Wystąpił problem z aplikacją GRID.exe i zostanie ona zamknięta".

Widziałem, że sporo ludzi miało ten sam problem. Niektórym pomogły sugerowane rozwiązania, a innym nie. Zwracam się do Was, ponieważ jestem totalnie zielony, jeśli chodzi o "odczytywanie" błędów i komunikatów kompa, a wiem, że kilku z forumowiczów ma sporą wiedzę na te tematy:D A może, któryś z Was też miał taki problem (w końcu popularna gra:P).

 

Mój sprzęt:

AMD Athlon 64 3000

GB K8NE nforce 4

GF 8600GT

1,5 GB RAM

 

Do tego najnowsze sterowniki karty, OPENALL, najnowsze oficjalne latki do GRID, brak KASPERSKYego (GRID gryzie się z nim)

 

Plik z opisem błędu zawiera:

 

(..)

skandal, człowiek płaci za grę a ta mu nie działa. może spróbuj się skontaktować z producentem / dystrybutorem w sprawie supportu. ewentualnie microsoft, w końcu oni sprzedali Ci system, może to wina windowsa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer do dystrybutora masz na pewno gdzieś, jest support, dzwoń.

ja bym się conajmniej wkurzył lub oburzył, gdybym kupił oryginał i mi nie działało, na pewno bym napisał albo zadzwonił do tego, co mi grę sprzedał, zamiast pytać na forum. a ponieważ zapytałeś na forum, to pomyślałem, że grę kupiłeś oryginalną inaczej - jeśli Cię to zabolało, to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

moze nie tyle z komputerem problem, co z jego kupnem

 

osobiscie nieprzywiazuje jakies wielkiej wagi do stacjonarnego, ale popsul sie i trzeba kupic nowy. Ostatnio przegladalem oferte Makro i z moja okrojona wiedza informatyczna, jedna oferta wydaje mi sie naprawde warta zainwestowania w nia kasy, mianowicie:

 

INTEL Core 2 Quad 2,40 ghz

3 giga ramu

Radeon HD 3650 512mb

500gb

DVD/RW

Vista

 

+

 

Monitor Philips 19"

 

+

 

jakie wielofunkcyjne gowno do drukowania itp

 

za calosc takiego zestawu 2300zł

 

mowie odrazu ze nie chce mi sie lazic, szukac, skladac nowego kompa, nie mam kiedy i jakos specjalnie mnie to nie pasjonuje. Tylko czy ta cena jest chociaz troszke adekwatna do tego co w tym zestawie sie znajduje? Czy jakos bardzo przeplace?

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie, w makro nie. powiem Ci, że komputery w marketach są dobre dla ludzi, którym nie chce się chodzić i pytać, bo mają wszystko na miejscu. jeśli nie zależy Ci na tym, żeby to był dobry sprzęt, dobrze poskładany, z dobrymi podzespołami i opłacalny to możesz kupić - ja bym wolał jednak sprawdzić co siedzi w środku, podejść do apollo (na miasteczku studenckim, koło klubu studio, daleko nie masz, więc możesz :) ) i zapytać co mogą złożyć w tej cenie.

 

jak stary się popsuł, może coś zostało z niego, np myszka, klawiatura, obudowa - na tym możesz oszczędzić.

no i czy Ci potrzebne wielofunkcyjne gówno do drukowania :)

 

podsumowując - jak chcesz to kupuj, ale jeśli to jest opłacalne i promocja już trwa to tego komputera tam nie ma, bo zazwyczaj przychodzi tylko pare sztuk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - zakup w sklepach typu Makro / Media kompow to totalna porazka ;-) Poza tym nie patrz na to ze Ci dajanp. wielki dysk albo kupe ramu w grafce. Najwiazniejsza jest plyta glowna. Radzilbym Ci porozgladac sie, popytac znajomych, rozeznanych na rynku informatycznym aby Ci doradzili. Najlepsze z tych tanszych plyt to asusy. Ale oprocz firmy trzeba tez wybrac dobry model. Chocby z mozliwoscia rozszerzenia ramu i takie tam.

