Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Aleś myśmy dali konstruktywne argumenty, tylko je olałeś tłucząc coś o sprawiedliwości społecznej i potrzebie specjalnej troski.

Nie pisalem nic o zadnej sprawiedliwosci spolecznej i potrzebie specjalnej troski. To wy wpadacie w jakies skrajnosci z powodu drobnej regulacji prawa pracy na korzysc pracownikow.

prosiłbym Cię abyś nie używał słów których nie znasz znaczenia.

To juz tu jestesmy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

likwidujmy prawo pracy. co państwo będzie narzucać coś ludziom. kodeks karny również. po co się ograniczać

przy tym prawie pracy, przepisach bhp, działaniach pipy jakieś wygłupy z wolnymi niedzielami to tani rzucony żart aby nakarmić trolle oraz bawić się w dobrego opiekuna. czekam teraz na prohibicje o której coś wspominają. interes się kręci Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

likwidujmy prawo pracy. co państwo będzie narzucać coś ludziom. kodeks karny również. po co się ograniczać

 

Niedługo zakończą pracę nad zmianami w kodeksie Pracy i wiele zapowiada:  etat dla każdego, bo za dużo jest nie oskładkowanych umów, a czarna dziura ZUS ma swoje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zakończą pracę nad zmianami w kodeksie Pracy i wiele zapowiada: etat dla każdego, bo za dużo jest nie oskładkowanych umów, a czarna dziura ZUS ma swoje potrzeby.

No przeciez, po co komu etaty?:)

przy tym prawie pracy, przepisach bhp, działaniach pipy jakieś wygłupy z wolnymi niedzielami to tani rzucony żart aby nakarmić trolle oraz bawić się w dobrego opiekuna. czekam teraz na prohibicje o której coś wspominają. interes się kręci

Tyle argumentow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też! Rozsądnie wprowadzona (czyli np zakaz sprzedaży po 22) powinna w prosty sposób zlikwidować część miejskiej patologii (zbierającej się pod nocnymi).

 

Piona!

to jak mi ktoś sprzeda po 22 alkohol z pod lady jak bede trzezwy to wtedy dostanie kare albo zabiora koncesje? :( pozwol mi przynajmniej samemu pedzic

po co państwo? podatki, przepisy, nadzór. koelner widzę, że skrajny anarchista z ciebie

szczegolnie ze tych podatkow troche place :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki zeby dac takie prawo samorzadom.

Tak samo samorządy powinny decydować o zakazie handlu w niedziele.Dla przykładu w Cieszynie taki zakaz potrzebny jest tylko po to żeby Czesi zarobili,a miasto po naszej stronie się wyludniło w niedziele.Podobnie w wielu miasteczkach przygranicznych taki zakaz spowoduje ,że Niemiec nie przyjedzie w niedziele po kostkę masła,a jak nie przyjedzie do Biedronki to i nie zajrzy do agencji  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No nie, inaczej - oni mają prawo do korzystania z mojej pracy, a ja z ich nie, więc mają lepiej.

 

Właściwie to jest śmieszne, że twierdzisz, że to ja piszę o sprawiedliwości społecznej:)

Tak samo samorządy powinny decydować o zakazie handlu w niedziele.Dla przykładu w Cieszynie taki zakaz potrzebny jest tylko po to żeby Czesi zarobili,a miasto po naszej stronie się wyludniło w niedziele.Podobnie w wielu miasteczkach przygranicznych taki zakaz spowoduje ,że Niemiec nie przyjedzie w niedziele po kostkę masła,a jak nie przyjedzie do Biedronki to i nie zajrzy do agencji  . 

 

Większość sklepów przygranicznych będzie otwartych, bo większość sklepów przygranicznych to małe sklepy, w których w niedzielę będzie pracował właściciel.

 

Pisanie o zakazie handlu to jest mylenie pojęć, bo według szacunków ustawa o "zakazie handlu" spowoduje, że... 20% sklepów będzie zamknięta w niedziele. A 80% pozostanie otwarta. 

to jak mi ktoś sprzeda po 22 alkohol z pod lady jak bede trzezwy to wtedy dostanie kare albo zabiora koncesje? :(

To nawet teraz jak ktoś ci sprzeda alkohol spod lady nieważne o której godzinie to dostanie karę, albo straci koncesję:)

 

 

szczegolnie ze tych podatkow troche place :(

bo musisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Większość sklepów przygranicznych będzie otwartych, bo większość sklepów przygranicznych to małe sklepy, w których w niedzielę będzie pracował właściciel.

