Jump to content
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Recommended Posts

4 godziny temu, RappaR napisał:

Zależy od miasta. I wiesz - dobra pozycjonowane rosną zawsze w tempie zarobków. Inaczej się nie da.

Możesz to udowodnić na jakiś twardych danych? Bo te z eurostatu rozumiem, że zmanipulowane przez PiS, podobnie jak te z trzymanego przez nich w kieszeni międzynarodowego funduszu walut?

Czy też jesteś jedynym człowiekiem na ziemi, którego nie dotyczy błąd poznawczy?

Ale pójdą może na produkcję na przykład. Albo na magazyn. Albo na kierowców.

https://www.rp.pl/article/20190731/EKO/190739874

https://www.google.com/amp/s/forsal.pl/amp/1417822,skokowy-wzrost-cen-zywnosci-w-polsce-warzywa-drozeja-nawet-o-ponad-250-proc.html

Wzrosly ceny gazu pradu paliw.

Rosna ceny w restauracjach (mam porownanie Wroclaw, Jelenia Gora, Opole) ok 10% od zeszlego roku

Co do drugiej kwestii - zeby zostac zawodowym kierowca trzeba przejsc pscychotesty i temu juz wielu z ochroniarzy nie podola.

Zeby pracowac na magazynie to trzeba w wiekszosci miec uprawniena na wozki widlowe etc.

Produkcja - niby ok ale nie wiem czy jest az takie zapotrzebowanie zeby to przejac.

Poza tym zawody ktore podajesz sa nastepne w kolejce do likwidacji wiec to takie z deszczu pod rynne

Zmiana-w-średniej-ceny-transakcyjnej-m2-nieruchomości-na-rynku-pierwotnym.webp

2 minuty temu, blackmagic napisał:

https://www.rp.pl/article/20190731/EKO/190739874

https://www.google.com/amp/s/forsal.pl/amp/1417822,skokowy-wzrost-cen-zywnosci-w-polsce-warzywa-drozeja-nawet-o-ponad-250-proc.html

Wzrosly ceny gazu pradu paliw.

Rosna ceny w restauracjach (mam porownanie Wroclaw, Jelenia Gora, Opole) ok 10% od zeszlego roku

Co do drugiej kwestii - zeby zostac zawodowym kierowca trzeba przejsc pscychotesty i temu juz wielu z ochroniarzy nie podola.

Zeby pracowac na magazynie to trzeba w wiekszosci miec uprawniena na wozki widlowe etc.

Produkcja - niby ok ale nie wiem czy jest az takie zapotrzebowanie zeby to przejac.

Poza tym zawody ktore podajesz sa nastepne w kolejce do likwidacji wiec to takie z deszczu pod rynne

Zmiana-w-średniej-ceny-transakcyjnej-m2-nieruchomości-na-rynku-pierwotnym.webp 6 kB · 0 pobrań

Czyli inflacja jest 2,9%, wzrost wynagrodzeń 7,4%.

Co dalej?

I będą przechodzić dalej. Taki los niskowykwalifikowanych pracowników. Na razie mamy 3 najniższe bezrobocie w UE, spadającą liczbę osób w wieku produkcyjny, więc jak ktoś szuka pracy, to znajdzie. 

"Bardzo niepokojące są postawy chrześcijan, którzy rezygnują z katechezy. Miejmy świadomość, że to bardzo poważny grzech zaniedbania i poważna krzywda, jaką rodzice wyrządzają swoim dzieciom, godząc się na brak katechezy w ich szkolnym nauczaniu"

abp Józef Górzyński

w pełni popieram postulat pana biskupa, bez posyłania ciupasem dzieci na religię dechrystianizacja Polski potrwa znacznie dłużej, ponieważ to co przymusem wciska się dziecku, budzić może wyłącznie jego niechęć i wrogość w wieku młodzieńczym, a w dorosłym życiu skutkując wyrobioną postawą negacji.

23 godziny temu, Koelner napisał:

wygrałeś , pasuje 🤣https://youtu.be/NHycPiY6wEM

o, to klasyka !

Edited by quevas

4 godziny temu, RappaR napisał:

Nie każdy ochroniarz ma grupę.

nie zaganiaj emerytów do pracy  , oni swoje wypracowali

• Like 1

W dniu 30.11.2019 o 16:24, Koelner napisał:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25464028,polak-pomogl-powstrzymac-napastnika-na-london-bridge-mezczyzna.html#s=BoxOpImg2 ale tutaj budują polski patriotyzm w dodatku napisali ze sprawca to był Usman Kahn . Michnik bardziej obiektywny niż TVP , ja pi****le . 

Pewnie się okaże, że ten Polak to jakiś lewak, który kocha muzułmańskich imigrantów i zrobią z nim jeszcze jakiś wywiad, w którym opowie o tym, że to tylko incydent, a poza tym ta grupa jest spoko. Inaczej trudno taki news na portalu Michnika wyjaśnić:)

• Confused 1

20 minut temu, fluber napisał:

Pewnie się okaże, że ten Polak to jakiś lewak, który kocha muzułmańskich imigrantów i zrobią z nim jeszcze jakiś wywiad, w którym opowie o tym, że to tylko incydent, a poza tym ta grupa jest spoko. Inaczej trudno taki news na portalu Michnika wyjaśnić:)

jakby był lewakiem i gejem to zawstydziły prawdziwych patriotów , prawda ? :)

• Thanks 1

10 minut temu, Koelner napisał:

jakby był lewakiem i gejem to zawstydziły prawdziwych patriotów , prawda ? :)

Zawstydziłby Biedronia płaczącego na obradach PE że mu nie wolno w Polsce do kilku miejsc wchodzić, chociaż sam nie wie do jakich.

