Jump to content
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Recommended Posts

10 minut temu, MarcusCamby napisał:
34 minuty temu, RappaR napisał:

Nie bardzo wiem w sumie co to zmieni w dyskusji i jaki by miało to sens, by upubliczniać dane. Nie jestem nawet pewny czy to zgodne z prawem. Oczywiście jak będzie to konieczne mogę podać na PW.

Mów mi Tomasz :)

Godzinę temu, MarcusCamby napisał:

To jakie masz doświadczenie z emerytowanymi księżmi? 🧐

Czy ich zarobki podczas pracy plus późniejsza emerytura nie wystarcza na godziwe życie?

Mam doświadczenie ze starszymi ludźmi, więc sytuacja "biednych" księży raczej nie różni się od przeciętnego emeryta.

Swoją drogą słabe, że wyciągasz z moich postów tylko część. Pisałem wcześniej też o cennikach czy zawyżaniu umówionych kwot, a tu już odpowiedzi nie dostałem.

1 - osobiste, dosc depresyjna kwestia (szczegolnie wspolczuje im z punktu widzenia osoby totalnie niewierzacej)

Co do cennikow. Moje doswiadczenia:

- slub (katedra praska): na naukach przedmalzenskich juz na pierwszych zajeciach proboszcz powiedzial, ze standardowa kwota to (bodajze) 800 zeta* + dogadanie sie z organista, 'ale jak kogos nie stac to zapraszam po zajeciach, cos wymyslimy'

- chrzciny (u mnie na bielanach - ale tu trzeba zaznaczyc, ze zalatwialem u drugiego ksiedza, bo proboszcz pewnie by mnie wyrzucil xD): na moje pytanie 'ile taka przyjemnosc kosztuje' odp 'co laska' i dopiero sam sie musialem dopytac ile jest standardowo bo sie nie znam (2 albo 3 stowy zaspiewal bodajze)

Strzelam, ze sporo tych 'cennikow' to wlasnie taka kwestia bezboznikow mojego pokroju, ktorzy sami dopytuja bo nie czuja sie pewnie na zakrystii :)

* zakladam ze byles tam, wiec zdajesz sobie sprawe ze 'wynajecie' takiego czegos na godzine za taka kase (dekoracja kwiatowa wliczona) to cena mocno ponizej wartosci rynkowej :)

Edited by julekstep

12 minut temu, julekstep napisał:

Cale szczescie, ze anarchisci tego typu zostali zmarginalizowali i kultura zachodu mogla zostac ta dominujaca.

Deus Vult!

Teraz to chyba pisałeś o katarach:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzy

do czego oni by doprowadzili to nie wiadomo.

Tacy Waldensi nie byli groźni dla kultury zachodu,  najlepszym dowodem ze przetrwali i funkcjonują na swoich zasadach, a dzisiejszy kosciół przynajmniej oficjalnie jest bliższy ich idei niż tej swojej z czasów gdy waldensi byli zwalczani.

3 minuty temu, darkonza napisał:

Teraz to chyba pisałeś o katarach:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzy

do czego oni by doprowadzili to nie wiadomo.

Tacy Waldensi nie byli groźni dla kultury zachodu,  najlepszym dowodem ze przetrwali i funkcjonują na swoich zasadach, a dzisiejszy kosciół przynajmniej oficjalnie jest bliższy ich idei niż tej swojej z czasów gdy waldensi byli zwalczani.

ale co mnie obchodzi idea kosciola? masz mnie za jakiegos flubera? :P

dla mnie liczy sie to ile dobrego KK zrobil w ramach dzialalnosci swieckiej :)

• Like 1

Teraz, julekstep napisał:

dla mnie liczy sie to ile dobrego KK zrobil w ramach dzialalnosci swieckiej :)

A liczy sie to ile zrobił złego?

Teraz, darkonza napisał:

A liczy sie to ile zrobił złego?

liczy sie rachunek zyskow i strat :)

• Like 1

1 minutę temu, julekstep napisał:

liczy sie rachunek zyskow i strat :)

No i mi chodzi o to ze ten rachunek za waldensów i innych takich mógłby być znacznie lepszy.

24 minuty temu, julekstep napisał:

Deus Vult!

Gott mit uns 

• Haha 1

5 minut temu, darkonza napisał:

No i mi chodzi o to ze ten rachunek za waldensów i innych takich mógłby być znacznie lepszy.

No tak. Destabilizowanie Panstw i zastanego porzadku w czasach kiedy co i rusz koledzy ze wschodu przyjezdzali sie przywitac.

Brzmi jak plan.

Edited by julekstep

Teraz, julekstep napisał:

No tak. Destabilizowanie Panstw i zastanego porzadku w czasach kiedy co i rusz koledzy ze wschody przyjezdzali sie przywitac.

Brzmi jak plan.

Powtórze sie - destabilozowanie to np. katarzy, ale inne ruchy to bardzie skromność/idea/pokora/sprawiedliwość. - to by nie destabilizowało tylko promowało heroiczne, wzniosłe, bohaterskie zachowania - równiez w obronie przed innymi wyznaniami.