 

A pro po karty grficznej to czesto lepiej wziac z mneijsza iloscia ram ale za to szybszym taktowaniem zegara. Ba, nawet nie czesto a zawsze nalezy tak robic ;-)

 

No i co do ramu to trez warto miec ram rozlozony na kilka kosci.

 

Plus nigdy nie bralbym kompla z windowsem bo to strayta min. 3 stowek przy zakupie.

 

itd itp :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zloz sobie sam, naprawde to nie taka ciezka sprawa latwo sie nauczyc, w necie sa opisy, no i na stary komp mozesz luknac i zobaczyc co i gdzie siedzi, dodatkowo jak bedziesz kupowal podzespoly to tam zawsze jest instrukcja , jak zlozysz sobie sam to masz pewnosc co ci siedzi w kompie w srodku, trzeba tylko uwazac przy instalacji plyty glownej zeby spiecia nie zrobic przy montowaniu jej, reszta juz wydaje sie prostsza, i tak jak napisal Kore Windowsa nie ma co kupowac nie ma co dawac oszukanca zarobic za te ich wadliwe szajstwo :) jak zaczna robic cos porzadnie to moze ale teraz to niech sie wypchaja, i z Ramem tak samo na dwie kosci efektywnosc o wiele wzrasta wiec warto sie w taki zaopatrzyc. Co do karty to tez tak jak napisal Kore ram nie jest najwazniejszy, warto luknac ilu bitowa i jak zegary chodza chociaz ta ktora wymieniles w tym zestawie jest calkiem niezla wydaje mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie musi sam skladac. Idz do sklepu, wez ulotke, doradz sie kogos, pozaznaczaj podzespoly, a potem znow idz do sklepu i gosciowi przeczytaj ;-) W ciagu jednego dnia Ci zloza kompa i gitara.

 

Unikaj zestawow tez z tego wzgledu ze tam praktycznie zawsze wsadza jakies szajstwo i przykryja to reklama np. 300-gigowego dysku.

 

Warto odwiedzic w celu rozeznania komputronik.pl. Prosty interfejs stornki + latwa wyszukiwarka + ludzie komentujacy dany podzespol. Ja tak wybieralem swoja grafe i plyte glowna i jestem bardzo zadowolony.

 

Jesli chodzi o plytke wlasnie to jak mowilem - ASUS to sprawdzona i w miare tania firma. Warto poczytac sepcyfikacje sprzetu i zwrocic uwage na szybkosc magistrali, ilosc gniazd pamieci, obsluge dwukanałową ramu, no i rzecz jasna na typ obslugiwanych prockow i ramow :)

 

Mysle ze w cenie do 400-500 zł znajdziesz cos fajnego. Poza tym czesto mozna wylukac niezle perelki, plyty jakosciowo lepsze od konkurencyjnych firm i do tego tansze.

 

A grafy to ja bym Radka nie bral ;-) Mialem juz i bywaly z nim problremy. Gierki sa pisane glownie pod GeForce'y i wlasnie te karty radza sobie duzo lepiej z obsluga wielu gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty to tez tak jak napisal Kore ram nie jest najwazniejszy, warto luknac ilu bitowa i jak zegary chodza chociaz ta ktora wymieniles w tym zestawie jest calkiem niezla wydaje mi sie.

no mi sie wydaje, że niespecjalnie :) nie znamy ani producenta, ani taktowań, ani jakie jest chłodzenie, ani magistrala. niby takie radeony mają takie i takie, ale może to jest jakaś słabsza wersja, z obciętym czymś tu i tam, w dodatku noname, nie schodziła to wsadzają do zestawów. nigdy nie wiadomo :)

 

A grafy to ja bym Radka nie bral ;-) Mialem juz i bywaly z nim problremy. Gierki sa pisane glownie pod GeForce'y i wlasnie te karty radza sobie duzo lepiej z obsluga wielu gier.

być może to było z czasów 8500 czy tam innych śmiesznych wynalazków. nie wiem jak jest teraz, ale.. x360 śmiga na radeonie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grafy to ja bym Radka nie bral ;-) Mialem juz i bywaly z nim problremy. Gierki sa pisane glownie pod GeForce'y i wlasnie te karty radza sobie duzo lepiej z obsluga wielu gier.