6 minut temu, Cardi napisał:

Zawstydziłby Biedronia płaczącego na obradach PE że mu nie wolno w Polsce do kilku miejsc wchodzić, chociaż sam nie wie do jakich.

bo Biedroń jest pasywny 

• Confused 1

1 minutę temu, Koelner napisał:

bo Biedroń jest pasywny 

Cóż... wierzę :) Nie pytam.

14 minut temu, Cardi napisał:

Cóż... wierzę :) Nie pytam.

Ziobro mi mówił ciiiiiii

30 minut temu, Koelner napisał:

bo Biedroń jest pasywny 

jkm.jpg

w Polsce można wystrugać z banana prezydenta jak Dudę ale o co chodzi z tym Hołownią? 

Ciekawe kulisy ataku w Londynie:

Cytat

Merritt, podobnie jak druga ofiara śmiertelna 23-letnia Saskia Jones, był jednym z organizatorów piątkowej konferencji o rehabilitacji więźniów. Według wstępnych ustaleń mediów, w przeszłości pracował bezpośrednio ze sprawcą piątkowego ataku, 28-letnim Usmanem Khanem, kiedy ten został osadzony – wraz z ośmioma innymi osobami – za planowanie stworzenia obozu szkoleniowego dla terrorystów i zamachu na londyńską giełdę.
Według doniesień mediów, pracownicy i wolontariusze organizacji "Learning Together" zorganizowali nawet zbiórkę pieniędzy na laptopa dla niego, aby – pomimo ograniczeń nałożonych na niego przez służby więzienne na czas warunkowego zwolnienia z zakładu – mógł kontynuować swoją nową pasję – pisanie.

"Nie mogę odpowiednio podziękować całemu zespołowi Learning Together i tym, którzy wspierają tą wspaniałą społeczność" – pisał Khan w liście dziękującym za podarunek.

kiedyś szczytem bezczelności było narobić komuś na wycieraczkę i poprosić go o papier, ale prezes TVP przesuwa granice w rejony nieznane ludzkiej percepcji :

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezes-tvp-jacek-kurski-w-wywiadzie-dla-sieci-to-tvp-pograzyla-banasia/1qhvbn3

2 godziny temu, fluber napisał:

Ciekawe kulisy ataku w Londynie:

we wczorajszych "Wiadomościach" stwierdzono, że Polak "powalił terrorystę", a ci dwaj pozostali "pomagali mu", czyli generalnie tak jak w czasie II wojny światowej : myśmy gonili Niemca, Ruskie glansowali nam buty, Jankesi przyszywali guziki, a Angole trzymali piwo

Godzinę temu, quevas napisał:

we wczorajszych "Wiadomościach" stwierdzono, że Polak "powalił terrorystę", a ci dwaj pozostali "pomagali mu", czyli generalnie tak jak w czasie II wojny światowej : myśmy gonili Niemca, Ruskie glansowali nam buty, Jankesi przyszywali guziki, a Angole trzymali piwo

no niezupelnie. przeciez wiadomo nie od dzis, ze to armia czerwona wyzwolila polske spod okupacji 'nazistow'...

9 godzin temu, Koelner napisał:

w Polsce można wystrugać z banana prezydenta jak Dudę ale o co chodzi z tym Hołownią? 

gdyby choc mial zone, zydowke...

W dniu 1.12.2019 o 18:30, Koelner napisał:

bo Biedroń jest pasywny 

w sensie, jest tym 'dajacym'?!...

Edited by kcp78

4 minuty temu, julekstep napisał:

Oezu obrzydzaja seks 9 latkom! Skandal!

że co, że jak??

Przecież tu nie chodzi o obrzydzanie seksu 9 latkom, tylko o to, że żaden 9 latek o seksie nie myśli, a te pytania są podsycone erotyzmem, i zalatują mi tu po prostu pedofilią. O czym Ty człowieku piszesz?? Śmieszki heheszki są tutaj niewskazane, bo to jest dla mnie szokujące, że ludzie akceptują tego typu praktyki. Przykład - Czy wykorzystywałem zdjęcia, filmy lub inne osoby do podniecenia się? - To jest k**** pytanie dla 9 letnich dzieciaków....

2 minuty temu, eF. napisał:

że co, że jak??

Przecież tu nie chodzi o obrzydzanie seksu 9 latkom, tylko o to, że żaden 9 latek o seksie nie myśli, a te pytania są podsycone erotyzmem, i zalatują mi tu po prostu pedofilią. O czym Ty człowieku piszesz?? Śmieszki heheszki są tutaj niewskazane, bo to jest dla mnie szokujące, że ludzie akceptują tego typu praktyki. Przykład - Czy wykorzystywałem zdjęcia, filmy lub inne osoby do podniecenia się? - To jest k**** pytanie dla 9 letnich dzieciaków....

https://sjp.pwn.pl/sjp/podniecic-sie;2502453.html

tak ziom zdownvote'uj jezyk polski

brawo xD

• Downvote 2