 

 

Jak znam życie to nie właściciel tylko samozatrudniony były pracownik,który awansuje z najmity na małego przedsiębiorcę-biznesmena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to nie właściciel tylko samozatrudniony były pracownik,który awansuje z najmity na małego przedsiębiorcę-biznesmena.

Czyli właściciel:)

 

Wszyscy jesteśmy pracownikami i każdy z nas powinien podchodzić do przepisów prawa pracy przede wszystkim patrząc na to jak odbierałby je, gdyby był pracownikiem. Nawet jeżeli to nie my, to ktoś z rodziny, znajomych, przyjaciół pracuje bądź kiedyś będzie pracował w handlu. Tworzymy pewną wspólnotę, pewną zbiorowość i powinniśmy traktować się z szacunkiem i zrozumieniem. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak mi ktoś sprzeda po 22 alkohol z pod lady jak bede trzezwy to wtedy dostanie kare albo zabiora koncesje? :( pozwol mi przynajmniej samemu pedzic

 

Bimbru to chyba już teraz nie możesz pędzić legalnie mój drogi :D

 

Tak czy siak - egzekwowanie praw związanych z pędzeniem a praw związanych ze sprzedażą w określonych porach to dwie różne bajki.

 

Zawsze miło też się czyta jak "wolnościowcy" pewne rzeczy mają już wpojone ("jak będę trzeźwy") :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli właściciel:)

Nie właściciel sklepu, tylko właściciele jednoosobowych firm i kurzu na półkach. Właściciel sklepu zyska ,gdyż nie będzie musiał im płacić za urlopy i zamiast płacić pełne zusy pracownikom zwróci zleceniobiorcom za małe zusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbru to chyba już teraz nie możesz pędzić legalnie mój drogi :D

 

 

Jak to nie mozna? Mozna jak najbardziej.

Nie właściciel sklepu, tylko właściciele jednoosobowych firm i kurzu na półkach. Właściciel sklepu zyska ,gdyż nie będzie musiał im płacić za urlopy i zamiast płacić pełne zusy pracownikom zwróci zleceniobiorcom za małe zusy

Przeciez ta ustawa wyklucza taka mozliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbru to chyba już teraz nie możesz pędzić legalnie mój drogi :D

 

Tak czy siak - egzekwowanie praw związanych z pędzeniem a praw związanych ze sprzedażą w określonych porach to dwie różne bajki.

 

Zawsze miło też się czyta jak "wolnościowcy" pewne rzeczy mają już wpojone ("jak będę trzeźwy") :)

wiadomka, tylko dlaczego nie mogę iść do kogoś po 22 kupić wódki jak chce mi sprzedać i ma na to zgodę? tym bardziej że u mnie na starym osiedlu były petycje aby zamknąć sklep 24 h z powodu meneli . sklep jest teraz od 6 do 22 i jest wszystko ok, takie działania jak najbardziej szanuje i niech powstają inicjatywy obywatelskie które cenię. ale centralnym działaniem się brzydzę ponieważ Pan w Wawie gówno wie co boli Pana z Gdańska czy Pan z Rzeszowa co boli Pana ze Szczecina. byłbym nawet za zakazem handlu w niedziele gdziekolwiek i czegokolwiek ale niech to wychodzi od grupy interesariuszy , niech zadziała rynek i społeczeństwo , u mnie na osiedlu nie działa pizzeria w poniedziałek bo pewnie się im nie opłacało ale w weekendy jak najbardziej. Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem nic o zadnej sprawiedliwosci spolecznej i potrzebie specjalnej troski. To wy wpadacie w jakies skrajnosci z powodu drobnej regulacji prawa pracy na korzysc pracownikow.

A ja wolę przepisy na korzyść konsumentów. 

Właściwie to jest śmieszne, że twierdzisz, że to ja piszę o sprawiedliwości społecznej:)

Jeśli wolny handel nazywasz sprawiedliwością społeczną, to niech będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.