No i przykłąd dla prostych ludzi byłby wiele znaczący, moze dzis wśród nas byłoby wiecej dobrych wspaniałomyslnych ludzi a mniej bezwzględnych cwaniaków

4 minuty temu, darkonza napisał:

Powtórze sie - destabilozowanie to np. katarzy, ale inne ruchy to bardzie skromność/idea/pokora/sprawiedliwość. - to by nie destabilizowało tylko promowało heroiczne, wzniosłe, bohaterskie zachowania - równiez w obronie przed innymi wyznaniami.

No i przykłąd dla prostych ludzi byłby wiele znaczący, moze dzis wśród nas byłoby wiecej dobrych wspaniałomyslnych ludzi a mniej bezwzględnych cwaniaków

Nom a jakby Rodzinie udalo sie przebic to moze jeszcze dzis bym polecial w czworokaty!

6 minut temu, darkonza napisał:

jakby w bitwie pod Vouille Wizygoccy arianie pokonali Franków to też fluber musiałby bronić fanatycznie ariańskiego kościoła  

To bitwa pod Poitiers? Bo ta znam 

A obok była 200 lat szybciej. 

20 km różnicy i inne czasy 

Totalnie nie znam tej pierwszej 

3 godziny temu, julekstep napisał:

ale resentymenty ida xD

ziomie, nie filozofuj mi tu!

3 godziny temu, julekstep napisał:

Popieram to co tu fluber pisze - zobaczyc jaki hajlajf maja emerytowani duchowni.

bo kosciol to korpo (najlepsza w dziejach!) i nieuzytkami sie nie zajmuje. lepiej zobaczmy jak zyja biskupi. albo chociaz proboszcze. ich nadwaga (srednio) z biedy sie chyba nie bierze? samochody grubo ponad przecietna danej miejscowosci to tez przypadek? zreszta, ze Fluber nie podal nazwy parafii, to bardzo wymowne. bo czy cenniki oficjalne, czy nieoficjalne, to większość z nas sie z nimi spotkala.

Edited by lorak

56 minut temu, lorak napisał:

ziomie, nie filozofuj mi tu!

swoje wiem :P

56 minut temu, lorak napisał:

bo kosciol to korpo (najlepsza w dziejach!) i nieuzytkami sie nie zajmuje. lepiej zobaczmy jak zyja biskupi. albo chociaz proboszcze. ich nadwaga (srednio) z biedy sie chyba nie bierze? samochody grubo ponad przecietna danej miejscowosci to tez przypadek? zreszta, ze Fluber nie podal nazwy parafii, to bardzo wymowne. bo czy cenniki oficjalne, czy nieoficjalne, to większość z nas sie z nimi spotkala.

Serio w 2019 w kraju należącym do UE sugerujesz, że nadwaga jest w jakikolwiek sposób skorelowana z bogactwem? Że się tak wyrażę - GRUBO!

W Polsce jest 135 biskupów wśród 31 tysięcy duchownych (+ 20 tysięcy zakonnic) i ci faktycznie na swoje zjazdy jeżdżą grubymi furami (sam jeden taki zjazd widziałem wychodząc z nauk przedmałżeńskich). To w przybliżeniu 0,26% pracowników korporacji, która ma w kraju kilkadziesiąt milionów klientów. Dalej uważam, że to dość marna ścieżka kariery (masa wyrzeczeń, dużo nauki a szansa na true hajlajf dużo mniejsza niż w innych korpo).

I dla wszystkich hejterów - cytat z klasyka:

Co Cię boli?

Czy aż tak Cię to boli?

Że Ksiądz Rydzyk ma dziś szansę uczciwie zarobić?

....

ZAWISTNY POLAKU!

bęc

Edited by julekstep

Nie wiem co gorsze, tresc nagrania, czy tresc komentarzy...

wrzuciłbyś nagranie Banasia, a nie jakimiś pierdołkami mało istotnymi z punku widzenia kraju odwracasz uwagę. to jest dopiero państwo teoretyczne. PiS chce dymisji Mariana,  on ją składa, a PiS jej nie przyjmuje. tam już jest chyba walka na noże (wcześniej ZUS i Gowin, teraz to), bo wiedzą, że kolejnych wyborów nie wygrają, a pewnie i się liczą z tym, że ta kadencja zostanie skrócona.

39 minut temu, lorak napisał:

wrzuciłbyś nagranie Banasia, a nie jakimiś pierdołkami mało istotnymi z punku widzenia kraju odwracasz uwagę. to jest dopiero państwo teoretyczne. PiS chce dymisji Mariana,  on ją składa, a PiS jej nie przyjmuje. tam już jest chyba walka na noże (wcześniej ZUS i Gowin, teraz to), bo wiedzą, że kolejnych wyborów nie wygrają, a pewnie i się liczą z tym, że ta kadencja zostanie skrócona.

czekam na powrót króla Jarosława , który niczym Mesjasz ogarnie te stajnie Augiasza 

40 minut temu, lorak napisał:

a ja myslalem, ze posty vasuiego podobaja Ci sie tylko pod wzgledem stylistycznym - no ale, zeby w nie od razu wierzyc? 😕

• Like 1
  • Haha 1

44 minuty temu, lorak napisał:

wrzuciłbyś nagranie Banasia, a nie jakimiś pierdołkami mało istotnymi z punku widzenia kraju odwracasz uwagę. 

Wow. Od poruszanych tematów na tym forum zależy przyszlość Polski. 

Jestem zaszczycony.