Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jeżeli chodzi o interes Polski to w starciu Trump v Hilary bez wątpienia lepsza byłaby Hilary. Trump raczej by się wycofywał z Europy i dogadywał z Putinem. Obstawiam, że o Polsce nigdy nie słyszał i w czasie swojej prezydentury nigdy by tu nawet nie przyjechał. 

 

 

A Demokraci nie wycofują się z Europy i nie dogadują z Putinem? W przemówieniach na temat Polski i NATO Trump mówi dokładnie coś odwrotnego niż tutaj piszesz.

 

Ojciec mu zostawił 5 mld dolarów?

Zostawił mu 400 milionów w 1999 roku, Donald powiększył go dwudziestokrotnie w ciągu 15 lat.

 

A powiedzieć to powie wszystko co tylko będzie dla niego opłacalne.

 

Równie dobrze możesz to napisać o Korwinie, tak samo pasuje

 

Widzę, że na marsz przyszło ćwierć miliona ludzi. Kurczę, czemu ŚDM nie mogą odbyć się na placu Piłsudzkiego? :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokraci tak robili, ale od jakiegoś czasu polityka resetu została zresetowana. No i z dwojga złego pewnym jest, że prezydent z establishmentu  przynajmniej zawsze chętnie wpakuje się w wojnę (bo siedzi w kieszeni lobby zbrojeniowego). Trump i Sanders mają spore poparcie głównie dlatego, że są przeciwko interwencjom i ogólnie obniżeniu wydatków na wojsko (tutaj Trump jest jak w każdej dziedzinie niekonsekwentny bo raz mówi, że będzie ciął, raz że nie no i z możliwych wojen twierdzi, że na Bliskim Wschodzie trzeba zrzucać bomby dywanowe na cywili). Gdybym był amerykaniniem tez zapewne byłbym wkurwiony takimi wydatkami na wojsko i rozpętywaniem wojen po całym świecie, ale w interesie Polski jest aby w razie zawieruchy u nas USA się włączyło.

 

Tutaj jest mniej więcej o tym jak się dorobił tego co ma:

http://www.investopedia.com/articles/personal-finance/090215/how-donald-trump-became-rich.asp

 

Bottom line jest taki, że większość majątku Trumpa o którym mówi to jest wartość jego marki. Oczywiście sam ją wycenił. Bez tego według analizy dość znanego ekonomisty, gdyby wsadził to co miał na index fund (tzn. inwestowanie w dany indeks - zyskujesz/tracisz tyle ile zyskuje/traci dany indeks giełdowy) to w tej chwili byłby bogatszy niż jest w rzeczywistości.

 

Ale na temat jego majątku jest więcej niewiadomych. Teraz np. nie chce upublicznić swoich tax returns kłamiąc, że nie może tego zrobić bo jest sprawdzany. Po upublicznieniu tego dokumentu mit jego majątku również może prysnąć.

 

Ale już pomijając to Trump ma każdy temat wypowiadał się w zupełnie różnych kierunkach, wprost mówił, że będzie popełniał zbrodnie wojenne, jest za wszelkimi torturami podejrzanych o terroryzm itd itd... Ale chyba najgorsze jest to, że jest prawdopodobnie największym narcyzem i egomaniakiem jakiego w życiu widziałem. Szczególnie rozwaliły mnie historie jak np. obraził się na jakiegoś dziennikarza bo ten mówił, że ma małe dłonie (nawiązał do tego Rubio kilka miesięcy temu i wtedy Trump twierdził, że to go nie obchodzi - znó kłamał bo do tamtego dziennikarza wypisywał maile i robił zdjęcia dłoni żeby mu pokazać że nie są takie małe). Inna historia to to, że kiedy miał ogłaszać upadłość (jedną  wielu bo 4 jego spółki upadły) jakiś prawnik zaproponował dobry układ w którym i on by więcej hajsu zatrzymał i pracownicy by nie zostali wyyrzuceni i wierzyciele by dostali więcej - Trump się nie zgodził bo to nie był jego pomysł. I tak możnaby wyliczać, to jest nienormalny i niezrównoważony człowiek, właściwie dziecko które zapragnęło zostać sobie prezydentem.