To zalerzy wiadomo radeony czesciej sie psuja to jest prawda ale jak sie trafi dobrze to sa, mozna zaoszczedzic troche kasy bo Radkeony sa tansze i dostac karte nie gorsza bo odpowiedniki Radka na GF czesto nawet lepiej sie sprawdzaja, ta seria 3000+ to sa niezle karty, tak jak mowie GF sa bardziej niezawodne ale to nie jest tak ze z radeonem masz 50 na 50 szans ze bedzie wszystko wporzadku, poprostu z GF masz troche wieksza pewnosc ze sie nic nie spierdzieli. Jak ci kasy styka to kup GF ale jak chcesz troche zaoszczedzic to Radeon bedzie wporzo, tak jak mowielem ta seria 3000+ to dobre karty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze jesli nastawisz sie na granie i zaczniesz liczyc hajs oszczedzajac na grafie to moze to niezle zgubic. GeForce co by nie mowic to GeForce. Tak jak AMD zawsze byl lata swietlne za Pentiumem i choc teraz go znacznie podgonil to wciaz jest za nim, tak GF zawsze bedzie przed Radkiem.

 

być może to było z czasów 8500 czy tam innych śmiesznych wynalazków

9100 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napomnę, że jeśli komputer nie będzie służył do grania to polecam jeden z gotowych zestawów IBM dla firm (nie z tej serii dla domu). Jeśli chodzi o żywotność i bezawaryjność to nie mają sobie równych.

 

Kore: Nie pleć bzdur. Nie chcę wdawać się w żadne wojny fanatyków, ale obie firmy mają dobry sprzęt i raz jednej lepiej wyjdzie seria raz drugiej. Na ten moment tylko Intel + ATI (2xHD4850 w crossfire wymiata), co nie oznacza, że za miesiąc czy kilka AMD i Nvidia nie wypuszczą czegoś lepszego.

 

 

PS. Co do komputronika to mają drogo (muszą sobie na stoiska w centrach handlowych i 4 niedouczonych sprzedających w każdym zarobić ;-)), nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w komputroniku nie kupowalem, tam tylko przegladalem sprzet, ale tak czy siak nie uwazam ze maja drogo.

 

A co do porownania AMD i Intela to sam nie jestem i nie bylem w stanie tego sprawdzic, a opieralem sie na wszelkich testach z roznych gazetek i wierzac im, od lat intel wyprzedza swoich konkurentow.

 

I nie jestem fanatykiem - mialem wczesniej AMD, teraz mam Intela ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/Aparaty_cyfrowe/Panasonic/Seria_LZ_/_LS_/_FS_/_LX/Panasonic_DMC_LS80_czarny/pelny,id,55287,s,1/

 

Pierwszy z brzegu przykład, 3 miesiące temu kupiłem go za 370 zł... W tej chwili za niespełna 300 zł można go mieć, a na komputroniku dalej 400 zł... I tak wygląda większość produktów... Na laptopach mają ceny nawet o kilkaset wyższe niż w innych sklepach internetowych...

 

 

Wszystkie te komputroniki, vobisy, sferisy dają takie marże, żeby zarobić na salony w centrach handlowych... Gdyby chociaż Ci sprzedający mieli jakąś wiedzę...

 

 

Co do Intela i AMD, w kwestii wydajnościowej mają porównywalne moce (AMD lepiej sobie radzi z grami, Intelowskie konstrukcje ze względu na 2 lub 4 rdzenie lepiej z większą ilością aplikacji). Intel w tej chwili wygrywa (głównie w zastosowaniach mobilnych), dzięki mniejszemu poborowi prądu oraz zdecydowanie mniejszym temperaturom na procesorze podczas pracy...

 

W tej chwili do laptopów i komputerów ogólnych procki Intela sobie lepiej radzą, dla komputerów do grania w Crysisy i inne takie lepsze są procki AMD... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam maly problem, po formacie kompa, nie moge zainstalowac zadnych pasujacych do mojego kompa kodekow muzycznych i nie mam wogole glosu, cos cos instaluje i wchodze w panel sterowania/dzwieki, mowa i urzadzenia audio i dalej to pisze "brak urzadzen audio" na poczatku bylo to smieszne, ale ja juz probowalem instalowac conamnije 10 audio codeców i nic :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.