 

Aha, a mówiłem już, że nie posiada jakiejkolwiek wiedzy w jakiejkolwiek dziedzinie? Jeżeli nie to własnie mówię. 

 

I nigdy w życiu i przeciwko nikomu nie poparłbym Hilary. Z wyjątkiem tego jednego własnie człowieka.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokraci tak robili, ale od jakiegoś czasu polityka resetu została zresetowana. No i z dwojga złego pewnym jest, że prezydent z establishmentu  przynajmniej zawsze chętnie wpakuje się w wojnę (bo siedzi w kieszeni lobby zbrojeniowego). Trump i Sanders mają spore poparcie głównie dlatego, że są przeciwko interwencjom i ogólnie obniżeniu wydatków na wojsko (tutaj Trump jest jak w każdej dziedzinie niekonsekwentny bo raz mówi, że będzie ciął, raz że nie no i z możliwych wojen twierdzi, że na Bliskim Wschodzie trzeba zrzucać bomby dywanowe na cywili). Gdybym był amerykaniniem tez zapewne byłbym wkurwiony takimi wydatkami na wojsko i rozpętywaniem wojen po całym świecie, ale w interesie Polski jest aby w razie zawieruchy u nas USA się włączyło.

 

Tutaj jest mniej więcej o tym jak się dorobił tego co ma:

http://www.investopedia.com/articles/personal-finance/090215/how-donald-trump-became-rich.asp

 

Bottom line jest taki, że większość majątku Trumpa o którym mówi to jest wartość jego marki. Oczywiście sam ją wycenił. Bez tego według analizy dość znanego ekonomisty, gdyby wsadził to co miał na index fund (tzn. inwestowanie w dany indeks - zyskujesz/tracisz tyle ile zyskuje/traci dany indeks giełdowy) to w tej chwili byłby bogatszy niż jest w rzeczywistości.

 

Ale na temat jego majątku jest więcej niewiadomych. Teraz np. nie chce upublicznić swoich tax returns kłamiąc, że nie może tego zrobić bo jest sprawdzany. Po upublicznieniu tego dokumentu mit jego majątku również może prysnąć.

 

Ale już pomijając to Trump ma każdy temat wypowiadał się w zupełnie różnych kierunkach, wprost mówił, że będzie popełniał zbrodnie wojenne, jest za wszelkimi torturami podejrzanych o terroryzm itd itd... Ale chyba najgorsze jest to, że jest prawdopodobnie największym narcyzem i egomaniakiem jakiego w życiu widziałem. Szczególnie rozwaliły mnie historie jak np. obraził się na jakiegoś dziennikarza bo ten mówił, że ma małe dłonie (nawiązał do tego Rubio kilka miesięcy temu i wtedy Trump twierdził, że to go nie obchodzi - znó kłamał bo do tamtego dziennikarza wypisywał maile i robił zdjęcia dłoni żeby mu pokazać że nie są takie małe). Inna historia to to, że kiedy miał ogłaszać upadłość (jedną  wielu bo 4 jego spółki upadły) jakiś prawnik zaproponował dobry układ w którym i on by więcej hajsu zatrzymał i pracownicy by nie zostali wyyrzuceni i wierzyciele by dostali więcej - Trump się nie zgodził bo to nie był jego pomysł. I tak możnaby wyliczać, to jest nienormalny i niezrównoważony człowiek, właściwie dziecko które zapragnęło zostać sobie prezydentem.

 

Aha, a mówiłem już, że nie posiada jakiejkolwiek wiedzy w jakiejkolwiek dziedzinie? Jeżeli nie to własnie mówię. 

 

I nigdy w życiu i przeciwko nikomu nie poparłbym Hilary. Z wyjątkiem tego jednego własnie człowieka.

Piszesz, jakbyś oglądał codziennie CNN :nevreness:  Myślę, że obie opcje wyboru prezydenta USA nie są dla nas specjalnie optymistyczne. Ja, z oczywistych względów, całym sercem byłem za Cruzem.

 

Trump jest niezrównoważony? :nevreness:  To tylko wymysł mediów, tak samo jak to, że Merkel jest żelazną damą :nevreness:  Po awarii w Fukushimie kazała zamknąć wszystkie elektrownie atomowe w Niemczech, po tym, jak mała dziewczynka zaczęła płakać, że rodzina została w Syrii zaprosiła wszystkich uchodźców do nas, a teraz na jej życzenie KE proponuje płacenie 250k euro za każdego uchodźcę. Jak to ładnie powiedział dr Szewko, jak uchodźcy usłyszą, że będą im płacić 250k Euro, to ostatni będzie gasił w Azji światło :nevreness:

 

No, ale wracając do tematu , to nie ma się co martwić, Donald nie ma w starciu z HIllary najmniejszych szans, albo Kolonko jest jakimś prorokiem, czy cuś :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, jakbyś oglądał codziennie CNN :nevreness:  Myślę, że obie opcje wyboru prezydenta USA nie są dla nas specjalnie optymistyczne. Ja, z oczywistych względów, całym sercem byłem za Cruzem.

 

Trump jest niezrównoważony? :nevreness:  To tylko wymysł mediów, tak samo jak to, że Merkel jest żelazną damą :nevreness:  Po awarii w Fukushimie kazała zamknąć wszystkie elektrownie atomowe w Niemczech, po tym, jak mała dziewczynka zaczęła płakać, że rodzina została w Syrii zaprosiła wszystkich uchodźców do nas, a teraz na jej życzenie KE proponuje płacenie 250k euro za każdego uchodźcę. Jak to ładnie powiedział dr Szewko, jak uchodźcy usłyszą, że będą im płacić 250k Euro, to ostatni będzie gasił w Azji światło :nevreness:

 

No, ale wracając do tematu , to nie ma się co martwić, Donald nie ma w starciu z HIllary najmniejszych szans, albo Kolonko jest jakimś prorokiem, czy cuś :nevreness:

 

Powiedziałbym, że CNN traktuje Trumpa dość łagodnie. Ja się głównie opieram na tym co mówił w debatach i o jego głośniejszych wypowiedziach o których ich prasa trąbiła. 

 

Ale mnie już tak najbardziej rozwala to, że gość jest naprawdę nikim intelektualnie i ma poparcie tylu amerykanów na 3, może 4 hasłach które wciąż powtarza (We are not winning anymore; I will make america great again; we will win win win; those trade deals are disaster itd..). Reszta jest strasznym bełkotem, strasznie chaotycznym i randomowym. Jakby go ktokolwiek o coś dokładniej zapytał to dość by się złożył jak krzesełko turystyczne. Jak dla mnie to jest typowy con artist i człowiek który by się dla swojego interesu nie zawahał zrobić absolutnie niczego.

 

Dlatego mimo, że Hilary jest fatalna to i tak będzie lepsza niż on. Czy jest bez szans? Nie powiedziałbym. Na razie w sondażach przegrywa, ale ma kilka rzeczy, których jak się uczepi w kampanii to może wygrać (np. powiązania Clinton z biznesem, tą aferę mailową za którą mogą ją za chwilę oskarżyć itd...). Na pewno będzie ciekawie.

 

Ogólnie dla mnie Trump jest taką prawicą w USA jaką prawicą w Polsce jest Stonoga. MMK czasem powie coś mądrego i ma fajny styl, ale tak samo często plecie bzdury, których ciężko słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem

Czereoni jako ustrój, władza byli złem najczystszej postaci

 

Ale ci szeregowi?

Nie mowiea że byli krystalicznie czyści, bo dopuszczali się zbrodni (często inspirowani przez wyższe dowództwo)

Ale te młode dzieciaki, które wcielono do wojska siła, zagrozono im rozstrzelaniem kiedy choćby zrobią krok w tył, co one komu winne?

Większość z nich nie miała pojęcia o ustroju, wied,ieli tylko tyle ile im powiedziano

Tych należy upamiętnić, nie tylko jako wyzwolicieli, ale też jako ofiary stalinowskiej polityki

(nie wszystkich powtarzam)

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem

Czereoni jako ustrój, władza byli złem najczystszej postaci

 

Ale ci szeregowi?

Nie mowiea że byli krystalicznie czyści, bo dopuszczali się zbrodni (często inspirowani przez wyższe dowództwo)

Ale te młode dzieciaki, które wcielono do wojska siła, zagrozono im rozstrzelaniem kiedy choćby zrobią krok w tył, co one komu winne?

Większość z nich nie miała pojęcia o ustroju, wied,ieli tylko tyle ile im powiedziano

Tych należy upamiętnić, nie tylko jako wyzwolicieli, ale też jako ofiary stalinowskiej polityki

(nie wszystkich powtarzam)

 

dlatego stalin i zsrr są nadal popularni w Rosji i putin gra tą kartą. ciężko nazwać ich ofiarami stalinowskiej polityki jak sami ją gloryfikują

demokracja to nie jest jedyny ustrój na świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mają sie dzisiejsi rosjanie do tych o których pisałem?

 

teraz to podtrzymywanie mitu wielkie Rorsji, ludzie, zwłaszcza starej daty pamietają ten okres z nostalgią, zapomnieli co było złego, młodych karmi sie hasłami o tym jak to rosja była niezwyciezona, jak pokonała hitlera, a wszystko było wspaniałe, a taki prosty rosjanin, który kazdego dnia widzi jaka przepaść dzieli klase wyzsza od zwykłych zjadaczy chleba marzy o potędze, bo ona kojarzy mu su z dobrobytem

Putin podtrzymuje taki stan rzeczy, bo doskonale wie jakim narodem sa ruscy

Slepo posłuszni, nie potrafiący docenic prawdziwej wolnosci, oni po prostu musza mieć silnego przywódce i byc krótko trzymani za mordy bo inaczej cały system sie rozpada, ale to tez wynik powierzchni jaką zajmuje rosj i ogromnych róznic kulturowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego stalin i zsrr są nadal popularni w Rosji i putin gra tą kartą. ciężko nazwać ich ofiarami stalinowskiej polityki jak sami ją gloryfikują

demokracja to nie jest jedyny ustrój na świecie

Sanacja i Piłsudski także są nadal popularni w Polsce. 

Nie wspominając o paru lekko kontrowersyjnych ŻW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ogladslem Kowalskiego, który Kukiza porównał do Wałęsy, a więc ruch narodowy ma być niby solidarnoscia?

 

Mocno

 

Moim zdaniem źle interpretujesz tą sytuację. Kukiz mimo niechęci do Narodowców wziął ich na listy co skutkowało większym wynikiem wyborczym. Kowalski ma duży żal do Kukiza za rozwalenia Ruchu Narodowego i podziału jaki tam nastąpił. Bo naprawdę maja kilku ciekawych ludzi w tym RN : Winnicki, Bosak czy daje się też Rzymkowski ( mogłem pomylić nazwisko) . A Wałęsa i Kukiz to w oczach Kowalskiego osoby które rozwaliły coś dużego.Choć RN nie jest tak duży i rozpowszechniony jak Solidarność więc wiadomo skala mniejsza. Ale porównanie zasadne bo faktycznie Wałęsa spaprał ogromnie swoją prezydenturą szansę na wyjście z macek komuny. Konflikt z Walentynowicz,Gwiazdą czy Wyszkowskim to dobrze obrazuję. Kukiz natomiast jest dla mnie zagadką bo ile sam mnie nie przekonuję to ludzie u niego w partii mają dobre postulaty czy kierunki programowe : Lubię Stanisława Tyszkę szczególnie czy Tomasza Rzymkowskiego.

 

Ps. Polecam posłuchać dzisiejszego wystąpienia Łukasza Warzechy w radiu Tok fm. Nieźle wkurzył lewicowych publicystów :) Szczególnie ten redaktor Gugała nieźle wkurzony był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.